سئو چیست؟ تعریف و نکات ، 4 ارکان - کالج نوین

سئو چیست؟ تعریف و نکات ، 4 ارکان

سئو چیست؟ تعریف و نکات ، احتمالاً صدها بار شنیده اید که بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) یک ابزار اساسی برای بازاریابی دیجیتال است. اما آیا واقعا می دانید سئو چیست و چگونه کار می کند؟ در این مقاله به شما توضیح خواهیم داد که سئو چیست و چه عناصری برای بهینه سازی موقعیت وب سایت خود در موتورهای جستجو ضروری است.

تعریف سئو- سئو چیست؟ تعریف و نکات

سئو (بهینه سازی موتور جستجو) بر روی ترافیک ارگانیک به یک پورتال وب عمل می کند، به عبارت دیگر، ترافیک ناشی از نتایج جستجوی طبیعی و بدون حمایت موتورهای جستجو مانند گوگل یا بینگ و سایر موارد است. بنابراین، SEO و SEA (تبلیغات موتور جستجو) مشابه هستند، اگرچه مورد دوم یک مفهوم پولی است. اما بیایید به آنچه به ما مربوط می شود برگردیم: SEO.

به عنوان مثال، گوگل از 200 معیار برای رتبه بندی و موقعیت پورتال های وب در SERP خود استفاده می کند و دانستن اینکه این پورتال ها چیست و چگونه کار می کنند، کلید درک نحوه عملکرد آنهاست. شناسایی معیارها و نحوه استفاده از آنها برای درک چرایی اهمیت سئو مهم است.

این مقاله را مطالعه کنید  استراتژی محتوا سئو ، 6 تنظیم

به طور خلاصه، سئو امری اساسی است زیرا پورتال شما را قابل مشاهده تر می کند، که منجر به ترافیک بیشتر و فرصت های بیشتری برای جذب مشتریان جدید می شود. بنابراین، لازم است در مورد برخی از ارکان و عناصر اصلی دخیل در موقعیت یابی سئو پورتال های وب صحبت شود.

سئو چیست؟ تعریف و نکات ، 4 ارکان -  کالج نوین
سئو چیست؟ تعریف و نکات ، 4 ارکان – کالج نوین

ارکان اصلی سئو

سئو چیست؟ تعریف و نکات ، سئو بر چهار رکن اساسی استوار است: فنی، تجربه کاربر، محتوا و توصیه‌ها.

جنبه فنی پورتال وب

سئو چیست؟ تعریف و نکات ، اگر پورتال وب طراحی جذاب و کارآمدی نداشته باشد، سئو چه فایده ای دارد؟ هر حرفه ای تعریف خاص خود را از معنای طراحی سایت خوب دارد.

طراحان گرافیک خواهند گفت که مهمترین چیز طراحی وب است، متخصصان فناوری اطلاعات ارگونومی را انتخاب می کنند و متخصصان بازاریابی نتایج آماری (بازدید، فروش و غیره) را ترجیح می دهند.

سئو چیست؟ تعریف و نکات ، با این حال، برای متخصصان سئو، تعریف یک طراحی خوب فراتر از این است و گوگل به ما دستورالعمل های خاصی را در مورد اینکه طراحی سایت ایده آل باید چگونه باشد تا موثر باشد و در جایگاه های برتر نتایج جستجو ظاهر شود، به ما می دهد.

– قابلیت دسترسی: به نظر اساسی می رسد، اما اغلب وب سایت ها برای مثال، «خطای 404» معروف را در نقطه ای ایجاد می کنند.

– نمایه سازی: برای اینکه گوگل یک وب سایت را در نتایج خود نمایش دهد، باید توسط روبات های موتور جستجو ایندکس شود.

– ساختار: از سرفصل ها و زیر عنوان ها برای سازماندهی و اولویت بندی محتوای پورتال استفاده کنید.

– عمق: هرچه کاربر برای دسترسی به یک صفحه به کلیک بیشتری نیاز داشته باشد، دسترسی به آن به دلیل عدم فعالیت یا مشکل دشوارتر خواهد بود. این نکته در تجربه کاربری نیز لحاظ می شود.

این مقاله را مطالعه کنید  راهنمای نهایی سئوی محتوا ، 3 راهنما

– لینک های خارجی (به سایر پورتال های وب): برخلاف تصور رایج، لینک های خارجی در سئو بسیار مهم هستند (و همچنین لینک هایی که از سایر صفحات وب به سایت شما می آید، همانطور که در ادامه خواهیم دید).

تجربه کاربر در پورتال وب

سئو چیست؟ تعریف و نکات ، تجربه کاربری در سال های اخیر به یکی از مهمترین جنبه های موتورهای جستجو (به ویژه گوگل) تبدیل شده است.

با توجه به اینکه تعداد قابل توجهی از کاربران اینترنت از دستگاه های تلفن همراه خود برای دسترسی به اینترنت استفاده می کنند، راه برای بهبود مستقیم این تجربه کاربری این است که پورتال وب را به گونه ای تطبیق دهیم که طراحی به دستگاه های مختلفی که از آن ها دسترسی دارد پاسخ دهد.

سئو چیست؟ تعریف و نکات ، به طور خلاصه، تجربه کاربر به صورت زیر ترجمه می شود:

– پورتالی که به سرعت بارگیری می شود، چه از طریق رایانه، تلفن هوشمند یا تبلت (علاوه بر محتوا، بهینه سازی تصاویر را نیز فراموش نکنید).

– رابط کاربری ساده، واضح و ارگونومیک برای تسهیل ناوبری کاربر.

– پورتالی سازگار با تمامی رسانه های دیجیتال.

آنچه گوگل در درجه اول می خواهد، ارائه پاسخ به کاربران اینترنت است. اگر پورتال به خوبی کار کند تا آن پاسخ را سریع و با اطلاعات با کیفیت بالا دریافت کند، سئو به طور قابل توجهی بهبود خواهد یافت.

سئو چیست؟ تعریف و نکات ، 4 ارکان
سئو چیست؟ تعریف و نکات ، 4 ارکان – کالج نوین

محتوای پورتال وب

سئو چیست؟ تعریف و نکات ، محتوا یکی از کم بهره برداری ترین عناصر در اکثر پورتال های وب است. در واقع، یک پورتال وب که محتوای کافی ندارد به سختی می تواند در نتایج موتورهای جستجو به جایگاه برتر دست یابد.

این مقاله را مطالعه کنید  3 نوع سئو

با این حال، فقط وارد کردن محتوا به صورت تصادفی کافی نیست. همانطور که در ادامه خواهیم دید، باید با قرار دادن کلمات کلیدی در مکان های مناسب بهینه شود.

در حال حاضر، نوشتن محتوای با کیفیت بالا برای کاربران اینترنت و مهمتر از همه، پوشش موضوعاتی که مرتباً در موتورهای جستجو جستجو می شوند، مهم است.

توصیه های کاربر

سئو چیست؟ تعریف و نکات ، ما اغلب متوجه می شویم که پیدا کردن کار آسان تر است، برای مثال، اگر شخصی نمایه ما را توصیه کند.

همین اتفاق در پورتال های وب از طریق آنچه که ما “بک لینک” می نامیم، پیوندهایی در سایر وب سایت ها که کاربران را به پورتال شما می فرستند، اتفاق می افتد. آیا بدون این توصیه ها می توان به مقام های برتر در نتایج رسید؟ بله، اما پیچیده تر است.

برای دریافت این بک لینک ها، بهترین کار این است که به ستون سوم بازگردید: محتوای پورتال وب. اگر مطالب جالب و با کیفیت باشد، سایر پورتال ها (معمولاً آنهایی که به موضوعات مرتبط با شما می پردازند) مقالات را نقل قول کرده و در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارند.

سئو چیست؟ تعریف و نکات ، همچنین این درست است که روش‌های پرداخت دیگری نیز برای دریافت بک لینک وجود دارد، مانند نشریات حمایت‌شده و قراردادهای دیگر با رسانه‌های مختلف.

اکنون که ستون‌های اساسی را می‌شناسیم، باید روی عناصری تمرکز کنیم که یک استراتژی سئو را مؤثرتر می‌کند.

سئو چیست؟ تعریف و نکات ، 4 ارکان -  کالج نوین
سئو چیست؟ تعریف و نکات ، 4 ارکان – کالج نوین

عناصر مهم سئو

کلید واژه ها

سئو چیست؟ تعریف و نکات ، کلمات کلیدی کلمات و عباراتی هستند که مشتریان بالقوه برای یافتن محتوای مورد نظر در اینترنت وارد موتورهای جستجو می شوند. بنابراین، شرکت‌ها باید از آنها برای ارتباط با این مشتریان بالقوه استفاده کنند و یافتن خدمات و محصولات خود را برای آنها آسان‌تر کند.

روزهایی که کلمات کلیدی تنها تکنیک سئو مهم بودند، گذشته است. با این حال، این بدان معنا نیست که آنها ارزش خود را از دست داده اند، بلکه برعکس: آنها هنوز برای یک استراتژی موفق سئو اساسی هستند.

سئو چیست؟ تعریف و نکات ، تفاوتی که نسبت به ابتدا دارد این است که امروزه برای اینکه واقعاً مؤثر باشید، باید کلمات کلیدی را با دقت انتخاب کنید تا به طور هدفمند در محتوای پورتال وب خود کار کنید.

برای یافتن کلمات کلیدی ایده آل برای وب سایت خود، مهم است که کلمات کلیدی را شناسایی کنید که رتبه جستجوی بالایی دارند، اما همچنین آنهایی که رقابت کمتری دارند. راز داشتن تعداد بازدید بالا در تعادل است.

محتوا

سئو چیست؟ تعریف و نکات ، محتوای پورتال های وب بخش اساسی سئو سایت است، زیرا راهی برای دسترسی و جذب کاربران است. بسیار مهم است که خود را به جای مشتریان قرار دهید و محتوایی متناسب با نیازها و نگرانی های آنها ایجاد کنید.

به عنوان مثال، اگر شما یک فروشگاه ورزشی دارید و می خواهید دید وب سایت خود را افزایش دهید، می توانید یک سری مقاله در وبلاگ در مورد اخبار ورزشی، تکنیک های آموزشی و غیره منتشر کنید. به این ترتیب می توانید بین مشتری بالقوه و … ارتباط برقرار کنید. شرکت شما، ضمن ارائه اطلاعات ارزشمند و جالب.

علاوه بر وبلاگ، می‌توانید انواع دیگری از محتوا را انتخاب کنید: ویدیوها، اینفوگرافیک‌ها، پادکست‌ها، راهنمای عملی، مقالات سفید، انتشارات در شبکه‌های اجتماعی… مراقب باشید! محتوای سنگین ایجاد نکنید، زیرا سرعت بارگذاری وب سایت نیز مهم است.

خارج از سایت

سئو چیست؟ تعریف و نکات ، این عنصر مربوط به شیوه های بهینه سازی خارجی است که خارج از پورتال وب انجام می شود. محبوب ترین تکنیک ایجاد شبکه ای از بک لینک ها (لینک هایی به سایت شما از سایت های دیگر) است، زیرا آنها به موتورهای جستجو نشان می دهند که سایت شما با ارزش و با کیفیت است که به شهرت خوبی تبدیل می شود.

برای اطمینان از اینکه سایر پورتال ها کاربران خود را به وب سایت شما هدایت می کنند، رویکرد ایده آل ایجاد محتوای جالب، واضح و مختصر است، چیزی که همه می خواهند به اشتراک بگذارند. به عنوان مثال، اینفوگرافیک یک عنصر بصری است که به راحتی هم در وب سایت ها و هم در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شود.

سئوی محلی

سئو چیست؟ تعریف و نکات ، سئوی محلی روز به روز اهمیت بیشتری پیدا می کند، زیرا تعداد افرادی که از طریق دستگاه های تلفن همراه به موتورهای جستجو دسترسی دارند قابل توجه و در حال افزایش است. در واقع، در حال حاضر، بیش از 60 درصد از تمام جستجوهای آنلاین در دستگاه های تلفن همراه انجام می شود (مرجع).

این بخش از سئو برای جستجوهایی که حاوی یک عنصر جغرافیایی هستند برنامه ریزی شده است. Google از آن برای ارائه یک تجربه کاربری شخصی‌شده و نتایجی که واقعاً به موقعیت کاربر مرتبط است، استفاده می‌کند.

سئو چیست؟ تعریف و نکات ، در نتیجه، اگر رستورانی در بیرمنگام دارید، سئوی محلی مطمئن می شود که افراد آن منطقه هنگام جستجوی رستوران در آن مکان، وب سایت شما را پیدا می کنند.

تکامل و مرزهای سئو

سئو چیست؟ تعریف و نکات ، در آغاز قرن بیست و یکم، سئو بسیار ساده‌تر از امروز بود، زیرا تمام چیزی که یک سایت تجارت الکترونیک نیاز داشت، یک نام دامنه خوب و محتوای پر از کلمات کلیدی و لینک‌ها (چه خارجی و چه داخلی) بود.

این بدان معناست که هر پورتال وب می‌تواند با وجود عوامل دیگر حجم زیادی از ترافیک را به دست آورد، زیرا زمان نسبتاً مجاز بود، زمانی که محدودیت‌ها و جریمه‌های کمی توسط موتورهای جستجو وجود داشت.

با این حال، امروزه اینترنت تکامل یافته و سئو با ورود فیلترها و جریمه ها بسیار دشوارتر و پیچیده تر شده است. در واقع، متخصصان سئو یک عنصر ضروری برای هر شرکتی هستند که در اینترنت حضور دارند. چرا؟ برای جلوگیری از جریمه موتورهای جستجو به دلیل استفاده از تکنیک هایی که با قوانین تعیین شده مطابقت ندارند.

سئو چیست؟ تعریف و نکات ، به این ترتیب، سئو بسیار بیشتر از قبل تنظیم شده است، به خصوص برای جلوگیری از هرزنامه، محتوای بی کیفیت، کلاهبرداری و غیره … به عبارت دیگر، برای بهبود تجربه کاربر.

بنابراین، به عنوان مثال، اگر پاراگرافی را وارد کنیم که در آن یک کلمه کلیدی مشابه 1000 بار تکرار شود، موتور جستجو ارتباط را نادیده می‌گیرد و با تکیه بر کیفیت محتوا، صفحه وب را جریمه کرده و آن را در نتایج جستجو از دست می‌دهد.

چرا سئو اینقدر مهم است؟

سئو چیست؟ تعریف و نکات ، شما باید درک خوبی از نحوه عملکرد سئو و نحوه ایجاد یک استراتژی موثر برای پورتال وب شرکت خود داشته باشید. با این حال، ممکن است متوجه نشده باشید که این همه چقدر مفید است. مهم ترین دلیل کار بر روی سئو این است که وب سایت را در دسترس موتورهای جستجو و مفید برای وب گردها قرار دهیم.

اگر هنوز متقاعد نشده اید، در اینجا برخی از ارقام وجود دارد که به شما کمک می کند بفهمید چرا باید روی استراتژی سئوی وب سایت خود کار کنید:

– در سال 2019، جستجوی ارگانیک مسئول 53 درصد از کل ترافیک سایت بود، بنابراین از تبلیغات، ایمیل های بازاریابی و سایر روش های تبلیغات پیشی گرفت (منبع).

– هفتاد تا 80 درصد از کاربران اینترنت تبلیغات پولی نمایش داده شده توسط گوگل (منبع) را نادیده می گیرند، بنابراین سئو طبیعی روز به روز اهمیت بیشتری پیدا می کند.

– چهل و پنج درصد از شرکت‌های سطح سازمانی بیش از 20 هزار دلار در ماه برای بهینه‌سازی خود هزینه می‌کنند، چه در موقعیت‌یابی طبیعی یا پولی (منبع).

– نود درصد کاربران اینترنت پس از جستجو در اینترنت (منبع) درباره یک برند نظر می دهند، بنابراین محتوا برای جذب کاربران حیاتی است.

– نیمی از جستجوها کلیک ایجاد نمی کنند (منبع). بنابراین باید محتوای جذاب و مرتبطی ارائه کرد که جذابیت بیشتری نسبت به سایر رقبا داشته باشد.

مراحل کلیدی برای استراتژی سئوی شما

سئو چیست؟ تعریف و نکات ، هنگامی که از اهمیت یک استراتژی سئو خوب و دانستن اصول بهینه سازی موتور جستجو متقاعد شدید، تنها کاری که باید انجام دهید اجرای صحیح استراتژی های سئو است. بنابراین، در اینجا 4 نکته اساسی کلیدی برای توسعه یک استراتژی SEO متناسب با شرکت شما وجود دارد.

شناسایی مشتریان هدف

سئو چیست؟ تعریف و نکات ، تعیین صحیح نوع کاربرانی که می‌خواهیم هدف قرار دهیم، و همچنین نیازها و انتظارات آنها، گام مهمی برای هر استراتژی سئو است.

پس از ایجاد، می‌توانیم کلمات کلیدی استراتژیک خاصی را آسان‌تر اولویت‌بندی کنیم و محتوای مرتبط و مرتبط را برای جلب توجه آنها و تبدیل آنها به مشتری (و متعاقباً ایجاد وفاداری مشتری) ایجاد کنیم.

سئو چیست؟ تعریف و نکات ، به عنوان مثال، برای وب سایت یک فروشگاه فوتبال، می توانیم یک پروفایل معمولی ایجاد کنیم: ورزشکار بین 18 تا 35 سال. بنابراین، بر اساس نیازها و دغدغه‌های این پروفایل‌ها، می‌توانیم محتوایی مناسب برای آنها ایجاد کنیم.

تحقیق و اولویت بندی کلمات کلیدی استراتژیک

سئو چیست؟ تعریف و نکات ، تحقیق کلمات کلیدی استراتژیک به شما امکان می دهد:

– حداکثر عملکرد را از نظر ترافیک در بخش خود بدانید.

– عملکرد هر کلمه کلیدی استراتژیک را در بخش خود کنترل کنید.

– اهداف ترافیک SEO را تعریف کنید.

– کلمات کلیدی را که مستقیماً با حوزه معنایی صنعت شما مرتبط هستند فهرست و اولویت بندی کنید. برای این کار می توانید از ابزارهایی مانند SEMrush یا Ahrefs استفاده کنید.

– کلمات کلیدی را که رقبای مستقیم شما برای آنها رتبه بندی می کنند، تجزیه و تحلیل کنید، بنابراین سایر کلمات کلیدی مرتبط با صنعت خود را شناسایی کنید.

– کلمات کلیدی را در گروه های موضوعی سازماندهی کنید، آنها را با طیف های مختلف محصولات و/یا خدمات شرکت خود تطبیق دهید.

– موقعیت پورتال خود را با این کلمات کلیدی نظارت کنید تا عملکرد سئو آن را تجزیه و تحلیل کنید.

– اولویت بندی کلمات کلیدی که می توان آنها را بهبود بخشید تا یک استراتژی SEO را تعریف کنید که به وب سایت شما امکان می دهد دیده شود.

سئو چیست؟ تعریف و نکات ، پس از انجام همه اینها، ما آماده هستیم تا به مرحله اساسی بعدی استراتژی SEO خود برویم.

اهداف استراتژی سئو را تعریف کنید

سئو چیست؟ تعریف و نکات ، این مرحله برای محاسبه ROI (بازده سرمایه گذاری) استراتژی سئوی شما و ارزیابی اثربخشی هر تصمیم ضروری است. اهداف استراتژی سئو معمولاً با افزایش ترافیک، جذب مشتریان جدید بالقوه، افزایش جایگاه کلمات کلیدی استراتژیک، کاهش هزینه های مرتبط با سئو، افزایش محبوبیت و غیره مرتبط هستند.

چگونه استراتژی سئو خود را آماده کنیم؟

سئو چیست؟ تعریف و نکات ، برای دستیابی به اهداف تعیین شده، لازم است که ارکان سئو را تحلیل کنیم:

– پشتیبانی فنی: کاستی های فنی پورتال وب چیست؟ چگونه آنها را تعمیر کنم؟

– تجربه کاربری: کاربران از چه نوع دستگاه هایی دسترسی دارند؟ چگونه می توانم پیمایش در رابط پورتال وب را آسان کنم؟ برای ایجاد وفاداری کاربران چه کنیم؟

– محتوا: چه محتوایی را باید بهینه کنیم؟ چه محتوای جدیدی ایجاد کنیم؟ چگونه معناشناسی محتوا را بهینه کنیم؟

– توصیه ها: می خواهیم چند بک لینک بگیریم؟ چه نوع پیوندهایی؟ چگونه آنها را بدست آوریم؟

با همه اینها، اکنون می توانید خود را مبتدی در هر چیزی که مربوط به سئو و موتورهای جستجوی اینترنتی است بدانید. بنابراین، شما فقط باید شروع به آماده سازی استراتژی سئوی وب سایت خود کنید تا در نتایج جستجوی گوگل، بینگ یا یاهو، در میان سایرین، از موقعیت های بالاتری برخوردار شوید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + 20 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟