استراتژی دیجیتال مارکتینگ چیست؟

استراتژی دیجیتال مارکتینگ چیست؟

فهرست مطالب

استراتژی دیجیتال مارکتینگ چیست؟ ، استراتژی دیجیتال مارکتینگ طرحی است که به سازمان شما کمک می کند تا از طریق کانال های بازاریابی با دقت انتخاب شده مانند رسانه های پولی، کسب درآمد و مالکیت به اهداف خاصی دست یابد. اجرای یک کمپین دیجیتال مارکتینگ بدون داشتن یک استراتژی بسیار شبیه به کاوش در یک شهر جدید بدون GPS است – احتمالاً در بسیاری از پیچ‌های اشتباه قرار می‌گیرید که منجر به ناامیدی و یک مسیر طولانی غیرضروری می‌شود تا به جایی که می‌خواهید بروید.

زمانی که در حال برنامه ریزی سفر هستید، احتمالاً با تهیه یک برنامه سفر شروع می کنید تا مطمئن شوید که از زمان و بودجه خود بیشترین استفاده را می کنید. همین امر در مورد دیجیتال مارکتینگ نیز صدق می کند، یک برنامه بازاریابی برای افزایش کارایی ضروری است.

استراتژی دیجیتال مارکتینگ چیست؟

استراتژی دیجیتال مارکتینگ طرحی است که به طور خاص برای تحقق اهداف کسب و کار از طریق بازاریابی آنلاین طراحی شده است. این بازاریابی باید از طریق کانال‌های بازاریابی آنلاین مربوطه برای عملکرد بهینه اجرا شود. بسیار مهم است که به یاد داشته باشید که همه کانال‌های بازاریابی برای همه کسب و کارها مناسب نیستند.

استراتژی دیجیتال مارکتینگ چیست؟
استراتژی دیجیتال مارکتینگ چیست؟ – کالج نوین

5 مؤلفه کلیدی برای ایجاد یک استراتژی بازاریابی دیجیتال- استراتژی دیجیتال مارکتینگ چیست؟

در زیر 5 مؤلفه کلیدی برای ایجاد یک استراتژی بازاریابی دیجیتال برنده آورده شده است. آنچه در ادامه می‌آید اجزای دیگری است که ممکن است بخواهید هنگام ایجاد یک استراتژی بازاریابی دیجیتال جامع و کامل در نظر بگیرید.

1. تنظیم هدف: تصمیم بگیرید که کجا می خواهید بروید

هنگام ایجاد یک برنامه سفر، مقصدی را در ذهن دارید. هنگام ایجاد یک استراتژی بازاریابی دیجیتال، مقصد مجموعه ای از اهداف بازاریابی تعریف شده است که امیدوارید با تلاش های خود به آنها برسید. این اهداف بازاریابی باید به اهداف اساسی کسب و کار شما گره بخورد. به عنوان مثال، اگر هدف سازمان شما افزایش 20 درصدی لیست مشتریان شما باشد، هدف بازاریابی شما باید تولید سرنخ های قابل قبول برای کمک به موفقیت باشد.

هدف شما هر چه باشد، باید مطمئن شوید که نتایج خود را اندازه گیری می کنید. شاید هدف شما افزایش مشترکین ایمیل باشد. در این مورد، شاخص عملکرد کلیدی شما (KPI) افزایش ثبت نام خواهد بود.

2. درک مخاطب هدف شما- استراتژی دیجیتال مارکتینگ چیست؟

هنگام سفر، اهمیت درک نحوه تعامل مردم محلی را می دانید – نمی خواهید یک توریست عجیب به نظر برسید. همین موضوع برای کمپین های بازاریابی دیجیتال نیز صادق است. این به معنای درک مخاطبان هدف، جمعیت شناسی و روانشناسی مشتریان فعلی و جدید است.

چندین مرحله وجود دارد که یک خریدار بالقوه باید طی کند تا به نقطه خرید برسد و در حالت ایده آل به یک مشتری بلند مدت تبدیل شود. مراحل ممکن است متفاوت باشد، اما به طور کلی با آگاهی از برند و آموزش شروع می شود، سپس به مرحله بررسی می رود و در نهایت با تصمیم گیری و تبدیل فروش به پایان می رسد.

بازاریابی محتوای موثر
شما نمی توانید به سادگی هر محتوایی را بنویسید یا از روش “اسپری و دعا” پیروی کنید. شما باید در مورد آنچه می نویسید، کلماتی که می خواهید مالک آن باشید، استراتژی سئو کلمه کلیدی داشته باشید و به بهینه سازی مداوم محتوای خود فکر کنید.

3. نمایه مشتری ایده آل خود (ICP) و شخصیت های خریدار را ایجاد کنید- استراتژی دیجیتال مارکتینگ چیست؟

ملاقات با افراد جدید یکی از بهترین بخش های سفر است! اما تلاش برای برقراری ارتباط با کسی که تمایلی به صحبت کردن با شما ندارد، مفید نخواهد بود، درست است؟ شاید یک مانع زبانی وجود داشته باشد، یا آنها به سادگی علاقه ای به اینکه شما چه کسی هستید و چه کار می کنید ندارند.

این برای بازاریابی نیز صدق می کند. به‌عنوان یک بازاریاب دیجیتال، باید شخصیت‌های خریدار خود را توسعه دهید تا دقیقاً بدانید که می‌خواهید با چه کسی صحبت کنید، زیرا می‌دانید که آنها علاقه متقابلی به صحبت کردن با شما خواهند داشت.

به خاطر داشته باشید، شخصیت هایی که ایجاد می کنید باید بر اساس تحقیقات باشد. آیا موفقیت خود را با گروه خاصی از افراد ثابت کرده اید؟ عالی، آنها را هدف قرار دهید! خاص بودن سودمند است. از کلیشه ها بگذرید و از طریق ابزارهای در دسترس مانند Facebook Audience Insights و Google Analytics به بینش های واقعی نگاه کنید.

شما می‌توانید با اطلاعات پیش‌زمینه اولیه مانند عنوان شغل و مکان شروع به شناسایی این شخصیت‌ها کنید. شما همچنین می خواهید تعیین کنید که این شخص چه چیزی می خواهد، مانند راه حلی برای یک مشکل خاص (مشکلی که کسب و کار شما می تواند حل کند)! در مرحله بعد، بهترین راه برای رسیدن به این شخص را تعیین کنید، که ما را به مرحله چهار می رساند.

4. کانال های بازاریابی موثر و مراحل خرید را مشخص کنید- استراتژی دیجیتال مارکتینگ چیست؟

اگر می‌خواهید با خبره‌های آبجو محلی آشنا شوید، می‌توانید از میخانه محلی دیدن کنید. به نوبه خود، اگر می خواهید تصمیم گیرندگان را در یک صنعت خاص ملاقات کنید، باید انتخاب کنید که کجا آنها را پیدا کنید، و همچنین با توجه به اینکه آنها در چه مرحله ای از خرید هستند، از چه پیام هایی استفاده کنید.

مرحله آگاهی ممکن است بر آموزش و ایجاد تخصص متمرکز باشد در حالی که تصمیم گیرندگان را در عمودهای مشتری ایده آل هدف قرار می دهد. شاخص‌های کلیدی عملکرد برای این نوع کمپین می‌تواند شامل دسترسی، برداشت‌ها و تعامل باشد.

مرحله بررسی با هدف قرار دادن کسانی که در کمپین آگاهی شما با یک پیشنهاد تبلیغاتی یا ارزشی درگیر هستند، تأثیر می گذارد و باعث ایجاد انگیزه می شود. KPIهای این کمپین ممکن است به تولید سرنخ مربوط باشد.

این مقاله را مطالعه کنید  خدمات دیجیتال مارکتینگ چیست؟

مرحله تبدیل با هدف قرار دادن مجدد بازدیدکنندگان وب سایت قبلی، فروش را افزایش می دهد. شاخص های کلیدی عملکرد این کمپین می تواند جلسه ای باشد که از طریق فرم تماس یا یک قرارداد/پیشنهاد امضا شده رزرو شده است.

با ساختاردهی کمپین‌های خود به گونه‌ای که خریدار را در جایی که در سفر خود هستند ملاقات کنید، استراتژیک‌تر به سمت اهداف بازاریابی و تجاری خود حرکت خواهید کرد.

شخصیت های خریدار را در ذهن داشته باشید. شما درک خوبی از مخاطبان خود و نحوه خرید آنها دارید، اما اکنون باید بدانید که کجا با آنها ارتباط برقرار کنید.

به عنوان مثال، اگر شخصیت خریدار شما یک روزنامه نگار 35 ساله است که اخبار را به صورت آنلاین می خواند، توییتر ممکن است بهترین کانال برای برقراری ارتباط با آنها باشد.

انتخاب کانال های دیجیتال مناسب به افزایش بازگشت سرمایه کمک می کند. پلتفرم های بازاریابی بیش از هر زمان دیگری وجود دارد، بنابراین با تعیین محل قرارگیری شخصیت های خریدار و ارتباط با آنها از طریق آن کانال ها، استراتژیک باشید.

5. پیام خود را به درستی دریافت کنید- استراتژی دیجیتال مارکتینگ چیست؟

فرض کنید به تنهایی سفر می‌کنید و به یک رستوران محلی می‌روید و در بار می‌نشینید. شما فردی را می بینید که می خواهید با او صحبت کنید و می دانید که نزدیک شدن به او هنر و آداب دارد. همین امر در مورد کمپین های بازاریابی شما نیز صدق می کند!

پیام خود را طوری بسازید که با افرادی که می‌خواهید با او صحبت کنید همخوانی داشته باشد. صدا و محتوای کمپین شما باید به گونه ای با آنها صحبت کند که آنها درک کنند. اینجاست که تحقیقات و برنامه ریزی شما از مراحل قبلی کامل می شود.

اگر مشخص کرده اید که آنها در کجای قیف فروش قرار دارند، باید بدانید که مکالمه را از کجا شروع کنید. اگر آنها چیزی در مورد شما نمی دانند (مرحله جست و جو)، سپس با ایجاد تخصص و ایجاد اعتماد شروع می کنید.

اگر شخصیت خریدار آنها را شناسایی کرده اید و خدماتی را می فروشید، باید نکات دردناک آنها را بدانید و به آنها بگویید چگونه می توانید مشکلات آنها را حل کنید. اگر محصولی را می فروشید، باید علایق آن را بدانید.

با صرف زمان برای دریافت صحیح پیام های خود، شاید حتی شخصی سازی آن، مخاطبان شما نسبت به آنچه شما ارائه می دهید بسیار پذیرا خواهند بود.

استراتژی دیجیتال مارکتینگ چیست؟
استراتژی دیجیتال مارکتینگ چیست؟ – کالج نوین

سایر اجزای استراتژی بازاریابی دیجیتال- استراتژی دیجیتال مارکتینگ چیست؟

چندین مؤلفه دیگر از یک استراتژی بازاریابی دیجیتال جامد وجود دارد. آنها شامل اصولی مانند طراحی وب و سئو، به همراه موضوعات پیچیده تر مانند CRM، CRO، اندازه گیری داده ها و تجزیه و تحلیل هستند.

طراحی وب سایت. سئو. بازاریابی محتوا.

وب سایت شرکت شما دروازه اصلی است که بیشتر (اگر نه همه) مشتریان بالقوه شما قبل از تبدیل شدن به مشتریان واقعی از آن عبور می کنند. این بدان معناست که باید برای کارایی، جذابیت و روان بودن تجربه کاربر طراحی شود. بدون توسعه صحیح این مؤلفه ها، ترافیک ورودی تبدیل نمی شود یا حتی بدتر، بدون درگیری قابل توجهی از آن خارج می شود.

برای اطمینان از نتایج بهینه باید از مفاهیم اولیه طراحی وب در ایجاد وب سایت شما استفاده شود. برای اطلاعات بیشتر، راهنمای اصول طراحی وب و درک توسعه وب ما را بررسی کنید.

نحوه تنظیم و چیدمان صفحات کافی نیست، اما اگر خود محتوا مرتبط و جالب نباشد. باید توجه دقیقی به ایجاد مطالب جذاب برای بازدیدکنندگان برای ارتباط با آنها شود.

در اینجا برخی از بهترین روش ها هنگام نوشتن محتوا برای وب آورده شده است:

. مطمئن شوید که مقدمه می تواند افراد را جذب کند. محتوا باید با ایده‌ها یا پرسش‌ها یا اظهاراتی آغاز شود که شوکه، سرگرم‌کننده، ترسناک، علاقه یا الهام‌بخش باشد. اگر خواننده در چند سطر اول گیر نکرده باشد، به احتمال زیاد صفحه را ترک خواهد کرد.

. ایده اصلی را در بالای صفحه نگه دارید. تا شدگی همان نقطه پایانی است که اکثر صفحه نمایش ها نمایش اولیه را قطع می کنند. مطمئن شوید که پاراگراف اول (یا حداقل دوم) شما به طور خلاصه توضیح می دهد که محتوا در مورد چیست. خوانندگان می‌خواهند قبل از ادامه کار مطمئن شوند که به چه چیزی وارد می‌شوند.

. از چند رسانه ای استفاده کنید. تصاویر، ویدئوها و اینفوگرافیک ها همگی ابزارهای معتبری برای پویا نگه داشتن محتوای شما هستند. متن بیش از حد روی صفحه می تواند برای برخی از خوانندگان سنگین باشد و ایده این است که آنها را درگیر نگه دارید.

. از صدای خودت استفاده کن. هر شرکت – هر برند – صدای منحصر به فردی دارد. شما می خواهید افرادی که از وب سایت شرکت شما بازدید می کنند بدانند که سایت شما چیست، بنابراین مطمئن شوید که تمام محتوای شما با آن مطابقت دارد. اگر افرادی که با محتوا درگیر هستند احساس کنند که لحن صمیمانه نیست یا چیزی خاموش است، حتی اگر در سطحی ناخودآگاه باشد، به احتمال زیاد ترک می‌کنند یا واکنش منفی نشان می‌دهند.

نوشتن به هیچ وجه یک علم دقیق نیست، اما برخی زمینه های مشترک وجود دارد که اکثر مردم می توانند روی آن توافق داشته باشند. به عنوان یک نقطه مرجع خوب، دانشگاه مریلند در بالتیمور فهرست خوبی از بهترین روش‌ها را که باید در هنگام ایجاد محتوای وب در نظر داشت، گردآوری کرد.

هنگامی که وب‌سایت و محتوا را آماده کردید، زمان آن فرا رسیده است که در مورد راه‌هایی برای اطمینان از یافتن مطالب فکر کنید. بهترین (و ارزان ترین) راه برای انجام این کار، بهینه سازی محتوا است تا بتوان آن را به صورت ارگانیک از طریق موتورهای جستجو، از جمله وبلاگ نویسی، پیدا کرد و وبلاگ نویسان خود را با استراتژی کلمات کلیدی پربازدید هماهنگ کرد.

موتورهای جستجو قدرت اینترنت را تامین می کنند. تخمین زده می شود که گوگل به تنهایی بیش از 3.5 میلیارد درخواست را هر روز پردازش می کند. با اعداد خیره‌کننده‌ای مانند آن‌ها، جای تعجب نیست که شرکت‌ها سخت تلاش می‌کنند تا محتوای خود را در آن صفحه‌های نتایج اولیه بسیار مطلوب رتبه‌بندی کنند. با 71٪ از ترافیک باقی مانده در صفحه اول، استفاده از بهینه سازی موتور جستجو (SEO) مناسب به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی دیجیتال شما ضروری است.

چگونه برای نتایج موتورهای جستجو (SEO) بهینه می شوید؟- استراتژی دیجیتال مارکتینگ چیست؟

موتورهای جستجو با خزیدن سریع در هر وب‌سایت نمایه‌شده زمانی که یک پرس و جو انجام می‌شود، کار می‌کنند، سپس اطلاعات را با الگوریتمی پردازش می‌کنند که بر اساس مجموعه‌ای از معیارهای بسیار خاص به هر صفحه رتبه اختصاص می‌دهد.

در حالی که جزئیات مربوط به این فرآیند مخفی نگه داشته می شود، برخی از پارامترها ثابت شده اند که بر رتبه تأثیر می گذارند، مانند:

این مقاله را مطالعه کنید  چگونه دیجیتال مارکتینگ انجام دهیم؟

. استفاده از کلمات کلیدی که به وضوح موضوعی را که محتوا به آن پرداخته است، تعریف می کند
. تعداد پیوندهای داخلی و خارجی که به هر صفحه وصل می شوند
. تعداد بازدیدهای با کیفیت و سطح تعاملی که هر صفحه دریافت می کند

معنای این مطلب برای محتوای شما این است که باید اطمینان حاصل کنید که به هر یک از این نکات می پردازد تا صفحه بتواند رتبه بالاتری کسب کند و شانس شما برای نمایش در آن صفحه اول مورد علاقه را افزایش دهد. این همان چیزی است که محتوا را از سایر مطالب مشابه موضوعی که چشم انداز قابل جستجو را اشباع می کند، متمایز می کند.

شرکت شما با نمایش در آن صفحه اول، احتمال دسترسی به آن محتوا را افزایش می‌دهد، که همانطور که گفته شد، خود معیار مهمی برای موتورهایی مانند گوگل در هنگام تخصیص رتبه است. این نرخ کلیک (CTR) نامیده می‌شود، که دقیقاً مانند نام آن، نرخی است که کاربرانی که برای دسترسی به محتوای شما یک پرس و جو کلیک می‌کنند، در نتیجه کلیک می‌کنند. دقیقاً مانند تعداد بک لینک ها به صفحه، این معیار به ایجاد اعتبار برای محتوا و اعتبار برای وب سایت شما به عنوان یک کل کمک می کند.

یک نقطه مرجع خوب برای درک این اصول اولیه – و یک انتخاب آموزشی بسیار عاقلانه اگر در حال یادگیری طناب هستید – راهنمای مشهور Moz برای مبتدیان SEO است.

قرار دادن این ملاحظات بخشی از استراتژی بازاریابی شما، نتایج بهینه را در جذب ترافیک ارگانیک به وب سایت شما تضمین می کند، جایی که سفر برای این بازدیدکنندگان آغاز می شود و سپس باید تصمیم بگیرند که چقدر با چیزهایی که پیدا می کنند تعامل دارند.

استراتژی دیجیتال مارکتینگ چیست؟
استراتژی دیجیتال مارکتینگ چیست؟ – کالج نوین

ابزارهای مدیریت ارتباط با مشتری (CRM).- استراتژی دیجیتال مارکتینگ چیست؟

روابط با مشتری O8 هنگامی که بازدیدکنندگان به یک صفحه جذب می شوند و به طور قابل توجهی با محتوا درگیر می شوند، به سرنخ تبدیل می شوند. سرب ها مانند دانه های کوچکی هستند که نیاز به پرورش و مراقبت دارند تا در مشتریان شکوفا شوند. بهترین راه برای دستیابی به این امر – و البته، یکی از اجزای کلیدی هر طرح بازاریابی دیجیتال – وجود ابزارهای کارآمد مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) است. بسیاری از ابزارهای CRM همچنین می‌توانند سایر تلاش‌های بازاریابی شما را بهبود بخشند، مانند نحوه انجام بازاریابی ایمیلی، برخی از جنبه‌های اتوماسیون بازاریابی، بازاریابی رسانه‌های اجتماعی، PPC (پرداخت به ازای هر کلیک تبلیغات دیجیتال)، ایجاد صفحه فرود، CTA و همچنین ردیابی. فعالیت های آفلاین

کاری که یک سرویس یا نرم‌افزار CRM انجام می‌دهد این است که مجموعه‌ای از ابزارها را برای دریافت اطلاعات تماس از کسانی که با محتوا درگیر هستند، فراهم می‌کند و آن‌ها را به طور کارآمد مرتب می‌کند تا فروش، روابط مشتری یا هر بخش با مشتری بتواند در صورت لزوم به سرعت به آن دسترسی داشته باشد.

نحوه به دست آوردن این اطلاعات کاملاً به شما بستگی دارد، زیرا نیاز به اعمال تغییرات در وب سایت شما دارد تا بازدیدکنندگان با کمال میل آن را تحویل دهند. این نکته دیگری است که در آن بهینه سازی تبدیل وارد عمل می شود، زیرا به شما کمک می کند تا بهترین راه حل را برای این هدف خاص تعریف کنید.

آیا این یک فرم ساده است که اطلاعات تماس را برای عضویت در یک خبرنامه هفتگی می خواهد؟ آیا این یک دکمه تماس برای اقدام است که دسترسی به دانلود راهنمای رایگان را در ازای یک آدرس ایمیل ارائه می دهد؟ استفاده از داده ها برای تعیین اینکه کدام کار جایگزین در افزایش پایگاه داده شما از مشتریان بالقوه بسیار مهم است.

البته این پایگاه داده از نظر جذب مشتریان فعلی نیز مهم است. با توجه به افرادی که قبلاً مشتری شده‌اند و استفاده از برخی تاکتیک‌های بازاریابی هوشمندانه برای حفظ این علاقه، شرکت‌ها می‌توانند نرخ بازدهی خود را برای خریدهای بیشتر افزایش دهند.

مطمئن شوید که با اعضای تیم رو به مشتری خود در مورد گزینه های موجود بحث کنید – چه یک سیستم CRM خاص یا یک پلت فرم پیچیده تر و فراگیر که در آن مدیریت ارتباط با مشتری در واقع یکی از جنبه های مختلف است – بنابراین می توان انتخاب کرد زیرا این تصمیم می تواند تاثیر داشتن، موثر بودن.

تجزیه و تحلیل و معیارها: انتخاب بر اساس داده های سخت

یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ در ابتدا در مورد حذف حدس و گمان از معادله و تمرکز تاکتیک های خود بر اساس اطلاعات دقیق یا حداقل تخمین ها و تقریب های آموزشی است. همانطور که کار بازاریابی شما پیشرفت می کند، شرکت شما شروع به به دست آوردن داده های سخت می کند، که باید از آنها برای تغییر شکل، تمرکز مجدد و هدف گذاری مجدد همه تلاش ها برای بهینه سازی و به حداکثر رساندن نتایج استفاده کند.

داده‌ها می‌توانند از انواع منابع به دست آیند. به عنوان مثال، پلتفرم های رسانه های اجتماعی از مجموعه معیارهای خود بر اساس عملکرد استفاده می کنند که مطمئنا بسیار مفید است. اما یک ابزار وجود دارد که از نظر درک ترافیکی که به وب سایت شما می رسد کاملاً قابل توجه است.

وارد گوگل آنالیتیکس شوید. کد رهگیری گوگل آنالیتیکس که در وب سایت شما نصب شده است، اطلاعاتی را در مورد تمام ترافیک، صفحاتی که به آن می رسد، از کجا می آید – منبع و رسانه – و مدت زمانی که می ماند، هر چند وقت یک بار با صفحات دیگر درگیر می شود، به دست می آورد یا اینکه در میان چندین معیار دیگر، بدون اقدام بیشتر برگ می‌کند. این به شما می‌گوید که ترافیک از کدام کشور، گروه‌های جمعیتی آن‌ها و چندین دیدگاه دیگر در مورد نوع افرادی که به محتوای شما می‌رسند، می‌رسد.

دلیل حیاتی بودن این اطلاعات این است که به شما نشان می دهد تاکتیک های بازاریابی چقدر موفق هستند و چگونه می توانند بهتر باشند. در حالی که فروش بسته و سود ممکن است معیار نهایی موفقیت برای برخی شرکت‌ها باشد، معیارهای ارائه شده توسط این تجزیه و تحلیل‌ها می‌تواند به افزایش نرخ جذب مشتری به سادگی با دانستن اینکه چه چیزی کار می‌کند و چه چیزی خوب نیست، کمک کند. اینجاست که می‌آموزید چه هزینه‌هایی باید کاهش یابد، چه هزینه‌های سرمایه‌گذاری کاهش یافته و کدام یک افزایش یابد.

تجزیه و تحلیل ممکن است برای افراد کم تجربه گیج کننده باشد، اما Google دوره هایی را هم برای مبتدیان و هم برای کاربران پیشرفته تر ارائه می دهد که حتی شامل گواهینامه Google Analytics نیز می شود.

این ابزار برای بسط و بهینه سازی تدریجی هر طرح بازاریابی دیجیتال ضروری است.

جستجوی پولی و تبلیغات رسانه های اجتماعی- استراتژی دیجیتال مارکتینگ چیست؟

هر استراتژی دیجیتال مارکتینگ باید شامل بخشی از بودجه برای بازاریابی وب پولی باشد. در حالی که تمام جنبه‌های محتوا و سئو مطمئناً باعث افزایش ترافیک می‌شوند، بازاریابی پولی در واقع بینش‌های متفاوتی را ارائه می‌دهد که می‌تواند بسیار مفید باشد.

این مقاله را مطالعه کنید  اهمیت زمان در دیجیتال مارکتینگ

اول و مهمتر از همه، تبلیغات هم برای موتورهای جستجو و هم برای اکثر رسانه‌های اجتماعی داده‌های فوری را ارائه می‌دهند که می‌توان از آنها برای جمع‌آوری اطلاعات از مشتریان بالقوه استفاده کرد، و از آنجا که هر دو پلتفرم از مردم می‌خواهند که برای تبلیغات به آنها پول پرداخت کنند، فرصت‌هایی را برای بازاریابی مجدد بسیار دقیق ارائه می‌کنند. به عنوان مثال، شرکت شما می‌تواند مشتریان بالقوه‌ای را هدف قرار دهد که به نوعی علاقه نشان داده‌اند، اما فعالانه با تبلیغات متناسب با علایق آن‌ها درگیر نشده‌اند.

در حالی که تبلیغات معمولاً مقرون به صرفه هستند و مدیریت آنها آسان تر است، هر استراتژیست جستجوی پولی به شما می گوید که در واقع علم خاصی برای همه آن وجود دارد. حتی تبلیغات نیز نیاز به بهینه سازی دارند، و بهترین روش ها قطعاً هنگام طرح تاکتیک های شما به کار می آیند. اگر شرکت شما مایل به موفقیت است، یادگیری اصول جستجوی پولی بسیار مهم است.

برای رسانه های اجتماعی پولی، همان اصول اعمال می شود. تفاوت در اینجا این است که، بسته به میزان بودجه ای که برای این منطقه خاص اختصاص داده اید، شرکت شما باید در هنگام انتخاب بسیار مراقب و زیرک باشد.

بسیار مهم است که بدانید مشتریان بالقوه شما (یا Personas خریدار) چه کسانی هستند. این به شما کمک می کند تا لیست پلتفرم هایی را که ممکن است بخواهید از آنها استفاده کنید محدود کنید. به هر حال، هر پلتفرم رسانه‌های اجتماعی مجموعه‌ای از اطلاعات جمعیتی خاص خود را دارد، بنابراین دانستن اینکه مشتریان احتمالی شما از چه چیزی استفاده می‌کنند، میزان موفقیت شما را افزایش می‌دهد.

به عنوان مرجع، افراد در Hootsuite لیستی را تهیه کردند که نمای کلی نسبتاً خوبی از جمعیت شناسی در هر پلتفرم ارائه می دهد.

به همان اندازه برای نوع پلتفرم، نوع پیامی است که تبلیغ می‌کنید، بنابراین حتماً برنامه‌ریزی کنید که چه می‌گویید یا نشان می‌دهید، با درک روشنی از آنچه مشتریان احتمالی شما احتمالاً با آن ارتباط برقرار می‌کنند.

بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO)

ترافیک کافی نیست. شما باید وب سایت خود را برای تبدیل بهینه کنید تا این بازدیدکنندگان به سرنخ های باکیفیت تبدیل شوند، به این معنی که با آنچه پیدا می کنند درگیر می شوند و به مشتریان یا مشتریان بالقوه تبدیل می شوند.

CRO یک راه حل بسیار سیستماتیک است که شامل – گام به گام – بهبود هر صفحه در وب سایت شما است تا به بهترین نسخه ممکن تبدیل شود. این بداهه یا حدس و گمان بر اساس آنچه فکر می کنید مشکلات را برطرف می کند یا تعامل را افزایش می دهد نیست. این فرآیندی از روش‌های اثبات‌شده و ابزارهای مؤثری است که داده‌های سخت را ارائه می‌کند، که سپس می‌تواند به تغییرات دقیقی تبدیل شود که به طور چشمگیری به تجربه کاربر کمک می‌کند.

چه مراحلی برای استراتژی بازاریابی دیجیتال شما حیاتی است؟

ابتدا باید وب سایت خود را ممیزی کنید. با کمک ابزارهایی مانند Hotjar، می‌توانید عملکرد صفحه را از طریق نقشه‌های حرارتی که تعامل کلیک و پیمایش را نشان می‌دهند، ارزیابی کنید. این سرویس قدرتمند همچنین ضبط های ناشناس بازدیدهای صفحه را ارائه می دهد و دقیقاً نشان می دهد که هر کاربر بازدیدکننده چه کاری انجام داده است، چه چیزی را برای خواندن توقف کرده است، مکان نما او کجا حرکت کرده است و چه چیزی را برای کلیک کردن انتخاب کرده است.

این مجموعه اطلاعاتی را می توان برای تعیین اینکه چه قسمت هایی از صفحات مورد توجه یا تعامل قرار نمی گیرند، مورد استفاده قرار می گیرد، که به نوبه خود از نوع داده هایی است که ذهن های با تجربه می توانند برای تعریف تغییرات ملموس و مؤثری که عملکرد را به طور اساسی بهبود می بخشد، استفاده کنند.

این یک فرآیند پیچیده است، و اغلب توصیه می‌شود که شرکت‌ها مطمئن شوند که تیم‌هایشان در این زمینه کار آگاه هستند تا سطح آزمایش و آزمون و خطا را کاهش دهند. اگر شرکت شما قصد دارد از خدمات دیجیتال مارکتینگ شخص ثالث استفاده کند، ایده خوبی است که مطمئن شوید که آنها ابزار و دانش لازم برای افزایش نرخ بهینه سازی تبدیل شما را دارند.

ارزش طول عمر مشتری (CLV): اولویت بندی مشتریان

ارزش طول عمر مشتری (CLV) معیاری است که تعیین می کند هر مشتری در بلندمدت چقدر برای شرکت شما ارزشمند است. دلیل مفید بودن این بخش خاص از اطلاعات این است که می توان آن را با هزینه اکتساب مقایسه کرد تا بدانیم آیا مدل تجاری و شیوه های فعلی منجر به سود می شود یا خیر، و پیش بینی ها و برآوردهای آتی را در این راستا ایجاد کرد.

به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی دیجیتال شما، این معیار به عنوان پایه ای عمل می کند که از آن تاکتیک های جذب و حفظ مشتری رشد می کنند. اگر CLV شما برای هر مشتری کمتر از هزینه ای است که شرکت شما برای وارد کردن آنها هزینه کرده است، در این صورت کل استراتژی تبلیغاتی شما باید بازسازی شود تا هزینه ها کاهش یابد.

محاسبه CLV نباید یک فرآیند دلهره آور باشد تا زمانی که ریاضی و علوم پشت آن را بدانید. اگر کل فرآیند را سنگین می‌دانید، فقط به یاد داشته باشید که نادیده گرفتن این مرحله خاص در برنامه بازاریابی شما تأثیر منفی بر کیفیت تاکتیک‌های آینده شما خواهد داشت.

دریافت پشتیبانی اضافی

کار بازاریابی دیجیتال به دلیل پیچیدگی و تنوع آن می تواند بسیار سخت باشد. در بسیاری از موارد، شرکت ها با کاهش سطح نتایج یا حتی نرخ بالای جابجایی کارکنان مواجه می شوند، همه اینها به این دلیل است که علائم یک مشکل بسیار واقعی را نادیده می گیرند: فرسودگی شغلی.

راه‌های مختلفی برای پرداختن به فرسودگی شغلی در میان بازاریابان وجود دارد، اما بهترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین راه صرفاً استخدام بخشی از حجم کار است.

آژانس‌های دیجیتال مجموعه‌ای از خدمات را ارائه می‌کنند که می‌تواند به کاهش بار بخش‌های بازاریابی تحت فشار و سنگین کمک کند، به‌ویژه در شرکت‌های متوسط تا بزرگ که جریان وظایف مختلف مداوم است.

محصولات ارائه شده توسط این آژانس های کمکی می تواند از توسعه و طراحی وب گرفته تا تمام جنبه های مختلف بازاریابی دیجیتال باشد، به همین دلیل است که اگر قرار است در استراتژی کلی گنجانده شود، ضروری است که بنشینیم و بررسی کنیم که شرکت در چه زمینه هایی است. به کمک واقعی نیاز دارد

انتخاب یک آژانس بازاریابی یا طراحی وب مناسب یک فرآیند حساس است، که نباید به دلیل تأثیری که بر عملکرد دیجیتالی کلی شرکت شما خواهد داشت، آن را ساده نگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × یک =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟