سئو کپی رایتینگ چیست؟ ، 6 نکته

سئو کپی رایتینگ چیست؟ ، 6 نکته

سئو کپی رایتینگ چیست؟ ، ایجاد ارتباط با مشتریان بالقوه برای جلب علاقه و افزایش فروش ضروری است. ایجاد این ارتباطات گاهی اوقات می تواند دشوار باشد، زیرا این یک چیز است که بخواهید آنها را ایجاد کنید و چیز دیگری کشف کنید که چگونه آنها را برقرار کنید.

با این حال، یکی از راه‌های عالی برای ایجاد این ارتباطات از طریق کپی‌رایتینگ است، که در آن از کلمات برای صحبت با احساسات مصرف‌کننده استفاده می‌کنید و سعی می‌کنید پس از خواندن کلمات خود، آن‌ها را به انجام عمل تشویق کنید.

اگرچه ممکن است نوشتن چیزی که فکر می کنید با مخاطبان شما طنین انداز شود، ساده به نظر می رسد، اما اصول اساسی وجود دارد که باید از آنها پیروی کنید تا اطمینان حاصل شود که می توانید به طور مؤثر آنها را متقاعد کنید.

سئو کپی رایتینگ چیست؟ ، در این پست، یاد بگیرید که کپی‌رایتینگ SEO چیست و بهترین روش‌ها را برای این فرآیند کشف کنید که به شما کمک می‌کند مشتریان را جذب کنید، سرنخ‌ها را تبدیل کنید و فروش بیشتری را افزایش دهید.

سئو کپی رایتینگ چیست؟ ، 6 نکته - کالج نوین
سئو کپی رایتینگ چیست؟ ، 6 نکته – کالج نوین

سئو کپی رایتینگ چیست؟

کپی‌رایتینگ سئو فرآیند جفت کردن بهترین شیوه‌های استاندارد SEO است که ترافیک (مانند تحقیق کلمات کلیدی) را با کلمات قانع‌کننده‌ای که کاربران را به انجام یک اقدام خاص ترغیب می‌کند، مانند خرید یک محصول یا اشتراک در لیست ایمیل، هدایت می‌کند.

شما می توانید این کپی را در صفحات محصول در یک وب سایت، ایمیل ها و مواد بازاریابی مختلف پیدا کنید.

سئو کپی رایتینگ چیست؟ ، کپی رایتینگ سئو با سایر محتوای سئو که ممکن است با آنها آشنا باشید، مانند وبلاگ نویسی، متفاوت است، زیرا هدف نهایی تبدیل سرنخ ها به جای ایجاد ترافیک ارگانیک است.

علاوه بر این، کپی‌رایتینگ SEO کوتاه‌تر است. جایی که یک پست وبلاگ ممکن است تقریباً هزار کلمه داشته باشد، محتوای کپی رایتینگ ممکن است کمتر از نیمی از آن را داشته باشد.

با این حال، این دو می توانند دست به دست هم بدهند. شما ممکن است یک پست وبلاگی ایجاد کنید که شامل یک CTA ایجاد شده با اصول کپی‌نویسی SEO باشد، و این کلمات کاربران را ترغیب می‌کند تا برای کسب اطلاعات بیشتر روی آنچه ارائه می‌دهید کلیک کنند، مانند دانلود یک کتاب الکترونیکی رایگان یا منبع مرتبط دیگری.

سئو کپی رایتینگ چیست؟ ، در اینجا چند نمونه از انواع محتوا وجود دارد که ممکن است با در نظر گرفتن اصول سئوی کپی رایتینگ ایجاد شوند:

. صفحه های پرداخت نهایی

. توضیحات محصول

. دستورالعمل های ناوبری در سایت

. محتوای تبلیغاتی

. کپی وب سایت

. پیام برند

. دکمه های CTA

. صفحات فرود

مانند همه انواع سئو، درک بهترین شیوه ها مهم است.

سئو کپی رایتینگ چیست؟ ، 6 نکته - کالج نوین
سئو کپی رایتینگ چیست؟ ، 6 نکته – کالج نوین

نکات و بهترین روش‌های کپی‌نویسی SEO

سئو کپی رایتینگ چیست؟ ، کپی رایتینگ قوی ترکیبی از عوامل مختلفی است که در زیر به آنها خواهیم پرداخت.

مخاطبان خود را بشناسید.

سئو کپی رایتینگ چیست؟ ، اولین قدم برای کپی رایتینگ موفق، شناخت مخاطبانتان است. بدون این اطلاعات، مجبور کردن آنها به نوشتن خود غیرممکن خواهد بود، زیرا نمی دانید آنها چه کسانی هستند یا چگونه به آنها متوسل شوید.

یافتن مخاطبان خود برای کپی رایتینگ SEO از همان فرآیندهایی پیروی می کند که هنگام ایجاد یک کمپین بازاریابی هدفمند یا هر نوع محتوایی که برای کسب و کار خود ایجاد می کنید، انجام می دهید: تحقیق در مورد شخصیت خریدار.

سئو کپی رایتینگ چیست؟ ، شخصیت‌های خریدار بر اساس تحقیقات بازار و داده‌های تجاری موجود و پروفایل‌های مشتری، نمایش‌های تخیلی از ظاهر مشتری ایده‌آل شما هستند.

ابزار HubSpot’s Make My Persona می‌تواند در این زمینه کمک کند، زیرا شما را در یک فرآیند گام به گام برای تشریح اینکه چه کسی هستند، کشف نقاط درد اصلی آنها و راه‌حل‌هایی که بر اساس نیازهایشان به دنبال آن هستند، راهنمایی می‌کند.

انجام تحقیق در مورد کلمات کلیدی

سئو کپی رایتینگ چیست؟ ، تحقیق کلمات کلیدی یکی از اجزای مهم هر استراتژی سئو است.

به عنوان یک تجدید، تحقیق کلمات کلیدی فرآیند کشف کلماتی است که مخاطبان هدف شما هنگام جستجوی محصولات و خدمات مشابه آنچه ارائه می‌دهید، و استفاده از کلمات کلیدی در محتوای خود برای جذب همان کاربران به سایت خود استفاده می‌کنند.

برای کپی‌رایتینگ، این تحقیق ضروری است زیرا به شما کمک می‌کند تا نیت کاربر را در پشت کلمات کلیدی جستجوی مخاطبانتان کشف کنید تا بتوانید نسخه‌ای بنویسید که مطابق با نیازهای آن‌ها باشد.

برای مخاطبان خود بنویسید.

سئو کپی رایتینگ چیست؟ ، هدف از کپی رایتینگ این است که مخاطبان شما را به اقدام وادار کند. بنابراین، همانطور که در بالا ذکر شد، مهم است که همیشه در ذهن مخاطب خود بنویسید. خریداران شما به دنبال راه حل هستند، بنابراین شما می نویسید تا به آنها بگویید چرا راه حل هستید.

به عنوان مثال، فرض کنید یک ابزار بازاریابی همه کاره ارائه می دهید. تحقیق در مورد شخصیت و کلمات کلیدی شما به شما این امکان را می دهد که بدانید مخاطب هدف شما اغلب “ابزارهای بازاریابی با استفاده آسان” را جستجو می کند.

شما می‌خواهید آن عبارت جستجو را در کپی خود بگنجانید تا مستقیماً با هدف کاربر صحبت کنید، به این امید که آنها اقدام مورد نظر (خرید محصول شما) را دنبال کنند، زیرا آنها را متقاعد کرده‌اید که بهترین راه حل مناسب هستید. به نیازهای آنها

از کلمات عملی مرتبط با هدف استفاده کنید.

سئو کپی رایتینگ چیست؟ ، همانطور که نوشتن برای هدف مخاطب ضروری است، استفاده از کلمات عملی مرتبط با هدف نیز مهم است. شما می خواهید نسخه شما به آنها بفهماند که چرا آنچه شما ارائه می دهید بهترین راه حل است، و سپس آنها را به اقدامی که می خواهید انجام دهند هدایت کنید.

این به سادگی به این معنی است که می‌خواهید کپی شما مخاطبان شما را به تصمیم نهایی بکشاند، شاید با گفتن چیزی مانند «اکنون بخرید» یا «ثبت‌نام اینجا»، در پایان توضیحات محصولتان.

مختصر و صریح باشید.

سئو کپی رایتینگ چیست؟ ، هرچه خواندن نسخه شما سخت تر باشد، احتمال اینکه به هدف نهایی خود یعنی تبدیل کاربران برسید کمتر می شود. اگر آنها مجبور باشند برای درک آنچه شما ارائه می دهید تلاش قابل توجهی انجام دهند، احتمالاً آنها را در این راه از دست خواهید داد.

این بدان معنی است که از اصطلاحات و کلمات لفظی اجتناب کنید و فقط آنچه را که بیشتر مربوط به چیزی است که برای آن کپی می سازید درج کنید.

سئو کپی رایتینگ چیست؟ ، این می‌تواند مهارتی دشوار برای توسعه باشد، بنابراین می‌تواند مفید باشد که در هنگام جستجو برای یافتن راه‌حل‌هایی برای نقاط درد خود، در نظر بگیرید که چه چیزی را دوست دارید یا نمی‌خواهید ببینید و استراتژی خود را بر اساس آن مدل کنید.

اگر بخواهم در حین نوشتن این بخش به این نکته توجه داشته باشم و به توصیه های خودم گوش دهم، به سادگی این را می گویم: جایی برای سردرگمی یا سوء تفاهم باقی نگذاشته باشید. رک باشید

سئو کپی رایتینگ چیست؟ ، 6 نکته - کالج نوین
سئو کپی رایتینگ چیست؟ ، 6 نکته – کالج نوین

تست مداوم

سئو کپی رایتینگ چیست؟ ، چیزی که ممکن است فکر می‌کردید عملکرد خوبی دارد ممکن است آنطور که فکر می‌کردید با هدف مخاطب هماهنگ نباشد، و آزمایش مداوم به شما امکان می‌دهد در مورد آنچه ایجاد می‌کنید تکرار کنید تا اطمینان حاصل شود که نیازهای مصرف‌کننده را برآورده می‌کنید.

آزمایش همچنین تضمین می کند که اثربخشی خود را به حداکثر می رسانید. نسخه شما باید به مخاطبان شما کمک کند که بدون تلاش بیشتر به راه حل هایی که ارائه می کنید بیایند زیرا نسخه شما قبلاً همه چیز را توضیح می دهد.

سئو کپی رایتینگ چیست؟ ، نمونه‌ای از آزمایش مداوم می‌تواند ایجاد چندین نسخه از CTA، هر کدام با کپی‌های متفاوت باشد، که در صفحات وب‌سایت مختلف قرار می‌دهید تا ببینید کدامیک نتایج بهتری دارند.

روی هم رفته، کپی‌رایتینگ سئو به این صورت جمع می‌شود: جنبه سئو، کلمات کلیدی هستند که می‌دانید با هدف کاربر مخاطب شما همسو هستند و از قبل ترافیک بالایی دارند، و عنصر کپی‌رایتینگ نوشتن برای قصد کاربر در پشت کلمات کلیدی است که ترافیک دارند.

وقتی از این استراتژی استفاده می‌کنید، مستقیماً به مخاطبان خود نشان می‌دهید که چگونه نقاط دردشان را حل می‌کنید و آنها را ترغیب می‌کنید تا مشتری شوند.

این مقاله را مطالعه کنید  SEO برای کسب و کار محلی ، 3 اهمیت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو + بیست =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟