بازاریابی پایگاه داده چیست؟

بازاریابی پایگاه داده چیست؟ ، 6 مزیت

بازاریابی پایگاه داده چیست؟ ؛ مهم نیست که خدمات یا محصول شما چیست، برای انجام فروش باید در مقابل مشتریان بالقوه قرار بگیرید. بسیاری از کسب و کارها به رسانه های اجتماعی ایمان دارند.

در حالی که پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی راهی شگفت‌انگیز برای قرار گرفتن در مقابل مردم هستند، اما دو اشکال عمده دارند. اول، ممکن است ده ها هزار دنبال کننده در پلتفرم انتخابی خود داشته باشید.

با این حال، به لطف الگوریتم‌هایی که تعداد کمی از انسان‌ها (اگر وجود داشته باشند) آن‌ها را درک می‌کنند، با هر پستی فقط به درصد کمی از آن دنبال‌کنندگان می‌رسید.

دوم، اگر آن پلتفرم از بین برود چه اتفاقی می‌افتد؟ حتی یک دقیقه هم فکر نکنید که لیست دقیقی از مخاطبین دریافت خواهید کرد. اگر پلتفرمی تعطیل شود، مخاطبان شما در عرض چند ثانیه از بین خواهند رفت.

بازاریابی پایگاه داده چیست؟ ؛ خوشبختانه دانستن این نیمی از نبرد است. اکنون که متوجه شدید که از طریق رسانه های اجتماعی “مالک” مخاطبین خود نیستید، وقت آن است که به نحوه محافظت از مخاطبان خود نگاه کنید و مالکیت و مسئولیت اطلاعات تماس و داده های آنها را بر عهده بگیرید.

این بازاریابی پایگاه داده نامیده می شود و شما می خواهید یاد بگیرید که چرا برای کسب و کار شما ضروری است و همچنین چگونه از آن به درستی استفاده کنید.

بازاریابی پایگاه داده چیست؟
بازاریابی پایگاه داده چیست؟ – کالج نوین

بازاریابی پایگاه داده چیست؟

بازاریابی پایگاه داده چیست؟ ؛ قبل از اینکه چشم انداز دیجیتال ما به همان اندازه گسترده شود، مشاغل اسامی و آدرس ها را جمع آوری می کردند و قطعات پستی مستقیم مانند کارت پستال، بروشور، آگهی و غیره را برای مشتریان بالقوه و موجود ارسال می کردند.

در حالی که بازاریابی مستقیم سنتی هنوز وجود دارد و می تواند یک دارایی برای کسب و کار شما باشد، گزینه های دیجیتال به صاحبان کسب و کار دنیایی از انتخاب را برای دستیابی به مخاطبانشان می دهد.

به شما این امکان را می دهد که بفهمید مشتریان چگونه می خواهند به بازار عرضه شوند و سپس آنچه را که می خواهند به آنها بدهید.

بازاریابی پایگاه داده جایی است که کسب و کارها داده های مشتری را جمع آوری می کنند مانند:

نام ها
آدرس ها
شماره تلفن ها
سابقه خرید
سابقه پشتیبانی مشتری
پس از جمع آوری، این اطلاعات برای ایجاد تجربیات شخصی برای هر مشتری و اطلاعات شخصی و خرید خانه در مورد آنها استفاده می شود.

 

مزایای بازاریابی پایگاه داده

بازاریابی پایگاه داده چیست؟ ؛ اکنون که فهمیدید بازاریابی پایگاه داده چیست، می توانید تعیین کنید که آیا این بازاریابی برای شما مناسب است یا خیر.

نکته: احتمالاً برای شما مناسب است.

بازاریابی پایگاه داده چیست؟ ؛ صرف نظر از اندازه کسب و کار شما، تازه نگه داشتن پایگاه داده، افزودن مداوم به آن و پرورش آن برای موفقیت کسب و کار شما کاملا ضروری است. مزایای مختلفی را مشاهده خواهید کرد، مانند:

1. “مالک” مخاطبین خود باشید.

بازاریابی پایگاه داده چیست؟ ؛ اطلاعات قدرت است و وقتی تمام قدرت را در دست پلتفرم های رسانه های اجتماعی قرار دهید، آینده خود را به خطر می اندازید. رسانه های اجتماعی فوق العاده هستند و باید بخشی از برنامه بازاریابی شما باشند، اما نباید کل برنامه باشند.

این مقاله را مطالعه کنید  چگونه دیجیتال مارکتینگ انجام دهیم؟

2. مستقیماً با مخاطبین خود صحبت کنید.

بازاریابی پایگاه داده چیست؟ ؛ آن بیرون خیلی بلند است! غیرممکن است که تلویزیون یا رادیو را روشن کنید یا در وب بگردید بدون اینکه با پیام های بازاریابی و فروش بمباران نشوید که بهترین چیزهایی را که قطعاً باید داشته باشید تبلیغ می کنند.

هدف از این پیام‌ها این است که شبکه گسترده‌ای را در بین مشتریانی که می‌توانند ایجاد کنند. با این حال شما باهوش هستید. می‌دانید که برای «شنیده شدن» فراتر از نویز، باید پیام‌های خود را با مخاطبان خاص خود تنظیم کنید. بازاریابی پایگاه داده این امکان را به شما می دهد.

3. آواتارها یا شخصیت های خریدار را شناسایی کنید.

بازاریابی پایگاه داده چیست؟ ؛ بهترین مشتری شما کیست؟ چگونه زندگی می کنند؟ چه چیزی آنها را در شب بیدار نگه می دارد؟ چه مشکلی از آنها را توانسته اید حل کنید؟ کجا می توانید افراد بیشتری را درست مثل آنها پیدا کنید؟

بازاریابی پایگاه داده به شما این امکان را می دهد که مشتری ایده آل خود را درک کنید و سپس افرادی را هدف قرار دهید که دقیقاً مانند آنها روی کاغذ به نظر می رسند.

4. خریداران خود را تقسیم بندی کنید.

بازاریابی پایگاه داده چیست؟ ؛ «مخاطبان» متفاوتی را بر اساس جمعیت شناسی رسانه های اجتماعی، رفتارها و سابقه خرید آنها ایجاد کنید. این به شما کمک می‌کند آن‌ها را بهتر درک کنید و آنچه را که می‌خواهند بیشتر و چیزهایی را که توجهشان را از دست می‌دهد به آنها پیشنهاد دهید.

5. برنامه های وفاداری ایجاد کنید که الهام بخش خریدهای تکراری هستند.

بازاریابی پایگاه داده چیست؟ ؛ بهترین کانال و زمان تماس با مشتریان خود را مشخص کنید تا حداکثر تعامل را داشته باشید.

6. خدمات مشتری خود را به سرعت بالا ببرید.

بازاریابی پایگاه داده چیست؟ ؛ به کارکنان خود این فرصت را بدهید که تمام تعاملات مشتری با برند شما را مشاهده کنند.

بازاریابی پایگاه داده می تواند پاسخ دعای کسب و کار شما باشد. البته مانند هر چیزی، باید آن را به درستی انجام دهید تا بازده سرمایه خوبی داشته باشید. برای آن، ما باید به ساخت یک استراتژی بازاریابی پایگاه داده نگاه کنیم.

بازاریابی پایگاه داده چیست؟
بازاریابی پایگاه داده چیست؟ – کالج نوین

از این مشکلات بازاریابی پایگاه داده اجتناب کنید

بازاریابی پایگاه داده چیست؟ ؛ قبل از اینکه به استراتژی بپردازیم، اجازه دهید به چند چالش که ممکن است در بازاریابی پایگاه داده با آن مواجه شوید، نگاه کنیم.

1. تجزیه داده ها

بازاریابی پایگاه داده چیست؟ ؛ افراد نقل مکان می کنند، شغل خود را تغییر می دهند، نام را تغییر می دهند، آدرس ایمیل را رها می کنند و موارد جدیدی را شروع می کنند. تغییرات زندگی مانند این می تواند اطلاعات آنها را نسبتاً بی فایده کند.

2. دقت داده ها

بازاریابی پایگاه داده چیست؟ ؛ اشتباهات تایپی اتفاق می افتد گاهی به صورت تصادفی، اما گاهی عمدی. برخی از مشتریان می‌دانند که پس از ارائه یک آدرس ایمیل، ایمیل‌های بازاریابی برای آنها ارسال می‌کنید و نمی‌خواهند از شما چیزی بشنوند.

اشکالی ندارد اگر آنها نمی خواهند از شما بشنوند، شما در واقع نمی خواهید به آنها دسترسی پیدا کنید زیرا آنها مخاطب ایده آل شما نیستند.

در حالی که هیچ راه آسانی برای جلوگیری از اشتباهات تایپی هدفمند وجود ندارد، اجتناب از اشتباهات تصادفی با انتخاب های کشویی به جای کادرهای خالی نظر امکان پذیر است.

شما همچنین می توانید اطلاعات افراد را هنگام صحبت با آنها تأیید کنید.

بازاریابی پایگاه داده چیست؟ ؛ پاکسازی مکرر پایگاه داده، پاکسازی مخاطبین با اطلاعات قدیمی یا نادرست و ادغام مخاطبین با چندین نمایه بسیار مهم است. این به شما این امکان را می دهد که بر روی دستیابی به افرادی تمرکز کنید که می توانند مشتری یا مشتری بعدی شما باشند و از کسانی که قبلاً هستند مراقبت کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  بهترین استراتژی بازاریابی دیجیتال B2B

3. استفاده سریع و مناسب از داده های مشتری

بازاریابی پایگاه داده چیست؟ ؛ اگر تا به حال دو سال پس از انجام تجارت با کسی ایمیلی دریافت کرده اید، احتمالاً شوکه کننده است. به احتمال زیاد، آنها پایگاه داده خود را به موقع به روز نمی کنند، بنابراین پس از اولین تعامل، پنجره ایجاد رابطه با شما را کاملاً از دست داده اند.

این اشتباه را نکن پس از دریافت اطلاعات، به نحوی با آنها احوالپرسی کنید و سپس در یک برنامه منظم با آنها تماس بگیرید تا مخاطب را تقویت کنید. شما همچنین می خواهید اطلاعات آنها را برای خود نگه دارید.

نکاتی برای ایجاد یک استراتژی بازاریابی پایگاه داده

بازاریابی پایگاه داده چیست؟ ؛ بدون استراتژی، شما فقط داده های بیهوده زیادی دارید. با ایجاد یک استراتژی درست از همان ابتدا، پایگاه داده خود را به کار بگیرید. در اینجا چگونه است:

1. شناسایی کنید که می خواهید به چه کسانی برسید.

بازاریابی پایگاه داده چیست؟ ؛ چه کسی دوست دارید با او تجارت کنید و آنها روی کاغذ چگونه به نظر می رسند؟ این می تواند شامل دموگرافیک مانند سن و جنسیت، وضعیت تاهل، سطح درآمد و موقعیت مکانی باشد. همچنین ممکن است شامل موارد روانشناختی مانند علایق، فعالیت ها و نظرات آنها باشد.

یک پروفایل مشتری یا شخصیت ایده آل ایجاد کنید و سپس از آن برای تعیین اطلاعاتی که باید برای پایگاه داده خود بگیرید استفاده کنید.

2. آن را به یک تلاش تیمی تبدیل کنید.

بازاریابی پایگاه داده چیست؟ ؛ در حالی که ممکن است در عنوان “بازاریابی” باشد، بازاریابی پایگاه داده می تواند تحت تأثیر چندین بخش در سازمان شما قرار گیرد.

بخش‌های بازاریابی، فروش و خدمات مشتری یا بخش‌های پشتیبانی همگی با مشتریان بالقوه و موجود در تماس هستند. به دنبال بازخورد آنها باشید تا موثرترین پایگاه داده را بسازید.

3. از ابزار مناسب استفاده کنید.

بازاریابی پایگاه داده چیست؟ ؛ گزینه های نرم افزار بازاریابی پایگاه داده بی شماری برای رفع نیازهای شما وجود دارد. کمی تحقیق کنید، توصیه‌هایی بخواهید و یکی را پیدا کنید که برای کسب و کار شما مناسب‌تر است.

هنگامی که راه حلی را انتخاب کردید، به کارکنان خود آموزش هایی را که برای استفاده کامل از آن نیاز دارند ارائه دهید.

4. داده های مشتری را جمع آوری کنید.

بازاریابی پایگاه داده چیست؟ ؛ اکنون که می دانید چگونه داده ها را جمع آوری می کنید، وقت آن است که تصمیم بگیرید به چه چیزی نیاز دارید و شروع کنید. گزینه ها بی پایان هستند، با این حال در اینجا چند نکته وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

اطلاعات دموگرافیک – این شامل جنسیت، سن، وضعیت تاهل، وضعیت والدین، سلامت و وضعیت مالی است.

داده های روانشناختی – این شامل علایق، اعمال و نظرات می شود. برای چه چیزی ارزش قائل هستند؟ آنها چه نوع سبک زندگی را دنبال می کنند؟

داده های کسب – از چه کانالی وارد شدند؟

داده های فناوری و فعالیت – چگونه با برند شما ارتباط برقرار می کنند؟ آیا از طریق دسکتاپ یا تلفن همراه است؟ اندروید یا iOS؟ آیا آنها از وب سایت، صفحات رسانه های اجتماعی یا یک برنامه تلفن همراه شما برای تعامل با برند شما استفاده می کنند؟

داده های معاملات و مکاتبات – هر چند وقت یکبار از شما خرید می کنند و چه چیزی می خرند؟ آیا آنها خارج از موقعیت فروش برای هر نوع کمکی تماس گرفته اند؟

این مقاله را مطالعه کنید  اهمیت دیجیتال مارکتینگ برای سازمان

5. داده های خود را تمیز و ایمن نگه دارید.

همانطور که قبلا ذکر کردیم، قدیمی شدن و بی فایده شدن داده ها بسیار آسان است. آن را مرتباً مرور کنید و از آن نسخه پشتیبان تهیه کنید تا اگر اتفاقی برای پایگاه داده شما افتاد، کل تاریخچه مشتری شما از بین نرود.

6. ترسناک نباشید.

بازاریابی پایگاه داده چیست؟ ؛ در اینترنت می توانید اطلاعات زیادی در مورد افراد پیدا کنید. باید به حریم خصوصی مشتری خود احترام بگذارید و اطلاعاتی را در مورد آنها جمع آوری کردید به زبان نیاورید که به هدف نهایی برای به دست آوردن مشتری و ارائه خدمات بهتر به آنها کمک نمی کند.

بازاریابی پایگاه داده چیست؟
بازاریابی پایگاه داده چیست؟ – کالج نوین

نمونه هایی از بازاریابی پایگاه داده

بازاریابی پایگاه داده چیست؟ ؛ بازاریابی پایگاه داده می تواند به روش های مختلفی مورد استفاده قرار گیرد و واقعاً به نیازها و اهداف شما بستگی دارد. در اینجا تنها چند روش وجود دارد که می توانید بازاریابی پایگاه داده را در کسب و کار خود بگنجانید.

پشتیبانی شگفت انگیز مشتری را ارائه دهید.

بازاریابی پایگاه داده چیست؟ ؛ به دست آوردن مشتریان مهم است، اما اگر نمی توانید آنها را حفظ کنید، فقط چرخ های خود را می چرخانید.

تیم خدمات مشتری شما باید به پایگاه داده مشتریان شما دسترسی داشته باشد. این به آن‌ها اجازه می‌دهد وقتی مشتری با مشکلی تماس می‌گیرند، تاریخچه خریدشان را مرور کنند.

تصور کنید که دقیقاً بدانید که آنها در مورد چه محصولی تماس می گیرند و توانایی خود را برای کمک به آن محصول قبل از اینکه آنها حتی وارد مشکل شوند بیان کنید. رویکرد شما شخصی خواهد شد و در وقت توضیح دادن آنها صرفه جویی می کند.

به عنوان مثال: “از تماس شما متشکرم. من می بینم که شما به تازگی سیستم هشدار جدید ما را خریداری کرده اید. من می‌توانم به شما کمک کنم تا امروز آن را تنظیم کنید.»

بدانید مشتری شما به چه محصولات و خدماتی نیاز دارد

بازاریابی پایگاه داده چیست؟ ؛ گپ زدن در مورد آب و هوا یک راه عالی برای ایجاد رابطه با یک مشتری یا مشتری بالقوه است. آیا می دانید راه بهتری چیست؟ سعی نکنید چیزهایی را که به آنها نیاز ندارند بفروشید.

به عنوان مثال: با نگاهی به مشخصات مشتری، می توانید ببینید که آنها در یک آپارتمان بلند زندگی می کنند، حیوان خانگی ندارند و فرزندان کوچکی دارند. می توانید از فروش آخرین درب سگ به آنها صرف نظر کنید.

بهترین مشتریان و فروشندگان بالقوه خود را شناسایی کنید

وقتی متوجه شدید که چه کسی به طور مکرر و در مقادیر زیاد خرید می کند، شناسایی گزینه هایی برای فروش بیشتر آسان تر می شود.

به عنوان مثال: شاید مشتری شما دو سال است که یک شراب ماه دریافت کرده است. شما به تازگی یک افزونه پنیر ماه را راه اندازی کرده اید. می توانید آنها را با ایمیل هایی که برای معرفی این فرصت محصول جدید طراحی شده اند، هدف قرار دهید.

راه های مختلفی برای دستیابی به مشتریان فعلی و بالقوه شما وجود دارد. یک برنامه بازاریابی جامع شامل بسیاری از این موارد می شود. با این حال، اگر واقعاً می‌خواهید بیشترین سود را برای سرمایه بازاریابی خود داشته باشید، مطمئن شوید که بازاریابی پایگاه داده را در نظر بگیرید.

شما با مشتریانی که می خواهید به آنها دسترسی پیدا کنید خواهید رسید و یاد می گیرید که چگونه با آنها به گونه ای صحبت کنید که به آنها کمک کند آنچه را که شما می گویید بشنوند.

پایگاه داده شما هدیه ای خواهد بود که همچنان به شما هدیه می دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × دو =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟