استراتژی بازاریابی چیست؟

استراتژی بازاریابی چیست؟

استراتژی بازاریابی چیست؟ ، استراتژی بازاریابی به برنامه بازی کلی یک کسب و کار برای دستیابی به مشتریان بالقوه و تبدیل آنها به مشتریان محصولات یا خدماتشان اشاره دارد. یک استراتژی بازاریابی شامل ارزش پیشنهادی شرکت، پیام‌های کلیدی برند، داده‌های جمعیت‌شناسی مشتری هدف و سایر عناصر سطح بالا است. یک استراتژی بازاریابی کامل “چهار P” بازاریابی – محصول، قیمت، مکان و تبلیغات را پوشش می دهد.

استراتژی بازاریابی چیست؟

استراتژی بازاریابی یا Marketing Strategy، یک استراتژی‌ست که مسیر اجرایی همه‌ی اهداف بازاریابی شما را در قالب یک برنامه کلی قابل فهم، با هدف بالا بردن بازدهی بودجه بازاریابی‌تان، با بهتر هدف قرار دادن مخاطبان، تدوین می‌شود.

استراتژی بازاریابی چیست؟
استراتژی بازاریابی چیست؟ – کالج نوین

درک استراتژی های بازاریابی

یک استراتژی بازاریابی واضح باید حول محور ارزش پیشنهادی شرکت بچرخد، که به مصرف کنندگان اطلاع دهد که شرکت برای چه چیزی ایستاده است، چگونه عمل می کند و چرا شایسته کسب و کارشان است.

این الگویی را به تیم های بازاریابی ارائه می دهد که باید ابتکارات آنها را در تمام محصولات و خدمات شرکت اطلاع دهد. به عنوان مثال، Walmart (WMT) به طور گسترده به عنوان یک خرده فروش تخفیف با “قیمت های پایین روزمره” شناخته می شود، که عملیات تجاری و تلاش های بازاریابی آن ریشه در این ایده دارد.

این مقاله را مطالعه کنید  نسبت حاشیه سود عملیاتی

استراتژی های بازاریابی در مقابل برنامه های بازاریابی

استراتژی بازاریابی در طرح بازاریابی مشخص شده است، که سندی است که انواع خاصی از فعالیت های بازاریابی را که یک شرکت انجام می دهد و شامل جدول زمانی برای اجرای ابتکارات بازاریابی مختلف است، شرح می دهد.

استراتژی‌های بازاریابی در حالت ایده‌آل باید طول عمر بیشتری نسبت به برنامه‌های بازاریابی فردی داشته باشند، زیرا حاوی ارزش‌های پیشنهادی و سایر عناصر کلیدی برند یک شرکت هستند که معمولاً در طولانی مدت ثابت می‌مانند. به عبارت دیگر، استراتژی‌های بازاریابی پیام‌های تصویری بزرگ را پوشش می‌دهند، در حالی که برنامه‌های بازاریابی جزئیات لجستیکی کمپین‌های خاص را مشخص می‌کنند.

مزایای یک استراتژی بازاریابی- استراتژی بازاریابی چیست؟

هدف نهایی یک استراتژی بازاریابی، دستیابی و انتقال مزیت رقابتی پایدار نسبت به شرکت های رقیب با درک نیازها و خواسته های مصرف کنندگان است. خواه یک طراحی تبلیغات چاپی، سفارشی سازی انبوه یا یک کمپین رسانه های اجتماعی باشد، یک دارایی بازاریابی را می توان بر اساس اینکه چقدر به طور موثر ارزش پیشنهادی یک شرکت را به اشتراک می گذارد، قضاوت کرد.

تحقیقات بازار می تواند به ترسیم اثربخشی یک کمپین معین کمک کند و به شناسایی مخاطبان استفاده نشده برای دستیابی به اهداف نهایی و افزایش فروش کمک کند.

چرا شرکت من به یک استراتژی بازاریابی نیاز دارد؟

یک طرح بازاریابی به یک شرکت کمک می کند تا دلارهای تبلیغاتی خود را به جایی هدایت کند که بیشترین تأثیر را دارد. در مقایسه با داده های سال 2018، همبستگی بین سازمان و موفقیت در بازاریابان از تقریباً 4 برابر بیشتر به احتمال تقریباً 7 برابر در سال 2022 افزایش یافت.

این مقاله را مطالعه کنید  انواع گزارش تجاری
استراتژی بازاریابی چیست؟
استراتژی بازاریابی چیست؟ – کالج نوین

یک استراتژی بازاریابی چگونه است؟

یک استراتژی بازاریابی، تبلیغات، تبلیغات، و کمپین‌های روابط عمومی را که باید توسط یک شرکت انجام شود، از جمله اینکه چگونه شرکت تأثیر این ابتکارات را اندازه‌گیری می‌کند، شرح می‌دهد. آنها معمولاً از “چهار P” پیروی می کنند. کارکردها و اجزای یک طرح بازاریابی شامل تحقیقات بازار برای حمایت از تصمیمات قیمت‌گذاری و ورودی‌های جدید در بازار، پیام‌رسانی متناسب با جمعیت‌شناسی و مناطق جغرافیایی خاص، انتخاب پلت فرم برای ارتقای محصول و خدمات – دیجیتال، رادیو، اینترنت، مجلات تجاری و ترکیبی است. از آن پلتفرم‌ها برای هر کمپین، و معیارهایی که نتایج تلاش‌های بازاریابی و جدول زمانی گزارش آن‌ها را اندازه‌گیری می‌کنند.

4 P در یک استراتژی بازاریابی به چه معناست؟

4 P” محصول، قیمت، تبلیغ و مکان هستند. اینها عوامل کلیدی هستند که در بازاریابی یک کالا یا خدمات دخیل هستند. 4 P را می توان هنگام برنامه ریزی یک سرمایه گذاری تجاری جدید، ارزیابی یک پیشنهاد موجود، یا استفاده کرد. تلاش برای بهینه سازی فروش با مخاطبان هدف. همچنین می توان از آن برای آزمایش استراتژی بازاریابی فعلی بر روی یک مخاطب جدید استفاده کرد.

آیا یک استراتژی بازاریابی مانند یک برنامه بازاریابی است؟

اصطلاحات برنامه بازاریابی و استراتژی بازاریابی اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند زیرا یک برنامه بازاریابی بر اساس یک چارچوب استراتژیک فراگیر توسعه می یابد. در برخی موارد، استراتژی و برنامه ممکن است در یک سند گنجانده شود، به ویژه برای شرکت های کوچکتر که ممکن است تنها یک یا دو کمپین بزرگ را در یک سال اجرا کنند. این طرح فعالیت های بازاریابی را به صورت ماهانه، سه ماهه یا سالانه مشخص می کند در حالی که استراتژی بازاریابی ارزش پیشنهادی کلی را مشخص می کند.

این مقاله را مطالعه کنید  انواع آموزش

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 2 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟