IGTV چیست؟

IGTV چیست؟

IGTV چیست؟ ؛ وقتی صحبت از بازاریابی رسانه های اجتماعی می شود، ویدیو یکی از مفیدترین و موثرترین قالب های محتوا است. طبق گفته سیسکو، تا پایان سال 2020 باید حدود 79 درصد از ترافیک اینترنت را به صورت ویدیو می دیدیم.

موفقیت استوری اینستاگرام نمونه ای از محبوب شدن آسان ساخت و تولید ویدیو است.

ویدیوی کوتاه واقعاً قرار است از طریق TikTok و Reels خود اینستاگرام (که در سال 2020 راه اندازی شد) پخش شود. بنابراین، آیا مردم به ویدیوهای طولانی نیز علاقه دارند؟

مانند یوتیوب، ویدئوهای با فرم طولانی‌تر تخصص IGTV هستند. اما چه چیزی IGTV را اینقدر جذاب می کند؟ برای مروری بر ویژگی‌های IGTV، راهنمای نحوه راه‌اندازی و راه‌اندازی حساب IGTV خود، و برخی بهترین نکات تمرینی برای این عملکرد محبوب اینستاگرام، در ادامه بخوانید.

IGTV چیست؟
IGTV چیست؟ – کالج نوین

IGTV چیست؟

IGTV چیست؟ ؛ IGTV برنامه ای است که می تواند به تنهایی یا همراه با اینستاگرام استفاده شود. این اساساً پاسخ اینستاگرام به یوتیوب است، زیرا برای مشاهده بهینه شده برای موبایل از ویدیوهای طولانی طراحی شده است.

هر کاربر می‌تواند کانال خود را راه‌اندازی کند و محتوای ویدیویی تا یک ساعت را به اشتراک بگذارد. کاربر یا نام تجاری می‌تواند تصمیم بگیرد که آیا می‌خواهد محتوای خاص کانال را در اینجا ایجاد کند یا اینکه علاقه دارد آن را به ویدیوهایی که قبلاً در اینستاگرام پست می‌کنند متصل کند.

این مقاله را مطالعه کنید  رشد کسب و کار از طریق دیجیتال مارکتینگ

تفاوت اصلی بین IGTV و Stories این است که این ویدیوها معمولاً چند دقیقه تا یک ساعت طول می کشند. در حال حاضر، تنها محبوب ترین و تایید شده ترین کاربران مجاز به ایجاد ویدیوهای یک ساعته هستند.

برای کاربران، این برنامه دارای یک رابط کاربری آسان برای پیمایش با تب های مختلف از جمله «برای شما»، «دنبال کردن» و «محبوب» است.

نوار جستجو با پیشنهادات شخصی برای شما ارائه می شود. علاوه بر این، در حالی که از برنامه استفاده می کنید، به طور خودکار با فالوورهای فعلی اینستاگرام که عمداً از برنامه استفاده می کنند، متصل می شوید.

همچنین اگر مجبور به توقف هستید، می‌توانید به تماشای یک ویدیوی قبلی ادامه دهید، ویژگی که اخیراً بخشی از تجربه «تلویزیون» افراد است.

به طور خلاصه، بدون (هنوز) نیاز به پرداختن به تبلیغات، و همچنین بدون داشتن (هنوز) تنوع و تطبیق پذیری یوتیوب، احساس «تغییر کانال در تلویزیون» را زنده می کند.

لطفا این مقاله را هم مطالعه کنید. معیارهای رسانه های اجتماعی ، 14 معیار

IGTV در مقابل YouTube: کدام بهتر است؟

IGTV چیست؟ ؛ استفاده از IGTV به کاربران و برندها مزایایی نسبت به YouTube ارائه می دهد. برای یک چیز، در این مرحله تبلیغاتی وجود ندارد، بنابراین می توانید بدون وقفه با محتوای بصری خود جلو بروید که می تواند باعث از دست دادن علاقه بینندگان و تغییر کانال شود.

IGTV همچنین برای استفاده در گوشی‌های هوشمند طراحی شده است، با ویدیوهای عمودی که کاربران را مجبور نمی‌کند تا گوشی‌های خود را به حالت افقی برای مشاهده حرکت دهند.

این مقاله را مطالعه کنید  استراتژی بازاریابی دیجیتال: 10 نکته برای مبتدیان

این نه تنها برای مشاهده تلفن بهینه شده است، بلکه برای کاربران در نظر گرفته شده است تا به راحتی ویدیوها را از طریق تلفن خود آپلود کنند.

IGTV چیست؟ ؛ ویدیوهای عمودی قبلاً توسط اسنپ چت و اخیراً توسط TikTok محبوب شده بودند، بنابراین کاربران جوانتر احتمالاً از این ویژگی کوچک اضافی قدردانی خواهند کرد، حتی اگر متوجه آن نباشند.

IGTV چیست؟ ؛ یوتیوب و اینستاگرام رقبای طبیعی هستند، به طوری که اینستاگرام در حال حاضر 1 میلیارد مخاطب (تا سال 2018) “ساخت‌شده” دارد، اما تنها کسری از مردم واقعاً در آن زمان درگیر IGTV هستند.

 

دستورالعمل های استفاده از IGTV در کمپین های بازاریابی شما

راه اندازی کانال شما

IGTV چیست؟ ؛ هنگامی که تصمیم به استفاده از IGTV گرفتید، گام بعدی این است که برنامه را دانلود کنید و اطمینان حاصل کنید که برای نیازهای خود به آن دسترسی دارید.

سپس روی نماد چرخ دنده (“تنظیمات”) ضربه بزنید و کانال خود را ایجاد کنید.

در این مرحله شایان ذکر است که مانند YouTube، IGTV هم برای دسکتاپ و هم برای موبایل بهینه شده است، بنابراین اگر احساس راحتی بیشتری در کار یا مشاهده بر روی رایانه شخصی خود دارید، این مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

شروع به آپلود کنید

IGTV چیست؟ ؛ هنگامی که برنامه و بیوگرافی بهینه شده خود را راه اندازی کردید، رفتن به مرحله آپلود بسیار ساده است. به یاد داشته باشید که نمی‌توانید فوراً مانند استوری اینستاگرام یا اینستاگرام ویدیو ضبط کنید.

این مزایا و معایبی دارد، اما به طور کلی، مانند YouTube راه‌اندازی شده است که می‌توانید چندین ویدیو ایجاد کنید، سپس زمانی که احساس کردید زمان بیشتری دارید، آن‌ها را ویرایش و منتشر کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  کنسول جستجو در دیجیتال مارکتینگ

IGTV چیست؟ ؛ می‌توانید هر تعداد ویدیو که می‌خواهید در گالری خود آپلود کنید، و سپس آن‌ها بلافاصله برای مشاهده آماده می‌شوند. فالوورهای شما در اینستاگرام به طور خودکار این ویدیوها را می بینند، حتی اگر از نظر فنی از برنامه IGTV استفاده نکنند.

مطمئن شوید که ویدیوهای شما در حالت عمودی با نسبت 9:16 یا بزرگتر نیستند، در غیر این صورت ویدیو به درستی جا نمی‌شود.

IGTV چیست؟
IGTV چیست؟ – کالج نوین

نکات و بهترین روش ها برای IGTV

IGTV چیست؟ ؛ دقیقاً مانند هر استراتژی اجتماعی دیگری، باید مطمئن شوید که ویدیوهایی را برای جمعیت خاصی که برای آن بازاریابی می کنید طراحی کنید. برای این منظور، می‌خواهید در مورد کارهایی که در حال حاضر در اینستاگرام انجام می‌دهید و اینکه کجا به بهترین نحو به شما خدمت می‌کند، آگاهی داشته باشید.

پس از ارسال پست، می‌توانید ویدیوهای IGTV خود را از طریق کانال‌های دیگر خود و مهم‌تر از همه، در کانال عادی اینستاگرام خود به اشتراک بگذارید.

IGTV چیست؟ ؛ به یاد داشته باشید که مانند هر تمرین ارسال متقاطع دیگر، می خواهید کاملاً واضح باشید که در IGTV پست می گذارید و دنبال کنندگان شما، شما را در آنجا پیدا کنند. شما همچنین می خواهید از نظر برندسازی، تصاویر بصری و برنامه ارسال یکپارچگی را حفظ کنید.

مطمئن شوید که ویدیوهای شما 15 ثانیه یا بیشتر است، اما بیشتر از 10 دقیقه نیست. بسته به محصول و پیام شما، یک ویدیوی 3-4 دقیقه ای معمولاً زمان خوبی برای هدف گذاری است.

در نظر بگیرید که مخاطب شما احتمالاً یک فاصله زمانی توجه دارد، بنابراین در ابتدا در مورد کاری که انجام می‌دهید کاملاً واضح باشید. گزینه دیگر ایجاد یک سری ویدیو و تقسیم آن به قسمت های کوچکتر است.

در مقدمه، مطمئن شوید که موسیقی را فریاد نمی‌زنید یا خودتان صدای بلندی نمی‌دهید، زیرا می‌تواند مردم را خاموش کند، به خصوص اگر در یک مکان عمومی یا با هدفون تماشا می‌کنند.

این ویدیوها بلافاصله با ورود کسی به کانال‌ها شروع می‌شوند، بنابراین آماده باشید که کسی فقط به ویدیوی شما برخورد کند و او را نترسانید.

فراموش نکنید که از پیوندهای قابل کلیک در توضیحات استفاده کنید، که مشابه YouTube است و برای هدایت ترافیک به صفحه فرود یا هر بخشی از وب سایت شما که مایل به نمایش آن هستید بسیار مفید است.

 

هشتگ ها

IGTV چیست؟ ؛ اگر قبلاً نحوه استفاده از هشتگ ها درشبکه های اجتماعی یا اینستاگرام را می دانید، نحوه استفاده از آنها برای IGTV را می دانید. استراتژیک باشید، فقط از چند مورد مرتبط استفاده کنید و آنها را در توضیحات ویدیو برای جذب بهتر سئو قرار دهید.

Metrics

IGTV چیست؟ ؛ فراموش نکنید که بینش های IGTV خود را به طور منظم مرور کنید تا تصویر واضحی از عملکرد ویدیوها به دست آورید و همچنین آنها را با اهداف کلیدی کسب و کار خود هماهنگ کنید.

به یاد داشته باشید که این یک پلتفرم نسبتاً جدید است، بنابراین اگر اعداد کمتر از حد انتظارتان را مشاهده کردید، ممکن است بخواهید کمی به آن زمان بدهید.

IGTV چیست؟
IGTV چیست؟ – کالج نوین

چگونه برندها از IGTV در کمپین ها استفاده می کنند؟

IGTV چیست؟ ؛ بسیاری از برندها و اینفلوئنسر رسانه های اجتماعی در حال حاضر با موفقیت فراوان از این کانال ویدیویی طولانی مدت با استفاده آسان استفاده می کنند.

به عنوان مثال، Vogue US مجموعه ای به نام “رازهای زیبایی” را به اشتراک گذاشت که اینفلوئنسرهای معروف محصولات آرایش را آزمایش می کنند.

نتفلیکس شرکت دیگری است که از این پلتفرم برای نمایش طنز عجیب و غریب مانند فیلم عجیب و در عین حال خنده دار کول اسپروس، ستاره سریال پرطرفدار Riverdale در حال خوردن برگر استفاده کرده است.

اما مطمئناً، شرکت‌های دیگر ممکن است بخواهند بر تبلیغات قانونی تمرکز کنند، مانند محتوای بصری در آموزش‌های آرایش و نمایش‌های آشپزی.

Tastemade UK و بلومبرگ برای اولین بار مجموعه های ویدیویی مختلفی را به نمایش گذاشتند که محصولات خود را برجسته کردند. Tastemade “طعم لندن” را به طور انحصاری در کانال پست کرد. در این نمایش اینفلوئنسرها در حال خوردن غذا در سراسر پایتخت هستند.

آن را تست کنید

IGTV چیست؟ ؛ IGTV احتمالاً یک پلتفرم ارزشمند برای حداقل آزمایش است، اگر در حال حاضر فالوورهای زیادی در اینستاگرام دارید و محتوای شما ویدیویی سنگین است.

اگر هنوز به‌طور کامل ویدیو نمی‌سازید، یا ویدیوهایتان هنوز بسیار کوتاه هستند، YouTube و Stories همچنان کار خواهند کرد.

IGTV چیست؟ ؛ به یاد داشته باشید که استوری های اینستاگرام فقط موقتی هستند، در حالی که با IGTV می توانید محتوایی ایجاد کنید که در اطراف باشد. بنابراین، واقعاً به این بستگی دارد که برند شما چه نوع ارزشی از یک ویدیوی کوتاه در مقابل طولانی دریافت می کند.

ویدیوهای طولانی‌تر به معنای زمان تعامل طولانی‌تر است، و این به معنای پتانسیل بیشتری برای جاسازی نام تجاری شما در حافظه دیگران است.

شما همچنین فضای زیادی در IGTV برای تولید و به اشتراک گذاری ویدیوهای خلاقانه و آموزشی دارید، که می تواند به برند شما سطح جدیدی از معنای به زیرمجموعه خاصی از کاربران بدهد – که به نوبه خود، آگاهی از برند شما را به طور تصاعدی افزایش می دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده + هجده =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟