دیجیتال مارکتینگ یکپارچه چیست؟

دیجیتال مارکتینگ یکپارچه چیست؟

دیجیتال مارکتینگ یکپارچه چیست؟ ، همانطور که موتورهای جستجو به تغییر ادامه می دهند، استراتژی های ما برای حفظ حضور قدرتمند آنلاین نیز باید تغییر کند. روزهایی که تکنیک‌های بازاریابی یکباره تأثیرگذار بودند، گذشته است. در حال حاضر، بازی تماماً در مورد ارائه یک تجربه فراگیر به صورت آنلاین است. برای ایجاد این تجربه برای بازدیدکنندگان وب سایت خود، باید بسیاری از استراتژی های دیجیتال را در یک کمپین “بازاریابی دیجیتال یکپارچه” ترکیب کنید.

دیجیتال مارکتینگ یکپارچه چیست؟
دیجیتال مارکتینگ یکپارچه چیست؟ – کالج نوین

بازاریابی دیجیتال یکپارچه چیست؟

بازاریابی دیجیتال یکپارچه، همانطور که به نظر می رسد، ادغام چندین استراتژی بازاریابی برای تشکیل یک رویکرد آنلاین منسجم برای تجارت شما است. در اینجا چیزی است که معمولاً مستلزم آن است:

. توسعه و طراحی وب
. بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) و بازاریابی موتور جستجو (SEM)
. بازاریابی محتوا
. بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی
. مدیریت لیست های محلی
. کمپین های تبلیغاتی پولی (یا تبلیغات پرداخت به ازای کلیک).

ایده پشت بازاریابی دیجیتال یکپارچه این است که، در حالی که هر استراتژی فردی به تنهایی تأثیر زیادی ندارد، وقتی در کنار هم استفاده می شود، می توانید حضور آنلاین تأثیرگذاری بیشتری ایجاد کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  7 مهارت مهم برای بازاریاب دیجیتال در آینده

و این فقط یک مد گذرا نیست. این تقریباً وضعیت موجود در مورد رسیدگی به حوزه دیجیتال است. البته، هنوز کمپین‌های یکباره وجود دارد، اما اکثر آژانس‌ها به سمت راه‌حل‌های یکپارچه حرکت می‌کنند، زیرا یک استراتژی بازاریابی جامع، دید و بازگشت سرمایه بهتری را برای مشاغل آنلاین فراهم می‌کند.

دیجیتال مارکتینگ یکپارچه چیست؟
دیجیتال مارکتینگ یکپارچه چیست؟ – کالج نوین

استراتژی بازاریابی دیجیتال یکپارچه چه مزایایی دارد؟- دیجیتال مارکتینگ یکپارچه چیست؟

آیا همچنان نیاز به دلایلی متقاعد کننده برای استفاده از شیوه بازاریابی یکپارچه دارید؟ دلایل زیر ممکن است شما را در انتخاب یک تصمیم نهایی کمک کنند:

۱- بازاریابی یکپارچه استراتژی، پیام‌های شما را از طریق کانال‌های مختلف یکپارچه می‌کند.

همان طور که پیش از این نیز اشاره کردیم بازاریابی یکپارچه قادر است تا با ایجاد یک اتحاد مستحکم میان انواع کانال‌های متفاوت، به شیوه‌ای رسا و واضح پیام شما را به مخاطبان‌تان منتقل کند. در این شیوه از بازاریابی شما قادر خواهید بود تا مخاطبان هدف خود را با هر سلیقه‌ای و در هر کانال مختلفی پیدا کرده و در کنار یکدیگر جمع کرده و با اطمینان خاطر پیام خود را به گوش آنها برسانید.

۲- زمان‌بندی و گردش کار ساده‌تر می‌شود.- دیجیتال مارکتینگ یکپارچه چیست؟

بازاریابی یکپارچه امکان زمان‌بندی و تحویل استراتژیکی را برای شما فراهم می‌کند. با استفاده از این شیوه شما قادر خواهید بود تا مولفه‌های کمپین تبلیغاتی خود را با یک ترتیب استراتژیک مرتب ساخته و همه آنها را تبدیل به یک پیام واضح کنید. در قدم بعدی زمان بندی استراتژیک باعث خواهد شد که شما در بهترین و تأثیرگذارترین زمان ممکن پیام خود را منتقل کرده و در انتظار نتایج آن باشید.

این مقاله را مطالعه کنید  10 روند برتر در دیجیتال مارکتینگ

۳- قابلیت ایجاد ارتباط با تعداد کثیری از مخاطبان فراهم خواهد شد.

بازاریابی یکپارچه به جای تمرکز بر روی یک روش، چندین کانال مختلف را به خدمت می‌گیرد. بدون شک همه مخاطبان هدف شما سلیقه یکسانی نداشته و ممکن است دسترسی به همه آنها از طریق یک کانال امکان‌پذیر نباشد. برای مثال ممکن است بخشی از مخاطبان هدف شما به شبکه‌های اجتماعی علاقه‌مند بوده و بخشی دیگر وقت خود را به مطالعه در وب‌سایت‌ها و وبلاگ‌های مختلف بگذرانند. با استفاده از این استراتژی بازاریابی نگرانی شما از بابت از دست دادن بخشی از مخاطبان به حداقل خواهد رسید و می‌توانید با خیال آسوده‌تری به ترویج و تبلیغ محصولات و اجرای کمپین خود بپردازید.

۴- این روش بینش و اطلاعات معناداری ایجاد می‌کند

هنگامی که شما کانال‌ها و روش‌های متفاوتی را مورد آزمایش قرار می‌دهید، ممکن است به بینش‌های معناداری دست پیدا کنید. برای مثال تمرکز کامل بر روی یک شبکه اجتماعی مانند اینستاگرام ممکن است باعث غفلت شما از موقعیت‌های عالی خفته در کانال‌های دیگر باشد. چرا که هنگامی که شما روش دیگری را مورد آزمایش قرار نداده‌اید، از نتیجه آن بی‌اطلاع خواهید بود و چه بسا روش‌های دیگر بیشتر برای شما سودمند باشند. در بازاریابی یکپارچه می‌توانید کانال‌های مختلفی را آزمایش نموده و به مرور زمان برخی از آنها را با روش‌های دیگر تغییر دهید. نتیجه این کار به یافتن تأثیر مستقیم هر کانال و همچنین به ایجاد یک ترکیب متناسب و کارآمد از روش‌های مختلف ختم خواهد شد.

دیجیتال مارکتینگ یکپارچه چیست؟
دیجیتال مارکتینگ یکپارچه چیست؟ – کالج نوین

کلمه کلیدی یا خدمات قانونی؟

اشتباه نکنید – بازاریابی دیجیتال یکپارچه یک سرویس قانونی است که توسط آژانس های بازاریابی دیجیتال ارائه می شود. اما برخی از آژانس ها آن را به گونه ای تبلیغ می کنند که گویی این یک سرویس منحصر به فرد است که فقط می توانید از آنها دریافت کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  5 گرایش های دیجیتال مارکتینگ

واقعیت این است که اکثر آژانس های دیجیتال مارکتینگ شکل خاص خود را از بازاریابی یکپارچه دارند زیرا موثرترین راه برای ایجاد حضور آنلاین است. بنابراین اجازه ندهید جذابیت یک “طرح بازاریابی دیجیتال یکپارچه” شما را به سمت انتخاب یک آژانس بر دیگری سوق دهد. زیرا، به احتمال زیاد، هر دوی آنها احتمالاً آن خدمات را ارائه می دهند. درعوض، زمانی که آژانسی را انتخاب می‌کنید، بر آنچه از نظر منابع و موفقیت ثابت شده روی میز آورده است تمرکز کنید.

دیجیتال مارکتینگ یکپارچه مطمئناً بهترین راه برای ایجاد حضور آنلاین است، اما درگیر این موضوع نشوید که چقدر جالب به نظر می‌رسد – و این تصور را نداشته باشید که این یک پیشنهاد ویژه در شرکت‌های خاص است. تقریباً همه بازاریابی این روزها، به ویژه دیجیتال، دارای یکپارچگی زیادی است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده + 19 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟