استراتژی سئو چیست؟ ، 5 لیست قالب - کالج نوین

استراتژی سئو چیست؟ ، 5 لیست قالب

استراتژی سئو چیست؟ ، امروزه اکثر کسب و کارها مفاهیم اساسی سئو را درک می‌کنند و اینکه چرا سئو مهم است.

با این حال، هنگامی که به مرحله تدوین و اجرای یک استراتژی سئو برای کسب و کار می‌رسند، فقط استراتژی تولید محتوا برای کلمات کلیدی پربازدید را پیش می‌گیرند، کاری که نه تنها دشوار بلکه اشتباه نیز هست. استراتژی سئو نباید فقط بر کلمات کلیدی تمرکز کند.

استراتژی سئو چیست؟

استراتژی سئو برنامه ای برای بهبود رتبه بندی یک وب سایت در موتورهای جستجو برای جذب ترافیک ارگانیک بیشتر است.

این مقاله را مطالعه کنید  5 نکته قبل از ایجاد استراتژی سئو

استراتژی های بهینه سازی موتورهای جستجو شامل سئو داخلی، سئوی خارج از صفحه، سئو فنی، سئو محتوا، سئوی محلی و سئوی موبایل است. یک استراتژی خوب سئو باعث بهبود رتبه وب سایت و تجربه کاربر می شود.

استراتژی سئو چیست؟ ، 5 لیست قالب
استراتژی سئو چیست؟ ، 5 لیست قالب – کالج نوین

طرح سئو چیست؟

استراتژی سئو چیست؟ ، یک طرح سئو مراحل مورد نیاز برای اجرای استراتژی سئو را فهرست می کند. برنامه های بهینه سازی موتور جستجو شامل چک لیست و الگوی طرح اقدام سئو برای دنبال کردن یک وب سایت است.

یک طرح سئو خوب رتبه وب سایت و دیده شدن را در موتورهای جستجو بهبود می بخشد تا ترافیک ارگانیک را افزایش دهد.

استراتژی بازاریابی سئو چیست؟

استراتژی سئو چیست؟ ، استراتژی بازاریابی سئو فهرستی دقیق از تکنیک هایی است که برای افزایش رتبه وب سایت در نتایج جستجو برای کلمات کلیدی مرتبط با یک تجارت استفاده می شود.

استراتژی های بازاریابی موتورهای جستجو شامل استراتژی کلی سئو و موارد برنامه عملیاتی برای انجام در وب سایت برای بهبود ترافیک ارگانیک است.

چگونه استراتژی سئو بسازیم

1. اهداف استراتژی سئو خود را تعیین کنید

استراتژی سئو چیست؟ ، اولین قدم در ایجاد استراتژی سئو، تعیین اهداف است. هنگامی که آن را مشخص کردید، می‌توانیم به طور خاص به این سؤال پاسخ دهیم که چه استراتژی‌هایی برای سئو می‌توانید برای سایت خود استفاده کنید.

بدون اهداف مشخص، طرح سئوی شما داده های قابل اندازه گیری برای تعریف ROI (بازده سرمایه) شما نخواهد داشت.

با شناسایی نتایج استراتژی بازاریابی سئوی هدف خود شروع کنید و سپس برای تعریف فرآیند برای اهداف خود به عقب حرکت کنید.

استراتژی سئو چیست؟ ، همانطور که خودتان سوالاتی مانند:

. آیا می خواهید میزان ترافیک یک صفحه وب یا مجموعه ای از صفحات خاص را افزایش دهید؟

. آیا می خواهید تعداد فروش یک محصول یا محصولات خاص را افزایش دهید؟

. آیا می خواهید دید در موتورهای جستجو برای انواع خاصی از محتوا در فرآیند خرید (مانند TOFU، MOFU یا BOFU) بهبود یابد؟

. آیا می‌خواهید شناخت و اقتدار برند را در جایگاه بهبود ببخشید؟

2. فهرستی از موضوعات برای پوشش تهیه کنید

استراتژی سئو چیست؟ ، مرحله دوم برای ایجاد یک طرح سئو که ترافیک جستجوی ارگانیک بالاتری ایجاد می کند، تهیه لیستی از موضوعات برای پوشش در وب سایت است.

اما شما نمی توانید هر موضوعی را انتخاب کنید. موضوعات باید بر روی جایگاهی متمرکز شوند که وب سایت در آن دارای اعتبار است.

استراتژی سئو چیست؟ ، یک استراتژی خوب برای سئو این است که لیستی از حدود 3-5 کلمه و اصطلاح مرتبط با محصول یا خدمات خود را تهیه کنید. این به شما نقطه شروع خوبی برای موضوعاتی می دهد که در محتوای خود پوشش دهید.

توجه: مقاله خوب دیگری که ممکن است بخواهید بعد از این مقاله در مورد توسعه استراتژی محتوای ستونی بخوانید. این استراتژی خوشه‌بندی موضوعی به شما کمک می‌کند تا محتوای پشتیبانی را برای صفحه ستون اصلی خود بسازید تا به رتبه‌بندی آسان‌تر کمک کند.

3. فهرستی از کلمات کلیدی SEO بسازید

استراتژی سئو چیست؟ ، اگر می خواهید یک استراتژی سئو ایجاد کنید که کارساز باشد، پس تحقیق کلمات کلیدی پایه محکم شماست.

و این بخش مهمی از فرآیند است که به شما کمک می‌کند تا موضوعاتی را که در مرحله 2 مطرح کرده‌اید، بنویسید و محتوایی را بنویسید که با آنها مطابقت داشته باشد تا در موتورهای جستجو رتبه بالایی کسب کنید.

یک اشتباه رایج برای مبتدیان در سئو این است که محتوایی تولید می کنند که عبارات کلیدی خاصی را که افراد فعالانه در گوگل جستجو می کنند را هدف قرار نمی دهد و همچنین کلمات کلیدی یکسانی را در صفحات مختلف در سراسر سایت هدف قرار می دهد.

با انجام تحقیقات صحیح کلمات کلیدی، می توانید از بروز این اشتباهات جلوگیری کنید و بازدهی بالاتری را برای تلاش های سئو خود دریافت کنید.

ایده اصلی برای ایجاد لیستی از کلمات کلیدی SEO برای موضوعات شما، استفاده از ابزار تحقیق کلمات کلیدی برای کشف عبارات و اصطلاحاتی است که مستقیماً با آن موضوعات مرتبط هستند.

استراتژی سئو چیست؟ ، سپس، شما می خواهید کلمات کلیدی مشابه را در یک صفحه وب با هم جمع کنید، به جای نوشتن یک مقاله جداگانه برای هر عبارت.

با استفاده از ابزار تحقیق کلمات کلیدی مانند KWFinder توسط Mangools می توانید اصطلاحات مرتبطی مانند این را پیدا کنید (رایگان آن را امتحان کنید).

این یکی از تنها ابزارهای SEO است که من به عنوان یک شرکت وابسته توصیه می کنم زیرا ارزان و در عین حال قدرتمند برای تحقیق کلمات کلیدی است.

با KWFinder، می‌توانید یک کلمه کلیدی seed را تایپ کنید و لیستی از سایر عبارات مرتبطی که مردم به طور فعال در Google جستجو می‌کنند را دریافت کنید.

همچنین به شما کمک می کند کلمات کلیدی طولانی (عباراتی با 4 کلمه یا بیشتر) را پیدا کنید تا در خوشه صفحه خود بگنجانید.

استراتژی سئو چیست؟ ، 5 لیست قالب - کالج نوین
استراتژی سئو چیست؟ ، 5 لیست قالب – کالج نوین

4. محتوایی بنویسید که با هدف کاربر مطابقت داشته باشد

استراتژی سئو چیست؟ ، بعد از اینکه لیست کلمات کلیدی خود را مشخص کردید، گام بعدی برای نحوه ساخت استراتژی سئوی مفید، نوشتن محتوایی است که هدف کاربر را برای آن دسته از عبارات برآورده کند.

همانطور که در راهنمای من در مورد نحوه عملکرد سئو برای وب سایت ها ذکر شد، هدف جستجو مهم است زیرا هدف الگوریتم Google این است که مرتبط ترین محتوا را برای هر جستجو در سریع ترین زمان ممکن به کاربران ارائه دهد. و گوگل انواع مختلفی از نتایج جستجو را برای هر درخواست ارائه می دهد.

اگر محتوای خود را به گونه ای ننویسید که با هدف یک جستار خاص مطابقت داشته باشد، وب سایت شما هرگز برای آن رتبه بندی نخواهد شد.

اما چگونه می‌دانید که گوگل می‌خواهد چه چیزی را در صفحه شما برای کلمات کلیدی مورد نظر شما ببیند؟

فقط کافی است کلمات کلیدی مورد نظر خود را در گوگل جستجو کنید و سپس 10 URL برتر در صفحات نتایج موتور جستجو (SERPs) را تجزیه و تحلیل کنید.

در پست خود در مورد معنای SERP، توضیح می‌دهم که چگونه هر SERP تحت تأثیر سؤالات جستجوی وارد شده توسط کاربر قرار می‌گیرد و آن سؤالات به سه دسته تقسیم می‌شوند: ناوبری، اطلاعاتی و تراکنشی. و هنگامی که نوع محتوایی را که گوگل دوست دارد برای یک پرس و جو خاص ارائه کند، دانستید، می توانید محتوای SEO بهتری بنویسید که بتواند برای آن کلمات کلیدی رتبه بندی کند.

5. عناوین متا و تگ های H1 خود را بهینه کنید

استراتژی سئو چیست؟ ، عنوان متا یکی از مهمترین مکان ها برای قرار دادن عبارات کلیدی خود در HTML صفحه شما است. دومین نقطه بهترین برای بهینه سازی کلمات کلیدی تگ H1 است.

در راهنمای خود در مورد نحوه افزودن کلمات کلیدی به وب سایت برای اهداف سئو، توضیح می دهم که چگونه عنوان متا به عنوان یک برچسب نام برای یک صفحه وب عمل می کند و چیزی است که برای لیست در صفحه نتایج موتور جستجو ظاهر می شود تا کاربر روی آن کلیک کند.

بنابراین، موتورهای جستجو مانند گوگل، یاهو و بینگ ارزش سئو زیادی را برای این فیلد متا HTML قائل هستند.

برای به دست آوردن بیشترین ارزش SEO از عناوین متا خود، به خصوص اگر در حال انجام تجزیه و تحلیل سئو برای یک سایت موجود هستید، مهم است که این دو نکته را دنبال کنید:

. در ابتدا کلیدواژه خود را با بالاترین اولویت قرار دهید.

. کلمات کلیدی مهم دیگر را بدون تکرار بیش از حد کلمات مشابه در متن وارد کنید.

به عنوان مثال، من می خواهم این صفحه برای این عبارات کلیدی رتبه بندی شود:

. استراتژی سئو چیست

. طرح سئو چیست

. قالب طرح اقدام سئو

استراتژی سئو چیست؟ ، 5 لیست قالب - کالج نوین
استراتژی سئو چیست؟ ، 5 لیست قالب – کالج نوین

6. URL های خود را بهینه کنید

استراتژی سئو چیست؟ ، یکی دیگر از بخش‌های یک برنامه سئو خوب، بهینه‌سازی آدرس‌های اینترنتی در وب‌سایت است.

URL هایی که کلمات کلیدی در آنها وجود دارد نسبت به URL های بدون آنها رتبه بالاتری دارند. و بهترین نشانی‌های اینترنتی آنهایی هستند که به بازدیدکنندگان و موتورهای جستجو سرنخ بهتری درباره محتوای محتوا می‌دهند.

یک راه ساده برای بهینه سازی URL های شما این است که حداقل کلمه کلیدی هدف اصلی خود را در نام صفحه قرار دهید و در صورت امکان چند کلمه کلیدی ثانویه را در آن قرار دهید.

به عنوان مثال، این صفحه وب دارای این URL است:

. /برنامه-سئو-استراتژی-چیست

با ساختاربندی URL به این روش، گوگل می‌تواند تشخیص دهد که محتوا به سؤالاتی درباره استراتژی‌ها و برنامه‌های سئو همانطور که در مرحله 5 در بالا ذکر شد پاسخ می‌دهد بدون اینکه مجبور باشد عبارت «چیست» را بیش از یک بار در نام صفحه تکرار کند.

7. سئوی درون صفحه خود را بهینه کنید

استراتژی سئو چیست؟ ، سئو داخلی یک استراتژی است که می توانید برای افزایش رتبه و ترافیک وب سایت خود با قرار دادن کلمات کلیدی هدف خود در مناطق خاص در هر صفحه برای خزنده وب گوگل برای اسکن و فهرست بندی استفاده کنید.

این استراتژی ساده بازاریابی اینترنتی به شما امکان می دهد تا قدرت رتبه بندی داخلی محتوای خود را به حداکثر برسانید تا بتوانید کمتر نگران عوامل خارج از سایت مانند لینک سازی باشید.

عناصر سئو داخلی که می توانید بهینه سازی کنید عبارتند از:

. سرفصل های H2 تا H6

. محتوای بدن

. تصاویر

. منوهای ناوبری

. HTML عناصر فردی را در صفحه مشخص می کند

در دوره آموزشی Mastering On-Page SEO، توضیح می دهم که چگونه می توان هر صفحه را برای کلمات کلیدی خاص به طور کامل بهینه کرد.

من همچنین فاکتورهای برتر رتبه بندی گوگل را فاش می کنم. بنابراین اگر می‌خواهید بدانید چگونه صفحات خود را برای سئو بهینه کنید، به آن نگاه کنید.

همچنین می‌توانید در اینجا درباره بهینه‌سازی درون صفحه اطلاعات بیشتری کسب کنید.

8. از یک استراتژی پیوند سئو داخلی استفاده کنید

استراتژی سئو چیست؟ ، این موضوع دیگری است که به طور عمیق در دوره کارشناسی ارشد SEO در صفحه من پوشش داده شده است و می تواند به شدت یک استراتژی سئو ایجاد کند که بهترین کار را برای وب سایت شما دارد.

با تمرکز بر یک استراتژی پیوند داخلی که از متن لنگر بهینه شده استفاده می‌کند که به صفحه هدف اشاره می‌کند، می‌توانید سیگنال مستقیمی در مورد محتوای محتوا و کلمات کلیدی که باید در بالاترین رتبه‌بندی قرار گیرد به گوگل ارسال کنید.

شما می توانید در مقاله من در مورد پیوندهای داخلی و خارجی بیشتر در مورد این مفهوم بیاموزید. با این حال، قانون طلایی این است: هرگز متن لنگر پیوند دقیق مطابقت خود را بیش از 50 درصد در سرتاسر وب سایت تکرار نکنید تا بتوانید از بهینه سازی بیش از حد جلوگیری کنید.

شما می خواهید انکر تکست خود را تغییر دهید تا علامت قرمزی برای گوگل ارسال نکند و احتمالاً وب سایت شما جریمه نشود.

به عنوان مثال، اگر بخواهم این پست وبلاگ را برای کلمه کلیدی “طرح سئو” رتبه بندی کنم، می توانم از طرح پیوند داخلی زیر استفاده کنم:

. طرح سئو (3 لینک داخلی)

. طرح سئو اینجا (1 لینک داخلی)

. راهنمای طرح سئو من (1 لینک داخلی)

. برنامه ریزی برای سئو (1 لینک داخلی)

با استفاده از این نوع استراتژی، من لنگرهای لینک داخلی را برای عبارت کلیدی هدف اصلی بهینه می‌کنم، اما تغییرات کافی را اضافه می‌کنم تا با یک عبارت تطبیق دقیق بیش از حد بهینه‌سازی نشود.

9. رفع خطاهای فنی SEO

استراتژی سئو چیست؟ ، هر طرح سئوی خوب باید شامل ممیزی فنی سئو باشد.

سئو فنی برای درک و پیاده سازی در سایت شما مهم است زیرا ممکن است برخی از مسائل غیر محتوایی وجود داشته باشد که به دلیل مشکلات خزیدن و نمایه سازی باعث می شود صفحات شما به همان اندازه که باید رتبه بندی نشوند.

یک استراتژی فنی خوب سئو این عوامل را در وب سایت شما پوشش می دهد:

. خزیدن

. تفسیر

. نمایه سازی

. معماری وب سایت

. سرعت صفحه

. لینک های شکسته

. تغییر مسیرهای 301 و 302

. 404 خطا

. داده های ساخت یافته

. بهینه سازی موبایل

. HTTPS

. محتوای تکراری

. Hreflang

. فایل Robots.txt

. نقشه سایت XML

10. یک پلان لینک سازی ایجاد کنید

استراتژی سئو چیست؟ ، ساخت لینک بخش مهمی از طرح سئوی خارج از صفحه است که می تواند محبوبیت، تخصص، اعتبار، اعتماد و ارتباط یک وب سایت را بهبود بخشد.

بهینه سازی خوب خارج از صفحه زمانی حاصل می شود که منابع معتبر دیگری را به صورت آنلاین به وب سایت خود پیوند داده یا تبلیغ کنید و کیفیت محتوای خود را تضمین کنید.

مستندات Google’s How Search Works اهمیت عوامل خارج از سایت مانند لینک سازی را بیان می کند:

سیستم‌های ما برای شناسایی سیگنال‌هایی طراحی شده‌اند که می‌توانند به تعیین اینکه کدام صفحات تخصص، اعتبار و قابل اعتماد بودن را در یک موضوع خاص نشان می‌دهند، کمک کند.

ما به دنبال سایت هایی می گردیم که به نظر می رسد بسیاری از کاربران برای پرس و جوهای مشابه ارزش قائل هستند. برای مثال، اگر وب‌سایت‌های برجسته دیگر به صفحه (که به عنوان PageRank شناخته می‌شود) پیوند دهند، این نشانه خوبی است که اطلاعات به خوبی قابل اعتماد هستند.

با استفاده از این تکنیک های رایج لینک سازی می توانید لینک های بیشتری به وب سایت خود دریافت کنید:

. ارسال مهمان

. بازاریابی محتوا

. پیوندهای درج شده در محتوای نمایه شده قبلی

. افزودن کسب و کار خود به فهرست راهنماهای محلی

. بررسی سایت ها برای لینک های شکسته و پیشنهاد جایگزینی برای URL شما به صاحب وب سایت

. نظر دادن وبلاگ

. ارسال در انجمن

. شرکت در سایت های پرسش و پاسخ

. ارسال لینک در شبکه های اجتماعی

. نشانه گذاری اجتماعی

لیست قالب استراتژی سئو (برنامه های اقدام)

استراتژی سئو چیست؟ ، در اینجا لیستی از بهترین الگوهای استراتژی سئو وجود دارد که می توانید از آنها برای بهبود بهینه سازی موتور جستجو استفاده کنید.

هر طرح اقدام سئو برای دانلود و استفاده برای وب سایت خود رایگان است.

1. قالب استراتژی سئو Backlinko

استراتژی سئو چیست؟ ، این یک قالب رایگان استراتژی سئو در سطح بالا است که به شما کمک می کند تا مخاطبان هدف خود را تعریف کنید.

کلمات کلیدی خوب را پیدا کنید، یک برنامه سئو برای محتوا ایجاد کنید، بک لینک بسازید و موارد دیگر. همچنین در سه فرمت Word، PDF و Google Doc موجود است.

2. قالب استراتژی سئوی ClickMinded

استراتژی سئو چیست؟ ، اگر در تلاش برای ایجاد یک طرح سئو برای وب سایت خود هستید، این الگو می تواند به شما کمک کند یک استراتژی متمرکز بر لیزر برای هدایت ترافیک بیشتر به صفحات خود ایجاد کنید.

3. قالب استراتژی SEO Loganix

استراتژی سئو چیست؟ ، این آژانس بازاریابی سئو قالب های سئو رایگان را برای هر کار ضروری، از جمله خلاصه محتوا، استراتژی محتوا، تحقیق کلمات کلیدی، چک لیست کیفیت بک لینک، نقشه راه سئو، طرح کلی وب سایت و قرارداد سئو ارائه می دهد.

4. قالب استراتژی سئو رسانه Bluewire

استراتژی سئو چیست؟ ، برای بهبود بهینه‌سازی موتور جستجو و دیده شدن وب‌سایت خود در گوگل، این راهنمای استراتژی سه مرحله‌ای رایگان سئو را دریافت کنید.

5. الگوی استراتژی SEOClarity

استراتژی سئو چیست؟ ، این کسب و کار سئوی سازمانی یک نقشه راه سئو رایگان ارائه می دهد تا به شما کمک کند تمام فعالیت های مرتبط با سئو را در مسیر خود نگه دارید، خطاها را حذف کنید و فرآیند تصمیم گیری را ساده کنید.

سه استراتژی برتر سئو چیست؟

1. سئوی درون صفحه

استراتژی سئو چیست؟ ، سئو داخلی یکی از بهترین استراتژی های سئو است که می توانید برای بهینه سازی صفحات شخصی در وب سایت خود از آن استفاده کنید.

با بهبود سئوی درون صفحه برای محتوای خود، می توانید رتبه کلمات کلیدی خود را در گوگل افزایش دهید، زیرا خزنده موتور جستجو متوجه می شود که صفحات شما را با چه پرس و جوهایی مطابقت دهد.

2. سئو فنی

استراتژی سئو چیست؟ ، سئوی فنی یکی دیگر از استراتژی های برتر سئو است که می توانید برای افزایش دید سایت خود در گوگل و جذب ترافیک بیشتر از موتورهای جستجو استفاده کنید.

سئو فنی به عناصر غیر محتوایی وب سایت شما مربوط می شود که بر تجربه کاربر و خزیدن تأثیر می گذارد، از جمله:

. سرعت سایت

. سازگاری با موبایل

. نمایه سازی

. معماری سایت

. داده های ساخت یافته

. امنیت

3. سئوی خارج از صفحه

استراتژی سئو چیست؟ ، سئوی خارج از صفحه یکی دیگر از استراتژی های برتر برای سئو است که می توانید از آن برای بهبود رتبه بندی کلمات کلیدی و ترافیک خود استفاده کنید.

این روش بهینه سازی موتور جستجو، یک استراتژی بازاریابی سئو است که به تقویت اعتبار و اعتبار وب سایت شما کمک می کند، که فاکتورهای مهمی برای الگوریتم گوگل هستند، زیرا موتور جستجو می خواهد نتایجی معتبر، قابل اعتماد و قابل اعتماد برای کاربران خود به نمایش بگذارد.

بهینه‌سازی خارج از صفحه شامل استراتژی‌هایی مانند ساخت لینک، بازاریابی محتوا، ارسال مهمان، فهرست‌های محلی و نشانک‌گذاری اجتماعی است.

خلاصه استراتژی و برنامه سئو

استراتژی سئو چیست؟ ، امیدوارم از این راهنمای با موضوع “استراتژی سئو چیست” لذت برده باشید.

همانطور که متوجه شدید، یک طرح سئو زیرمجموعه ای برای استراتژی های سئو است زیرا موارد عملی است که شما برای رسیدن به اهداف هدف استراتژی کلی انجام خواهید داد.

همچنین چندین فایل PDF و سند قالب استراتژی SEO رایگان وجود دارد که می توانید از آژانس های معتبر بهینه سازی موتور جستجو استفاده کنید. همه آنها برای دانلود و استفاده برای بهبود وب سایت خود در دسترس شما هستند.

با استفاده از این منابع و نکات موجود در این صفحه برای نحوه ساخت استراتژی سئو برای وب سایت خود، می توانید یک برنامه خوب ایجاد کنید که نتایج قابل اندازه گیری را برای کسب و کار شما ارائه دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 + یک =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟