ایندکس مقاله چیست؟ - کالج نوین

ایندکس مقاله چیست؟

ایندکس مقاله چیست؟ ، نمایه یا ایندکس مقاله اشاره به فرآیندی داره که سازمان های مختلف مثل ISI از اون برای نمایش مقالات مختلف به عموم استفاده می کنند.

عموما سازمان های ایندکس کننده مقالات مثل ISI (Institute for Scientific Information) با اتخاذ استاندارد و سیاست های مختلفی قبول می کنند تا مقالات شما را در پایگاه داده خود برای عموم به نمایش در بیاورند که این موضوع به ویژه در ایران برای دانشجویان و اساتید به عنوان یک رزومه علمی مهم محسوب می شود.

ابتدا جهت تهیه و نوشتن مقاله خود اقدام نمایید. اگر دانشجو یا استاد هستید و نمی دانید چگونه باید انجام مقاله را index کنید. و اصلا ایندکس گذاری چه اهمیتی داره، تا آخر این مقاله با ما همراه باشید تا با اهمیت ایندکس شدن مقالات آشنا شوید.

آیا تا به حال با یک تکلیف تحقیقاتی ساخته شده توسط استاد مواجه شده اید که فقط توسط دانشجویانی که در حال جستجو در چند عنوان مجلات خاص هستند، پاسخ داده شود، زیرا آن عناوین در پایگاه های داده تجاری موجود نمایه نشده اند؟

ایندکس مقاله چیست؟ - کالج نوین
ایندکس مقاله چیست؟ – کالج نوین

ایندکس مقاله ، به‌جای مبارزه با تکلیف، می‌توانید فهرست مقاله‌های هدفمند خود را در مورد موضوعاتی که می‌دانید دانش‌آموزان شما نیاز به جستجو دارند ایجاد کنید. سپس از صفحات وب کتابخانه خود استفاده کنید تا آن را به طور گسترده و آسان در دسترس قرار دهید.

ابزارهای مرجع روزافزونی نه تنها به صورت فهرست، بلکه با متن کامل و تصویر کامل آنلاین می شوند. پایگاه‌های اطلاعاتی اشتراک گران قیمت بخش بزرگی از بودجه کتابخانه‌ها را تشکیل می‌دهند و بنابراین نیازمند تعهد ضمنی از سوی کارکنان مرجع و آموزشی برای استفاده از آن‌ها هستند.

کتابداران زمان خود را صرف تلاش برای استفاده و یافتن مطالبی از این منابع می کنند که ممکن است واقعاً با نیازهای اطلاعاتی دانش آموزان مطابقت نداشته باشد.

بسیاری از کتابخانه‌های دانشگاهی دارای مجموعه‌های دوره‌ای هستند که مختص یک حوزه هستند، اما به اندازه کافی در فهرست‌های پایگاه‌داده عمومی و تجاری موجود پوشش داده نمی‌شوند.

از این گذشته، نهادهای تجاری در تلاش هستند تا به بازاری وسیع بفروشند. آن ها اغلب همراهان عجیب و غریب را در یک فهرست پایگاه داده واحد قرار می دهند تا افرادی که ممکن است بخواهند به پایگاه داده خود دسترسی داشته باشند را به حداکثر برسانند.

ایندکس مقاله ، این امر کتابخانه را با یک منبع کلی خوب برای دسترسی به ادبیات دوره ای باقی می گذارد، اما همچنین حفره هایی برای دسترسی به مجموعه های مجلات تخصصی متعلق به محلی ایجاد می کند.

ایندکس چیست؟- ایندکس مقاله چیست؟

ایندکس مقاله ، به طور کلی، شاخص یک شاخص یا اندازه گیری چیزی است. به عبارت ساده، در دنیای سرمایه‌گذاری، یک شاخص مجموعه‌ای فرضی از اوراق بهادار است که برای نمایش یک طبقه دارایی، بازار یا بخش بازار طراحی شده است.

ایندکس مقاله چیست؟ - کالج نوین
ایندکس مقاله چیست؟ – کالج نوین

نحوه استفاده از ایندکس ها

شاخص ها در هر مرحله از فرآیند سرمایه گذاری نقش مهم و آموزنده ای دارند. اقتصاددانان از آن ها برای تحلیل روندهای اقتصادی استفاده می کنند و سرمایه گذاران بر اساس پیش بینی های اقتصاددانان تصمیم می گیرند.

ایندکس مقاله ، سرمایه گذاران نهادی از شاخص ها برای انجام تجزیه و تحلیل ریسک، توسعه سیاست های سرمایه گذاری و ایجاد استراتژی های تخصیص دارایی استفاده می کنند.

تقریباً همه انواع سرمایه گذاران از آن ها برای ارزیابی عملکرد پرتفوی سرمایه گذاری خود استفاده می کنند.

ایندکس مقاله ، شاخص‌ها همچنین به‌عنوان پایه‌ای برای محصولات قابل سرمایه‌گذاری مانند صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک یا ETF استفاده می‌شوند که امکان سرمایه‌گذاری غیرفعال در یک بازار، بخش بازار، یا طبقه دارایی خاص را فراهم می‌کنند.

نحوه انتخاب اجزای ایندکس- ایندکس مقاله چیست؟

برای ارائه یک دید بی طرفانه و کامل از یک بازار معین، روشی که توسط آن اجزای تشکیل دهنده یک شاخص انتخاب می شوند باید عاری از ذهنیت باشد، زیرا شاخص باید شامل همه فرصت های عملی موجود در بازار باشد.

یک فرمول عینی و مبتنی بر قوانین برای تعیین اینکه کدام شرکت‌ها به اجزای شاخص تبدیل می‌شوند (برخلاف نمونه‌ای که دستی انتخاب می‌شود) جزء مهمی از روش‌شناسی ساخت یک شاخص واقعی است.

به عنوان مثال، اگر یک شاخص طراحی شده برای نشان دادن بخش بزرگ یک بازار معین، برخی از شرکت‌های دارای سرمایه بزرگ را که به آسانی در دسترس فعالان بازار هستند حذف کند، و از آن شاخص برای تعریف سبد سهامی که یک مدیر سرمایه‌گذاری ممکن است از آن انتخاب کند، استفاده شود.

سبد سرمایه‌گذاری بزرگ حاصل می‌تواند بدون قرار گرفتن در معرض محرک‌های مهم بازار سرمایه بزرگ باقی بماند.

اهمیت ایندکس کردن مقاله چیست؟

ایندکس مقاله ، نمایه یا ایندکس مقاله از جنبه های مختلفی دارای اهمیت است. ولی اگر بخواهیم اهمیت ایندکس کردن مقالات را برای خود فرد بیان کنیم باید به این موضوع اشاره داشت که در حال حاضر یکی از مهم ترین فاکتورهای سنجش میزان توانایی علمی دانشجویان و اساتید، داشتن مقالات ایندکس شده در دیتابیس های بزرگی مثل پاپ مد یا تامسون رویترز است.

ایندکس مقاله ،خیلی ساده بگم بخش بسیار مهمی از میزان اعتبار علمی اساتید و دانشجویان به مقالاتی است که نمایه می کنند. البته هر چقدر این مقالات به عنوان منبع در مقالات معتبر دیگه معرفی شوند از ارزش بالاتری برخوردار بوده است.

و میزان اعتبار فرد را افزایش می دهند که این یعنی فرصت های شغلی بسیار عالی تر برای فرد.

ایندکس مقاله چیست؟
ایندکس مقاله چیست؟ – کالج نوین

یک نمایه توسعه یافته محلی ایجاد کنید

ایندکس مقاله ، ایجاد فهرست های هدفمند مقاله در مورد موضوعاتی که می دانید دانش آموزان شما باید جستجو کنند، یکی از راه حل های این مشکل است. برای تعیین ایندکس کردن چه چیزی شروع می کنید؟ این دو سوال را از خود بپرسید:

1. آیا تکلیفی وجود دارد که یک استاد انجام دهد که دانشجویان را به کتابخانه بیاورد و آن ها را مجبور به جستجو در نشریات دوره ای کند زیرا در پایگاه داده تجاری نمایه نشده اند؟

2. آیا موضوعات دائمی وجود دارد که به نظر می رسد دانش آموزان همیشه به آن ها نیاز دارند اما فقط قالب دوره ای قابل قبول است؟

اگر می توانید به هر یک از این سؤالات پاسخ مثبت دهید، موضوع اولین فهرست توسعه یافته محلی خود را پیدا کرده اید.

با استفاده از نرم افزارهایی که از قبل در اختیار دارید، مانند Word یا Excel، می توانید یک فهرست ساده در قالب جدول ایجاد کنید که می تواند در HTML ذخیره شود. این جدول را می توان با استفاده از تابع ویرایش/پیدا کردن نوار ابزار مرورگر وب جستجو کرد.

اگر بیش از یک صفحه مقاله نمایه شده دارید، ممکن است بخواهید یک فهرست الفبایی یا موضوعی در بالای صفحه فهرست اولیه با پیوندهای پرش به آن بخش از فهرست اضافه کنید.

همچنین به یاد داشته باشید که پس از هر بخش پیوند “بازگشت به بالای صفحه” یا “بازگشت” را اضافه کنید تا جستجوگران را به فهرست راهنما هدایت کنید تا جستجوهای متعدد تسهیل شود. نمایه اکنون برای استفاده دانشجویان آماده است.

اگر چیزی پیچیده تر برای جستجو می خواهید، می توانید یک موتور جستجو مانند گوگل اضافه کنید. می‌توانید نرم‌افزار نمایه‌سازی بخرید یا می‌توانید از 856 فیلد فهرست سیستم کتابخانه‌ای یکپارچه خود برای پیوند به مجلات الکترونیکی، سوابق محلی و مکان‌های دارایی‌ها استفاده کنید.

تنها محدودیت زمانی است که باید شاخص خود را توسعه دهید. با چیزی ساده شروع کنید و از نرم افزار ردیابی وب مانند WebTrends استفاده کنید تا نحوه استفاده از صفحات را بررسی کنید و مشخص کنید که آیا نیاز به انجام کارهای بیشتری دارید یا خیر.

این مقاله را مطالعه کنید  موسسه انجام مقاله

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار + پنج =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟