مشاور مستقل چیست؟

مشاور مستقل چیست؟ ، 5 راهکار

مشاور مستقل چیست؟ ؛ شاید برای همیشه در صنعت خود کار کرده باشید، یا شاید نسبتاً در زمینه کاری خود تازه کار هستید، اما متوجه شده اید که در بهبود اوضاع مهارت کافی دارید. در هر صورت، ممکن است اصطلاح “مشاور مستقل” را شنیده باشید و فکر کنید که آیا این حرکت شغلی برای شما مناسب است یا خیر.

قبل از اینکه با نامه استعفای خود وارد دفتر رئیس خود شوید، بیایید نگاهی دقیق‌تر به مشاور مستقل، مزایا و معایب تبدیل شدن به یک مشاور، حقوق مورد انتظار و آنچه برای موفقیت نیاز دارید بیاندازیم.

مشاور مستقل چیست؟
مشاور مستقل چیست؟ – کالج نوین

مشاور مستقل چیست؟

مشاور مستقل چیست؟ ؛یک مشاور مستقل فردی است با تجربه گسترده در یک زمینه خاص که یک کسب‌وکار برای کمک به شناسایی کارهایی که به خوبی انجام می‌دهد و هر حوزه‌ای که ممکن است فضایی برای بهبود داشته باشد، ضربه می‌زند و قرارداد می‌بندد.

در حالت ایده آل، بینش و راهنمایی آنها آن شرکت را کارآمدتر، سودآورتر و موفق تر خواهد کرد.

مشاور مستقل چیست؟ ؛مشاوران مستقل می توانند با استفاده از سوابق و دانش قابل توجه خود در هر زمینه ای کار کنند تا هر گونه شکاف یا کاستی در عملیات یک شرکت را روشن کنند.

این موقعیت اغلب با موقعیت دیگری به نام “پیمانکار مستقل” ترکیب می شود. بیایید نگاهی به شباهت ها و تفاوت های این دو نقش بیندازیم.

تفاوت: پیمانکار مستقل در مقابل مشاور

مشاور مستقل چیست؟ ؛با افزایش تعداد آمریکایی های خوداشتغال، عناوینی که برای توصیف حوزه کاری آنها استفاده می شود، مبهم شده است.

در حالی که اصطلاحات “پیمانکار مستقل” و “مشاور مستقل” اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند، آنها نقش های متفاوتی را برای مشتریان خود انجام می دهند.

مشاور مستقل چیست؟ ؛ پیمانکار مستقل یک اصطلاح حقوقی است که به هر غیرکارمندی اشاره دارد که به مشتری خدمات ارائه می دهد – بنابراین از برخی جهات، مشاور مستقل از نظر فنی نوعی پیمانکار مستقل است.

مشاور مستقل چیست؟ ؛ با این حال، یک مشاور مستقل بیشتر نقش مشاوره ای را بر عهده می گیرد – ارائه بینش برای هدایت تصمیمات تجاری مشتریان، شکل دادن به استراتژی های جدید، اطلاع رسانی به تغییرات احتمالی، و شناسایی فرآیندها و رویه های ناکارآمدی که شرکت باید آنها را کنار بگذارد.

مشاور مستقل چیست؟ ؛ نقش پیمانکار مستقل بسیار بیشتر است. این متخصصان کارهای ملموس تری انجام می دهند. به جای ارزیابی نیازهای مشتری و سپس دور شدن از موقعیت، آنها عملی هستند – از تخصص یا مهارت های خود برای انجام فعالانه وظایف از طرف شرکت هایی که به آنها خدمت می کنند استفاده می کنند.

 

چرا یک مشاور مستقل شوید؟

مشاور مستقل چیست؟ ؛ وقتی دنده را عوض می‌کنید و وارد یک تلاش جدید در زندگی می‌شوید، اغلب مفید است که بدانید چرا دیگران خود را به سمت نقشی که شما دنبال می‌کنید جذب کرده‌اند.

در واقع چند دلیل وجود دارد که چرا ممکن است شخصی تصمیم بگیرد که مسئولیت های حرفه ای فعلی خود را کنار بگذارد و یک مشاور مستقل شود.

بیایید نگاهی به برخی از موارد رایج بیندازیم و ببینیم آیا آنها با شما همخوانی دارند یا خیر.

1. احساس می کنید چیزی “از دست رفته” است.

مشاور مستقل چیست؟ ؛شما می توانید از شغل خود لذت ببرید و در آن زندگی خوبی داشته باشید – اما ممکن است به اندازه کافی رضایت بخش به نظر نرسد.

این مقاله را مطالعه کنید  ابزارهای برتر اتوماسیون بازاریابی ایمیلی ، 4 نوع

گاهی اوقات، این احساس که شما از پتانسیل کامل خود آگاه نیستید، آنقدر آزاردهنده است که شما را وادار به چیزی جدید کند. در این صورت، دنبال کردن حرفه ای به عنوان یک مشاور مستقل می تواند راه محکمی برای بهره گیری بیشتر از زندگی حرفه ای شما باشد.

2. شما می خواهید بر زندگی حرفه ای خود کنترل داشته باشید.

مشاور مستقل چیست؟ ؛بین اینکه کارفرمای شما برنامه، ساعات و زمان تعطیلات شما را دیکته کند، کار برای شخص دیگری اغلب آزادی شخصی و حرفه ای شما را محدود می کند. اگر می خواهید آزادی و استقلال بیشتری در تصمیم گیری در مورد چگونگی، زمان و دلیل کار کردن داشته باشید، حرفه ای در مشاوره مستقل می تواند راهگشا باشد.

3. شما رشد و پتانسیل کسب درآمد بیشتری می خواهید.

مشاور مستقل چیست؟ ؛اگر مدتی است که در یک نقش سطح بالا بوده اید، احتمالاً به اندازه کافی درآمد کسب کرده اید تا راحت تر زندگی کنید. اما این نوع جبران هنوز سقف سختی دارد – به عنوان یک مشاور مستقل، شما انعطاف و پتانسیل لازم برای عبور از این محدودیت را دارید.

هیچ محدودیت درآمدی با این نوع نقش ها وجود ندارد. لازم نیست در نقشی با تحرک محدود رو به بالا قرار بگیرید یا در ذهنیت «آجر دیگری در دیوار» گرفتار شوید.

مشاور مستقل چیست؟ ؛مشاوران مستقل فضای بیشتری برای پیشرفت حرفه ای و پتانسیل کسب درآمد بدون محدودیت دارند. اگر این فضا برای رشد شغلی و مالی کمتر جذاب به نظر می رسد، حرفه ای در مشاوره مستقل ارزش کاوش را دارد.

4. اخراج شدید.

مشاور مستقل چیست؟ ؛برای بهترین ما اتفاق می افتد. شاید، شرکت شما به یک وصله سخت برخورد کرده است. شاید برای برآورده کردن انتظارات سه ماهه تلاش کرده اید. شاید، بخش شما تخریب شده است. به هر حال، اخراج ها اتفاق می افتد – اما این همیشه بدترین چیز در جهان نیست.

در برخی موارد، رها شدن به شما این توانایی و انگیزه را می‌دهد تا چیز بزرگ‌تری را دنبال کنید. تبدیل شدن به یک مشاور مستقل یکی از راه‌های بهتر و ساده‌تر برای زنده کردن آن “چیزی بزرگتر” است.

5. همیشه می خواستید یک کسب و کار راه اندازی کنید.

مشاور مستقل چیست؟ ؛از بین بردن حشره کارآفرینی زمانی که نیش می زند دشوار است.

اگر احساس می‌کنید دانش، عزم، مجموعه مهارت‌ها و زیرکی سازمانی برای قبول و غلبه بر چالش‌هایی که با وارد شدن به کسب‌وکار به تنهایی پیش می‌آیند را دارید، ممکن است بخواهید شغلی در مشاوره مستقل در نظر بگیرید.

مشاور مستقل چیست؟
مشاور مستقل چیست؟ – کالج نوین

مزایا و معایب مشاور مستقل بودن

مشاور مستقل چیست؟ ؛آیا تبدیل شدن به یک مشاور مستقل برای شما یک حرکت شغلی عاقلانه است؟ به این مزایا و معایب نگاهی بیندازید و در نظر بگیرید که آیا مایل به استفاده از فرصت هستید یا خیر.

اشکال: شما باید با هزینه های اولیه راه اندازی سر و کار داشته باشید.

مشاور مستقل چیست؟ ؛اگر مدتی است که به کارآفرینی فکر می کنید، به احتمال زیاد تحقیقات خود را انجام داده اید – و احتمال زیادی وجود دارد که یافته های شما ذهن شما را درگیر کند. زمان، تلاش و پول زیادی می تواند صرف بیرون رفتن به تنهایی شود.

برای مرجع، هزینه های سربار افتتاح یک رستوران را در نظر بگیریم. قبل از اینکه به اولین مشتری خود خدمات رسانی کنید، باید:

ساختمانی برای اجاره یا خرید پیدا کنید.
یک آشپز، گارسون و خدمه نظافت استخدام کنید.
یک تامین کننده پیدا کنید و مواد اولیه را خریداری کنید.
مبلمان، بشقاب، ظروف آشپزی و دکور بخرید.
این هزاران دلار هزینه است قبل از اینکه یک پنی ببینید. به عنوان یک مشاور مستقل، به یک مجوز کسب و کار و یک تلفن نیاز دارید – همراه با هزینه های دیگر برای راه اندازی کسب و کار خود.

اگر می خواهید شغلی را در مشاوره مستقل دنبال کنید، باید آماده باشید تا مقداری پول نقد جدی جمع کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  دیجیتال مارکتینگ برای مدارس زبان

مزیت: درآمد بالقوه شما بدون سقف است.

مشاور مستقل چیست؟ ؛به عنوان یک کارمند، شما هرگز بیشتر از آنچه رئیستان مایل است به شما پرداخت نخواهید کرد.

در حالی که ممکن است برای یک کار به خوبی انجام شده پاداش دریافت کنید – یا اگر در حال فروش هستید کمیسیون دریافت کنید – شرکت شما همچنان سقف درآمد شما را تعیین می کند.

مشاور مستقل چیست؟ ؛به عنوان یک مشاور مستقل، نرخ‌های خود را تعیین می‌کنید، انتخاب می‌کنید که با چه تعداد مشتری می‌خواهید کار کنید، و در نهایت تصمیم می‌گیرید که چقدر می‌خواهید درآمد داشته باشید.

اشکال: این “پتانسیل بدون محدودیت” به این زودی یا به راحتی به وجود نمی آید.

مطمئناً، می‌توانید هر چقدر که می‌خواهید پول دربیاورید، اما این اتفاق بلافاصله رخ نمی‌دهد. شما احتمالاً آن سال اول را صرف ایجاد کسب و کار خود، معرفی نام خود و رفع مشکلات و دردسرهای فزاینده ای خواهید کرد که ممکن است شما را عقب نگه دارد.

ممکن است زندگی مناسبی داشته باشید، اما اگر حقوق سالمی را در شغل فعلی خود باقی می گذارید، احتمالاً مدتی طول می کشد تا حتی به این رقم نزدیک شوید.

آماده باشید و مطمئن شوید که حساب پس انداز شما به اندازه کافی پر است که شما را برای چند سال اول شناور کند.

مشاور مستقل چیست؟ ؛اگر قبلاً یک متخصص شناخته شده در زمینه خود با پایگاهی از مخاطبین هستید، ممکن است یک جریان سالم از مشتریان بالقوه داشته باشید که برای همکاری با شما صف آرایی می کنند – اما روی آن سرمایه گذاری نکنید. وقتی نوبت به این مرحله می رسد، آماده سازی کلیدی است.

مزیت: انعطاف و آزادی

مشاور مستقل چیست؟ ؛اگر از ساعت کاری پنج روز کاری هشت ساعته در هفته و نشستن در یک اتاقک ناراحت کننده یا رفت و آمد به محل کار در ترافیک سپر به سپر خسته شده اید، انعطاف پذیری و آزادی که یک مشاور مستقل برای شما فراهم می کند را دوست خواهید داشت.

می‌توانید ساعت‌هایی که می‌خواهید کار کنید، از خانه یا از دفتری راحت که ایجاد کرده‌اید کار کنید و تعطیلات و روزهای تعطیل خود را برنامه‌ریزی کنید.

شما واقعاً رئیس خود هستید – اگر چنین استقلالی را می خواهید، ممکن است مشاوره مستقل برای شما مناسب باشد.

اشکال: امنیت بیشتری وجود ندارد

مشاور مستقل چیست؟ ؛داشتن یک شغل تمام وقت درجاتی از اطمینان را در زندگی شما ارائه می دهد – یک چک حقوق منظم، مزایایی مانند بیمه درمانی، زمان تعطیلات، و چندین محافظ دیگر که ساختار زندگی حرفه ای و یک شبکه ایمنی را به شما می دهد.

به عنوان یک مشاور مستقل، شما واقعاً تنها هستید. شما باید بیمه خود را تهیه کنید، بودجه ای برای زمان تعطیلات خود داشته باشید و مطمئن شوید که هر ماه به اندازه کافی برای پوشش صورت حساب های حرفه ای و شخصی خود درآمد کسب می کنید.

مشاور مستقل چیست؟ ؛مشتریان از آسمان رها نمی شوند. احتمالاً باید با مخاطبین فعلی خود ارتباط برقرار کنید، برای ملاقات با مخاطبین جدید شبکه سازی کنید، و تخصص خود را در قالب محتوای رهبری فکری ارائه دهید.

اگر عجله نکنید، مشتری نخواهید داشت. اگر مشتری جذب نکنید، برای مدت طولانی مشاور مستقل نخواهید بود.

اما از برخی جهات، این نکته یک امتیاز محسوب می شود. انجام این چالش ها و سخت کوشی می تواند بسیار خوشحال کننده باشد.

بالا زدن آستین ها و ایجاد همه چیز برای خودتان، به تنهایی می تواند یک تقویت بزرگ برای عزت نفس شما باشد و پیشرفت حرفه ای شما را تسریع کند.

مشاور مستقل چیست؟ ؛زندگی به‌عنوان یک مشاور مستقل کار سختی است – اما تمام این سخت‌گیری‌ها می‌تواند شما را به فرد بهتری تبدیل کند و زندگی‌تان را بسیار رضایت‌بخش‌تر کند.

 

درآمد یک مشاور مستقل چقدر است؟

مشاور مستقل چیست؟ ؛وقتی برای شخص دیگری کار می کنید، معمولاً ساعتی یا حقوق دریافت می کنید – که اغلب به این معنی است که شما ساعات بیشتری از آنچه باید کار می کنید. به‌عنوان یک مشاور مستقل، می‌توانید شارژ را بر اساس ساعت، پروژه یا نگهدارنده انتخاب کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  5 دلیل دیجیتال مارکتینگ برای تجارت

بنابراین، واقعا چقدر می توانید درآمد داشته باشید؟

البته، پاسخ «تا جایی که می توانید» است، اما عوامل زیادی دخیل هستند. این شامل:

کجا زندگی و کار می کنید؟
در چه نوع صنعتی مشاوره می دهید؟
چقدر در صنعت خود تجربه دارید؟
آیا تحصیلات، گواهینامه یا مهارت خاصی دارید؟
چقدر حاضری کار کنی؟
مشتریان شما چقدر حاضرند بپردازند؟
و در نهایت … مشاور متوسط ​​چه می کند؟

مشاور مستقل چیست؟ ؛متوسط ​​دستمزد مشاور مستقل طبق Salary.com تا ژوئیه 2021 88476 دلار (در کالیفرنیا) است. این محدوده به طور کلی بین 65025 دلار و 109573 دلار کاهش می‌یابد – محدوده قابل توجهی به دلیل همه عواملی که می‌تواند بر آن تأثیر بگذارد.

در نهایت، به این بستگی دارد که چه چیزی برای موقعیت خاص شما مفید است.

مشاور مستقل چیست؟
مشاور مستقل چیست؟ – کالج نوین

چگونه به یک مشاور مستقل تبدیل شویم

مشاور مستقل چیست؟ ؛مشاوره مستقل موفق یک شکل هنری است و صادقانه بگویم، همه برای این حرفه کوتاه نمی آیند. برای موفقیت و ایجاد یک کسب و کار مشاوره پر رونق و طولانی مدت، باید:

1. مایل به شلوغی باشید.

بله، قبلاً گفته بودیم، اما قابل تکرار است. اگر مایل نیستید خودتان را بیرون بگذارید و به دنبال رویاهایتان بروید، دائماً برای جذب مشتری تلاش خواهید کرد.

2. به تجربه و دستاوردهای خود اطمینان داشته باشید.

این فقط به این معنی نیست که شما به اعتماد به نفس نیاز دارید – به این معنی است که در واقع باید در کاری که انجام می دهید خوب باشید. شما نیاز به یک سابقه اثبات شده برای ارائه نتایج دارید.

3. توسعه و نشان دادن مهارت های سازمانی و صبر.

شما باید بتوانید کسب و کار خود را راه اندازی کنید – یا از عهده کارشناسانی بر بیایید که می توانند به شما کمک کنند – و با وجود هزینه های راه اندازی و سربار نسبتاً کم، با مشاغل مشاوره مستقل خود به عنوان یک تجارت رفتار کنید.

به یاد داشته باشید که یک شبه پولدار نخواهید شد. به آن بچسبید و نتیجه را خواهید دید.

4. یک طاقچه برای خدمات خود ایجاد کنید.

مشاوران زیادی در دنیا وجود دارند، و شما باید بدانید که چه چیزی شما را متمایز می کند و ارزش پرداختی شما را دارد. به تجربه خود نگاه کنید و به چه چیزی علاقه دارید. جایی در وسط جایگاه شما قرار دارد.

Insureon 12 شغل برتر مشاور مورد تقاضا را بر اساس تقاضای جستجو بررسی کرد و دریافت که مشاوران فناوری اطلاعات، مشاوران بازاریابی، مشاوران مالی، مشاوران منابع انسانی، مشاوران پرستار حقوقی، مشاوران مدیریت، مشاوران مالیاتی، مشاوران رسانه‌های اجتماعی، مشاوران لیزینگ، مشاوران آموزشی، مشاوران کسب و کار کوچک و مشاوران امنیتی محبوب ترین هستند.

همانطور که گفته شد، تخصص خود را دنبال کنید، نه روند بازار.

5. درک کنید که می توانید به چه کسانی کمک کنید.

همانطور که مهم است بدانید که چه کسی هستید، همچنین مهم است که بدانید مشتری ایده آل شما کیست. چه مشکلاتی دارند؟ تجارت آنها چقدر است؟ چه چیزی آنها را در شب بیدار نگه می دارد؟ درک آنها به شما کمک می کند تا مشتریان را راحت تر جذب کنید و نتیجه بگیرید.

تبدیل شدن به یک مشاور مستقل در زمینه تخصصی خود می تواند یک حرکت عالی باشد، چه در اوج حرفه خود باشید و چه بازنشسته شده باشید و به دنبال پر کردن زمان و افزایش درآمد بازنشستگی خود باشید.

انجام تکالیف قبل از رسمی کردن کارها به ایجاد یک انتقال روانتر به سمت کارآفرینی کمک می کند و به افزایش شانس موفقیت شما کمک می کند.

اکنون ادامه دهید، مشتریان آینده شما منتظر شما هستند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × پنج =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟