صدای برند چیست ؟

صدای برند چیست ؟ ، 5 نکته

صدای برند چیست ؟ ؛ در کار برندسازی، مردم اغلب به این فکر می‌کنند که برند از نظر بصری چگونه به نظر می‌رسد، از فونت‌ها گرفته تا رنگ‌ها و سبک‌های طراحی.

چیزی که گاهی نادیده گرفته می شود صدای برند است. با گنجاندن رسانه های اجتماعی در تلاش های بازاریابی، صدای برند به عنوان راهی برای متمایز شدن از انبوه گپ های دیجیتالی مهم تر از همیشه شده است.

حتی اگر با این اصطلاح آشنا نباشید، احتمالاً آن را تجربه کرده اید. شرکتی که لوازم موج سواری می فروشد، واژگان و نگرش یک موج سوار را به خود می گیرد.

شرکت پوشاک توئین زبان خود را شل می کند و از زبان عامیانه رایج برای ارتباط با مخاطبان هدف خود استفاده می کند.

در حالی که می‌توانید بدون داشتن صدای برند متمایز از آن دور شوید، می‌توانید پس از ایجاد یک برند بازاریابی خود را بسیار جلوتر ببرید.

بیایید به جزئیات بیشتر در مورد اینکه صدای برند چیست و چگونه می توانید یکی از خود را توسعه دهید، برویم.

صدای برند چیست ؟
صدای برند چیست ؟ – کالج نوین

صدای برند چیست؟

صدای برند چیست ؟ ؛صدای برند شخصیت متمایز یک برند در ارتباطات خود است. تصور کنید به یک مهمانی شام رفته اید و در حال گپ زدن با همه مهمانان هستید. یک نفر متمایز است زیرا در داستان سرایی به شیوه ای متمایز و منحصر به فرد عالی است.

جریان کلمات آنها، زبانی که به کار بردند و شخصیت آنها همه با هم ترکیب شدند تا تجربه ای به یاد ماندنی را ایجاد کنند. در واقع، وقتی آن داستان را بازگو می کنید، بلافاصله به آن شخص فکر می کنید.

حالا آن مهمان شام را به صدای برند تبدیل کنید. برند شما آنلاین کیست؟ اگر برند شما یک شخص بود، چه ویژگی های شخصیتی را به خود می گرفت و فعالانه از چه چیزهایی اجتناب می کرد؟

برند شما از چه عبارات و انتخاب های سبکی به طور ثابت استفاده می کند؟

همه موارد فوق با هم ترکیب می شوند تا صدای برند شما را ایجاد کنند. این شخصیت در هر جایی که برند شما صحبت می کند، از جمله خبرنامه ها، پست های رسانه های اجتماعی، ارتباطات رسمی داخلی مانند اطلاعیه های شرکت و تبلیغات اعمال می شود.

 

چرا صدای برند اهمیت دارد؟

 صدای برند چیست ؟ ؛چرا باید به صدای برند خود اهمیت دهید؟ چرا آن روز هر آنچه را که می خواهید به هر سبکی که دوست دارید بنویسید؟

چشم انداز دیجیتال شلوغ است. این مملو از صحبت های مارک ها و افراد است. شما فقط بر اساس محتوای بصری، نوع طراحی لوگو یا ویژگی های محصول خود می توانید تا حد زیادی متمایز شوید.

محتوای نوشتاری شما به همان توجه و ثباتی نیاز دارد که به سایر عناصر حضور برند خود می دهید.

صدای برند به شما کمک می کند تا از دیگران متمایز شوید. در Sprout Social Index، مصرف کنندگان مورد بررسی دلایلی داشتند که چرا برخی از برندها بیش از دیگران برجسته هستند.

40 درصد محتوای به یاد ماندنی، 33 درصد شخصیت متمایز و 32 درصد داستان قانع کننده را بیان کردند. در هر سه این جنبه، صدای برند نقش مهمی ایفا می کند. بدون صدای برند متمایز نمی توانید شخصیت متمایز داشته باشید.

محتوا فقط مربوط به عکس یا فیلم نیست. این شامل کلمات و گرافیک است. نحوه معرفی خود برای مصرف کنندگان مهم است. همین شاخص تحقیق کرد که چرا مصرف کنندگان برندها را در رسانه های اجتماعی دنبال نمی کنند.

چهل و پنج درصد از مصرف کنندگان به محتوای نامربوط اشاره کردند. ارسال محتوایی که با سبک درک شده برند شما مطابقت ندارد یکی از راه‌های لغو فالو کردن حساب شما است.

در نهایت، صدای برند اهمیت دارد زیرا می‌خواهید برند شما ثابت و قابل تشخیص باشد. آگاهی از برند زمانی موفق می شود که بتوانید برندی را فقط با محتوای آن شناسایی کنید، قبل از اینکه ببینید چه کسی آن را پست کرده است.

صدای برند چیست ؟
صدای برند چیست ؟ – کالج نوین

5 نکته برای توسعه صدای برند شما

صدای برند چیست ؟ ؛بنابراین اکنون که اهمیت صدای برند مشخص شده است، چگونه می توانید یک صدای متمایز ایجاد کنید؟ از پنج نکته زیر استفاده کنید تا بفهمید صدای برند شما چیست.

1. همه چیز را مستند کنید و سازگار باشید

صدای برند چیست ؟ ؛درست مانند راهنمای برند بصری و استراتژی اجتماعی شما، صدای برند شما نیز به مستندات نیاز دارد. مگر اینکه یک نفر مدیریت تمام ارتباطات و بازاریابی را داشته باشید، سند صوتی برند برای چندین بخش مفید خواهد بود.

به عنوان یک مرجع برای هر کسی که با صدای برند می نویسد وجود دارد. پست‌های رسانه‌های اجتماعی و کپی‌های بازاریابی را کنترل و ثابت نگه می‌دارد.

سند باید با ارزش های اصلی و بیانیه ماموریت شرکت شما شروع شود. شما باید بتوانید برخی از ویژگی های شخصیتی تعیین کننده را از این اظهارات بیرون بکشید.

سایر اجزای سند شامل ویژگی های شخصیتی، واژگان رایج، عبارات برند و مهمتر از همه، مثال ها است.

شما می‌خواهید نمونه‌های زیادی بنویسید که هم نحوه نوشتن در شخصیت برند مورد نظرتان را نشان می‌دهد و هم اینکه چه نوع انتخاب‌هایی خیلی خارج از سبک تعریف‌شده شما هستند.

2. صدای فعلی خود را حسابرسی کنید

صدای برند چیست ؟ ؛نیاز به الهام گرفتن در مورد اینکه شخصیت برند شما چگونه باید باشد؟ به ارتباطات فعلی خود نگاهی بیندازید. مطمئن شوید که از تمام ارتباطات نمونه‌هایی را گرفته‌اید تا دید کلی خوبی از وضعیت فعلی صدا داشته باشید.

ممکن است متوجه شوید که صدای شما به دلیل نویسندگان مختلف یا استفاده از کلمات خاص نسبت به دیگران ناسازگار است.

توجه داشته باشید که مخاطب هدف شما چگونه با شما تعامل دارد و چگونه صحبت می کند. چه ویژگی های صوتی مشترکی در پست های با عملکرد برتر و مسائل خبرنامه دارند؟

از اینجا، می‌توانید متوجه شوید که شخصیت برندتان در حال حاضر چیست و سپس فرآیند طوفان مغزی ویژگی‌های بیشتری را که می‌خواهید از آنها تقلید کنید، شروع کنید.

3. مخاطبان و شخصیت های خود را شناسایی کنید

صدای برند چیست ؟ ؛راه دیگری برای فرمول‌بندی صدای برندتان این است که ببینید مخاطبان و شخصیت‌های بازاریابی شما چه کسانی هستند.

اگر مخاطبان هدف شما جوان‌تر هستند، می‌خواهید از زبانی استفاده کنید که با آنها طنین انداز شود. استفاده از زبان آشنا برای نسل های قدیمی تنها به بیگانگی مخاطبان جوان شما کمک می کند.

همانطور که از طریق مخاطبان و شخصیت‌های خود کار می‌کنید، ویژگی‌ها و واژگان رایجی را که می‌خواهید به‌عنوان یک برند انتخاب کنید، فهرست کنید.

یک برند ساحل غربی با مخاطبان هدف ساحل غربی، زبان عامیانه منطقه ای را به خود می گیرد.

یک توصیه: خیلی از عملکردهای فعلی برند خود دور نشوید. شما می خواهید صدای خود را به صورت واقعی و نه به صورت رباتیک ارائه دهید یا ظاهری شبیه به دنبال کردن روندها بدهید.

4. لحن خود را بشناسید

صدای برند چیست ؟ ؛صدای برند همان چیزی است که شما می گویید و لحن برند نحوه بیان آن است. لحن شما ممکن است بین مخاطبان متفاوت باشد، بنابراین ایده خوبی است که زمان استفاده از لحن های خاص را در موقعیت های خاص مستند کنید.

روش هیجان انگیزی که شما یک محصول جدید را اعلام می کنید، همان لحنی که هنگام پاسخ دادن به شکایت مشتری می گیرید، نخواهد بود.

سناریوهای رایجی که به عنوان یک برند با آنها روبرو می شوید را شناسایی کنید و آنها را در لحن های مختلفی که می خواهید انتخاب کنید طبقه بندی کنید.

برای مثال، در Sprout، ما دستورالعمل‌های سبک خود را برای تنظیم دقیق صدای برند برای سناریوهای مختلف، مانند تفاوت بین بیانیه‌های رسمی‌تر رسانه‌ای و پاسخ‌های اجتماعی معمولی، ایجاد کرده‌ایم.

5. مرور و تطبیق

صدای برند چیست ؟ ؛توسعه صدای برند یک تلاش یکباره نیست. باید در زمان‌های تعیین‌شده، مانند یک بار در سال یا در طول تعمیرات اساسی برندینگ، و در طول رویدادهای مهمی که استراتژی بازاریابی شرکت شما را تغییر می‌دهند، بررسی و اصلاح شود.

زبان تکامل می یابد و کلماتی که پنج سال پیش استفاده می کردید ممکن است امروز مرسوم نباشد. بدون بررسی مداوم صدای برند خود، در معرض خطر قدیمی بودن یا عدم ارتباط با رویدادهای جاری هستید.

به عنوان مثال، استفاده از GIF در رسانه های اجتماعی امروز به اندازه پنج سال پیش رایج نبود. اما آنها به یک پذیرش عمومی تبدیل شده‌اند و اکنون در اکثر پلتفرم‌های اصلی رسانه‌های اجتماعی به راحتی قابل دسترسی هستند.

صدای برند چیست ؟
صدای برند چیست ؟ – کالج نوین

نمونه هایی از صدای برند متمایز

صدای برند چیست ؟ ؛این یک چیز است که بگوییم برند شما باید یک شخصیت منحصر به فرد داشته باشد، اما این یک چالش دیگر است که آن را با موفقیت به روشی ارگانیک و معتبر اجرا کنید. برای کمک به الهام بخشیدن به تلاش های شما برای تعریف یا اصلاح صدای برند، در اینجا سه ​​شرکت با صدای برند متمایز آورده شده است.

Apple

تبلیغات اپل به راحتی از روی تصاویر مینیمالیستی آنها قابل شناسایی است، اما محتوای نوشتاری آنها به همان اندازه منحصر به فرد است.

کلمات جفت شده با تصاویر آنها با دقت انتخاب شده و کوتاه است. در وب سایت آنها، صدای برند آنها از طریق انتخاب زبان ساده، مستقیم و باز آشکار است.

اپل در صفحه کسب و کار کوچک خود از زبانی استفاده می کند که معمولاً در بین صاحبان مشاغل کوچک استفاده می شود. آنها مستقیماً به روشی معمولی و جذاب به سراغ اصل مزایای خود می روند.

این شرکت از مردم می خواهد که از محصولات آنها استفاده کنند.

پرداختن عمیق به جنبه های فنی محصولات آنها به عنوان اولین تعامل آنها با یک مشتری به خوبی انجام نمی شود مگر اینکه آنها بدانند که مشتری از قبل با آن واژگان آشنا بوده است.

کپی راه‌حل‌هایی که ارائه می‌کنند مستقیم و به راحتی قابل هضم است، و حتی این انتخاب‌های زبانی به پرداختن به نقاط دردناک مخاطب مانند تنگنای زمان یا عامل ارعاب راه‌حل‌های فنی کمک می‌کنند و در عین حال شخصیتی قابل شناسایی را حفظ می‌کنند.

Mailchimp

بیش از نیم دهه پیش، Mailchimp راهنمای صوتی خود را در دسترس عموم قرار داد تا همه بتوانند آن را ببینند.

جزئیاتی که در آن وارد شد، از جمله نکات نگارشی و املایی، به عنوان یک مثال راهنمای صوتی عالی عمل کرد. هرکسی که راهنما را می‌خواند، چه در شرکت باشد یا نباشد، می‌تواند با صدای Mailchimp بنویسد یا از رویکرد خود برای مستندسازی سبک و لحن برند تقلید کند.

پست وبلاگ mailchimp
صدای سرگرم کننده و معمولی Mailchimp را می توان در پست های رسانه های اجتماعی و پست های وبلاگ آنها مشاهده کرد.

پست وبلاگ بالا نشان می دهد که آنها چگونه برای مخاطبان خود می نویسند. کلمات مستقیم و آموزنده هستند، اما همچنان معمولی و محاوره ای هستند، که با صدای برند که در دستورالعمل های آنها تعیین شده است، مطابقت دارد.

Oatly (جو دوسر)

کار برندسازی Oatly ترکیبی از تصاویر سرگرم کننده و کپی عجیب و غریب آن است. صدای برند را در همه چیز از بسته بندی آنها گرفته تا زیرنویس رسانه های اجتماعی آنها خواهید دید.

 

نتیجه

صدای برند چیست ؟ ؛اکنون که به اطلاعات بیشتری در مورد صدای برند مجهز شده اید، زمان آن فرا رسیده است که صدای خود را ایجاد کنید.

برای الهام گرفتن بیشتر از راهنمای صوتی برند، برای ایده‌های بیشتر از برندها، از راهنمای صوتی، آهنگ و محتوا دیدن کنید. هیچ شخصیتی تا زمانی که منحصر به فرد و متناسب با برند و مخاطبان شما باشد، زیاد نیست.

و به یاد داشته باشید که اولویت‌های شرکت شما ممکن است با تغییر زمان تغییر کند، بنابراین سند صوتی برند همیشه در حال پیشرفت است.

این مقاله را مطالعه کنید  نقش بلاک چین در دیجیتال مارکتینگ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − سه =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟