خدمات مشتری چیست

خدمات مشتری چیست ؛ 12 دلیل

خدمات مشتری چیست ؛ اگر دوست دارید مشکلات را حل کنید، به دیگران کمک کنید و مستقیماً بر روی نتیجه شرکت خود تأثیر بگذارید، شغل پشتیبانی مشتری یک انتخاب شغلی فوق العاده برای شما است.

اگر به دنبال شغل پشتیبانی مشتری هستید اما مطمئن نیستید که آیا این شغل برای شما مناسب است یا خیر، من شما را تحت پوشش قرار داده ام.

در این پست، مهارت‌ها و تخصص‌هایی را که می‌توانید از یک شغل در پشتیبانی مشتری به دست آورید، یاد می‌گیرید – و اینکه چگونه این تجربه برای بقیه حرفه‌تان مفید خواهد بود.

چرا در خدمات مشتری کار کنیم؟

خدمات مشتری چیست ؛کار در خدمات مشتری می تواند بسیار سودمند باشد. شما به افراد کمک می کنید تا به اهداف خود برسند و نقش مستقیمی در موفقیت مشتری ایفا کنید. و مهارت‌های حرفه‌ای که در این زمینه ایجاد می‌کنید می‌تواند برای هر شغلی که دنبال می‌کنید به کار رود.

خدمات مشتری چیست
خدمات مشتری چیست – کالج نوین

آیا خدمات مشتری کار خوبی است؟

خدمات مشتری چیست ؛خدمات مشتری یک کار فوق العاده است. این ناعادلانه است که به عنوان یک “حرفه پشتیبان” در نظر گرفته می شود زیرا نمایندگان پشتیبانی مشتری می توانند با هر سطح تجربه و سابقه ای وارد صنعت شوند.

اما خدمات مشتری هسته اصلی موفقیت یک شرکت است و آن را به یکی از حیاتی ترین نقش هایی تبدیل می کند که می توانید بعد از محصول و فروش ایفا کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  10 مزیت بزرگ حرفه دیجیتال مارکتینگ

این به شما امکان می دهد تا در شرکت خود تأثیر بگذارید و در عین حال ارتباطات معنی داری با هم تیمی ها و مشتریان خود برقرار کنید.

در واقع، خدمات به مشتریان ممکن است مهمترین شغل در یک شرکت باشد. طبق گفته مایکروسافت، 90 درصد از مصرف‌کنندگان بر اساس کیفیت خدمات مشتریان، تجارت با یک شرکت را انتخاب می‌کنند.

خود شما هم ممکن است چنین احساسی داشته باشید. چند بار به دلیل تجربه ضعیف پشتیبانی مشتری، تجارت با یک شرکت را متوقف کرده اید؟ به عنوان یک نماینده پشتیبانی مشتری، شما مستقیماً بر میزان درآمد شرکت شما از مشتریان بازگشتی تأثیر خواهید داشت.

ممکن است از تجربیات خدماتی خود در مورد پشتیبانی مشتری پیش‌بینی کرده باشید. این تعاملات گاهی اوقات می تواند باعث شود که فکر کنید نقش مشتری برای شما مناسب نیست.

اما، من اینجا هستم تا به شما بگویم که شغل پشتیبانی مشتری می‌تواند اولین قدم فوق‌العاده در مسیر رسیدن به یک حرفه موفق باشد – تقریباً در هر شغلی که ممکن است به آن علاقه داشته باشید.

کنجکاو هستید که این مزایا چه می تواند باشد؟ فهرستی از دلایلی که چرا باید در خدمات مشتری کار کنید، بخوانید.

بهترین دلایل برای کار در پشتیبانی مشتری

1. هوش هیجانی خود را توسعه خواهید داد.

خدمات مشتری چیست ؛بدیهی است که در حین کار در نقش مشتری، مهارت‌های افراد را توسعه خواهید داد. و، اگرچه کار کردن با تلفن با مشتریان در طول روز ممکن است چالش‌هایی داشته باشد، مهارت‌ها و استراتژی‌هایی که شما ایجاد می‌کنید بسیار بیشتر از آن چالش‌ها است.

این مقاله را مطالعه کنید  مدیریت کمپین بازاریابی دیجیتال

شما به مشتریان کمک خواهید کرد تا انواع مختلفی از مشکلات را حل کنند، که می تواند تأثیر زیادی بر زندگی شخصی یا حرفه ای آنها داشته باشد.

توانایی شما در همدلی و به کارگیری مهارت های اجتماعی برای ایجاد رابطه با مشتریان و به دست آوردن اطلاعات مورد نیاز برای کمک به آنها بسیار مهم است.

خدمات مشتری چیست ؛در مواجهه با مشتریان دشوار یا زبان جنگی، باید از حس خودتنظیمی خود استفاده کنید تا با آرامش و به طور مؤثر تنش را از مشتریان کاهش دهید تا بتوانید بهتر به آنها کمک کنید.

در آن روزهای سختی که احساس نمی‌کنید می‌توانید تماس تلفنی دیگری برقرار کنید (همه ما آن‌ها را داریم)، ​​به انگیزه و خودآگاهی خود می‌روید تا خود را در مسیر مثبت و مثبت نگه دارید تا بتوانید از خود دور شوید. و همه چیز را انجام دهید

خدمات مشتری چیست ؛مطالعات نشان داده اند که مهارت های این افراد با موفقیت در این افراد ارتباط نزدیک تری دارد.

محل کار نسبت به هوش شناختی – به خصوص وقتی صحبت از مدیریت می شود. شروع حرفه خود در پشتیبانی مشتری شما را در مسیر درستی برای ایجاد و رشد این مهارت ها قرار می دهد. (به علاوه، آنها برای ارتباط و همکاری مؤثر بین فردی نیز مفید هستند.)

2. محصول یا خدمات خود را در داخل و خارج خواهید آموخت.

خدمات مشتری چیست ؛برای موفقیت در پشتیبانی مشتری، باید تمام جنبه های محصول یا خدمات خود را درک کنید تا بتوانید به سرعت به سوالات پاسخ دهید و مشکلات مشتریان خود را حل کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  افزایش افزوده دیجیتال مارکتینگ

اما این فقط یک مزیت برای افرادی نیست که اطلاعات مورد نیاز خود را در اسرع وقت به دست می آورند – این یک پیروزی بزرگ برای شما نیز است.

خدمات مشتری چیست ؛یادگیری در مورد محصول یا خدمات خود به شما کمک می کند تا به یک متخصص موضوع تبدیل شوید – که می تواند در حین رشد در حرفه خود، درهای مختلفی را به روی شما باز کند.

به عنوان مثال، با تمرین به مشتریان خود آموزش نحوه استفاده از محصول یا خدمات شما، می توانید در آموزش و جذب اعضای جدید تیم پشتیبانی مشتری خود تخصص داشته باشید و نقش رهبری را بر عهده بگیرید.

خدمات مشتری چیست ؛اگر نوشتن را ترجیح می دهید، ممکن است بتوانید شروع به نوشتن مقالات مبتنی بر دانش یا پست های وبلاگ برای سازمان خود کنید تا تعاملات یکباره پشتیبانی مشتری را تکمیل کنید.

یا، می‌توانید از جنبه خلاقانه خود برای ساخت ویدیوهای خلاقانه درباره محصول استفاده کنید تا به مشتریان خود کمک کنید و حضور آنلاین خود را ایجاد کنید.

خدمات مشتری چیست ؛صرف نظر از مسیری که تصمیم دارید انتخاب کنید، دانش عمیق محصول یا خدمات به شما کمک می کند تا به یک متخصص تبدیل شوید – در تیم خود، در سازمان و در صنعت خود.

3. مهارت های قابل انتقال را ایجاد خواهید کرد.

خدمات مشتری چیست ؛ایجاد تخصص در زمینه موضوع به شما کمک می کند تا در تیم پشتیبانی مشتری خود رشد کنید – اما همچنین مهارت های ارزشمندی را یاد خواهید گرفت که اگر می خواهید حتی بیشتر از این هم شاخه شوید، می توانید از آنها برای گرفتن نقش جدید استفاده کنید.

خدمات مشتری چیست
خدمات مشتری چیست – کالج نوین

مهارت های فروش

خدمات مشتری چیست ؛کار با مشتریان دقیقاً به شما یاد می دهد که چگونه مشتریان می توانند از محصول یا خدمات شرکت شما برای رسیدن به اهداف خود استفاده کنند. اگر تصمیم دارید وارد عرصه فروش شوید، می توانید از این دانش و تجربه استفاده کنید.

اثبات اجتماعی یک ابزار فروش موثر است و اگر بتوانید از طریق تلفن به مشتریان بالقوه بگویید دقیقاً چگونه محصول یا خدمات شما به سایر مشتریان کمک کرده است، آنها ممکن است علاقه بیشتری به بستن قرارداد با شما داشته باشند.

 

مهارت های بازاریابی

خدمات مشتری چیست ؛دانش محصول برای تیم بازاریابی شما نیز بسیار ارزشمند است. چه بخواهید برای وبلاگ بنویسید، تحقیقات محصول و بازار انجام دهید، یا کانال های پشتیبانی رسانه های اجتماعی را مدیریت کنید، تخصص عمیق محصول و مهارت های ارتباطی می تواند به شما کمک کند تا نقشی در تیم بازاریابی خود داشته باشید.

 

مهارت های توسعه محصول

خدمات مشتری چیست ؛اگر محصول را در داخل و خارج می شناسید، ممکن است بتوانید آن را نیز بسازید.

اگر برای توسعه محصول برخی از ابزارها را توسعه دهید – چه شامل مهندسی نرم افزار، توسعه یا مدیریت فروشنده باشد – ممکن است بتوانید از دانش خود برای تسهیل انتقال از تلفن ها استفاده کنید.

سپس می توانید برای ساخت محصولی که در حال سرویس دهی هستید، پشت صحنه کار کنید.

4. شما می توانید بدون فروش به مشتریان آموزش دهید.

خدمات مشتری چیست ؛یکی از بخش‌های مورد علاقه من در کار در خدمات مشتری، قرار گرفتن در موقعیتی بود که می‌توانستم به مشتری چیزی در مورد محصول آموزش دهم، بدون اینکه مجبور باشم آن‌ها را روی راه‌حل بفروشم.

به عنوان مثال، HubSpot پلتفرمی از محصولات را در اشتراک ها و سطوح مختلف ارائه می دهد. در برخی موارد پشتیبانی، بهترین راه حل موجود استفاده از محصولی بود که مشتری آن را نداشت.

این امر ما را با دو انتخاب روبرو کرد: بررسی مزایای خرید محصول اضافی یا یافتن یک راه حل خلاقانه.

خدمات مشتری چیست ؛گزینه اول به من این امکان را داد که به آرامی مهارت های فروش خود را بدون اینکه تحت فشار بستن قرارداد باشم، منعطف کنم. دورترین چیزی که من باید این پرونده را پیش ببرم این بود که آن را به نماینده فروش واگذار کنم که بقیه کار را ادامه دهد.

گزینه دو مرا تشویق به خلاقیت کرد. بین من و مشتری، من کارشناس محصول بودم – به این معنی که مشتری به دنبال من بود تا راه حلی پیدا کنم.

چه استفاده از یک محصول به روشی جدید باشد و چه به فکر جایگزینی خارج از جعبه باشد، هر زمان که راه حلی برای مشکلی پیدا می کردم که نمی توانستم مستقیماً آن را حل کنم، همیشه مانند یک جادوگر احساس می کردم.

5. می توانید یک پروژه جانبی توسعه دهید.

خدمات مشتری چیست ؛در اینجا در HubSpot، ما مطمئن می شویم که نمایندگان پشتیبانی مشتری ما زمانی را دور از تلفن ها می گذرانند.

این بار دور از صف چند چیز را انجام می دهد. این به نمایندگان پشتیبانی مشتری زمان می‌دهد تا غذا بخورند، استراحت کنند، در جلسات شرکت کنند، سگ‌هایشان را پیاده‌روی کنند، و غیره…

به عنوان مثال، یکی از نمایندگان پشتیبانی مشتری HubSpot که در رسانه های اجتماعی تخصص داشت تصمیم گرفت یک کانال رسانه اجتماعی اختصاصی برای پشتیبانی سریع از مشتری در توییتر راه اندازی کند.

آن‌ها بینش‌هایی را که در تلفن‌ها آموخته‌اند با مشتریان دریافت کردند تا تحقیق کنند و ابتکاری را که فکر می‌کردند تأثیرگذار باشد شروع کنند – و حق با آنها بود.

خدمات مشتری چیست ؛هنگامی که با تلفن همراه هستید، چیزهای زیادی در مورد مشتریان شرکت خود خواهید آموخت. بنابراین مطمئن شوید که این بینش‌ها را دنبال می‌کنید و آنها را به یک پروژه جانبی یا ابتکاری اختصاص می‌دهید که می‌تواند ارزش زیادی برای سازمان شما و شما داشته باشد.

به‌علاوه، هرکسی که صدای مشتری را می‌شناسد، ارزش زیادی برای ارائه به تیم خود و سایر تیم‌ها دارد – بنابراین این مزیت دیگری است که می‌توانید برای بحث ارتقا یا انتقال با مدیرتان به میز بیاورید.

خدمات مشتری چیست
خدمات مشتری چیست – کالج نوین

6. یاد خواهید گرفت که چگونه به طور موثر مشکلات را حل کنید.

خدمات مشتری چیست ؛در قلب آن، پشتیبانی مشتری در مورد کمک واکنشی به مشتریان و حل مشکلات آنها است. و چه یک راه حل سریع یا یک فرآیند چند مرحله ای، حل هر مشکل مشتری به تفکر خلاق، مهارت های افراد و تخصص نیاز دارد.

خدمات مشتری چیست ؛توانایی حل مشکلات سریع، موثر و دیپلماتیک برای هر شغلی که وجود دارد – چه در پشتیبانی مشتری باشد چه نباشد، حیاتی است.

خدمات مشتری چیست ؛توانایی حل مسئله، سنگ بنای توانایی اولویت‌بندی، مدیریت پروژه و حل تعارض است، و اگر می‌خواهید ارتقای شغلی کسب کنید، یک تیم را مدیریت کنید و از نفوذ و تخصص خود برای رسیدن به اهداف خود استفاده کنید، این مهارت‌ها مورد نیاز است.

7. شما بر رسانه های ارتباطی مختلف تسلط خواهید داشت.

خدمات مشتری چیست ؛بسیاری از تیم های خدمات مشتری برای کار در کانال های پشتیبانی مختلف به نمایندگان نیاز دارند. این بدان معناست که شما از کار کردن با مشتریان تلفنی یک روز به ارسال ایمیل به آنها خواهید رسید.

اما، همانطور که به جهش بین رسانه های ارتباطی مختلفی که شرکت شما ارائه می دهد ادامه می دهید، در نهایت بر هنر مکالمه دیجیتال تسلط خواهید داشت.

در اینجا چند کانال پشتیبانی وجود دارد که در معرض آنها قرار خواهید گرفت:

پست الکترونیک
تلفن
چت زنده
رسانه های اجتماعی
انجمن
خدمات مشتری چیست ؛درک نحوه برقراری ارتباط موثر در این پلتفرم‌ها به شما کمک می‌کند تا با افرادی که ممکن است شخصاً ملاقات نکرده‌اید، ارتباط برقرار کنید. این یک مهارت بسیار مفید است، مخصوصاً هنگام درخواست برای یک شغل جدید.

8. شما با یک تیم متنوع همکاری خواهید کرد.

خدمات مشتری چیست ؛تیم های پشتیبانی مشتری همیشه گروه معمولی شما با فناوری نیستند. بسیاری مملو از افراد جالب هستند که شخصیت ها و دیدگاه های منحصر به فردی دارند.

در واقع، این بخش مورد علاقه من در مورد کار بر روی تیم پشتیبانی HubSpot بود. شما همیشه هر زمان که روی یک پرونده با او کار می‌کردید، چیز جدیدی در مورد کسی یاد می‌گرفتید.

این برای رشد شغلی شما نیز مفید است. قرار گرفتن در معرض مجموعه ای از دیدگاه های مختلف می تواند به شما کمک کند تا راه حل هایی برای مشکلاتی پیدا کنید که ممکن است متوجه وجود آنها نباشید.

همچنین می تواند نظر شما را در مورد یک موضوع پس از نگاه کردن به آن از زاویه ای که قبلاً در نظر نگرفته بودید تغییر دهد. موقعیت‌هایی مانند این که در آن دیدگاه ما به چالش کشیده می‌شود، به ما کمک می‌کند به‌عنوان حرفه‌ای رشد کنیم.

9. کار از راه دور را یاد خواهید گرفت.

خدمات مشتری چیست ؛یکی از روندهای رو به رشد در خدمات مشتری، کار از راه دور است. در واقع، 40 درصد از شرکت‌های آمریکایی در سال جاری کار از راه دور بیشتری نسبت به پنج سال پیش ارائه کردند.

از آنجایی که فناوری خدمات مشتری همچنان به نمایندگان اجازه می دهد تا از خانه کار کنند، تیم های خدمات مشتری بیشتری از این فرصت استفاده می کنند.

اما، کار از راه دور فقط یک امتیاز خوب نیست. این مهارتی است که بدون توجه به شغلی که دنبال می‌کنید، باید آن را توسعه دهید. از آنجایی که هزینه فضای اداری همچنان در حال افزایش است و موقعیت های بیشتری از راه دور می شوند، ممکن است به زودی متوجه شوید که نقش شما کاملاً از راه دور شده است.

و اگرچه این ممکن است کاری را که برای امرار معاش انجام می دهید تغییر ندهد، مطمئناً نحوه انجام آن را تغییر خواهد داد.

خدمات مشتری چیست ؛قرار گرفتن در معرض کار از راه دور در نقش خدمات مشتری یک تجربه عالی برای هر شغلی است. این شما را به چالش می کشد تا بدون کمک فوری همکاران اطراف خود بر جریان کار روزانه خود مسلط شوید.

خدمات مشتری چیست ؛شما یاد می گیرید که چگونه به طور مستقل مشکلات را عیب یابی کنید و چگونه به خودتان راه حل ها را بیاموزید، زمانی که هیچ کس به شما کمک نمی کند.

10. می توانید یک شبکه در سازمان خود بسازید.

خدمات مشتری چیست ؛هنگامی که در بخش پشتیبانی مشتری کار می کنید، ممکن است همیشه پاسخ یک سوال مشتری را ندانید.

ممکن است مجبور شوید بازخورد مشتری را با سهامداران مهم به اشتراک بگذارید. یا ممکن است بینش هایی برای به اشتراک گذاشتن داشته باشید که نحوه تفکر رهبری شرکت شما در مورد شخصیت خریدار ایده آل شما را تغییر دهد.

برای دستیابی به هر یک از موارد فوق، باید دانش را از اطرافیان خود – همکارانتان – به دست آورید. اگر بتوانید شبکه‌ای از همکاران با مهارت‌ها و تخصص‌های متفاوت خود بسازید، نه تنها می‌توانید به سرعت و به طور مؤثر کار خود را انجام دهید، بلکه شبکه‌ای از فرصت‌های جدید برای رشد و پیشرفت حرفه‌ای نیز ایجاد خواهید کرد.

خدمات مشتری چیست ؛چه آرزوی شغلی طولانی در فضای پشتیبانی مشتری داشته باشید، چه به سادگی مشتاق هستید که پای خود را در یک شرکت نوآورانه راه بیندازید، شغل در بخش پشتیبانی مشتری مهارت‌های ارزشمندی را به شما می‌آموزد که بارها و بارها به آن نیاز خواهید داشت.

11. شما می توانید از هر زمینه و با هر سطح تجربه ای بیایید.

خدمات مشتری چیست ؛من که از یک مدرسه «هنرمند» آمدم – جایی که تنها کلاس ریاضی به شما یاد داد که آمار مخاطبان سینفلد را محاسبه کنید – من صادقانه تعجب کردم که برای نقش پشتیبانی مشتری HubSpot استخدام شدم.

من نه سابقه ای در زمینه فناوری داشتم و نه تجربه واقعی در ارائه پشتیبانی تلفنی داشتم.

اما همانطور که هفته های اول تمرین را پشت سر گذاشتم، از اینکه متوجه شدم تنها نیستم بسیار خوشحال شدم. به اندازه کافی عجیب، به نظر می رسید که بیشتر همکاران من مدرک زبان انگلیسی داشتند تا علوم کامپیوتر.

ما تیمی از علاقه مندان به فناوری برون گرا نبودیم، بلکه گروه متنوعی از حرفه ای ها بودیم که همگی مهارت ها و دیدگاه های متفاوتی را روی میز آورده بودند.

من داستان خودم را به اشتراک می‌گذارم تا بتوانید بدون توجه به آنچه در کالج تحصیل کرده‌اید، شغل پشتیبانی مشتری دریافت کنید.

سایر شرکت‌ها با حذف شرایط ۴ ساله مدرک، یافتن شغل خدمات مشتری را آسان‌تر می‌کنند و این کار را به یک حرفه بسیار در دسترس و پر ارزش تبدیل می‌کنند.

12. شما مستقیماً بر نتیجه شرکت خود تأثیر خواهید گذاشت.

خدمات مشتری چیست ؛وقتی صحبت از عملکرد مالی یک شرکت به میان می آید، تاکید بیش از حد بر نقش فروش و بازاریابی در موفقیت شرکت بسیار آسان است. اما من استدلال می کنم که خدمات مشتری واقعاً عامل تمایز بین شرکتی است که شکست می خورد و شرکتی که موفق می شود.

تجربه خدمات، تفاوت بین مشتری یکبار مصرف و مشتری وفادار را ایجاد می کند که مدام به برند باز می گردد. دانستن اینکه چنین تأثیر بزرگی در دنیای واقعی خواهید داشت، یکی از بزرگترین مزایای کار در پشتیبانی مشتری است.

تمام روز اعداد را خرد نمی کنید یا به صفحات گسترده نگاه نمی کنید. چیزی به سادگی یک تماس تلفنی مثبت با یک مشتری می تواند بعداً به یک معامله افزایش فروش تبدیل شود.

این بدان معنا نیست که سخت نخواهد بود. حفظ نگرش مثبت در حین کار در خدمات مشتری، مخصوصاً زمانی که مشتریان خشن و حتی غیرمنطقی هستند، دشوار است.

اما یک مشتری بد مشتری است که شما نمی خواهید آن را حفظ کنید. با این حال، یک مشتری خوب می تواند پس از یک تجربه عالی در خدمات مشتری به یک مدافع برند تبدیل شود – کسب و کار ارجاع بیشتری نسبت به یک کمپین بازاریابی ایجاد می کند.

اکنون که متقاعد شدید که چرا باید شغل خدمات مشتری را دنبال کنید، بیایید نگاهی به مشاغل خدمات مشتری که در دسترس شما هستند بیندازیم.

انواع مشاغل خدمات مشتری

خدمات مشتری چیست ؛طیف گسترده ای از نقش های خدمات مشتری وجود دارد که می توانید هنگام شروع حرفه خدمات مشتری برای آنها درخواست دهید. اکثر متقاضیان سطح ورودی به عنوان نماینده یا متخصص شروع می کنند، سپس به سمت نقش های مدیریتی و استراتژیک تر حرکت می کنند.

به عبارت دیگر، اگر از کار کردن برای همیشه در یک مرکز تماس می ترسید، نگران نباشید – خدمات مشتری بیشتر از پاسخ دادن به تلفن است.

نماینده یا متخصص پشتیبانی مشتری

خدمات مشتری چیست ؛نماینده خدمات مشتری به صورت تک به تک با مشتریانی کار می کند که یک بار با محصول یا خدمات با مشکل مواجه شده اند. نمایندگان پشتیبانی مشتری معمولا اولین کسانی هستند که تلفن را برمی دارند یا به ایمیلی پاسخ می دهند.

اگر مشکل ادامه داشت، ممکن است پرونده به یک متخصص پشتیبانی ارسال شود. متخصصان خدمات مشتری به یک حوزه مشکل در محصول یا خدمات می پردازند و معمولاً پشتیبانی طولانی مدت از مشتری ارائه می دهند.

مدیر پشتیبانی مشتری

خدمات مشتری چیست ؛مدیران خدمات مشتری می توانند به یکی از دو روش کار کنند. آنها می توانند:

بر تیمی از نمایندگان پشتیبانی مشتری نظارت کنید.

ارائه پشتیبانی بسیار تخصصی و مستمر با مشتریان با ارزش.

برخی از مدیران پشتیبانی مشتری ترکیبی از هر دو را انجام می دهند. آنها همچنین می توانند در مورد معیارهای عملکرد تیم خود به کارمندان بالاتر، مانند مدیر تجربه مشتری، گزارش دهند.

انواع مختلفی از این نقش نیز وجود دارد: شما می توانید مدیر موفقیت مشتری یا مدیر عملیات خدمات باشید.

مدیر تجربه یا موفقیت مشتری

خدمات مشتری چیست ؛مدیر تجربه مشتری مسئول تمام موارد مربوط به سفر خریدار قبل و بعد از خرید است. آنها اغلب یک “دیدگاه متمرکز بر مشتری” را در همه سطوح ایجاد می کنند، به طوری که همه چیز از رویه های فروش گرفته تا کپی وب سایت حول محور کمک به مشتری است، نه فقط کسب و کار آنها. به این ترتیب، مشتریان تجربه مثبت و مفیدی با شرکت دارند.

مدیر ارشد مشتریان

خدمات مشتری چیست ؛مدیر ارشد مشتری (CCO) یک مدیر اجرایی سطح بالا است که مسئول اتخاذ تصمیمات استراتژیک فراگیر در ارتباط با تجربه مشتری است. آنها همچنین این تصمیمات را با در نظر گرفتن اهداف مالی شرکت می گیرند.

برخی از شرکت ها ممکن است یک CCO را استخدام نکنند، بلکه یک معاون تجربه مشتری را استخدام کنند. دیگران ممکن است هر دو را استخدام کنند. در آن صورت، CCO بر وظایف معاون رئیس جمهور نظارت خواهد کرد.

شغل پشتیبانی مشتری شروع یک شغل بسیار پر ارزش است

خدمات مشتری چیست ؛بیشتر مردم به خدمات مشتری به عنوان نقشی در سطح ابتدایی نگاه می کنند. در حالی که مشاغل خط مقدم بسیاری در پشتیبانی مشتری وجود دارد، فرصت‌های زیادی نیز برای افرادی که تجربه بیشتری دارند وجود دارد.

چه به تازگی از دانشگاه خارج شوید یا مسیر جدیدی را در حرفه خود انتخاب کنید، تیم های خدمات مشتری موقعیت ها و مزایای منحصر به فردی را ارائه می دهند که به شما کمک می کند در زندگی حرفه ای و شخصی خود رشد کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 15 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟