برنامه دیجیتال مارکتینگ چیست؟

برنامه دیجیتال مارکتینگ چیست؟

برنامه دیجیتال مارکتینگ چیست؟ ، برنامه دیجیتال مارکتینگ شامل سندی است که شامل کلیه اهداف و برنامه ریزی استراتژی ها و اقدامات بازاریابی است که با این هدف که هر آنچه در سند ارائه می شود توجیه داشته باشد و بتواند به اهداف تعیین شده دست یابد.

 

تعریف دیجیتال مارکتینگ- برنامه دیجیتال مارکتینگ چیست؟

به طور خلاصه، دیجیتال مارکتینگ شکلی از بازاریابی آنلاین است که فقط از رسانه های جدید و کانال های تبلیغاتی دیجیتال مانند اینترنت، موبایل یا اینترنت اشیا استفاده می کند و به لطف قدرت فناوری به شما امکان می دهد محصولات و خدمات شخصی سازی شده ایجاد کنید و هر چیزی را که برای آن اتفاق می افتد اندازه گیری کنید. ایجاد تجربیات منحصر به فرد و به یاد ماندنی مشتری برای منافع متقابل.

در اینجا نکاتی وجود دارد که باید هنگام توسعه بازاریابی آنلاین به خاطر بسپارید.

برنامه دیجیتال مارکتینگ چیست؟
برنامه دیجیتال مارکتینگ چیست؟ – کالج نوین

چگونه یک طرح دیجیتال مارکتینگ تهیه کنیم؟

اولین تماس با مشتری

قبل از شروع یک برنامه بازاریابی دیجیتال، بسیار مهم است که اولین تماس با مشتری را برای جزئیات و مشخص کردن اهداف ایجاد کنید.

در این اولین تماس، باید سعی کنیم تا حد امکان اطلاعات بیشتری را به مشتری برسانیم تا در هنگام برنامه ریزی برنامه بازاریابی، کل استراتژی کاملاً واضح باشد.

از همه اطلاعات استقبال می شود تا از این موضوع جلوگیری شود که هنگام ارائه طرح بازاریابی دیجیتال، چیزی را نادیده گرفته باشیم یا مفاهیم گیج کننده ای وجود داشته باشد که قبلاً با آنها مشورت نکرده ایم.

این مقاله را مطالعه کنید  4 نوع دیجیتال مارکتینگ

تحلیل وضعیت- برنامه دیجیتال مارکتینگ چیست؟

اول از همه، ما باید در مورد اینکه برند چیست، چه کاری انجام می دهد، چرا آن را انجام می دهد، توجیه و دلیل وجودی آن، USP (پیشنهاد فروش منحصربفرد) آن را کاملاً روشن کنیم. به طور خلاصه، برای دانستن، هرچه جزئیات بیشتر باشد، مخاطب هدف شما بهتر است.

اولین مفهومی که باید در برنامه بازاریابی آنلاین گنجانده شود، مطالعه وضعیت فعلی است.

به همین دلیل است که ما محیطی را مطالعه خواهیم کرد و تجزیه و تحلیلی را انجام خواهیم داد، چه داخلی و چه خارجی، در مورد بخشی که در آن فعالیت می کنیم و محصول یا خدمات مورد نظر در آن چارچوب بندی شده است، و همیشه جمعیت شناختی، اقتصادی، تکنولوژیکی، سیاسی یا اجتماعی را به وضوح باقی می گذاریم. عوامل فرهنگی که از اهمیت حیاتی برخوردارند.

به همین ترتیب، رقابت مستقیم را برای بهبود و استفاده از هر فرصتی که پیش می آید، تحلیل خواهیم کرد.

حضور آنلاین

در عین حال، و بسیار مهمتر از آن، قبل از ایجاد یک برنامه بازاریابی آنلاین، لازم است بدانید که حضور آنلاین شما چیست، در چه پلتفرم های آنلاین حضور دارید یا ندارید، و بدانید که حضور آنلاین برند در چه تاریخی است. دارد.

در این مرحله باید به تحقیقات توجه ویژه ای داشته باشیم تا ابزارهایی را که برای حفظ حضور آنلاین آنها استفاده شده است و همچنین استراتژی ها و تاکتیک هایی که در گذشته دنبال کرده اند را در نظر داشته باشیم.

این اطلاعات برای اینکه بتوانیم یک خط ارتباطی را دنبال کنیم که از آنچه تاکنون ایجاد شده است، فاصله نگرفته است، ضروری است.

این مقاله را مطالعه کنید  زنجیره ارزش در دیجیتال مارکتینگ

برای پایان دادن به تجزیه و تحلیل وضعیت، باید تلاش زیادی انجام دهیم تا با جزئیات بدانیم اهدافی که می‌خواهیم از طریق طرح بازاریابی دیجیتال دنبال کنیم و چه بودجه‌ای برای اجرای آن در نظر گرفته‌ایم.

در این بخش اول است که اهمیت تعیین اهداف، شناخت دقیق مخاطبان هدف و انجام تجزیه و تحلیل SWOT (نقاط قوت، نقاط ضعف، فرصت‌ها، تهدیدها) اهمیت دارد، که می‌تواند کمک زیادی به استراتژی دنبال شود. استفاده از فرصت ها و شناسایی نقاط ضعفی که نیاز به بهبود دارند.

برنامه دیجیتال مارکتینگ چیست؟
برنامه دیجیتال مارکتینگ چیست؟ – کالج نوین

تحقیق آنلاین

هنگامی که بدانیم مشتری چه می‌خواهد، اطلاعات نام تجاری را بدانیم و در مورد مخاطبان هدف خود کاملاً روشن باشیم، زمان آن فرا رسیده است که تحقیقات دقیقی در مورد حضور آنلاین برند و رقبا انجام دهیم.

برای این کار، استفاده از ابزارهای رایگان و پولی برای تشخیص وضعیت برند و شرکت های رقیب به شدت توصیه می شود.

ابزارهایی مانند SEMrush، Sistrix، Moz، aHrefs یا خود شبکه‌های اجتماعی می‌توانند به شناسایی وضعیت حضور آنلاین کمک زیادی کنند، داده‌هایی را ارائه می‌دهند که تحقیقات زیادی را تسهیل می‌کنند، زیرا ما را از انجام دستی بسیاری از کارها نجات می‌دهند.

داده های تحلیلی مانند بازدیدهای روزانه و ماهانه، ترافیک مستقیم، ارگانیک و پرداخت، نرخ بازگشت، صفحات ایندکس شده، تعداد بک لینک ها، تعداد طرفداران و فالوورها، سطح تعامل و غیره برخی از معیارهایی هستند که باید در نظر بگیریم. هنگام تجزیه و تحلیل برند و در درجه اول رقابت.

تعریف اهداف

هنگامی که همه تحقیقات انجام شده و شرایطی را که از آن شروع می کنیم را می دانیم، زمان آن رسیده است که طراحی طرح بازاریابی دیجیتال را شروع کنیم.

این مقاله را مطالعه کنید  اهمیت رسانه های اجتماعی برای دیجیتال مارکتینگ

برای انجام این کار، ما باید در مورد اهداف تجاری و اهداف بازاریابی کاملاً شفاف باشیم، هدف دوم آنهایی هستند که باید به عنوان ریشه اهداف تجاری عمل کنند.

اهداف تجاری
اهداف تجاری صرفاً اقتصادی هستند و در کوتاه مدت قابل اندازه گیری هستند. مواردی که همانطور که از نامشان مشخص است، بسته به اینکه برآورده شوند یا خیر، مترادف با دوام تجاری هستند. یک مثال واضح از یک هدف تجاری افزایش گردش مالی نسبت به سال قبل یا بهبود سهم بازار است که به معنای رشد در مقایسه با رقابت است.

اهداف بازاریابی
اهداف بازاریابی آنهایی هستند که باعث تحقق اهداف تجاری می شوند.

این اهداف می‌تواند شامل افزایش ترافیک وب از طریق SEO یا SEM، یا گرفتن سرنخ‌ها (ایمیل یا شماره تماس) باشد.

یک جزئیات اساسی در زمان تعیین اهداف، پیروی از هنجارهای اساسی برای دستیابی به اهداف، معیارهای SMART (ویژه، قابل اندازه گیری، دست یافتنی، واقعی و موقتی) است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − 14 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟