تجربه کاربری (UX) چیست

تجربه کاربری (UX) چیست ، 10 روش نوشتن

تجربه کاربری (UX) چیست ؛ اگر از شما خواسته شود که مهمترین عناصر یک وب سایت را خلاصه کنید، چه می گویید؟ گرافیک خوب؟ ویدیو قوی؟ طراحی واضح و نرم، یا فونت های زیبا؟ در واقع، چیزی مهمتر از همه موارد بالا (اگرچه مهم است)، کپی در وب سایت شما است.

برخی از زشت‌ترین وب‌سایت‌ها با درگیری بالا هیچ طراحی یا تصویری «صاف» ندارند، آنها فقط کلماتی خوش ساخت دارند.

این مقاله علم و هنر نوشتن تجربه کاربری (UX) را معرفی می کند. همچنین مثال‌های عملی و خلاصه‌ای از بهترین روش‌ها را برای اعمال مستقیم در پلتفرم تجارت الکترونیک امروز ارائه می‌کند.

تجربه کاربری (UX) چیست
تجربه کاربری (UX) چیست – کالج نوین

اهمیت UX Writing

 تجربه کاربری (UX) چیست ؛نحوه ارتباط ما در وب بسیار مهم است که به درستی انجام شود. از سرفصل های مهم گرفته تا ریز کپی، سفر خرید مشتری باید صاف باشد. نوشتن UX را می توان به عنوان “عمل نوشتن نسخه برای نقاط تماس با کاربر” تعریف کرد (کریستینا بیوران، طراح ارشد UX در ForumOne).

در اینجا چند مثال وجود دارد که چرا نوشتن UX خوب بسیار حیاتی است:

 تجربه کاربری (UX) چیست ؛یک سوم خریداران آنلاین از خرید خود صرف نظر می کنند زیرا نمی توانند اطلاعات مناسب را پیدا کنند.

65 درصد از بازدیدکنندگان وب سایت در صورت نیاز به اطلاعات شخصی بیش از حد، فرمی را ارسال نمی کنند (Expedia تنها با حذف یک فیلد از فرم، درآمد خود را 12 میلیون دلار افزایش داد).

از این رو، می‌توان دریافت که مردم اغلب زمانی که موانع غیرضروری در مقابلشان قرار می‌گیرد، تجربه‌ای منفی دارند. برای رفع این مشکل، نوشتن تجربه کاربری بر تجربه مشتری تمرکز دارد.

این نقش نوشتن اغلب با نقش کپی رایتر، نویسنده فنی یا استراتژیست محتوا اشتباه می شود، اما در نوع خود کاملاً متمایز است.

 

هدف چیست؟

 تجربه کاربری (UX) چیست ؛کلمات اغلب انسانی ترین بخش کل تعامل با پلت فرم تجارت الکترونیک شما هستند. انتخاب زبان مناسب کلید حذف موانع پیچیده برای مشتری است.

کلماتی که ما می نویسیم برای مشتری کلیدی است:

از زمینه آنها در صفحه وب آگاه باشید

اطلاعات یا جزئیات ارائه شده را درک کنید

اعتماد به نفس داشته باشید که بدانید قدم بعدی چیست و چگونه آن را انجام دهید

 تجربه کاربری (UX) چیست ؛اگر کلمات اشتباه را بدون تحقیق انتخاب کنید، تجربه مشتری ضعیف خواهد بود. اطلاعات بد باعث می شود که مشتری از حقایق و جزئیات ارائه شده درس نگیرد.

همچنین باعث ایجاد انگیزه در مشتری برای اقدام نمی شود، در عوض آنها فرصت تکمیل کار خود را از دست خواهند داد. ارتباط خیلی مهم است.

حتی اگر طراحی فوق‌العاده باشد، اگر مشتری نتواند اطلاعات را درک کند، محصول فوراً دارای نقص است. افزودن محتوای اضافی به صفحه نیز همیشه مشکل را حل نمی‌کند، زیرا می‌تواند منجر به بار شناختی شود و کاربر به سادگی تسلیم شود و آن را ترک کند.

این مقاله را مطالعه کنید  10 نوع برتر دیجیتال مارکتینگ

در برقراری ارتباط، بیان کلمات مناسب و در زمان مناسب بسیار مهم است.

تجربه کاربری (UX) چیست
تجربه کاربری (UX) چیست – کالج نوین

چگونه می توانید مشتریان خود را درک کنید؟

 تجربه کاربری (UX) چیست ؛قبل از ورود به طرح یا نوشتن اولین پیش نویس خود، مهم است که ابتدا روی کاربر نهایی محصول زوم کنید. در مورد مشتریان خود، پیشینه آنها و سفرشان سؤال بپرسید.

در اینجا چند سوال مهم وجود دارد که باید در تلاش برای درک مشتریان خود بپرسید:

آنها چه می دانند؟

آنها چه میخواهند؟

نقاط درد آنها چیست؟

آنها به چه چیزی نیاز دارند؟

آنها کجا هستند؟

از چه وسیله ای استفاده می کنند؟

آنها چه انتظاراتی دارند؟

آنها چگونه به اینجا رسیدند؟

قبلا چه کار می کردند؟

آنها در مرحله بعد چه کاری می توانند انجام دهند؟

 تجربه کاربری (UX) چیست ؛هنگامی که درک دقیقی از کاربر خود دارید، سپس وظیفه اصلی را که می‌خواهند برای هر بخش از محصولی که در حال انجام آن هستند انجام دهند، در نظر بگیرید.

به عنوان مثال، برای صفحه محصول یک وب‌سایت تجارت الکترونیک، از خود بپرسید: «مشتریان من در این مرحله چه کارهایی می‌خواهند انجام دهند و چگونه می‌توانم آن را تامین کنم؟» پس از این، محتوای خود را اساساً برای برآورده کردن نیازهای آنها مطابقت دهید.

در اینجا یک مثال سریع است. فرض کنید محصول شما جدید است و تحقیقات شما نشان می دهد که مشتریان بالقوه محتاط هستند، نسبت به برند بی وفا هستند و مطمئن نیستند که آیا وب سایت شما قانونی است یا خیر.

 تجربه کاربری (UX) چیست ؛چالش تولید محتوایی است که این نیازها را برآورده کند. وقتی مشتری محصولات شما را مرور می کند چگونه به طور موثر اعتماد و اطمینان را القا می کنید؟

 

بهترین روش ها برای نوشتن UX

محتوای خود را قابل اسکن و خواندن کنید

 تجربه کاربری (UX) چیست ؛ارتفاع خط و فاصله مفاهیم چاپی هستند که می توانند برای خواندن عالی پیاده سازی شوند. تعدادی از قوانین سرانگشتی وجود دارد، اما به طور خلاصه باید یک شکاف ثابت و سالم بین خطوط و پاراگراف ها وجود داشته باشد.

برای کمک به مخاطب برای خواندن صفحات شما، تحقیقات نشان می دهد که در هر خط نسخه نباید بیش از 10 کلمه وجود داشته باشد. تحقیقات همچنین به توضیح نحوه تعامل افراد با صفحات پرداخته است، که نشان می دهد افراد نمی خوانند، بلکه اسکن می کنند.

 تجربه کاربری (UX) چیست ؛مهم است که متن خود را با سرفصل‌ها و ساختار واضح برجسته کنید (این شامل عنوان‌های فرعی، گلوله‌ها و مقدمه می‌شود) تا مشتری بتواند به راحتی مغز خود را اسکن کند.

یک الگوی رایج خواندن یا “مسیری” که مشتری طی می کند، که به “الگوی F” معروف است، اهمیت سلسله مراتب محتوا را نشان می دهد.

 تجربه کاربری (UX) چیست ؛در یک یادداشت جانبی، ابزارهای تحلیلگر موجود است که عبارات سرفصل های شما را نقد می کند. تحقیقات همچنین نشان می دهد که سرفصل ها باید شش کلمه باشند تا بیشترین تاثیر را داشته باشند.

این مقاله را مطالعه کنید  اهمیت کلمات کلیدی برای دیجیتال مارکتینگ

حذف محتوای ناخوانا که تأثیر وحشتناکی بر UX دارد

 تجربه کاربری (UX) چیست ؛برای برقراری ارتباط فقط به تصاویر متکی نباشید. آیکون ها، ایموجی ها و تصاویر اغلب در یک صفحه پراکنده می شوند، با این حال آنها هیچ جایگزین محکمی برای کلمات نیستند.

برخی از مرورگرها، به ویژه در تلفن همراه، برای بارگذاری تصاویر سنگین مشکل دارند و اگر محتوا بارگیری نشود، خوب نیست. تضاد رنگ قوی نیز مهم است که باعث خواندن و درک مطالب خوب می شود.

مخاطبان خود را در ذهن داشته باشید تا از موانع زبانی یا سردرگمی جلوگیری کنید

 تجربه کاربری (UX) چیست ؛اطمینان حاصل کنید که اصطلاحات استفاده شده متناسب با زمینه مخاطب است. برای مثال، نمایش قیمت‌های مالیات بر ارزش افزوده/مالیات فروش در یک وب‌سایت DIY ممکن است مشتری غیرتجاری را سردرگم کند.

در مورد استفاده احتمالی مشتری فکر کنید: آیا هنگام بررسی یک محصول به اطلاعات دقیق نیاز دارند؟ در غیر این صورت، نکات ساده ای را ارائه دهید که مصرف آن را برای مشتری آسان تر می کند.

 تجربه کاربری (UX) چیست ؛اطمینان حاصل کنید که توضیحات به جای خوشحال کردن تیم سئو برای مخاطبان مناسب است. در پایان روز، موتور جستجوی Google محصول شما را نمی‌خرد – مشتریان این کار را خواهند کرد.

بنابراین، اطمینان حاصل کنید که توضیحات برای کاربر مناسب است. در یک پروژه، بینش‌ها نشان داد که توصیف یک مته برقی با نقاط گلوله ساده برای مخاطبان تجاری مناسب است.

تجربه کاربری (UX) چیست
تجربه کاربری (UX) چیست – کالج نوین

همیشه قبل از نوشتن فکر کنید

 تجربه کاربری (UX) چیست ؛اغلب در وب سایت ها، می توانید کمبود فکری را که به پروژه وارد شده است مشاهده کنید. در یک صفحه می‌توانید بیش از 30 دکمه «بیشتر بدانید» یا «بیشتر ببینید». با این حال، این به اندازه کافی برای کاربر خوب نیست. به جای این، در پیوندهای خود توصیفی باشید.

برای مثال، می‌توانید «بیشتر بخوانید» را به «اولین کسی باشید که در این مورد می‌دانید» تغییر دهید. برای اینکه کاربر را درگیر خود نگه دارید، به جای دستورالعمل‌های ساده، برای پیام‌های آموزنده تلاش کنید.

مراقب موانع زبان باشید

 تجربه کاربری (UX) چیست ؛اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما قابلیت پشتیبانی چند زبانه را دارد، به خصوص زمانی که صحبت از تماس برای اقدام (CTA) و قیمت گذاری می شود.

برای مثال، در نظر بگیرید که دکمه‌ای که می‌گوید «افزودن دوست» در آلمانی به «Freund Hinzufügen» ترجمه می‌شود. بنابراین مطمئن شوید که دکمه‌های شما می‌توانند با کلمات طولانی کنار بیایند.

فقط به Google Translate اعتماد نکنید زیرا همیشه دقیق نیست. فرهنگ های مختلف مخاطبان خود را در نظر داشته باشید. برای مثال، طنز همیشه به فرهنگ دیگری منتقل نمی شود. از ایموجی ها با احتیاط استفاده کنید.

 تجربه کاربری (UX) چیست ؛استفاده از زبان مشترک را نیز در نظر بگیرید. وقتی به تحویل روز بعد اشاره می کنید، می توانید از کلمه “فردا” به جای یک تاریخ خاص استفاده کنید. مردم به کلمات رایجی از این دست عادت دارند تا تاریخ!

به یاد داشته باشید که میانبرها همیشه کار نمی کنند

این مقاله را مطالعه کنید  نحوه وبلاگ نویسی ، 5 نکته کلیدی

 تجربه کاربری (UX) چیست ؛ به گفته پاتریک استافورد، نویسنده و روزنامه نگار دیجیتال، زمانی که نسخه UX خیلی کوتاه است، «دقیقاً اطلاعاتی را که نیاز دارید به شما می دهد و نه چیز دیگری. جای لحن کجاست؟ برای درخشش کمی؟ برای خوشحال کردن کاربر؟ ما نمی توانیم اجازه دهیم نسخه UX ما خسته کننده باشد.”

در حالی که اهمیت کوتاهی در نوشتن اغلب تاکید می شود، کپی کوتاه می تواند در برخی موارد مشتریان شما را سردرگم و ناامید کند.

بهترین تعادل برای دستیابی، مختصر، کارآمد و واضح و در عین حال ارائه اطلاعات کافی است. با محدود کردن کلمات خود تنبل نباشید، زیرا می تواند تأثیر منفی بر UX داشته باشد.

دکمه های راست را فشار دهید

 تجربه کاربری (UX) چیست ؛ CTA ها برای وب سایت تجارت الکترونیک شما بسیار مهم هستند. با انجام تکالیف خود بر روی مشتری، می توانید یاد بگیرید که چگونه بهترین دکمه ها را ارائه دهید که مشتری را به ادامه کار ترغیب می کند.

برای تبدیل بهتر فرم ها را بهبود دهید

 تجربه کاربری (UX) چیست ؛ارائه توضیحات واضح در مورد اینکه یک صفحه در مورد چیست و چه اقداماتی باید انجام شود بسیار مهم است. به عنوان مثال، گوگل تحقیقات بسیار خوبی در بهبود نرخ تعامل میکروکپی فرم هتل خود انجام داد. نتیجه نهایی افزایش 17 درصدی در تعامل بود.

نگرانی ها را حذف کنید و همیشه توضیح دهید

هدف شما در اینجا این است که به کاربر کمک کنید با آنچه در حال رخ دادن است احساس راحتی کند. می توانید لایه ای از اطمینان را به عناصر کلیدی سفر اضافه کنید، به عنوان مثال صفحه محصول یا پرداخت. برآوردن نیازهای مشتری کلیدی است.

MailChimp معروف است که طلسم خود، فردی، فشار را از روی کاربر درست قبل از ارسال یک کمپین پستی کم می کند. زبان و گرافیک به خوبی با هم کار می کنند و اطمینان خاطر را فراهم می کنند. بسیار موثر و نمونه ای از درک ذهنیت مشتری و رفع نیازهای اوست.

کپی را به توسعه دهندگان نسپارید

وقتی همه چیز اشتباه می‌شود، مطمئن شوید که نسخه‌ای را برای توسعه‌دهندگان ارائه کرده‌اید تا بتوانند آن را پیاده‌سازی کنند. پیام های خطای سیستم به طور پیش فرض توسط رایانه ها برای رایانه ها ساخته می شوند.

اما ما در حال طراحی وب برای مشتریان خود هستیم، بنابراین به جای «خطای سیستم (کد #2234): یک خطای احراز هویت رخ داده است»، می‌توانید چیزی مانند «اوه، رمز عبور را اشتباه تایپ کردید» بنویسید. لطفا دوباره تلاش کنید.’

 

افکار نهایی

امیدواریم این مقاله به شما درک بهتری از اهمیت نوشتن برای وب و ارائه تجربیات بهتر برای مشتریان خود داده باشد.

با در نظر گرفتن این بهترین شیوه‌ها، نکات کاربردی و مثال‌ها، اکنون وظیفه شماست که اطمینان حاصل کنید که محتوایی را به مشتریان خود ارائه می‌دهید که به آنها کمک می‌کند در سایت شما حرکت کنند و محصولات را با اطمینان خریداری کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 2 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟