مشاوره دیجیتال چیست

مشاوره دیجیتال چیست ،4 نیاز مهم

مشاوره دیجیتال چیست ؛دنیای دیجیتال هر روز بزرگ‌تر می‌شود و ادامه دادن به آن دشوار است. پیمایش در چشم‌انداز دیجیتالی همیشه در حال تغییر یک چالش است – به‌ویژه اگر کسب‌وکار خودتان را دارید و در تلاش برای بازاریابی و فروش هستید.

اما لازم نیست به تنهایی با آزمایشات و مصیبت های تحول دیجیتال مقابله کنید. حرفه ای ها که به عنوان مشاوران دیجیتال شناخته می شوند، می توانند با دانش گسترده خود به شما کمک کنند تا به اهداف خود برسید – و لازم نیست برای سرمایه گذاری در خدمات آنها بخشی از یک شرکت بزرگ باشید.

و اگر در زمینه فن آوری با درک مفاهیم و محتوای سئو، طراحی کاربرپسند، رسانه های اجتماعی و سایر شیوه های مجازی کلیدی آشنا هستید، ممکن است به دنبال یک برنامه جانبی یا کنسرت تمام وقت در این زمینه باشید.

مشاوره دیجیتال چیست ؛ از مهارت‌ها و مدرک‌ها یا آموزش‌های مورد نیاز برای تبدیل شدن به یکی از آنها گرفته تا اهمیت استخدام، در اینجا همه چیزهایی است که باید در مورد مشاوران دیجیتال و شغل مشاوره دیجیتال بدانید.

مشاوره دیجیتال چیست
مشاوره دیجیتال چیست – کالج نوین

مشاوره دیجیتال چیست؟

مشاوره دیجیتال چیست ؛مشاوره دیجیتال شامل فهرست گسترده ای از خدمات مرتبط با دنیای مجازی، از جمله کمک به سئو، مشاوره فناوری اطلاعات، طراحی وب و رسانه های اجتماعی است.

اگرچه به خدمات متعددی اشاره دارد، مشاوره دیجیتال در درجه اول بر اجرای موثر استراتژی های تجاری در سراسر پلتفرم های دیجیتال تمرکز دارد.

به طور کلی، یک مشاور دیجیتال کلاه های زیادی بر سر می گذارد. این کار آنها را واقعاً ارزشمند می کند، زیرا آنها می توانند به راحتی به شما در درک تبلیغات آنلاین کمک کنند و سپس به ادغام نرم افزار جدید در سراسر شرکت کمک کنند.

مشاوره دیجیتال چیست ؛هدف کلی مشاوره دیجیتال کمک به یک کسب و کار است که به صورت دیجیتالی استراتژی های خود را برای رسیدن به اهداف خود پیاده کند.

این ممکن است به معنای طراحی یک وب سایت کاربر پسند، ارائه راهنمایی در مورد هشتگ های بهینه رسانه های اجتماعی و زمان ارسال، مدیریت خدمات بازاریابی ایمیلی یا متنی، تجزیه و تحلیل تلاش های بازاریابی دیجیتال، یا بهینه سازی محتوای وب سایت برای موتورهای جستجو باشد.

 

چگونه وارد مشاوره دیجیتال شویم

مشاوره دیجیتال چیست ؛اگر با فناوری زندگی می‌کنید و رویای کمک به کسب‌وکارها در هر اندازه‌ای را در دستیابی به اهداف خود دارید، مشاوره دیجیتال ممکن است برای شما مناسب باشد.

از آموزش و تحصیل گرفته تا میانگین حقوق و رشد شغلی مورد انتظار، آنچه باید قبل از ورود به مشاوره دیجیتال بدانید، در اینجا آمده است.

تحصیلات

اکثر مشاوران دیجیتال – حدود 67٪ – دارای مدرک لیسانس و حدود 18٪ دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند. حدود 1٪ دارای مدرک دکترا هستند، در حالی که نزدیک به 10٪ از متخصصان در این حرفه دارای مدرک کاردانی هستند.

مشاوره دیجیتال چیست ؛ بنابراین مشاوران دیجیتال برای شروع در این مسیر شغلی چه چیزی را مطالعه می کنند؟ بسیاری از آنها مدرک بازاریابی، تجارت یا ارتباطات دارند.

مشاوره دیجیتال چیست ؛مشاوران دیجیتال از برنامه‌های تحصیلی مختلف، از جمله اقتصاد، روزنامه‌نگاری، طراحی گرافیک و علوم کامپیوتر می‌آیند.

برای تبدیل شدن به یک مشاور دیجیتال، لازم نیست مدرک تحصیلات عالی داشته باشید. حدود 2 درصد از مشاوران دیجیتال دارای دیپلم دبیرستان هستند که می تواند با گواهینامه ها و سایر آموزش ها برای تقویت مهارت های مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک مشاور دیجیتال تکمیل شود.

آموزش

مشاوره دیجیتال چیست ؛مشاوران دیجیتال صرف نظر از ماهیت مدرک تحصیلی خود، می توانند مهارت های خود را تقویت کنند و با شرکت در آموزش های مداوم در طول حرفه خود، در مورد فضای دیجیتال در حال تغییر مداوم اطلاعات بیشتری کسب کنند.

کسب گواهینامه ها راهی عالی برای نشان دادن این مهارت هاست.

مشاوره دیجیتال چیست ؛یکی از محبوب ترین گواهینامه ها برای مشاوران دیجیتال در Google Data Analytics است.

سایر موضوعات مفیدی که برای صدور گواهینامه باید در نظر گرفته شوند عبارتند از :  بازاریابی دیجیتال، فناوری اطلاعات، بلاک چین، سئو، طراحی وب، کدنویسی و رسانه های اجتماعی.

مشاوره دیجیتال چیست
مشاوره دیجیتال چیست – کالج نوین

مهارت ها

مشاوره دیجیتال چیست ؛مشاوران دیجیتال دارای ده ها مهارت هستند تا به آنها در انجام کارهایشان کمک کنند. همانطور که گفته شد، برخی از مشاوران دیجیتال ممکن است تخصص هایی داشته باشند که روی آنها تمرکز کنند، در حالی که برخی دیگر ممکن است بسته های مشاوره جامع ارائه دهند.

آن زمینه های تمرکز می تواند شامل موارد زیر باشد:

استراتژی دیجیتال: این مهارت به بهبود کسب و کار با فناوری اشاره دارد.

بازاریابی: مشاوران دیجیتال در بازاریابی متخصص هستند و ممکن است این کار را از طریق رسانه های اجتماعی، ایمیل، متن یا محتوای دیگر انجام دهند.
رسانه های اجتماعی: مشاوران دیجیتال می دانند که چگونه از طریق پست های ارگانیک و پولی در پلتفرم های جدید رسانه های اجتماعی، مخاطبان و تعامل را افزایش دهند.
مدیریت پروژه: مشاوران باید بتوانند بر استراتژی های تصویر بزرگ و پروژه های روزمره نیز نظارت داشته باشند.

رابط کاربری و طراحی وب: مشاوران دیجیتال ممکن است با کاربرپسندتر کردن وب سایت به افزایش ترافیک وب سایت کمک کنند.

حقوق

مشاوره دیجیتال چیست ؛مشاوره دیجیتال در حال تبدیل شدن به یک سرویس بسیار پر تقاضا است و کسب مهارت های گسترده برای این حرفه می تواند به معنای دستمزد شش رقمی باشد.

سطح ورودی: بسیاری از مشاوران دیجیتال سطح پایه سالانه حدود 70000 دلار درآمد دارند.

حقوق بالا: 10 درصد از مشاوران دیجیتالی حدود 120000 دلار در سال درآمد دارند.

میانگین حقوق: به طور متوسط، مشاوران دیجیتال حدود 92000 دلار در سال یا حدود 44 دلار در ساعت درآمد دارند.

مشاوران دیجیتال در کالیفرنیا، دلاور، رود آیلند، ویرجینیا و واشنگتن بیشترین حقوق را دریافت می کنند. جای تعجب نیست که مشاوران دیجیتال در مرکز فناوری سانفرانسیسکو بالاترین حقوق را برای این شغل در ایالات متحده دریافت می کنند.

اگرچه مشاغل با هر نوع و اندازه می توانند از مشاوره دیجیتال بهره مند شوند، شرکت های بزرگتر در صنایعی مانند مراقبت های بهداشتی و بیمه معمولاً بالاترین حقوق را برای مشاوران دیجیتال ارائه می دهند.

رشد پیش بینی شده

کسب‌وکارها به سرعت یاد می‌گیرند که کار با مشاوران دیجیتال چقدر کارآمد است.

رشد پیش بینی شده برای مشاوران دیجیتال تا سال 2028 ،20 درصد است، طبق دفتر آمار کار. گزارشی از Statista همچنین انتظار دارد که بازار مشاوره دیجیتال در سال 2021 به 53 میلیارد دلار برسد.

مشاوره دیجیتال چیست
مشاوره دیجیتال چیست – کالج نوین

اهمیت مشاوران دیجیتال

مشاوران دیجیتال می توانند یک تغییر دهنده بازی برای مشاغل باشند. این روزها، 70 درصد از تاثیرگذارترین استراتژی های بازاریابی کسب و کار به اینترنت گره خورده است، مانند وب سایت ها یا بازاریابی ایمیلی، که مشاوران دیجیتال در آنها برتری دارند.

 به عنوان مثال، McKinsey Digital یک شرکت مشاوره دیجیتال برتر با تجربه رشد کسب و کار از طریق مشاوره دیجیتال است. این شرکت با ایجاد یک پلتفرم برتر و نوآورانه برای کسب‌وکار آنلاین خرده‌فروش به یک خرده‌فروش پیتزا کمک کرد – که منجر به افزایش 40 درصدی در تبدیل و رشد 7 درصدی در فروش شد.

به طور مشابه، مک‌کینزی دیجیتال با راه‌اندازی اولین بانک کاملا دیجیتالی مشارکت داشت. در زمان راه‌اندازی، این موضوع در حال حاضر موضوع شماره 1 ترند در توییتر بود و بیش از 19 میلیون بازدید در رسانه‌های اجتماعی به دست آورد.

مشاوره دیجیتال به طور مجازی کسب و کارها را برای نتایج واقعی رشد می دهد

اگر می‌خواهید تجارت خود را با جذاب‌تر کردن مشتریان و کارآمدتر کردن آن برای تیم خود توسعه دهید، استخدام یک مشاور دیجیتال ارزش سرمایه‌گذاری را دارد.

از سوی دیگر، اگر به فناوری علاقه دارید، می‌توانید از مهارت‌های خود به عنوان مشاور دیجیتالی استفاده کنید، چه برای مشاغل کوچک و محلی در نزدیکی خود یا شرکت‌های بزرگ.

در هر صورت، مزایای مشاوره دیجیتال تقریباً بی پایان است. از طراحی وب سایت بهتر گرفته تا بازاریابی محتوای موثرتر و در نهایت افزایش تولید سرنخ و فروش، مشاوره دیجیتال به کسب و کارها کمک می کند تا از پاداش های زیادی بهره مند شوند.

این مقاله را مطالعه کنید  برترین روندهای دیجیتال مارکتینگ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده + 20 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟