استراتژی محتوای سئو چیست؟ ، 3 استراتژی

استراتژی محتوای سئو چیست؟ ، 3 استراتژی

استراتژی محتوای سئو چیست؟ ، هر ایده و تفکری که بتواند به افزایش بازدید سایت کمک کند تا مخاطبین بیشتری با سایت آشنا شوند و در نهایت ، آن‌ها را به مشتری تبدیل نماید، استراتژی سئو نام دارد.

امروزه متخصصان بهینه سازی سایت علاوه بر بهره گیری از استراتژی‌های قدیمی‌تری مانند: هدف گیری کلمات خاص و کسب بک لینک‌ها، کمی عمیق‌تر به این قضیه نگاه کرده‌اند و در کنار آن، از روش‌های جدیدتری نیز استفاده می‌نمایند.

استراتژی محتوای سئو چیست؟ ، تولید محتوای اختصاصی برای سایت‌ها از جمله این استراتژی‌های کاربردی می‌باشد. همان طور که می دانید به جهت بهینه سازی سایت براساس اصول فنی و حرفه ایی، باید استراتژی‌های مطلوب و کاربردی به عنوان هدف تعیین شود.

زیرا پیش از طراحی سایت، باید استراتژی سئو به طور کامل پیاده سازی شود. بررسی بازدیدکنندگان، نحوه جست وجو کاربران آنلاین، آنالیز وب سایت رقبا، بررسی کلمات پیشنهادی گوگل و استخراج برترین کلیدواژها از جمله مواردی است که پیش از طراحی وب سایت باید بدان توجه شود.

استراتژی محتوای سئو چیست؟ ، اگر سایتی بدون در نظر گرفتن موارد ذکر طراحی شود، قطعاً محتوای تولیدی از کیفیت مطلوب و درخور برخوردار نخواهند بود که این امر منجر به سردرگمی کاربران و نهایتاً کسب و کاری ناموفق در فضای وب خواهد شد.

استراتژی محتوای سئو چیست؟ ، 3 استراتژی - کالج نوین
استراتژی محتوای سئو چیست؟ ، 3 استراتژی – کالج نوین

استراتژی محتوای سئو چیست؟

استراتژی محتوای سئو چیست؟ ، استراتژی محتوا بخشی از برنامه بازاریابی شما است که به طور مداوم شرکت را به عنوان یک برند و تخصص آن را به صنعت نشان می دهد.

در ابتدایی ترین شکل آن، هر محتوایی که تولید می کنید منجر به افزایش ترافیک جستجوی ارگانیک می شود. بخش استراتژی محتوای عمدی است که برای دستیابی به این هدف ایجاد می کنید.

استراتژی محتوای سئو چیست؟ ، مدل ترافیک مغز از استراتژی محتوا برای وب استراتژی محتوا را به پنج جزء تقسیم می کند:

هسته. چگونه می خواهیم از محتوا استفاده کنیم؟
. ماده چه محتوایی مورد نیاز است؟
. ساختار. محتوا چگونه سازماندهی می شود؟
. جریان کار. محتوا چگونه ایجاد می شود؟
. حکومت. چگونه تصمیم بگیریم که چه کار کنیم؟

استراتژی محتوای سئو چیست؟ ، در میان این مؤلفه‌ها، شما می‌خواهید برای بهینه‌سازی سایت و به دست آوردن ترافیک موتورهای جستجو به «چه محتوایی نیاز است» پاسخ دهید. اگر هر یک از اصطلاحات این مقاله ناآشنا است، SEO 101 ما را بررسی کنید: واژه نامه اصطلاحات.

استراتژی محتوا و تحقیق کلمات کلیدی

استراتژی محتوای سئو چیست؟ ، قبل از ایجاد استراتژی محتوای سئو، مهم است که با جستجوی کلمات کلیدی خود آشنا شوید. تحقیقات کلمات کلیدی بخش اساسی هر استراتژی سئو است، آن را از متخصصان بگیرید – ما می دانیم.

تحقیق کلمات کلیدی به عنوان فرآیند تجزیه و تحلیل و یافتن لیستی از کلمات کلیدی ارزشمند به منظور کپی رایتینگ SEO تعریف می شود. کلمات کلیدی یا عبارات جستجو، اغلب به راهنمای مسیر محتوا و استراتژی بازاریابی شما تبدیل می‌شوند، و تاثیری بسیار گسترده در ارتباط با مشتریان بالقوه با برند شما دارند.

تحقیق کلمات کلیدی فرآیند یافتن و تجزیه و تحلیل عبارات جستجوی واقعی است که افراد وارد موتورهای جستجو می کنند. بینشی که می توانید در مورد این عبارات جستجوی واقعی بدست آورید می تواند به اطلاع رسانی استراتژی محتوا و همچنین استراتژی بازاریابی بزرگتر شما کمک کند.

استراتژی محتوای سئو چیست؟ ، اگر به بررسی جامع تحقیقات کلمات کلیدی نیاز دارید، راهنمای قطعی ما برای جستجوی کلمات کلیدی جستجوگر را بررسی کنید.

استراتژی محتوای سئو چیست؟ ، 3 استراتژی - کالج نوین
استراتژی محتوای سئو چیست؟ ، 3 استراتژی – کالج نوین

تولید محتوا برای سئو

استراتژی محتوای سئو چیست؟ ، ایجاد محتوای با کیفیت بالا برای موفقیت بازاریابی محتوا بسیار مهم است. با هزاران پست وبلاگی که هر روز منتشر می شود، شما به راهی برای برجسته کردن محتوای خود نیاز دارید.

ایجاد محتوا نه تنها به سرنخ های شما کمک می کند تا کسب و کار شما را بشناسند، بلکه به کسب و کار شما کمک می کند تا رتبه سئوی خود را بهبود بخشد.

استراتژی محتوای سئو چیست؟ ، به عنوان یک تولید کننده محتوای سئو، در مسیر سریع ارتقای رتبه وب سایت خود در نتایج جستجو و هدایت ترافیک بیشتر به صفحه خود خواهید بود.

محتوای سئو به اشکال مختلفی از جمله صفحات محصول، ویدیوها، اینفوگرافیک ها، پست های وبلاگ و راهنماها ارائه می شود. وبلاگ ها رایج ترین قالب محتوا برای سازندگان محتوای سئو هستند.

استراتژی محتوای سئو چیست؟ ، این یکی از در دسترس ترین فرمت ها برای ایجاد مقدار زیادی مواد است. پست های وبلاگ جذاب هستند و به شما امکان می دهند اطلاعات ارزشمندی را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید.

با وبلاگ ها، می توانید با به اشتراک گذاشتن اطلاعات ارزشمند با مخاطبان خود، آنها را جذب کنید. این یک راه عالی برای جذب لینک و ترافیک و همچنین ایجاد اعتبار وب سایت شما است.

اهمیت صدای برند

استراتژی محتوای سئو چیست؟ ، مهم است که صدای برند خود را تعریف کنید تا بتوانید محتوای موفقی بنویسید. صدا و واژگان ثابت برند برای اجرای مؤثر محتوای محلی و استراتژی‌های محتوای هوشمند ضروری است.

این می تواند نوع کلماتی باشد که استفاده می کنید (آکادمیک در مقابل گاه به گاه) یا لحن کلی شما (آموزشی در مقابل مکالمه).

استراتژی محتوای سئو چیست؟ ، یک راه ساده برای شناسایی صدای برند خاص شما این است:

نمونه ای نماینده از محتوای خود جمع آوری کنید.
صدای برند خود را در سه کلمه توصیف کنید
نمودار صدای برند ایجاد کنید (به زیر مراجعه کنید)
اطمینان حاصل کنید که می دانید چگونه می توانید صدای برند خود را عملی کنید
هر از چندگاهی نمودار صدای برند را بازبینی و اصلاح کنید

شخصیت خریدار و سفر خریدار

استراتژی محتوای سئو چیست؟ ، محتوا باید هدفمند و به موقع باشد تا به عنوان بخشی از استراتژی فروش ورودی شما یا در بازاریابی محتوا، سرنخ های واجد شرایط ایجاد شود. محتوا، هر هدفی که باشد، باید همیشه به موقع، خریدار محور باشد، استراتژی تولید سرنخ شما را بهبود بخشد و بر فروش تأثیر مثبت بگذارد.

ساختن یک استراتژی محتوا فراتر از در نظر گرفتن نوع محتوایی است که می خواهید ایجاد کنید. ابتدا باید بدانید با چه کسی صحبت می کنید، چگونه می خواهید با آنها صحبت کنید و کجا آنها را پیدا کنید.

شخصیت خریدار شما شخصی است که می خواهید با محتوای خود به او دسترسی پیدا کنید. این شخصیت نیمه تخیلی به عنوان نماینده مخاطب هدف شما عمل می کند

استراتژی محتوای سئو چیست؟ ، شما می خواهید با شخصیت خریدار خود ارتباط برقرار کنید و مشکلاتی را که با آنها مواجه می شوند مشخص کنید تا بتوانید راه حل های مورد نیاز آنها را ارائه دهید.

هر یک از مشتریان بالقوه شما مسیری را برای رسیدن به یک راه حل دنبال می کند – این مسیر شامل مراحل آگاهی، بررسی و تصمیم گیری است.

استراتژی محتوای سئو چیست؟ ، 3 استراتژی - کالج نوین
استراتژی محتوای سئو چیست؟ ، 3 استراتژی – کالج نوین

با ایجاد محتوا برای هر مرحله از سفر خریدار، اطمینان حاصل می‌کنید که هیچ بازدیدکننده‌ای از شکاف خارج نمی‌شود و هر فردی که به سایت شما می‌آید احساس می‌کند اطلاعات مرتبط و مفیدی را دریافت می‌کند.

استراتژی محتوای سئو چیست؟ ، اساساً، هدف این است که با شناسایی پیشنهادهای عنوان پست وبلاگ بر اساس تحقیقات کلمات کلیدی با اطلاعات پشتیبان کافی در مورد اینکه چرا باید این محتوا را ایجاد کنید، چرا به آن در سایت خود نیاز دارید، مؤلفه های توصیه شده محتوا و نحوه آن را شناسایی کنید.

به رشد شما کمک خواهد کرد. بیشتر اوقات، ما فقط محتوای اطلاعاتی را توصیه می کنیم و بنابراین از کلمات کلیدی با هدف اطلاعاتی استفاده می کنیم.

استراتژی محتوای سئو چیست؟ ،  این به این دلیل است که شما می خواهید این موضوعات به عنوان پست های وبلاگ نوشته شوند که می توانید از آنها در ساخت لینک نیز استفاده کنید.

ملزومات استراتژی محتوای SEO

استراتژی محتوای سئو چیست؟ ، مطمئن شوید که هدف کلمه کلیدی شما با هدف عنوان شما مطابقت دارد. یک نکته خوب این است که سعی کنید بفهمید افرادی که در جستجوی این کلمه کلیدی خاص هستند چه چیزی را می خواهند بدانند.

هنگامی که متوجه شدید، می توانید موضوع/عنوان خود را برای پاسخ به سوال آنها بسازید/اطلاعاتی را که به دنبال آن هستند به آنها بدهید.

همچنین مهم است که بدانید کلمه کلیدی در واقع چیست تا بتوانید بهترین عنوان/زاویه را که حول آن موضوع می چرخد ​​ارائه دهید. اگر از معنی آن مطمئن نیستید، همیشه می توانید بررسی کنید که سایت های دیگر چگونه در مورد آن صحبت می کنند تا ایده بهتری پیدا کنید.

استراتژی محتوای سئو چیست؟ ، در مورد استفاده از کلمات کلیدی تراکنشی به عنوان کلمات کلیدی هدف برای صفحات اطلاعاتی دقت کنید. اینها عمدتاً برای اطلاع رسانی مواردی مانند کپی صفحه محصول و متن لنگر بک لینک هستند.

شما همچنان می‌توانید از آن کلمات کلیدی برای پست‌های وبلاگ استفاده کنید، اما باید به‌صورت جداگانه آنها را بررسی کنید و مطمئن شوید که گوگل واقعاً محتوای اطلاعاتی آن کلمه کلیدی را در 5 موقعیت برتر رتبه‌بندی می‌کند، و همچنین نمی‌خواهید به طور ناخواسته از محصول خود پیشی بگیرید. صفحات برای آن کلمات کلیدی

به طور خاص، هنگام انجام استراتژی محتوا برای پست های وبلاگ، به کلمات کلیدی اطلاعاتی نیاز خواهید داشت. استراتژی محتوا به طور کلی می تواند همه انواع صفحات از جمله صفحات محصول، صفحات فرود، صفحات فهرست و موارد دیگر را در بر گیرد. بنابراین کلمات کلیدی اطلاعاتی و معاملاتی هر دو جایگاه خود را دارند.

. اعتبار سایت را در نظر بگیرید. هنگام انتخاب کلمات کلیدی از تحقیقات کلمات کلیدی خود، اعتبار سایت خود را در نظر بگیرید. اگر سایت جدید است یا دارای اعتبار بسیار کمی است، به جای هدف قرار دادن KW با جستجوی با حجم بالا اما با دشواری بالا، کلمات کلیدی با کمترین سختی را انتخاب کنید، زیرا رقابت با سایت های از قبل ایجاد شده دشوار است.

. کلمات کلیدی را گوگل کنید. این به شما این امکان را می‌دهد که درباره آنچه سایت‌های دیگر درباره آن صحبت می‌کنند ایده بگیرید و سعی کنید راهی برای بهتر کردن محتوای خود نسبت به بقیه پیدا کنید.

اگر سایت های دیگر، به عنوان مثال، 5 نکته دارند، ما را 8-10 کنید. یا اگر دیگران فقط در مورد “چگونه” صحبت می کنند، ما را چه، چگونه، کجا و غیره بسازیم.

. لازم نیست کلمات کلیدی دقیقاً مطابقت داشته باشند. شما نمی خواهید عناوین با صدای طبیعی را قربانی کنید تا بتوانید یک کلمه کلیدی را دقیقاً مطابقت دهید. بگذارید کلمات کلیدی ایده کلی عنوان را بیان کنند، اما لزوماً نیازی به تطابق دقیق ندارند.

برای مثال، Google می‌تواند بین «توسعه‌دهنده آموزش الکترونیکی» و «توسعه‌دهنده پلتفرم آموزش الکترونیکی شما» ارتباط برقرار کند. اگر بتوانید آن را اضافه کنید خوب است، اما مهمترین عامل برای عنوان جلب نظر بینندگان است و نسخه خلاقانه می تواند در بسیاری از موارد بهتر از تکرار پرس و جو این کار را انجام دهد.

استراتژی محتوای سئو چیست؟ ، مطمئن شوید که عنوان به وضوح با پرس و جو مرتبط است، و برای اهداف رتبه‌بندی/قطعات ویژه، خوب است که مطابقت دقیق را به عنوان عنوان یا عنوان فرعی در محتوای مقاله داشته باشید.

. همان عنوان مقاله دیگری گاهی اوقات خوب است. البته لازم به ذکر است که داشتن عنوانی مشابه با مقاله دیگری از یک سایت دیگر نیز لزوماً چیز بدی نیست، تا زمانی که محتوای خود را بهتر از آنها کنید.

با این حال، اگر صفحه اول با کلمات کلیدی طولانی مطابقت دقیق اشباع شده باشد، برجسته بودن ممکن است استراتژی بهتری نسبت به مطابقت دقیق با کلمه کلیدی باشد.

. با سفر خریدار صحبت کنید. معمولاً هنگام کار بر روی یک استراتژی بازاریابی سطح بالا، لازم است که با سفر خریدار صحبت کنید. شما می خواهید مطمئن شوید که چگونه این عبارت کلیدواژه به سفر خریدار از محصول یا خدمات شما مرتبط است.

به عنوان مثال، بگویید شما یک شرکت هستید که خانه ها را ارزیابی می کنید. می توانید محتوای خود را به صورت زیر ساختار دهید:

عنوان پیشنهادی: آیا خانه نامرتب بر ارزیابی تأثیر می گذارد؟

KW هدف: آیا یک خانه نامرتب بر ارزیابی تأثیر می گذارد؟

حجم جستجو: 200

در حالی که حجم جستجوی پایینی دارد، این کلمه کلیدی موضوعی را بسیار مورد توجه یک سرنخ داغ قرار می دهد. این یک درخواست مستقیم است که به ارزیابی‌ها مرتبط است، که بخشی از فرآیند خرید خانه هستند. و در نتیجه، باید برای آن عبارت رتبه‌بندی کنید.

. از ابزار کاوشگر محتوا استفاده کنید. در Galactic Fed، ما دوست داریم از Ahrefs استفاده کنیم. همچنین می‌توانید برای ایده‌های بیشتر درباره موضوعات و بررسی اینکه کدام موضوعات ترافیک بیشتری ایجاد می‌کنند، کلمه کلیدی را در «Content Explorer» Ahrefs اجرا کنید.

. بررسی اجمالی. برای هر توصیه عنوان پست وبلاگ، بهترین روش این است که هر مقاله باید به طور کامل توضیح داده شود، با کلمات کلیدی توجیه شود (هم از کلمات کلیدی موضوع اصلی و هم از کلمات کلیدی برای موضوعات فرعی مقاله استفاده شود)، و به خوبی در زمینه برند و جهت محتوای شما فکر شود.

. بررسی متقاطع در برابر مواد موجود. هنگامی که تولید محتوا را انجام می دهید، توصیه می شود پیوندهای داخلی اضافه کنید. پیوندهای داخلی راه خوبی برای بررسی متقابل مطالب موجود و ایجاد بک لینک‌های بالقوه در مقاله برای پخش محتوا هستند.

استراتژی محتوای سئو چیست؟ ، یک استراتژی محتوای عالی سئو به طور یکپارچه با علم پشت سر رتبه بندی بالاتر در جستجو، با محتوای متقاعد کننده مختلفی که خواننده می تواند مصرف کند، تلاقی می کند.

این استفاده از محتوایی است که تولید می‌کنید نه تنها برای آموزش، سرگرمی و اطلاع‌رسانی، بلکه برای اطمینان از اینکه مردم می‌توانند کسب و کار و برند شما را درست در زمانی که به آن نیاز دارند پیدا کنند.

استراتژی محتوای سئو چیست؟ ، بهترین نوع محتوای سئو به سفر خریدار شما می‌پردازد و مشکلات واقعی را حل می‌کند، بنابراین وقتی آنها سؤالات را از نوار جستجو می‌پرسند، شما پاسخگو هستید.

این مقاله را مطالعه کنید  10 قانون نوشتن محتوای SEO

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 2 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟