محتوای سئو چیست؟ ، 10 نوع - کالج نوین

محتوای سئو چیست؟ ، 10 نوع

محتوای سئو چیست؟ ، یکی از عناصر مهم سئو داخلی، سئوی محتوا است. به طور خلاصه، سئوی محتوا در مورد ایجاد و بهینه سازی محتوای شما است تا بتواند به طور بالقوه در موتورهای جستجو رتبه بالایی داشته باشد و ترافیک موتورهای جستجو را جذب کند.

در این پست یاد خواهید گرفت که سئوی محتوا چیست و چگونه با استفاده از بهترین روش ها، محتوای خود را برای موتورهای جستجو و کاربران بهینه کنید.

محتوای سئو چیست؟ ، وقتی صحبت از دوتایی پویا در بازاریابی دیجیتال می شود، نمی توانید بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) و بازاریابی محتوا را شکست دهید.

برای ایجاد سایتی که نه تنها در نتایج جستجو رتبه خوبی داشته باشد، بلکه در تبدیل نیز عملکرد خوبی داشته باشد، به هر دو نیاز دارید. به همین دلیل است که بیشتر استراتژی‌های سئو شامل یک استراتژی اختصاصی برای نوشتن محتوای سئو می‌شوند.

اما محتوای سئو چیست؟ محتوا برای سئو محتوایی است که برای رتبه بندی در نتایج جستجو ایجاد شده است، بنابراین هم برای موتورهای جستجو و هم برای کاربران بهینه شده است.

محتوای سئو چیست؟ ، شرکت ها در نوشتن محتوای سئو شرکت می کنند زیرا این نوع محتوا ترافیک و کاربران ارزشمندی را به سایت آن ها می آورد.

این مقاله را مطالعه کنید  چگونه سئو بنویسیم؟ ، 6 نکته

اکنون، اگر آماده شروع به تولید محتوای SEO برای کسب و کار خود هستید، به خواندن ادامه دهید. این پست نه تنها نحوه نوشتن محتوای سئو، بلکه نحوه نوشتن محتوای خوب برای سئو را پوشش می دهد.

محتوای سئو چیست؟ ، حتی بهتر از آن، این شامل یک ابزار رایگان و سریع برای تجزیه و تحلیل محتوای سئوی موجود شما می باشد – اکنون آن را امتحان کنید!

محتوای سئو چیست؟ ، 10 نوع - کالج نوین
محتوای سئو چیست؟ ، 10 نوع – کالج نوین

محتوای سئو چیست؟

محتوای سئو چیست؟ ، برای درک اینکه منظور بازاریابان از محتوای سئو چیست، مفید است که عبارت را به اجزای سازنده آن تقسیم کنید:

“SEO” به بهینه سازی موتور جستجو یا فرآیند بهینه سازی یک وب سایت اشاره دارد تا افراد بتوانند به راحتی آن را از طریق موتورهای جستجو مانند گوگل پیدا کنند.

منظور ما از “محتوا” هر اطلاعاتی است که در وب وجود دارد و می تواند در وب مصرف شود (اطلاعات بیشتر در مورد انواع مختلف محتوا در زیر).

محتوای سئو چیست؟ ، بنابراین، کنار هم قرار دادن این دو مفهوم: محتوای سئو هر محتوایی است که با هدف جذب ترافیک موتورهای جستجو ایجاد می شود.

من قصد ندارم همه آنچه را که باید در مورد بهینه سازی محتوای خود برای موتورهای جستجو بدانید در اینجا به شما بگویم. این یک “راهنمای دیگر” است. اما در اینجا یک تازه‌سازی فوق‌العاده در مورد کارهایی که برای سئو محتوای وب خود باید انجام دهید وجود دارد:

. تحقیق کلمات کلیدی: اگر می خواهید از طریق جستجو ترافیک ایجاد کنید، بهتر است قبل از شروع به نوشتن، تحقیق در مورد کلمات کلیدی انجام دهید.

محتوای سئو چیست؟ ، به این ترتیب، می‌توانید روی کلمات کلیدی تمرکز کنید که حجم مشخصی از جستجو برای آن‌ها از قبل وجود دارد – به عبارت دیگر، درباره موضوعاتی بنویسید (یا جایگاه‌های کلیدواژه را پیدا کنید!) که مردم در حال جستجوی اطلاعات در مورد آن ها هستند.

. بهینه سازی کلمات کلیدی: بدانید کجا و چگونه از کلمات کلیدی در محتوای خود برای حداکثر قابلیت جستجو استفاده کنید. (SEOMoz یک راهنمای عالی برای بهینه سازی در صفحه ارائه می دهد.)

. سازماندهی محتوا: محتوای سایت شما باید به روشی منطقی سازماندهی شود. این نه تنها برای SEO خوب است، بلکه به بازدیدکنندگان سایت شما کمک می کند تا محتوای مرتبط دیگر را به راحتی پیدا کنند. (هر چه بیشتر در سایت شما بمانند، بهتر است.)

. ارتقای محتوا: با به اشتراک گذاشتن آن در شبکه های اجتماعی و ایجاد پیوندهایی به محتوای خود (چه در داخل و چه از سایت های خارجی) دید محتوای جدیدی را که ایجاد می کنید افزایش دهید.

سخنی سریع در مورد نیات

محتوای سئو چیست؟ ، مهم است که به خاطر داشته باشید که اگر ترافیک موتورهای جستجو تنها هدف شما باشد، نتایج شما احتمالاً آسیب خواهند دید.

برای اینکه هم موتورهای جستجو را راضی کنید (که در طول زمان به شما رتبه های بالا را پاداش می دهند) و هم مشتریان بالقوه و بازدیدکنندگان بازگشتی، باید ارزشی بالاتر و فراتر از بهینه سازی موتور جستجو ارائه دهید.

محتوای سئو چیست؟ ، به عبارت دیگر، محتوای نازک تولید نکنید که رتبه‌بندی می‌شود و کلیک می‌کند، اما هیچ ارزش اضافی برای کاربر موتور جستجو ایجاد نمی‌کند.

سایت هایی که محتوای کم ارزش و نازک را تبلیغ می کنند در معرض خطر جریمه شدن توسط Google هستند. آنها همچنین تمایل به نرخ پرش بالا و نرخ تبدیل پایین دارند.

انواع محتوای سئو

محتوای سئو چیست؟ ، محتوای سئو می تواند شامل یکی از موارد زیر باشد:

. صفحات محصول – اینها نان و کره هر سایت تجارت الکترونیک خرده فروشی است. یک صفحه محصول خوب می تواند هم به عنوان محتوای سئو و هم به عنوان صفحه فرود PPC عمل کند.

. پست‌های وبلاگ – وبلاگ یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای ایجاد یک جریان منظم از محتوای مؤثر سئو است. به طور کلی، پست‌های وبلاگ نسبت به صفحات محصول جذاب‌تر هستند و به احتمال زیاد لینک‌ها را جذب می‌کنند.

محتوای سئو چیست؟ ، بنابراین می‌توانند راهی عالی برای ایجاد اعتبار برای سایت شما باشند. (به خاطر داشته باشید که وبلاگ ها بسیار انعطاف پذیر هستند و می توانید از آنها برای میزبانی هر یک از انواع محتوای زیر در این لیست استفاده کنید.)

. مقالات – به مقاله خبری، مصاحبه یا قطعه ویژه فکر کنید. این نوع اصلی محتوایی است که در بیشتر وب‌سایت‌های روزنامه یا مجله پیدا می‌کنید.

. لیست ها – یک لیست در واقع فقط یک نوع مقاله است، اما کادر بندی آن به عنوان یک لیست (مانند «10 روش برای کاهش صورتحساب انرژی» یا «101 موردی که در مورد گوگل از من متنفرم») اسکن آن را آسان تر می کند. این نوع عناوین همچنین زمانی که در نتایج جستجو یا فیدهای رسانه های اجتماعی یافت می شوند قابل کلیک تر به نظر می رسند.

. راهنماها – یک راهنما محتوای طولانی‌تری است که نحوه انجام کاری را با جزئیات توضیح می‌دهد. (راهنماها اغلب بر روی چندین صفحه وب تقسیم می شوند، اگرچه این بهترین روش است که به کاربران اجازه می دهد در صورت تمایل محتوای طولانی را به عنوان یک صفحه مشاهده کنند.)

محتوای سئو چیست؟ ، می توانید یک راهنمای کامل در وب سایت خود ارسال کنید یا می توانید خلاصه یا گزیده ای را ارسال کنید. بازدیدکنندگان را ملزم به پر کردن فرم ثبت نام برای خواندن راهنمای کامل می کند.

این می تواند راه خوبی برای ایجاد سرنخ باشد، اما به خاطر داشته باشید که قرار دادن دیوار ثبت نام احتمالاً میزان ترافیک SEO را که می توانید به آن راهنما هدایت کنید کاهش می دهد.

. ویدیوها – به طور کلی ویدیوهای کمتری در وب نسبت به صفحات متنی وجود دارد. در نتیجه، رتبه بندی در صفحه اول برای یک کلمه کلیدی رقابتی با ایجاد یک ویدیو به جای مقاله آسان تر است.

بسته به نوع سایت یا کسب‌وکاری که دارید، ویدیوها می‌توانند راهی عالی برای جذب و دستیابی به مخاطب باشند. ایجاد آموزش های ویدئویی در مورد نحوه استفاده از محصولات خود را در نظر بگیرید. یا فرآیندی را نشان دهید که به کسب و کار شما مرتبط است.

برای مثال، یک لوله کش می تواند ویدئویی بسازد که نحوه باز کردن گرفتگی سینک را نشان می دهد. (نکته ای در مورد سئو: ممکن است یک متن متنی از ویدیوی خود اضافه کنید. در اینجا چند نکته اضافی برای بهینه سازی ویدیوها وجود دارد.)

. اینفوگرافیک ها – اینفوگرافیک ها، یا تصاویر با فرمت بزرگ که حاوی داده های زیادی (اغلب به شکل نمودار یا نمودار) در مورد یک موضوع واحد هستند، می توانند تعداد زیادی بازدید از صفحه و لینک ها را به خود اختصاص دهند.

با این حال، از آنجایی که مقدار زیادی از محتوا در تصویر جاسازی شده است و بنابراین به عنوان متن توسط موتورهای جستجو قابل خواندن نیست، مهم است که بقیه صفحه را با دقت بهینه کنید. برای شروع می توانید از یکی از این پنج قالب رایگان اینفوگرافیک استفاده کنید.

. نمایش اسلاید – نمایش اسلاید راهی برای نمایش مجموعه ای از تصاویر مرتبط است. گاهی اوقات عکس‌ها مهم‌تر از متن هستند – مثلاً می‌خواهید نشان دهید که همه ستاره‌ها در اسکار چه لباسی پوشیده‌اند.

محتوای سئو چیست؟ ، در اینجا نیز، سئوی عنوان، عنوان، نام فایل تصویری و غیره مهم است، زیرا موتورهای جستجو کمتر می توانند «خوانده شوند».

. واژه نامه ها – من قسم می خورم که افراد بیشتری از گوگل برای جستجوی اصطلاحات استفاده می کنند تا اینکه از فرهنگ لغت استفاده کنند. (آیا حتی می دانید فرهنگ لغت شما کجاست؟) اگر در یک صنعت تخصصی کار می کنید، یک واژه نامه به خوبی ساخته شده می تواند راه خوبی برای جذب ترافیک جستجو باشد. به اصطلاحات آشپزی، اصطلاحات پزشکی، اصطلاحات مد، اصطلاحات معماری…

. فهرست راهنماها – یک فهرست یک طبقه بندی مفید از پیوندها به سایت ها یا منابع پیرامون یک موضوع معین است. برای مثال، یک وبلاگ عطر ممکن است فهرستی از مکان‌های خرید عطر، از فروشگاه‌های بزرگ تا فروشگاه‌های مستقل در سراسر کشور ایجاد کند.

محتوای سئو چیست؟ ، اینها تنها برخی از انواع اساسی محتوای سئو هستند، اما اجازه ندهید این لیست شما را محدود کند – احتمالات تقریباً بی پایان هستند.

محتوای سئو چیست؟ ، 10 نوع
محتوای سئو چیست؟ ، 10 نوع – کالج نوین

چگونه یک استراتژی محتوای SEO را توسعه دهیم؟

محتوای سئو چیست؟ ، اگر به طور تصادفی محتوا تولید می‌کنید و امیدوار بوده‌اید و دعا می‌کنید که در نهایت برخی از آن رتبه‌بندی شوند، وقت آن است که به یک استراتژی محتوای روشمند سئو برای وب متعهد شوید.

محتوای سئو چیست؟ ، در اینجا چهار مرحله برای تعریف و اصلاح استراتژی محتوای SEO شما وجود دارد:

اهداف خود را مشخص کنید

محتوای سئو چیست؟ ، ابتدا اهداف خود را به عنوان یک وب سایت یا کسب و کار مشخص کنید. آیا به دنبال افزایش فروش از طریق وب سایت خود هستید؟

آیا از طریق تبلیغات از سایت خود کسب درآمد می کنید و بنابراین فقط می خواهید ترافیک را افزایش دهید و خوانندگان را برگردانید؟ اهداف شما تعیین می کند که روی چه نوع محتوایی باید تمرکز کنید.

مخاطبان خود را در نظر بگیرید

محتوای سئو چیست؟ ، مخاطبان خود را بشناسید – نظرسنجی ها و نرم افزار تجزیه و تحلیل شما می تواند به شما کمک کند تصویر بهتری از بازدید کننده یا مشتری معمولی خود داشته باشید.

ایجاد شخصیت های بازاریابی یا شخصیت هایی را در نظر بگیرید که بازدیدکنندگان و مشتریان ایده آل سایت شما را نشان می دهند. سپس به این فکر کنید که آن شخصیت ها به دنبال چه نوع محتوایی هستند.

برای مثال، اگر یک وب‌سایت B2B دارید که مدیران سطح C را هدف قرار می‌دهد، ممکن است بخواهید کاغذهای سفید سطح بالایی ایجاد کنید که می‌توانند دانلود و ذخیره شوند تا بعداً بخوانید.

اگر کسب و کار شما نوجوانان و نوجوانان را هدف قرار می دهد، ممکن است بخواهید روی به روز رسانی های مکرر با متن کمتر و تصاویر و ویدیوهای بیشتر تمرکز کنید. همچنین باید مطمئن شوید که سایت شما برای استفاده از موبایل بهینه شده است.

یک تقویم تحریریه ایجاد کنید

هنگامی که ایده ای در مورد اینکه چه کسی را هدف قرار می دهید و چرا دارید، می توانید شروع به ایجاد یک تقویم سرمقاله کنید. تقویم تحریریه برنامه‌ای است که زمان انتشار محتوای جدید و نوع محتوای آن را تعیین می‌کند. این به شما کمک می کند تا به یک برنامه منظم پایبند باشید (اگر وبلاگ دارید، ایجاد محتوای جدید به طور منظم بسیار مهم است)، و همچنین مانع از تقلا برای ارائه موضوعی برای محتوای جدید در آخرین لحظه می شود.

محتوای سئو چیست؟ ، چند نکته برای ایجاد و پایبندی به یک تقویم سرمقاله:

. از Outlook (یا Google Calendar) استفاده کنید – تقویم تحریریه را با کل تیم بازاریابی خود به اشتراک بگذارید. یادآوری‌هایی را برای نویسندگان تنظیم کنید تا زمانی که مهلتی فرا می‌رسد، اعلان دریافت کنند.

. ایجاد ویژگی های مداوم را در نظر بگیرید – برای مثال، یک وبلاگ غذایی ممکن است هر دوشنبه دستور العمل بدون گوشت را انجام دهد. بسیاری از وبلاگ ها یک بار در هفته (از جمله این یکی) جمع بندی پیوند انجام می دهند.

محتوای سئو چیست؟ ، یک صفحه دسته بندی برای هر ویژگی در حال انجام ایجاد کنید، تا بازدیدکنندگان بتوانند همه دستور العمل های دوشنبه بدون گوشت یا پیوندهای جمع آوری شده را در یک مکان پیدا کنند.

. هنگام تولید انواع پیچیده‌تر محتوا، مانند ویدیوها و اینفوگرافیک‌ها، زمان زیادی به خود اختصاص دهید. اینها اغلب برای کامل شدن به چندین دور ویرایش نیاز دارند و برای بهینه سازی جستجو می توانند پیچیده تر باشند.

. از قبل خیلی برنامه ریزی نکنید – تقویم ها اغلب پس از یک یا دو ماه به دلیل تغییر در اهداف بازاریابی، بودجه یا کارکنان از ریل خارج می شوند، بنابراین سعی نکنید برای سال آینده برنامه ریزی کنید و خطر هدر دادن آن را به همراه داشته باشید.

محتوای سئو چیست؟ ، 10 نوع - کالج نوین
محتوای سئو چیست؟ ، 10 نوع – کالج نوین

تجزیه و تحلیل و ارزیابی مجدد

در نهایت، در بالای تجزیه و تحلیل سایت خود بمانید. به طور منظم محتوای SEO خود را از طریق ممیزی محتوا و ممیزی SEO (یا حتی یک حسابرسی کامل سایت دانگ) تجزیه و تحلیل کنید تا ببینید چه چیزی کار می کند و چه چیزی نیست.

ابزارها و رتبه‌بندی‌های وب‌سایت زیادی برای کمک به این امر وجود دارد. معیارهای خوب موفقیت و تعامل شامل بازدید از صفحه، پیوندها، نظرات (در مورد پست‌های وبلاگ و برخی دیگر از انواع محتوا)، اشتراک‌گذاری‌های اجتماعی (لایک‌های فیس‌بوک، توییت‌ها و غیره) و نرخ تبدیل است.

محتوای سئو چیست؟ ،  تحلیل شما باید دو هدف داشته باشد:

. موفقیت های خود را مطالعه کنید تا بتوانید آن استراتژی ها را تکرار کنید – به دنبال الگوها باشید. آیا مخاطبان شما ویدیوها را دوست دارند؟ سپس ویدیوهای بیشتری بسازید!

تقویم سرمقاله خود را در آینده تنظیم کنید تا بتوانید زمان و تلاش بیشتری را روی انواع محتوایی که واقعاً طنین انداز هستند متمرکز کنید.

. زمانی را برای به روز رسانی و بهبود محتوای سئوی قدیمی تر اختصاص دهید – اگر سعی کردید یک مقاله را برای یک کلمه کلیدی خاص بهینه کنید، اما ترافیک بیشتری را برای تنوع متفاوتی از آن کلمه کلیدی دریافت می کنید، دوباره وارد آن شده و آن را برای کلمه کلیدی جدید دوباره بهینه کنید. به عنوان مثال، ممکن است بتوانید با قرار دادن آن کلمه کلیدی در عنوان، ترافیک را به میزان قابل توجهی افزایش دهید.

. سایت خود را کنترل کنید: ارزیابی منظم وب سایت خود، چه به صورت کلی و چه با صفحات جداگانه، مهم است، و مطمئن شوید که برای گوگل و موتورهای جستجو بهینه شده است. برای شروع، از گریدر وب سایت رایگان ما برای سئو فوری و ممیزی حضور آنلاین استفاده کنید.

محتوای سئو چیست؟ ، این را دارید – محتوای سئو 101. همانطور که در بالا ذکر شد، لطفاً اگر سؤال دیگری در مورد ایجاد و بهینه سازی محتوا برای سئو دارید، در نظرات به من بگویید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + 15 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟