دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیجیتال مارکتینگ چیست؟ ، 6 مزایا

فهرست مطالب

دیجیتال مارکتینگ چیست؟ ، از دیدگاه کلی، بازاریابی به معنای شناسایی و ارضای نیازهای مشتری است. این امر به ویژه در زمینه کسب و کار بسیار مهم است، زیرا تلاش های بازاریابی موفق می تواند منجر به جذب مشتری و جذب مشتری بزرگ شود.

این مقاله را مطالعه کنید  وبلاگ دیجیتال مارکتینگ

چرخه بازاریابی سنتی شامل تجزیه و تحلیل جهت گیری بازار، ترکیب محصول و محیط کسب و کار است. اگرچه بازاریابی ریشه های عمیقی در تاریخ و فرهنگ کسب و کار دارد، بازاریابی دیجیتال یک روش نسبتاً جدید است.

با انفجار فناوری دیجیتال – از جمله استفاده گسترده و فراگیر از رایانه ها و تلفن های هوشمند – کسب و کارها شروع به آزمایش تاکتیک های بازاریابی جدید کردند. بنابراین بازاریابی دیجیتال متولد شد.

سریع به جلو به زمان حال و بازاریابی دیجیتال به همان اندازه مهم است، اگر نه بیشتر از روش های بازاریابی سنتی.

به نظر می رسد این شکاف در طول زمان بیشتر شود، زیرا بسیاری از کسب و کارها سرمایه ها را از روش های بازاریابی سنتی به دیجیتال منحرف می کنند. در مجموع، برنامه ریزی و اجرای یک استراتژی بازاریابی دیجیتال قابل دوام برای کسب و کارها حیاتی است.

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیجیتال مارکتینگ چیست؟ ، مانند هر نوع دیگری از بازاریابی، بازاریابی دیجیتال راهی برای ارتباط با مشتریان بالقوه شما و تأثیرگذاری آنهاست.

تفاوت این است که شما این کار را به صورت آنلاین از طریق ترکیبی از کانال های بازاریابی دیجیتال انجام می دهید که شامل محتوای ویدیویی، پست های رسانه های اجتماعی، بازاریابی محتوا، تبلیغات وب و رسانه های اجتماعی و بازاریابی موتورهای جستجو می شود.

شرکت‌ها به جای استفاده از استراتژی‌های بازاریابی سنتی مانند بیلبوردها، تبلیغات تلویزیونی و نامه‌های تبلیغاتی ارسالی به محل اقامت مصرف‌کنندگان، از طریق روش‌های فوق به اهداف خود دست می‌یابند.

دیجیتال مارکتینگ چیست؟
دیجیتال مارکتینگ چیست؟ – کالج نوین

اصول بازاریابی دیجیتال چیست؟- دیجیتال مارکتینگ چیست؟

به طور خلاصه، بازاریابی دیجیتال به هر روش بازاریابی اطلاق می شود که از طریق دستگاه های الکترونیکی انجام می شود که از نوعی کامپیوتر استفاده می کنند. این شامل تلاش های بازاریابی آنلاین است که در اینترنت انجام می شود.

دیجیتال مارکتینگ چیست؟ ، در فرآیند انجام بازاریابی دیجیتال، یک کسب و کار ممکن است از وب سایت ها، موتورهای جستجو، وبلاگ ها، رسانه های اجتماعی، ویدئو، ایمیل و کانال های مشابه برای دستیابی به مشتریان استفاده کند.

بر خلاف بازاریابی سنتی – که ایستا است و اغلب به عنوان ارتباطات “یک طرفه” از آن یاد می شود، بازاریابی دیجیتال یک فرآیند همیشه در حال تغییر و پویا است.

در غیر این صورت، مشتریان نمی توانند از طریق بیلبورد یا تبلیغات چاپی با تجارت تعامل داشته باشند، در حالی که بازاریابی دیجیتال راهی برای ارتباط دو طرفه بین یک تجارت و مشتریان واقعی یا احتمالی آن فراهم می کند.

این روزها، مدت زمان نمایش برای بسیاری از مردم به بالاترین حد خود رسیده است. بازاریابی دیجیتال از این واقعیت استفاده می کند و محصولات و خدمات تجاری را در سراسر اینترنت تبلیغ می کند.

به این ترتیب، کسب‌وکارها با هدف قرار دادن آنها در جایی که بیشتر وقت خود را می‌گذرانند، اطمینان حاصل می‌کنند که تلاش‌های بازاریابی آن‌ها بیشتر به دست مشتریان می‌رسد.

از استارت‌آپ‌ها تا کسب‌وکارهای سازمانی، یک رویکرد بازاریابی دیجیتال چند وجهی می‌تواند به مزایای تجاری قابل توجهی منجر شود.

استراتژی بازاریابی دیجیتال موفق به طور کلی شامل ترکیبی از روش‌های مختلف، از جمله تبلیغات آنلاین، بهینه‌سازی و بازاریابی برای موتورهای جستجو، بازاریابی و مدیریت رسانه‌های اجتماعی و تولید محتوا و غیره است.

 

آیا روش های مختلفی برای انجام بازاریابی دیجیتال وجود دارد؟- دیجیتال مارکتینگ چیست؟

بازاریابی دیجیتال یک اصطلاح گسترده است که کانال های مختلفی را برای ارتقای منافع تجاری به مشتریان احتمالی در بر می گیرد. بسته به نیازها و اهداف کسب و کار، راه های بی شماری برای انجام بازاریابی دیجیتال وجود دارد. این یک تمرین بیسکویت نیست.

دیجیتال مارکتینگ چیست؟ ، همانطور که گفته شد، چندین روش رایج برای انجام بازاریابی دیجیتال وجود دارد، از جمله:

. بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) – سئو عملی برای بهبود رتبه در موتورهای جستجوی اصلی برای افزایش ترافیک آنلاین است.

. بازاریابی موتورهای جستجو (SEM) – SEM از تبلیغات آنلاین پولی برای افزایش دید وب سایت در موتورهای جستجو استفاده می کند. SEM اغلب در ارتباط با SEO استفاده می شود.

. پرداخت به ازای کلیک (PPC) – PPC یک روش آنلاین برای تبلیغات است که در آن یک کسب و کار تنها زمانی برای تبلیغات خود هزینه می پردازد که شخصی روی آنها کلیک کند.

. بازاریابی رسانه های اجتماعی (SMM) – SMM عمل استفاده از کانال های رسانه های اجتماعی برای تبلیغ محصولات یا خدمات تجاری است. استفاده از اینفلوئنسرهای رسانه های اجتماعی، که اغلب به عنوان اینفلوئنسر مارکتینگ شناخته می شود، در SMM رایج است.

. بازاریابی ایمیلی – بازاریابی ایمیلی به کسب‌وکارها امکان می‌دهد محتوای تبلیغاتی و مارک تجاری را مستقیماً از طریق ایمیل برای مشتریان احتمالی ارسال کنند. استفاده از خبرنامه های خودکار در این زمینه رایج است.

. بازاریابی وابسته – بازاریابی وابسته یک تمرین مبتنی بر عملکرد است که اشتراک درآمد و پرداخت به ازای فروش (PPS) را در یک شبکه مشترک امکان‌پذیر می‌سازد.

. بازاریابی محتوا – بازاریابی محتوا به انتشار و توزیع متن، ویدئو یا مطالب صوتی برای مشتریان به صورت آنلاین اشاره دارد. وبلاگ ها، ویدئوها و پادکست ها روش های رایجی هستند که کسب و کارها می توانند در بازاریابی محتوا شرکت کنند.

. تبلیغات بومی – تبلیغات بومی شامل ترکیب مواد بازاریابی در یک رسانه است که پیام اصلی و اهداف بازاریابی را به یک اندازه مهم می کند. محتوای حمایت‌شده، که در آن یک کسب‌وکار محتوای خود را در وب‌سایت دیگری پست می‌کند، روش رایج تبلیغات بومی است.

همانطور که لیست بالا نشان می دهد، راه های متعددی برای اجرای استراتژی بازاریابی دیجیتال وجود دارد. برای اکثر مشاغل، بازاریابی درونگرا موفق شامل استفاده و استفاده از چندین روش بازاریابی دیجیتال است.

دیجیتال مارکتینگ چیست؟
دیجیتال مارکتینگ چیست؟ – کالج نوین

مزایای دیجیتال مارکتینگ- دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیجیتال مارکتینگ یکی از قدرتمندترین ابزارهای بازاریابی برای هر شرکتی است. و برای اثبات حرف خود، در اینجا به برخی از مزایای استفاده از دیجیتال مارکتینگ اشاره می کنیم.

1. قابل اندازه گیری ترین شکل بازاریابی

دیجیتال مارکتینگ چیست؟ ، بیایید با آنچه احتمالاً آشکارترین مزیت استفاده از بازاریابی دیجیتال است شروع کنیم: شما می توانید آن را پیگیری کنید.

همه ما می دانیم که تنها راه برای اطمینان از کارآمد بودن یک استراتژی بازاریابی، بررسی موفقیت آن در طول زمان است. از آنجایی که همه چیز در اینترنت بر اساس اعداد و الگوریتم‌ها اجرا می‌شود، به راحتی می‌توان متوجه شد که استراتژی بازاریابی چقدر مؤثر است.

اگرچه ممکن است این کار با رسانه‌های سنتی‌تر کمی دشوار باشد، اما اندازه‌گیری اثربخشی یک استراتژی با بازاریابی دیجیتال بسیار ساده است.

تجزیه و تحلیل بازاریابی دیجیتال، بازی های حدس زدن مربوط به اشکال سنتی بازاریابی را از بین می برد.

از طریق این تجزیه و تحلیل ها، می توانید در زمان واقعی تعداد افرادی که به پست ها یا تبلیغات شما نگاه می کنند، و همچنین تعداد کاربرانی که پست های شما را باز کرده اند، به همراه همه افرادی که پست شما را پاسخ داده اند، لایک کرده اند یا به اشتراک گذاشته اند، اندازه گیری کنید.

2. مقرون به صرفه ترین تکنیک بازاریابی- دیجیتال مارکتینگ چیست؟

به غیر از اینکه می‌توانید تمام پست‌های خود را به همراه همه لایک‌ها، نظرات و اشتراک‌گذاری‌هایی که دریافت می‌کند، ردیابی کنید، مقرون‌به‌صرفه‌ترین تکنیک بازاریابی نیز هست.

اکنون توجه به این نکته مهم است که بازاریابی دیجیتال نسبتاً ارزان‌تر از اکثر اشکال سنتی بازاریابی است.

در حالی که زمانی بین شرکت‌های بزرگ و شرکت‌های کوچک‌تر از نظر تبلیغات و قرار گرفتن در معرض دید دیوار پرداخت وجود داشت، دیگر اینطور نیست. امروزه شرکت های کوچکتر می توانند توجه مردم را به خود جلب کنند که در غیر این صورت نمی توانستند.

رقابت با شرکت های بزرگتر برای فضای تبلیغاتی در اکثر اشکال بازاریابی سنتی می تواند برای مشاغل کوچکتر تقریبا غیرممکن باشد.

این چیزی است که آنها می توانند با کمک بازاریابی دیجیتال پوشش دهند، زیرا می توانند با کمترین تلاش به مخاطب مورد علاقه خود دست یابند.

3. به شما امکان می دهد هر مخاطبی را انتخاب کنید

دیجیتال مارکتینگ چیست؟ ، در مورد انتخاب مخاطبان خود، یکی دیگر از مزایای بزرگ دیجیتال مارکتینگ این است که می تواند به اندازه دلخواه شما خاص یا گسترده باشد.

می‌توانید گروه‌ها یا انجمن‌های خاصی را در وب‌سایت‌های رسانه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام یا ردیت پیدا کنید تا برای مخاطبان بسیار مناسب بازاریابی کنید.

شما همچنین می توانید از طریق تبلیغات اینترنتی یا پست های حمایت شده در فیس بوک و اینستاگرام برای مخاطبان بسیار گسترده بازاریابی کنید. مهم نیست که جمعیت هدف شما چه کسی باشد، مطمئناً آنها را از طریق بازاریابی دیجیتال پیدا خواهید کرد.

به غیر از بازاریابی مستقیم برای مخاطبان خود، می توانید از اینفلوئنسر مارکتینگ نیز استفاده کنید، که به شما امکان می دهد مستقیماً از طریق واسطه ها و چهره های آشنا وارد بازار خاصی شوید.

گاهی اوقات اینفلوئنسرها به حمایت حامیان مالی نیاز دارند و برای کمک به آنها، کاربران اغلب پیوندهایی را که ارائه می دهند دنبال می کنند.

علاوه بر این، به دست آوردن یک چهره قابل احترام در جامعه ای که از آن استفاده می کنید، می تواند باعث افزایش اعتماد به برند شما شود.

4. همه از قبل آنجا هستند- دیجیتال مارکتینگ چیست؟

مشکل رایجی که مردم با اشکال سنتی بازاریابی با آن مواجه هستند این است که “آیا کسی آن را خواهد دید؟”

اجاره بیشتر مکان های شلوغ در شهر بسیار گران است. با بازاریابی دیجیتال، لازم نیست نگران چنین چیزی باشید.

با میلیاردها نفری که روزانه از اینترنت و رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند، سوال این است که دیگر کسی آن را نخواهد دید، بلکه سوال این است که چه زمانی.

تبلیغات چاپی و سایر اشکال تبلیغات سنتی نیز محدودیتی برای دسترسی به افراد دارند.

مهم نیست که شبکه چقدر بزرگ باشد، محدودیتی برای تعداد افرادی که یک استراتژی بازاریابی سنتی می تواند به آنها متصل شود وجود دارد.

از طرف دیگر، استراتژی های دیجیتال مارکتینگ هیچ اوج نمایشی ندارند و می توانند همراه با خود شرکت رشد کنند.

5. مشتریان سفر خرید خود را از طریق اینترنت آغاز می کنند

دیجیتال مارکتینگ چیست؟ ، مشتریان برای همه چیز از جمله گزینه های خرید و انتخاب هایشان به اینترنت وابسته هستند.

برای مشتریان بیشتر و بیشتر، سفر خرید با تحقیق و بینش در مورد محصول یا خدمات آغاز می شود. چه جایی بهتر از اینترنت برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چیزی؟

از آنجایی که اصطلاح «گوگل آن» به بخش رایج زبان ما تبدیل شده است، اولین غریزه اکثر مردم جستجوی چیزی در اینترنت است.

مطالعه ای که توسط Bazaarvoice در سال 2018 منتشر شد، نشان داد که 82 درصد از دارندگان گوشی های هوشمند در مورد خریدهایی که قرار است انجام دهند به اینترنت مراجعه می کنند.

این هدف از طراحی یک استراتژی بازاریابی دیجیتال عالی است: شما می توانید پاسخی باشید که این افراد به دنبال آن هستند.

6. پیام را می توان سفارشی کرد- دیجیتال مارکتینگ چیست؟

یکی دیگر از مزایای بزرگ دیجیتال مارکتینگ این است که این استراتژی به شما امکان می دهد پیام خود را برای عموم شخصی سازی کنید.

تبلیغات امروزی با قدیم فرق کرده است. در آن زمان، زمانی که می خواستید با خود عمومی صحبت کنید، به یک پیام عمومی نیاز داشتید که بتوان از آن در رسانه های جمعی مانند بیلبوردها، برنامه های تلویزیونی، آگهی ها و غیره استفاده کرد.

گفتگو با مردم چندان مؤثر نبود، زمانی که با افراد مختلف با جنسیت، سن و علایق صحبت می کردید. اکنون، می‌توانید گروه‌ها را با شباهت‌هایشان هدف قرار دهید، پیام را سفارشی کنید و آن را واقعی‌تر کنید و به آنها هدایت کنید.

بازاریابی ایمیلی، تبلیغات آنلاین، بازاریابی تخصصی: همه این استراتژی‌ها را می‌توان برای دستیابی به مخاطبی که می‌خواهید سفارشی کرد.

 

بازاریابی دیجیتال چقدر برای کسب و کار من هزینه خواهد داشت؟

دیجیتال مارکتینگ چیست؟ ، پاسخ ساده این است که برای هر بودجه یک استراتژی بازاریابی دیجیتال وجود دارد. انعطاف‌پذیری استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال تقریباً برای هر اندازه کسب‌وکار، از کوچک تا بزرگ، مزایایی را به همراه دارد.

با چنین طیف وسیعی از روش‌ها و استراتژی‌ها، نمی‌توان یک برچسب قیمتی یکسان برای بازاریابی دیجیتال ارائه کرد.

در عوض، بررسی هزینه های بازاریابی دیجیتال برای سطوح مختلف کسب و کار مفید است، زیرا شرکت های کوچک کمتر از شرکت های بزرگتر هزینه می کنند. مثلا:

. بازاریابی دیجیتال پایه – استارتاپ ها و کسب و کارهای کوچک معمولاً بودجه زیادی برای بازاریابی دیجیتال ندارند.

بنابراین، این کسب‌وکارها بر روی روش‌های کم‌هزینه تمرکز می‌کنند، معمولاً از وب‌سایت‌ها، وبلاگ‌ها و رسانه‌های اجتماعی برای کسب درآمد با قیمت پایین استفاده می‌کنند. هزینه بازاریابی دیجیتال پایه می تواند چند صد دلار در ماه باشد.

. بازاریابی دیجیتال متوسط ​​– کسب‌وکارهای متوسط ​​معمولاً جریان‌های درآمدی ایجاد می‌کنند و این امکان را دارند که بیشتر در بازاریابی دیجیتال هزینه کنند.

اینجاست که SEO، SEM، PPC و بازاریابی ایمیلی شروع به رایج شدن می کنند. هزینه بازاریابی دیجیتال متوسط ​​می تواند چندین هزار دلار در ماه باشد.

. بازاریابی دیجیتال پیشرفته – مشاغل بزرگ یا سازمانی از بازاریابی دیجیتال به شیوه ای جامع و اغلب جهانی استفاده می کنند. این کسب‌وکارها معمولاً استراتژی‌هایی را در اکثر کانال‌های بازاریابی دیجیتال توسعه داده‌اند.

این مشاغل اغلب منابع قابل توجهی را صرف توسعه یک استراتژی بازاریابی دیجیتال در بسیاری از کانال های موجود می کنند. هزینه بازاریابی دیجیتال پیشرفته می تواند ده ها هزار دلار در ماه باشد.

همانطور که در بالا نشان داده شد، هزینه بازاریابی دیجیتال بر اساس اندازه کسب و کار، درآمد و اهداف بسیار متفاوت است. شرکت‌های کوچک‌تر اغلب با یک استراتژی اولیه شروع می‌کنند و روش‌های متوسط یا پیشرفته را در ادامه راه توسعه می‌دهند.

در نهایت، تقریباً برای هر کسب و کاری امکان ایجاد و اجرای یک استراتژی بازاریابی دیجیتالی وجود دارد که نیازها و بودجه آنها را برآورده کند.

دیجیتال مارکتینگ چیست؟
دیجیتال مارکتینگ چیست؟ – کالج نوین

بهترین استراتژی های دیجیتال مارکتینگ- دیجیتال مارکتینگ چیست؟

اکنون که درک بهتری از بازاریابی دیجیتال و اهمیت آن برای شرکت خود دارید، می‌توانیم به سراغ استراتژی‌های بازاریابی برویم.

انواع مختلفی از دیجیتال مارکتینگ وجود دارد که هدف هر کدام کمک به یک شرکت در زمینه خاصی است.

هر نوع هدف متفاوتی دارد و بر اساس کانال های خاصی است. ذکر این نکته بسیار مهم است که آنها متقابل نیستند.

هر شرکتی قبل از شروع بازاریابی خود باید یک استراتژی بازاریابی مناسب ارائه دهد.

یک استراتژی بازاریابی اغلب شامل انواع برنامه ریزی است، از جنبه مالی بازاریابی گرفته تا برنامه ریزی پیچیده تر نرم افزاری که آنها استفاده خواهند کرد.

یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ خوب می تواند کمک زیادی به جلب توجه شرکت شما و برندسازی آن کند.

انتخاب استراتژی دیجیتال مارکتینگ مناسب می‌تواند بسیار دشوار باشد، زیرا هر یک از آن‌ها کاربرد خاص خود را دارند و همچنین مضرات خود را دارند.

بنابراین، اگر می‌خواهید از بهترین استراتژی‌های بازاریابی استفاده کنید، در اینجا فهرستی از مؤثرترین استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال برای هر شرکتی آورده شده است.

1. بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی

دیجیتال مارکتینگ چیست؟ ، بازاریابی رسانه های اجتماعی احتمالاً محبوب ترین روند بازاریابی دیجیتال در نسل فعلی است. نادیده گرفتن نیروی عظیمی که رسانه های اجتماعی در دهه گذشته به آن تبدیل شده اند بسیار سخت است.

رسانه‌های اجتماعی سطح جدیدی از تعامل را فراهم می‌کنند که برندها می‌توانند از آن برای افزایش آگاهی از برند، ادراکات مثبت استفاده کنند و اگر همه چیز واقعاً خوب پیش رفت، حتی ویروسی شوند!

اپلیکیشن هایی مانند اسنپ چت و اینستاگرام به کاربران این امکان را می دهند تا با دوستان خود و حتی افراد مشهور ارتباط برقرار کنند.

اما همچنین مکان بسیار خوبی برای برندها است تا محصولات و خدمات خود را به نمایش بگذارند و ببینند که هر دو پلتفرم به افرادی که ویدیوها یا عکس های کوتاه را به اشتراک می گذارند متکی هستند.

سایت‌های دیگری مانند Reddit به شدت به قدرت گروه‌هایی متکی هستند که دارای علایق مشترک هستند، و آن را به مکانی برای شرکت‌ها تبدیل می‌کند تا درباره درک فعلی مردم از برندهای خود بدانند و محتوا را منتشر کنند.

این پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی تنها از نظر آنچه بازاریابی رسانه‌های اجتماعی می‌تواند به دست آورد، سطح را خراش می‌دهند.

با بیش از 2 میلیارد نفر که از طریق پلتفرم هایی مانند فیس بوک به یکدیگر متصل هستند، رسانه های اجتماعی را نمی توان نادیده گرفت.

تقریباً هر شرکتی برای بازاریابی برند خود به رسانه های اجتماعی متکی است و دلیل خوبی هم دارد. به نقل از تاد هاوارد از Bethesda، “این فقط کار می کند.”

از آنجایی که رسانه‌های اجتماعی بسیار گسترده هستند و به پلتفرم‌های مختلف دیگر منشعب می‌شوند، نمی‌توان مطمئن بود که از کدام سایت رسانه اجتماعی استفاده کنیم.

قوانین کلی در فیسبوک که بزرگترین پلتفرم اجتماعی برای هر محصولی بدون در نظر گرفتن آن است، قرار می گیرد، در حالی که اینستاگرام فقط بر محتوای بصری متکی است و نوجوانان و جوانان بیشتری را جذب می کند.

بنابراین، حتی اگر بازاریابی به ندرت در مورد مطلق باشد، مطمئناً می‌توانیم بگوییم که اگر برندی دارید که جوانان را هدف قرار می‌دهد، باید در اینستاگرام حضور داشته باشید.

شبکه های اجتماعی بسیار بیشتری در اطراف وجود دارد: لینکدین بر تعاملات حرفه ای متمرکز است، TikTok یک رقیب کاملاً جدید است و همیشه یک شبکه جدید در گوشه و کنار وجود دارد.

“راز” موفقیت در بازاریابی رسانه های اجتماعی داشتن پیامی ارزشمند در شبکه اجتماعی مناسب و زنده نگه داشتن گفتگو با مخاطبان است.

این یک بستر ارتباطی دو طرفه است. و مردم عاشق چت کردن هستند.

2. بازاریابی موتورهای جستجو (SEM)- دیجیتال مارکتینگ چیست؟

یکی دیگر از استراتژی های بسیار محبوب بازاریابی دیجیتال، استفاده از بازاریابی موتورهای جستجو برای تبلیغ یک نام تجاری است.

SEM شکل خاصی از بازاریابی است که مستقیماً به افراد و آنچه که آنها به دنبال آن هستند پاسخ می دهد. این را می توان به دو روش انجام داد: خرید فضای تبلیغاتی در صفحه نتایج جستجو یا با SEO (بهینه سازی موتور جستجو).

هنگامی که از فضای تبلیغاتی استفاده می کنید، اساساً برای فضای تبلیغاتی در صفحات خاص به موتور جستجو – اغلب اوقات گوگل – پرداخت می کنید.

این بدان معنی است که صفحه شما به عنوان یک نتیجه جستجوی معمولی ظاهر نمی شود و به طور قابل توجهی با بقیه متفاوت خواهد بود.

این تکنیک برای رسانه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک و اینستاگرام نیز اعمال می‌شود و می‌بینید که چگونه هر دو به شدت به نوار جستجو متکی هستند.

از سوی دیگر، سئو یک روش ارگانیک برای جذب ترافیک بیشتر به وبلاگ یا سایت شما با ارائه محتوای مرتبط به عموم است که شک و تردید آنها را روشن می کند.

برای درک بهتر این مفهوم، از طریق این مقاله با ما همراه باشید.

3. بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)

دیجیتال مارکتینگ چیست؟ ، سئو یک استراتژی بازاریابی دیجیتال بسیار قدرتمند است. این مجموعه ای از تکنیک هایی است که وبلاگ یا سایت شما را برای رتبه بهتر در موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ بهینه می کند.

این یکی از مهم ترین استراتژی هایی است که می توانید برای ایجاد اقتدار برای برند خود و افزایش سرنخ ها و مشتریان خود انجام دهید.

بزرگترین هدف سئو این است که محتوای شما را در موتورهای جستجو رتبه بندی کند و ترافیک ارگانیک دریافتی وبلاگ یا سایت شما را افزایش دهد. این در دنیایی که 90٪ از افرادی که در گوگل تحقیق می کنند، روی نتایجی که در صفحه اول موتور نشان داده شده است کلیک می کنند، بسیار مرتبط است.

و تکنیک بهینه سازی موتورهای جستجو یک مزیت بزرگ ارائه می دهد: بسیار ارزان تر از استراتژی های بازاریابی سنتی، مانند بیلبوردها و حتی تبلیغات آنلاین.

اگر محتوای مرتبطی بنویسید که به سوالات مخاطبان پاسخ دهد و در عین حال تجربه خوبی را در صفحه خود ارائه دهد، شانس خوبی برای رسیدن به بالای موتور جستجو دارید.

این به شرکت‌هایی که بودجه نسبتاً کمتری دارند اجازه می‌دهد همچنان رقابت کنند و در معرض دید خود قرار بگیرند.

4. بازاریابی محتوا- دیجیتال مارکتینگ چیست؟

بازاریابی محتوا همچنین یک راه عالی برای بازاریابی برای مخاطبان مورد نظر شما است.

این استراتژی مبتنی بر آموزش بازار نسبت به راه حلی است که شرکت شما ارائه می دهد. با استفاده از محتوای مرتبط، می توانید مشتریان و مشتریان احتمالی خود را با آموزش و جذب آنها افزایش دهید.

به این ترتیب، آنها به شما اعتماد خواهند کرد و از برند شما حمایت می کنند و پیوند وفاداری بین برند و مشتری ایجاد می کنند.

در حالی که اکثر مردم فکر می کنند که محتوای نوشتاری تنها چیزی است که شرکت ها در بازاریابی محتوا از آن استفاده می کنند، حقیقت این است که انواع مختلفی از محتوا وجود دارد که می توانید برای بازاریابی دیجیتال از آنها استفاده کنید.

از آنجایی که تمام مخاطبان شما در عصر اطلاعات زندگی می کنند، روش های سنتی بازاریابی و تبلیغات مانند قبل موثر نیستند.

نقل قول های جذاب، تصاویر چشم نواز، و ویدیوهای فوق العاده دقیق از نام تجاری شما و شخصیت آن می توانند همان طور که شما می خواهید به آنها برسند.

5. بازاریابی وابسته

دیجیتال مارکتینگ چیست؟ ف بازاریابی وابسته نوعی بازاریابی است که در آن شرکت وابسته برای هر پستی که تبلیغ می کند کمیسیون دریافت می کند.

بنابراین یک شرکت وابسته ممکن است چندین پست ایجاد کند و برای هر یک از این پست ها بر اساس فروش هایی که ایجاد می کند، پرداختی دریافت کند.

هرکسی می تواند وابسته باشد: از مشتریان گرفته تا فروشندگان.

و اگر می‌خواهید استراتژی‌های متقاطع داشته باشید، می‌توانید با بازاریابی تأثیرگذار به بازاریابی وابسته بپیوندید. به این ترتیب با محبوبیت افرادی که به عنوان وابستگان دعوت کرده اید، مخاطبان جدیدی را به ارمغان خواهید آورد.

این اغلب گزینه ای است که شرکت ها به اینفلوئنسرهای کوچکتر مانند کانال های کوچکتر YouTube ارائه می دهند.

6. وبلاگ- دیجیتال مارکتینگ چیست؟

اگر بازاریابی دیجیتال را به عنوان راهی برای دستیابی به افراد بیشتر و تبدیل آنها به مشتری پذیرفته اید، می دانید که یک وب سایت ابزار مهمی برای این فرآیند است.

وبلاگ نویسی به وب سایت کمک می کند تا کار خود را انجام دهد. با ارسال مطالب مرتبط در وبلاگ خود و استفاده از کلمات کلیدی مناسب، وب سایت شما در هر موتور جستجو در رتبه بالاتری قرار می گیرد.

هرچه رتبه وب سایت بالاتر باشد، احتمال دیده شدن آن بیشتر می شود و ترافیک بیشتری خواهید داشت. این بدان معناست که وبلاگ نویسی تجاری به سئو کمک می کند.

ارائه محتوا از طریق وبلاگی که به سوالات مشتریان شما پاسخ می دهد و راه حل های واقعی ارائه می دهد، ترافیک را به سرنخ های واجد شرایط تبدیل می کنید.

با انجام این کار، شما در حال ایجاد رابطه با آن سرنخ ها و پرورش آنها در سفر مشتری هستید، که بعداً در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

7. بازاریابی ایمیلی

دیجیتال مارکتینگ چیست؟ ، در حالی که هر یک از تاکتیک های بازاریابی ذکر شده دارای مزایای خود هستند، بازاریابی ایمیلی سلطان محتوا است و در مقایسه با سایر استراتژی های بازاریابی دیجیتال، بازگشت سرمایه بی نظیری را به ارمغان می آورد.

با استفاده از ایمیل مارکتینگ، می توانید با پیام های شخصی سازی شده که محتوا، محصول و برند شما را تبلیغ می کند، مشتریان را جذب و حفظ کنید.

علاوه بر این، می توانید مخاطبین را تقسیم بندی کنید و از تکنیک های شخصی سازی برای ارسال پیام های مهم به مشتریان خود استفاده کنید.

واقعیت این است که بازاریابی ایمیلی موثر و مقرون به صرفه است. علاوه بر این، این یک ابزار باورنکردنی است که به شما امکان می دهد نتایج کمپین های خود را اندازه گیری کنید.

8. اتوماسیون بازاریابی- دیجیتال مارکتینگ چیست؟

اتوماسیون بازاریابی، کلید افزایش مقیاس تولید بازاریابی شما است. با استفاده از نرم افزار اتوماسیون بازاریابی، بخش شما می تواند وظایف اساسی را خودکار کرده و گردش کار خود را بهینه کند.

بازاریابی ایمیلی، ارسال در رسانه های اجتماعی، تولید سرنخ، گردش کار پرورش سرنخ و تجزیه و تحلیل معیارها همگی با یک نرم افزار اتوماسیون بازاریابی قابل انجام هستند.

با کار با این ابزارها، تیم شما قادر خواهد بود فروش و سرنخ را افزایش دهد و همچنین هزینه جذب مشتری را کاهش دهد.

همه اینها در حالی که اطلاعات بیشتری در مورد مشتریان و مشتریان بالقوه خود دارید، تمام مراحل سفر خریدار را ترسیم می کنید و زمان بیشتری برای فکر کردن به استراتژی بازاریابی خود به جای انجام کارهای دستی دارید.

9. بازاریابی درونگرا

دیجیتال مارکتینگ چیست؟ ، بازاریابی ورودی شاید یکی از حیاتی ترین و مرتبط ترین استراتژی های بازاریابی دیجیتال امروزی باشد، بنابراین بسیار مهم است که آن را بخشی از رویکرد مداوم خود قرار دهید.

به عنوان یک روش، چیزی فراتر از هدایت ترافیک به وب سایت شما و ایجاد سرنخ است. این واقعاً در مورد ایجاد ارتباطات واقعی با مشتریان بالقوه شما و ایجاد روابط طولانی مدت قوی با آنها است.

شما این کار را با ایجاد محتوا و ارائه بینش‌هایی انجام می‌دهید که ارزش واقعی را به مخاطبان هدف شما ارائه می‌کند.

و چگونه ارزش ارائه می کنید؟ به یکی از سه روش زیر (یا هر ترکیبی از آنها).

. جذب: مخاطبان خود را با ایجاد محتوا و شروع گفتگوهایی که شما را به عنوان یک مرجع قابل اعتماد در حوزه کاری خود معرفی می کند، به سمت خود بیاورید.

. کمک: به مخاطبان خود راه حل هایی ارائه دهید که مستقیماً به مهم ترین نقاط درد آنها می پردازد یا به سؤالاتی که در مورد یک موضوع دارند پاسخ می دهد.

. توانمندسازی: به مخاطبان خود حمایت دلسوزانه ای در سطح اقتدار بدهید که به آنها کمک می کند تصمیمات خرید محکمی بگیرند و آنها را به عنوان مصرف کننده توانمند می کند.

هنگامی که شما به عنوان یک بازاریاب یا نماینده برند، آنچه را که مصرف کننده به آن نیاز دارد در قالب اطلاعات مفید، کمک واقعی و ارتباط معتبر می دهید، احتمال خرید از شما بسیار زیاد است.

به این ترتیب، بازاریابی درونگرا به برند شما کمک می کند تا شتاب جدی ایجاد کند.

10. پرداخت به ازای کلیک (PPC)- دیجیتال مارکتینگ چیست؟

تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC) برای مدت طولانی و با دلایل موجه یکی از پایه های اصلی بازاریابی دیجیتال بوده است.

هنگامی که به درستی مورد توجه قرار گیرد، در هدایت ترافیک با کیفیت بالا به وب سایت شما و ایجاد سرنخ هایی که به احتمال زیاد تبدیل می شوند بسیار موثر است.

امروزه تبلیغات PPC – تبلیغات پولی که برای همراهی با انواع تجربیات وب طراحی شده اند – می توانند چند شکل مختلف داشته باشند.

یکی از مواردی که احتمالا بیشتر با آن آشنا هستید، تبلیغات پولی است که در بالای نتایج جستجوی گوگل ظاهر می شود. با این حال، تبلیغاتی که قبل از ویدیوهای یوتیوب، در برنامه های تلفن همراه و غیره ظاهر می شوند نیز از مدل PPC پیروی می کنند.

یکی از مهمترین مزایای PPC این است که به راحتی می توانید کمپین خود را متناسب با بودجه فعلی خود مقیاس کنید، زیرا فقط زمانی پرداخت می کنید که شخصی روی یک تبلیغ کلیک کند.

با این حال، هزینه واقعی یک کمپین خاص می تواند از پروژه ای به پروژه دیگر بسیار متفاوت باشد.

هزینه اجرای یک تبلیغ خاص عمدتاً به رقابتی بودن کلمات کلیدی انتخابی شما بستگی دارد، زیرا باید برای عبارات کلیدی مورد نظر خود پیشنهاد قیمت بدهید.

اما PPC به عنوان یک رشته بازاریابی دیجیتال بسیار انعطاف پذیر است. شما می توانید مشتریانی را که در هر نقطه از جهان قرار دارند، از جمله مشتریان محلی که می خواهید از طریق درهای یک تجارت آجر و ملات جذب کنید، هدف قرار دهید.

11. محتوای حمایت شده

دیجیتال مارکتینگ چیست؟ ، محتوای برند به دلایل متعددی در دنیای بازاریابی دیجیتال امروزی یک معامله بزرگ است.

برندسازی محتوای شما نه تنها به شناسایی مداوم برند کمک می‌کند، بلکه مردم تمایل دارند محتوای برند را تقریباً دو برابر زمانی که محتوای استاندارد انجام می‌دهند به خاطر بسپارند.

دلیلش این است که برندها بیش از آنچه تصور می‌کنید با مردم اشتراک دارند، از جمله شخصیت‌ها، صداها و ارزش‌های متمایز.

بنابراین وقتی محتوای خود را برندسازی می‌کنید، به آن هویت منحصربه‌فردی می‌دهید که آن را از سایر نویزهای موجود متمایز می‌کند.

با این حال، همیشه تولید تمام محتوای برندتان خودتان به صرفه و یا حتی مطلوب نیست.

محتوای حمایت‌شده محتوایی است که به یک اینفلوئنسر یا برند دیگری برای ایجاد یا توزیع از طرف شما پول می‌دهید.

این به شما یک راه عالی برای تولید بیشتر انواع محتوای مارک دار ارائه می دهد که نتایج را ارائه می دهد و از دنبال کنندگان سایر افراد برای نمایش نام تجاری شما در معرض مخاطبان بیشتری استفاده می کند.

پست‌های حمایت‌شده زمانی بیشترین موفقیت را دارند که با شرکت‌ها، اینفلوئنسرها و دیگر تولیدکنندگان محتوا که قبلاً در موضوعاتی که با برند شما همسو هستند، همکاری کنید.

نتیجه ایده‌آل، مطالبی است که به قدری با برند شما هماهنگ است، کمتر شبیه یک تبلیغ و بیشتر شبیه هر محتوای مفید و سرگرم‌کننده دیگری است.

12. تبلیغات بومی- دیجیتال مارکتینگ چیست؟

تبلیغات بومی، تبلیغات پولی است که به قدری با طراحی رسانه یا وب سایت اطراف هماهنگ می شود که به نظر می رسد بخشی از تجربه است.

در نظر بگیرید که تبلیغاتی که هنگام پیمایش در فیدهای رسانه‌های اجتماعی خود مشاهده می‌کنید، درست مانند بقیه پست‌ها در مقابل اینکه چگونه یک بنر تبلیغاتی قدیمی در یک وب‌سایت به‌عنوان چیزی که کاملاً به آن تعلق ندارد، ظاهر می‌شود.

در حالی که تبلیغات آنلاین سنتی می‌تواند برای تجربه کاربری افراد آزاردهنده و مخرب باشد، تبلیغات بومی به خوبی با جریان تحریریه محتوای اطراف آن ترکیب می‌شود.

قرار دادن مخاطب در معرض تبلیغات را آسان‌تر می‌کند، بدون اینکه احساس کند در مورد آن‌ها مداخله کرده‌اند یا به شکل دیگری قطع شده‌اند.

مانند سایر اشکال تبلیغات پولی، تبلیغات بومی می تواند اشکال مختلفی داشته باشد. یکی از محبوب‌ترین و مؤثرترین گزینه‌ها، تبلیغات درون فید است که به عنوان بخشی از جریان اخبار در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک، توییتر، لینکدین و اینستاگرام ظاهر می‌شود.

با این حال، تبلیغات بومی همچنین می توانند به عنوان پیشنهادات محتوا در انتهای مقالات و لیست های تبلیغ شده در SERP یا در نوارهای کناری ظاهر شوند.

13. روابط عمومی آنلاین

دیجیتال مارکتینگ چیست؟ ، همچنین به عنوان روابط عمومی دیجیتال شناخته می شود، روابط عمومی آنلاین یک تاکتیک بازاریابی دیجیتال است که بر توزیع محتوای منتخب در رسانه های منتخب متمرکز است.

ایده این است که پوشش یک نام تجاری، شرکت، محصول یا خدمات را افزایش داده و کاتالوگ آن برند را از بک لینک های با کیفیت بالا بسازیم.

هنگامی که در مورد یک نام تجاری به صورت آنلاین صحبت می شود و به آن لینک می شود، به ویژه توسط منابع خبری قابل اعتماد و مقامات با کیفیت بالا، این سیگنالی برای موتورهای جستجو است که مرتبط است و ارزش جدی گرفتن دارد.

یک کمپین عالی روابط عمومی آنلاین همچنین برای ایجاد آگاهی از برند و افزایش احتمال خرید مصرف کننده از آن برند در آینده، معجزه می کند.

روابط عمومی آنلاین از چندین جنبه اساسی با روابط عمومی سنتی متفاوت است. روابط عمومی سنتی معمولاً از قالب‌های استاندارد رسانه‌ای مانند رادیو، تلویزیون و چاپ استفاده می‌کند تا در مورد یک برند اطلاعاتی را منتشر کند و مردم درباره آن صحبت کنند.

از آنجایی که این روش‌ها نسبت به جایگزین‌های آنلاین کمتر هدفمند هستند، مشاهده نتیجه مطلوب ممکن است بیشتر طول بکشد.

تاکتیک‌های روابط عمومی آنلاین بیشتر متمرکز هستند و از محتوای ایجاد شده ویژه (مانند اینفوگرافیک، ویدیو، مقاله و محتوای تعاملی) برای دستیابی به مخاطبان خاص استفاده می‌کنند.

نتایج معمولاً سریع‌تر ظاهر می‌شوند و به لطف معیارهای بسیار دقیق و ابزارهای کاربرپسند، اندازه‌گیری پیشرفت بسیار آسان‌تر است.

14. بازاریابی پیام فوری- دیجیتال مارکتینگ چیست؟

در طول سال‌ها، پیام‌رسانی فوری بسیار بیشتر از یک راه راحت دیگر برای برقراری ارتباط با دوستان، خانواده یا همکاران شده است.

اکنون این یک وسیله ارتباطی ترجیحی برای بسیاری از افراد است، از جمله هنگام برقراری ارتباط با مشاغل.

در واقع، طبق نظرسنجی اخیر آووشاتو، تقریباً دو سوم مصرف‌کنندگان مدرن – 63 درصد – به مراتب ترجیح می‌دهند با شرکت‌هایی که متن یا پیام فوری را به عنوان گزینه تماس ارائه می‌دهند، تجارت کنند.

پیام‌های فوری و پیامک نه تنها با مدت زمانی که مصرف‌کنندگان امروزی برای تلفن‌های خود صرف می‌کنند همخوانی دارند، بلکه شخصی‌تر هم هستند.

و اگرچه متن و پیام فوری هر دو گزینه‌های خوبی برای شرکت‌هایی هستند که به دنبال ارتباط با مشتریان خود هستند، بازاریابی پیام فوری دارای مزایای مشخصی است.

احتمال اینکه پیامک استانداردی که از یک برند در مورد فروش یا معامله ویژه دریافت می کنید را فراموش کنید بسیار بیشتر است.

با این حال، یک پیام فوری به‌طور یکپارچه با بقیه فعالیت‌های رسانه‌های اجتماعی فرد ادغام می‌شود، بنابراین احتمال بیشتری برای جلب پاسخ وجود دارد.

علاوه بر این، پیام‌های بازاریابی فوری می‌توانند در صورت نیاز یا تمایل به طور طبیعی به یک مکالمه تبدیل شوند و آن را راهی عالی برای برقراری و حفظ ارتباطات مداوم می‌سازند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت − سه =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟