چارچوب محتوا چیست؟

چارچوب محتوا چیست؟ ؛ 7 نکته

چارچوب محتوا چیست؟ ؛چارچوب محتوا یک سیستم اساسی است که شما را در فرآیند تولید محتوا راهنمایی می کند. این مقاله شما را به گونه ای ساختار می دهد که به طور موثر بینش محتوای شما را ارائه می دهد.

در طول سال گذشته، ما هفت چارچوب محتوای مختلف را بررسی کرده‌ایم. در طول این مدت، ما ترافیک ارگانیک خود را بیش از 1000٪ افزایش داده ایم و در صفحه اول گوگل برای بسیاری از عبارات جستجوی بسیار رقابتی قرار گرفته ایم.

در این مقاله، تجربیات خود را در مورد هر فریم‌ورک، مزایا و معایب هر یک، نکات شخصی‌ام برای موفقیت، و اینکه کدام فریم‌ورک‌ها برای ما بهتر کار می‌کنند، شرح خواهم داد.

1) پست فهرست استاندارد

چارچوب محتوا چیست؟ ؛همه عاشق یک لیست خوب هستند. یک پست فهرست استاندارد معمولاً حاوی یک مقدمه کوتاه، موارد فهرست و در نهایت یک نتیجه گیری کوتاه است. عناصر لیست به سادگی به سایت های دیگر پیوند داده می شوند یا موضوع را خلاصه می کنند.

موارد مثبت

چارچوب محتوا چیست؟ ؛یکی از بزرگترین مزایای یک پست لیست استاندارد این است که نوشتن آنها آسان است. برای جمع آوری یک فهرست عالی، لازم نیست یک واژه ساز با استعداد باشید.

برای ما، فهرست‌ها و پست‌های فهرست گسترده (که در زیر پوشش داده می‌شود) برخی از موفق‌ترین محتوای ما بوده‌اند.

موارد منفی

چارچوب محتوا چیست؟ ؛اگر فهرست های زیادی وجود دارد که موضوع شما را پوشش می دهد، ممکن است کمی کار (و زمان) بخواهد تا پست لیست شما به بالای گوگل برسد.

این مقاله را مطالعه کنید  مزایای مشاغل دیجیتال مارکتینگ

نکته حرفه ای

چارچوب محتوا چیست؟ ؛تاکتیک‌هایی مانند تکنیک آسمان‌خراش و طعمه Ego را در پست‌های فهرست خود اجرا کنید. اگر لیست شما طولانی تر، جامع تر و به زیبایی طراحی شده باشد، همه لیست های دیگر درباره موضوع شما را تحت الشعاع قرار می دهد.

چارچوب محتوا چیست؟
چارچوب محتوا چیست؟ – کالج نوین

2) پست فهرست گسترده

چارچوب محتوا چیست؟ ؛پست لیست گسترده، که توسط برایان دین از Backlinko ابداع شده است، اقتباسی از پست لیست استاندارد است. همانطور که قبلاً اشاره کردم، تعداد زیادی پست لیست در وب وجود دارد. چگونه مال خود را متمایز از دیگران می کنید؟

به جای فهرست کردن دسته ای از موضوعات یا پیوندها، پست فهرست گسترده فراتر از یک پست لیست استاندارد است و در هر مورد به بررسی عمیق می پردازد.

چارچوب محتوا چیست؟ ؛از نظر گوگل و خوانندگان شما، این لیست ها سرشار از بینش هستند.

موارد مثبت

چارچوب محتوا چیست؟ ؛این قطعا موفق ترین چارچوب محتوای ما بوده است. پست های لیست گسترده ما به طور مداوم در صفحه اول گوگل رتبه بندی می شوند.

چارچوب محتوا چیست؟ ؛پست‌های فهرست گسترده معمولاً محتوای طولانی هستند که Google ترجیح می‌دهد آن‌ها را به خوانندگان نشان دهد.

همچنین، در مقایسه با پست‌های لیست رقیب، پست فهرست گسترده‌تر بسیار جامع‌تر خواهد بود و ارزش بیشتری برای مخاطبان شما فراهم می‌کند.

موارد منفی

چارچوب محتوا چیست؟ ؛تولید یک پست با فهرست گسترده نیاز به مقدار زیادی کار دارد. برای مثال، چند هفته طول کشید تا فقط داده‌های یکی از پست‌هایمان درباره بهترین برنامه‌های تجاری را جمع‌آوری کنیم.

گرچه ارزشش را داشت. گوگل از نظر تعداد کلمات کلیدی رقابتی، رتبه سوم یا بالاتر را دارد. طراحی و سازماندهی پست های لیست گسترده ممکن است به زمان بیشتری نیز نیاز داشته باشد.

این مقاله را مطالعه کنید  نحوه استفاده از توییتر برای تجارت ، 4 تصور اشتباه

چارچوب محتوا چیست؟ ؛ممکن است لازم باشد عناصر را بر اساس دسته بندی گروه بندی کنید و پیوندهای پرش به بخش های مختلف محتوا ارائه دهید. این باعث می شود محتوای شما قابل هضم تر باشد.

نکته حرفه ای

چارچوب محتوا چیست؟ ؛مشابه نکته حرفه ای Standard List Post، شما می خواهید مقاله شما عمیق تر و بهتر از هر کس دیگری باشد. بنابراین هنگام طراحی و سازماندهی پست وقت بگذارید.

شما باید مطمئن شوید که خوانندگان شما می توانند به راحتی اطلاعات مورد نظر خود را پیدا کنند.

3) راهنمای رفتن به

چارچوب محتوا چیست؟ ؛کتاب راهنمای رفتن به فهرستی از پست‌های برتر درباره یک موضوع خاص است.

چارچوب محتوا چیست؟ ؛بزرگترین تفاوت بین این چارچوب محتوا و چارچوب‌های نوع فهرست این است که یک کتاب راهنما معمولاً مانند یک کتاب سازمان‌دهی می‌شود، با معرفی مختصری برای هر موضوع فرعی و پیوندهایی به بهترین محتوای موجود در اطراف آن موضوعات.

موارد مثبت

چارچوب محتوا چیست؟ ؛این یکی از ساده ترین انواع محتوا برای تولید است. حتی یک آماتور کامل مانند من می تواند یک کتاب راهنمای عالی ایجاد کند. شما واقعاً نیازی به نوشتن آنقدر ندارید.

همچنین این یک راه عالی برای استفاده مجدد از بهترین محتوای موجود است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که محتوا را منبع و سازماندهی کنید.

موارد منفی

چارچوب محتوا چیست؟ ؛از آنجایی که شما با کتاب راهنمای خود محتوای دیگران را تبلیغ می کنید، نویسندگان اصلی باید انگیزه ای برای اشتراک گذاری و تبلیغ اثر شما داشته باشند. متأسفانه، آنها ممکن است همیشه اهمیتی به ترویج آن ندهند.

این مقاله را مطالعه کنید  استراتژی بازاریابی دیجیتال: 10 نکته برای مبتدیان

همچنین ممکن است مجبور شوید محتوایی را انتخاب کنید که تازه نیست. ما موفق شده‌ایم پست‌هایی در این سبک کسب کنیم تا رتبه‌بندی شوند، اما این کار به تحقیق و کار زیادی نیاز داشت.

نکته حرفه ای

چارچوب محتوا چیست؟ ؛از گرافیک در کتاب راهنمای خود استفاده کنید تا از نظر بصری جذاب‌تر شود. کتاب راهنما شامل پاراگراف‌های کوتاهی است، بنابراین افزودن تصاویر واضح می‌تواند به آن احساس یک کتاب واقعی بدهد.

چارچوب محتوا چیست؟
چارچوب محتوا چیست؟ – کالج نوین

4) راهنمای چگونه

چارچوب محتوا چیست؟ ؛راهنمای چگونه یک چارچوب محتوایی است که در آن نحوه استفاده از یک محصول یا انجام یک کار را توضیح می دهید. این کتاب بسیار متمرکزتر از یک کتاب راهنما است، بنابراین برای ایجاد آن باید به تحقیقات یا دانش خود تکیه کنید.

موارد مثبت

چارچوب محتوا چیست؟ ؛گوگل، معمولاً وقتی محتوای شما می تواند به سؤالی پاسخ دهد یا مشکلی را حل کند، دوست دارد. و راهنما روشی عالی برای ارائه ارزش به مخاطبان است.

تا کنون، تقریباً همه راهنماهای ما بدون نیاز به ایجاد تعداد زیادی بک لینک، ترافیک ارگانیک ثابتی دریافت می کنند.

چارچوب محتوا چیست؟ ؛اگر بتوانید به طور موثر برای موتورهای جستجو بهینه سازی کنید، ممکن است Google راهنمای شما را در قطعه برجسته، برجسته کند.

با بهینه‌سازی «راهنمای نحوه ارسال شغل در Craigslist» برای رتبه‌بندی این قطعه، Google آن را در رتبه اول قرار داد. و ما حتی مجبور نبودیم یک بک لینک بسازیم.

موارد منفی

چارچوب محتوا چیست؟ ؛راهنماهای چگونه به زمان و تخصص موضوعی قابل توجهی برای تولید نیاز دارند. شما باید بیشتر از هر چارچوب دیگری بنویسید.

نکته پر طرفدار

چارچوب محتوا چیست؟ ؛تمام نکات آماده راهنمای خود را روشن کنید. حتی اگر این یک مرحله یا جزئیات واضح است، فقط آن را به زبان بیاورید و محتوای خود را برای مردم آسان کنید. آنچه برای شما واضح است ممکن است برای مخاطبان شما واضح نباشد.

5) جمع بندی تخصصی

چارچوب محتوا چیست؟ ؛جمع بندی تخصصی مجموعه ای از نقل قول ها یا مصاحبه های کوتاه با افراد با نفوذ در صنعت شما است. شما اساساً با گروهی از متخصصان تماس می گیرید، از آنها سؤالات خاصی می پرسید و پاسخ های آنها را در یک مقاله جمع آوری می کنید.

برای انجام موثر این کار، باید چند نکته ظریف را درک کنید، اما نکته مهم این است که کارشناسانی که با آنها مصاحبه می کنید بیشتر مطالب را برای شما می نویسند.

موارد مثبت

چارچوب محتوا چیست؟ ؛هنگامی که پاسخ های کارشناسان خود را جمع آوری کردید، به راحتی می توانید یک قطعه واقعا منحصر به فرد و عالی از محتوای طولانی تولید کنید.

چارچوب محتوا چیست؟ ؛یکی دیگر از مزایای بزرگ یک پست جمع بندی خبره این است که مشارکت کنندگان شما انگیزه ای برای تبلیغ مقاله برای مخاطبان خود خواهند داشت.

موفق ترین جمع بندی ما درباره کار از راه دور بود. این مقاله بیش از 100 بک لینک دارد و بیشتر لینک های اولیه از مشارکت کنندگان مقاله آمده است.

این همچنین به ما کمک کرد تا با بسیاری از کارشناسان صنعت ارتباط برقرار کنیم، فرصت‌های وبلاگ نویسی دیگری ایجاد کرد و علاقه نویسندگان جریان اصلی را به موضع ما در مورد کار از راه دور برانگیخت.

موارد منفی

چارچوب محتوا چیست؟ ؛در حالی که ایجاد یک پست جمع‌آوری تخصصی ممکن است کار زیادی لازم نداشته باشد، جمع‌آوری اطلاعات تماس کارشناسان و جمع‌آوری پاسخ‌های آن‌ها می‌تواند انگشت شمار باشد، به خصوص اگر اولین بار باشد که این کار را انجام می‌دهید.

جمع بندی بعدی شما آسان تر خواهد بود زیرا می توانید دوباره با برخی از کارشناسان مشابه مصاحبه کنید. اما یک تپه شیب دار برای بالا رفتن در اولین دور زدن شما وجود خواهد داشت.

چارچوب محتوا چیست؟ ؛یکی دیگر از اشکالات مهم این است که شما برای تکمیل قطعه خود به برنامه های اینفلوئنسرهای رسانه های اجتماعی وابسته هستید. در مقایسه با نوشتن قطعه خودتان، مطمئناً کنترل کمتری بر زمان تولید یک پست جمع بندی خبره خواهید داشت.

نکته حرفه ای

برای طرح سؤالات خود وقت بگذارید زیرا فقط یک بار برای مصاحبه با اکثر کارشناسان فرصت دارید. اگر سؤالات شما واضح و سرراست باشد، احتمال شرکت در آنها بیشتر خواهد بود.

6) پست به سبک مصاحبه

با این چارچوب، شما به سادگی با یک متخصص در مورد موضوعی که می خواهید پوشش دهید مصاحبه می کنید و مصاحبه را به یک مقاله تبدیل می کنید. این بیشتر یک رویکرد ژورنالیستی برای تولید محتوا است.

موارد مثبت

بعد از انجام مصاحبه، مقاله نیازی به نوشتن زیاد ندارد. همچنین می‌توان از متخصصی که با او مصاحبه کردید، درخواست کرد که مقاله را در کانال‌ها و شبکه‌های رسانه اجتماعی خود تبلیغ کند.

 از آنجایی که نشان می‌دهید چگونه یک متخصص با موضوع خاصی برخورد می‌کند، پست شما منحصر به فرد و قانع‌کننده خواهد بود.

مصاحبه ها فرصتی برای تولید محتوا در رسانه های مختلف فراهم می کند. به عنوان مثال، ما اکنون با صاحبان مشاغل کوچک مصاحبه می کنیم و آنها را در پادکست خود، وبلاگ خود و — در ادامه راه — در کتاب خود به نمایش می گذاریم.

یک مصاحبه می تواند بسیار روشنگر باشد، بنابراین فرصت های زیادی برای استفاده مجدد از آن در قالب های مختلف محتوایی وجود دارد.

موارد منفی

وقتی برای اولین بار این روش را امتحان کردیم، در زمان بندی مصاحبه ها با مسائل زیادی مواجه شدیم. ما همچنین تلاش کردیم تا کارشناسان را متقاعد کنیم که محتوای ما را برای طرفداران خود تبلیغ کنند.

پس از تلاش های اولیه، ما در واقع فکر کردیم که سرمایه گذاری زمانی دیگر ارزشش را ندارد، اما دوباره این رویکرد را امتحان کردیم و موفقیت هایی را شاهد بودیم.

نکته حرفه ای

با ریز اینفلوئنسرها در صنعتی که پوشش می دهید مصاحبه کنید. آنها تمایل بیشتری به تبلیغ مقاله شما خواهند داشت، جایی که یک سلبریتی بزرگ انگیزه کمتری برای کمک به شما خواهد داشت.

چارچوب محتوا چیست؟
چارچوب محتوا چیست؟ – کالج نوین

7) اینفوگرافیک

امروزه اینفوگرافیک ها بسیار محبوب هستند. آنها منحصر به فرد و جذاب هستند زیرا مجموعه داده ها را برای گفتن داستان های متقاعد کننده تجسم می کنند.

موارد مثبت

طبق گفته Massplanner، اینفوگرافیک ها سه برابر بیشتر از هر نوع محتوای دیگری در رسانه های اجتماعی مورد پسند و به اشتراک گذاشته می شوند.

شما به راحتی می توانید با اشتراک گذاری اینفوگرافیک های خود در Pinterest، Visual.ly و فهرست اینفوگرافیک آگاهی خود را گسترش دهید.

همچنین می توانید با منابعی که در اینفوگرافیک خود ذکر کرده اید تماس بگیرید و از آنها بخواهید که آن را تبلیغ کنند.

موارد منفی

برای ایجاد یک اینفوگرافیک عالی به چند قطعه طراحی گرافیکی نیاز دارید. یا می توانید برای انجام آن به کسی پول بدهید.

ابزارهایی مانند Venngage می توانند به شما در ایجاد اینفوگرافیک خود کمک کنند، اما قابلیت های این ابزارها تا حدودی محدود است، بنابراین گرافیک می تواند کمی عمومی به نظر برسد.

بازار اینفوگرافیک نیز بیش از حد اشباع شده است. اینفوگرافیک های واقعا عالی وجود دارد، اما تعداد زیادی از آنها وجود دارد که هیچ کاری جز جمع آوری گرد و غبار اینترنت انجام نمی دهند.

سابقه ما با اینفوگرافیک عالی نبوده است. هیچ یک از اینفوگرافیک های ما در گوگل به این خوبی رتبه بندی نکرده اند.

از نظر اشتراک‌گذاری‌های اجتماعی، اینفوگرافیک بازاریابی اسنپ چت ما با بیش از 800 پین در Pinterest بهترین عملکرد را داشته است. با این حال، ارزش جستجوی آن هنوز پایین است

نکته حرفه ای

هنگامی که اینفوگرافیک خود را ایجاد می کنید، مطمئن شوید که محتوای گرافیکی را در مقدمه خود تجزیه و تحلیل کنید.

گوگل نمی تواند گرافیک شما را بخزد، بنابراین برای توضیح فرضیه قطعه خود به متن نیاز دارید. این تنها راهی است که گوگل می تواند واقعاً بفهمد مقاله شما در مورد چیست.

 

افکار نهایی

به عنوان نویسندگان آماتور، ما به شدت به ساختار چارچوب های محتوای موجود متکی هستیم. آن‌ها به ما کمک می‌کنند محتوای باکیفیت تولید کنیم و حضور جستجوی خود را به طور گسترده تقویت کنیم.

ما موفقیت مداومی را با پست‌های فهرست گسترده، راهنماهای نحوه انجام، و جمع‌بندی کارشناسان تجربه کرده‌ایم. هر یک از این چارچوب‌ها به ما کمک می‌کنند تا قطعات غنی از محتوای طولانی را ایجاد کنیم که ارزش زیادی برای خوانندگان ما فراهم می‌کند.

برای ما، این سه چارچوب بیشترین مزایا را نسبت به مدت زمانی که برای ایجاد آنها طول می کشد، ارائه می دهند. بسته به مجموعه مهارت و صنعت خود می توانید تجربه متفاوتی داشته باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × چهار =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟