مدیر چیست؟

مدیر چیست؟

مدیر چیست؟ ، مدیران می توانند برای موفقیت یک سازمان حیاتی باشند. آنها علاوه بر کمک به تعیین شاخص‌های عملکرد و اهداف کلیدی برای رشد سازمان، کارکنان را در بخش‌های خود رهبری می‌کنند. همچنین، یک مدیر باید به توسعه کارمندان کمک کند و استراتژی آنها را تنظیم کند تا به تیم خود شفافیت و رهنمودهایی را در مورد آنچه که روی آن کار می کنند ارائه دهد.

در این مقاله به این می پردازیم که یک مدیر چیست، چه کاری انجام می دهد، انواع موقعیت های مدیریتی موجود، مهارت های لازم و چگونگی تبدیل شدن به یک مدیر.

مدیر چیست؟
مدیر چیست؟ – کالج نوین

مدیر چیست؟

مدیر نقشی است که در سلسله مراتب یک سازمان نشان داده می شود که از مدیر عامل شروع می شود و به معاون رئیس جمهور، مدیر و در نهایت مدیران بخش می رسد. مدیر خط ارتباطی بین یک تیم اجرایی و کارکنانی است که زیر نظر آنها کار می کنند و برای اجرای پروژه ها و تکمیل اهداف خود با یکدیگر همکاری می کنند.

ساختار سلسله مراتبی یک شرکت می تواند بسته به اندازه و سبک مدیریت یک سازمان متفاوت باشد، اما عملکرد هر یک از این نقش ها در سلسله مراتب می تواند تعیین کند که آیا یک شرکت می تواند وظایف لازم را انجام دهد و به سود ثابتی دست یابد یا خیر.

یک مدیر چه می کند؟- مدیر چیست؟

در اینجا لیستی از کارهایی که یک مدیر از طرف یک سازمان انجام می دهد آورده شده است:

به عنوان واسطه بین مدیریت ارشد و کارکنان آنها عمل می کند

یک مدیر مسئول ابلاغ اهداف یک تیم اجرایی و اعلام مسئولیت هر یک از کارکنان در بخش خود است. مدیران در جلسات با تیم اجرایی شرکت می کنند و سوالاتی را در رابطه با شفافیت در مورد اهداف سازمان مطرح می کنند. آنها همچنین به ایجاد طوفان فکری برای اهداف آینده که به نفع مشتریان و کارکنان سازمان است کمک می کنند. یک مدیر برای موفقیت در این نقش و کمک به کارکنان زیر مجموعه خود در انجام وظایف سازمانی باید حواسش و فعال باشد.

این مقاله را مطالعه کنید  ارزیابی عملکرد

به عنوان واسطه بین مشتریان و سازمان عمل می کند

مدیران همچنین به مشتریانی خدمات می دهند که کار ارائه شده توسط سازمان را دریافت می کنند، از جمله اعضای بخش خود. مشتریان بازخورد خود را در مورد اینکه آیا کیفیت محصولی که دریافت می کنند مطابق با استانداردهای آنها است، ارائه می دهند. مدیران همچنین با کارمندان خود برای ایجاد تنظیمات بر اساس بازخورد مشتری کار می کنند، بنابراین آنها دائماً با چندین کانال کار می کنند تا پروژه های پیچیده را به موقع به پایان برسانند.

مهارت هایی را به کارمندان می آموزد تا به آنها در تکمیل پروژه ها کمک کند

یک مدیر توسط تیم اجرایی مسئول است تا اطمینان حاصل کند که کارمندان به اهداف خود می رسند. مدیران زمانی که کارمندان بر روی وظایف خاصی کار می کنند به آنها کمک می کنند و می توانند یک محرک و یک سیستم پشتیبانی برای کارکنان در مواقع سختی باشند. مدیران بیشتر وقت خود را صرف آموزش کارکنان جدید می کنند تا به آنها کمک کنند تا با موقعیت های جدید خود در سازمان سازگار شوند.

کارمندان را استخدام می کند

یک مدیر بخش به عنوان مدیر استخدامی در نظر گرفته می شود که با متقاضیان مصاحبه می کند تا ببیند آیا آنها برای کار مناسب هستند یا خیر. مدیران سؤالات را آماده می کنند و پاسخ های داده شده توسط مصاحبه شوندگان را بررسی می کنند تا ببینند آیا پاسخ آنها با معیارهای آنها مطابقت دارد یا خیر. سوالات مصاحبه ای که یک مدیر ممکن است از کارکنان آینده بپرسد عبارتند از:

. در مورد خودتان به من بگویید.
. از زمانی به من بگویید که در آن بر یک مانع غلبه کردید.
. چه ویژگی هایی دارید که شما را برای این موقعیت مناسب می کند؟
. بزرگترین نقاط ضعف شما چیست؟
. بزرگترین دستاورد شما چیست؟
. آیا پشیمانی دارید؟

بررسی عملکرد را انجام می دهد

مدیران عملکرد هر یک از کارکنان را به صورت جداگانه ارزیابی می کنند. این معمولا به صورت سالیانه اتفاق می افتد، اما می تواند هر سه ماه یکبار یا هر شش ماه یکبار اتفاق بیفتد. مدیران می‌توانند راه‌هایی را برای بهبود و دستیابی به اهداف بزرگ‌تر تعیین‌شده توسط سازمان به کارمندان پیشنهاد کنند، یا می‌توانند بازخوردی از کارمندان در مورد مسیر مسیر شغلی‌شان و جایی که خود را در آینده می‌بینند بشنوند. این یک فرصت عالی برای پیوند با هر یک از کارمندان است و باعث می شود آنها احساس کنند که آنها بخش ارزشمندی از موفقیت سازمان هستند.

نتایج را دنبال می کند و بودجه یک بخش را مدیریت می کند

قبل از اینکه یک مدیر بتواند یک بررسی عملکرد را مدیریت کند، باید معیارهایی را برای نظارت بر عملکرد هر کارمند بیابد و ردیابی کند. مشارکت کارکنان عموماً می‌تواند با موفقیت سازمان مرتبط باشد، اما برخی از موقعیت‌ها مانند فروش می‌توانند کمیت کردن خروجی فردی را آسان‌تر کنند. علاوه بر این، آنها باید در مورد بودجه سازمان متفکر باشند، زیرا مدیر باید نحوه خرج کردن پول را کنترل کند و تعیین کند که آیا سرمایه‌گذاری‌ها با حیات و گسترش سازمان ارتباط دارد یا خیر.

این مقاله را مطالعه کنید  5 عامل موثر بر رفتار مصرف کننده

برای مشکلات بخش تصمیم گیری می کند

یک مدیر ممکن است با سناریویی مواجه شود که در آن باید در اختلاف بین دو یا چند کارمند در بخش خود مداخله کند. یک مدیر این انتخاب را دارد که به صورت داخلی با اعضای بخش رسیدگی کند یا منابع انسانی در این موارد کمک کند. مدیران معمولاً با منابع انسانی برای حل و فصل اختلافات و اطمینان از حل سریع کار می کنند.

مدیر چیست؟
مدیر چیست؟ – کالج نوین

انواع مدیران- مدیر چیست؟

یک سازمان بزرگ می تواند چندین مدیر برای ساده سازی عملیات و خطوط ارتباطی داشته باشد. مدیران می‌توانند عناوین مختلفی داشته باشند که مشارکت آنها را در بخش خود به تصویر می‌کشد و عناوین آن‌ها باعث می‌شود کارمندان نیز سؤالات مربوطه را بپرسند.

انواع مختلفی از مدیرانی که می توانند در یک سازمان وجود داشته باشند را مرور کنید:

مدیران ارشد: آنها به شدت درگیر استراتژی یک شرکت هستند. همه چیزهایی که آنها نظارت می کنند باید با ماموریت شرکت هماهنگ باشد تا موفقیت آمیز باشد.
مدیران کل: آنها موفقیت یک خط تولید یا واحدی را که درآمد تولید می کند مدیریت می کنند. آن‌ها می‌توانند در مورد اینکه چه برنامه‌ای برای یک محصول در نظر گرفته می‌شود، انتخاب کنند و برای آن طرح اهدافی ایجاد کنند.
مدیران خط: مدیران خط باید خروجی خاصی را برای خدماتی که یک شرکت به مشتریان خود ارائه می دهد تولید کنند. نتایج باید به آنها گزارش شود تا آنها بتوانند آنها را به مدیریت بالاتر منتقل کنند.
مدیران یا سرپرستان تیم: سرپرستان نقش مدیریتی را در زیر گروه یک سازمان بر عهده دارند. آنها بر عملکرد خاصی نظارت می کنند که افراد را ملزم به تکمیل و مدیریت آن قبل از گزارش به مدیریت بالا می کند. این می تواند شامل گزارش یک مدیر به یک مدیر بسته به ساختار شرکت باشد.

مهارت برای مدیران- مدیر چیست؟

مدیران باید یک مجموعه مهارت پویا داشته باشند تا در نقش خود پیشرفت کنند. برخی از این مهارت ها عبارتند از:

مهارتهای مدیریتی

یک مدیر باید وظایف و افراد را تکمیل کند، بنابراین می‌تواند تعادل ظریفی برای کار کردن باشد، اما یک مدیر می‌داند چه زمانی باید از کارمندان حمایت کند و چه زمانی باید از کارکنان پاسخگو باشد. مهارت های سازماندهی بی عیب و نقص آنها به آنها زمان می دهد تا تقسیم بندی شوند و بر رفاه اعضای تیم خود تمرکز کنند. آنها همچنین می‌توانند برنامه‌های پروژه ایجاد کنند و مسئولیت‌های مهم را به کارکنان مورد اعتماد محول کنند که می‌توانند ضرب‌الاجل‌های خود را برای وظایف خاص رعایت کنند.

مهارت های ارتباطی

روشی که یک مدیر با کارمندان خود ارتباط برقرار می کند، می تواند رابطه آنها با یک کارمند یا یکی از اعضای تیم اجرایی را تعیین کند. یک مدیر باید دائماً از محیط اطراف خود آگاه باشد و سبک ارتباطی خود را با موقعیتی که در آن قرار دارد تنظیم کند. به عنوان مثال، یک مدیر می تواند در طول بررسی عملکرد، انتقاد سازنده ای به کارمند ارائه دهد که منجر به عملکرد بهتر در آینده می شود یا می تواند. به صحبت های تیم اجرایی گوش دهید و در مورد نحوه اجرای برنامه استراتژیک یک شرکت یادداشت برداری کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  مدیریت استعداد

مهارت های خدمات مشتری

یک مدیر باید در هنگام کار با مشتری آماده ابراز همدلی باشد. نتیجه یک مدیر همدل این است که یک مشتری می تواند یک رابطه طولانی مدت با شما داشته باشد و کارمندانی که در کنار شما کار می کنند می توانند رفتار شما را مورد توجه قرار دهند و زمانی که با مشتریان تعامل دارند توجه کنند.

مهارت های رهبری

یک مدیر باید کارکنان را برای رسیدن به اهداف مورد نظرشان راهنمایی کند. نحوه رهبری و عملکرد یک مدیر تحت شرایط مختلف بر بقیه بخش تأثیر می گذارد. رهبر با کیفیت بودن مستلزم ریسک پذیری، مدیریت زمان و توانایی ایجاد یک محیط تیمی است که کارکنان را برای نشان دادن بهترین عملکرد خود توانمند می کند.

مدیر چیست؟
مدیر چیست؟ – کالج نوین

چگونه مدیر شویم؟- مدیر چیست؟

1. مسیر شغلی خود را انتخاب کنید

راه های زیادی وجود دارد که می توانید مسیر شغلی خود را انتخاب کنید، اما باید شغلی را انتخاب کنید که با علایق و ارزش های اصلی شما همسو باشد. به این ترتیب، می توانید تصمیم بگیرید که در چه صنعتی می خواهید وارد شوید. بهترین مدیران کسانی هستند که هر روز با اشتیاق به کار خود می آیند و تمایل زیادی به بهبود کارکنان اطراف خود دارند.

2. آموزش های لازم برای صنعت خود را دریافت کنید

وقتی به مسیر شغلی خود نگاه می کنید، سطح تحصیلات و مشاغلی را که می توانید در آن زمینه بدست آورید، تعیین کنید. برای اکثر رشته‌ها، مسیر خطی وجود ندارد، بنابراین ادامه تحصیل در مقطع لیسانس راهی عالی برای شماست تا خود را در معرض مفاهیم و دوره‌های مختلفی قرار دهید که ممکن است بخواهید از آنها شغلی ایجاد کنید. به این ترتیب، می توانید انتخاب های خود را در طول سفر آموزشی خود محدود کنید.

3. از طریق شبکه ارتباط برقرار کنید

شبکه با مدیران صنایع مختلف از طریق رویدادهای شبکه. رویدادهای شبکه معمولاً مربوط به یک صنعت خاص است، بنابراین سعی کنید برای ایجاد ارتباط از بیش از یک صنعت بازدید کنید و در مورد مسیرهای شغلی آنها و نحوه انتخاب رشته ای که در آن هستند سؤال بپرسید. ارتباطاتی که ایجاد می کنید می تواند شما را در موقعیتی قرار دهد که کسب درآمد کنید. کارآموزی یا شغل ابتدایی در آینده.

4. کسب تجربه حرفه ای ارزشمند

کارآموزی روشی سودمند برای شروع کار و درک فرهنگ یک محل کار است. هر چه تعداد دوره های کارآموزی بیشتری داشته باشید، شانس بیشتری برای کسب یک موقعیت ابتدایی خواهید داشت که اولین قدم برای تبدیل شدن به یک مدیر در یک سازمان است. سازمانی را که می خواهید در آن کار کنید انتخاب کنید تا بتوانید انگیزه کار در یک نقش مدیریتی را داشته باشید.

5. اهداف SMART را برای رسیدن به موقعیت مدیریتی تعیین کنید

اهداف SMART (مشخص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، مرتبط و مبتنی بر زمان) می تواند به شما کمک کند تا یک جدول زمانی برای زمانی که می خواهید مدیر شوید ایجاد کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × پنج =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟