راهنمای ووکامرس سئو ، 21 نکته - کالج نوین

راهنمای ووکامرس سئو ، 21 نکته

فهرست مطالب

راهنمای ووکامرس سئو ، آیا نمی دانید چگونه می توان در ووکامرس تبدیل های بالاتری دریافت کرد؟

برای افزایش دید وب و ترافیک، به بهینه سازی موتور جستجوی خوب نیاز دارید. چندین عنصر وجود دارد که باید برای اجرای یک وب سایت تجارت الکترونیک موفق از آنها مراقبت کنید.

راهنمای ووکامرس سئو ، در این مقاله، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه فروشگاه WooCommerce خود را برای افزایش فروش خود بهینه کنید!

اگر با WooCommerce آشنایی ندارید، ابتدا با اصول اولیه شروع می کنیم.

راهنمای ووکامرس سئو ، 21 نکته - کالج نوین
راهنمای ووکامرس سئو ، 21 نکته – کالج نوین

ووکامرس چیست؟- راهنمای ووکامرس سئو

WooCommerce یک افزونه تجارت الکترونیک منبع باز است که برای وردپرس ساخته شده است. این محبوب ترین راه حل برای تبدیل وب سایت وردپرس شما به یک فروشگاه تجارت الکترونیک است.

این مقاله را مطالعه کنید  10 مشکل رایج سئو در سایت

این دارای یک رابط بصری است که به کاربران اجازه می دهد آن را به راحتی پیکربندی کنند و توسعه دهندگان می توانند آن را مطابق با نیازهای خاص وب سایت سفارشی کنند.

راهنمای ووکامرس سئو ، مانند وردپرس، WooCommerce رایگان است و افزونه های رایگان و راه حل های پولی را ارائه می دهد.

سوال رایج افرادی که به دنبال پلتفرم فروشگاه آنلاین هستند این است که آیا WooCommerce یک پلت فرم سئو دوستانه است یا خیر. ما پاسخ را در زیر آشکار می کنیم!

آیا WooCommerce SEO دوستانه است؟- راهنمای ووکامرس سئو

راهنمای ووکامرس سئو ، پاسخ کوتاه بله است! WooCommerce سئو دوستانه است.

این راه حل دارای ویژگی های داخلی متعددی است که می توانید از آنها برای بهینه سازی فروشگاه آنلاین خود برای موتورهای جستجو استفاده کنید.

با پیکربندی تنظیمات مناسب و شیوه های صحیح سئو، می توانید در بالای نتایج جستجوی گوگل رتبه بندی کنید. در این راهنما، ما بهترین نکات را برای رسیدن به این هدف به شما ارائه می دهیم!

نکات برتر SEO WooCommerce

راهنمای ووکامرس سئو ، در اینجا لیستی از 9 اقدامی است که باید برای بهینه سازی فروشگاه ووکامرس خود برای موتورهای جستجو انجام دهید. این نکات را قدم به قدم دنبال کنید و ترافیک وب و نرخ تبدیل خود را به حداکثر برسانید.

بهینه سازی وردپرس

راهنمای ووکامرس سئو ، اگر می‌خواهید فروشگاه WooCommerce خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنید، باید مطمئن شوید که سایت وردپرس شما سئو دوستانه است. در راهنمای سئوی وردپرس ما، تمام نکاتی را که باید پوشش دهید پیدا خواهید کرد. با مرور این لیست شروع کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  سئوی محلی برای مشاغل کوچک ، 5 نکته

از مشکلات محتوای تکراری خودداری کنید

راهنمای ووکامرس سئو ، محتوای تکراری یکی از رایج ترین خطاهایی است که در فروشگاه های تجارت الکترونیک پیدا می کنیم. ما اغلب شاهد تکراری شدن صفحه یک محصول برای دسته های مختلف هستیم. این منجر به داشتن URL های مختلف با محتوای یکسان می شود.

موتورهای جستجو دوست ندارند محتوای مشابهی را در سایت شما ببینند، نه تنها به این دلیل که ممکن است در نظر بگیرند که شما ارزش کافی را ارائه نمی کنید، بلکه به این دلیل که تصمیم گیری برای ایندکس کردن کدام یک از صفحات برای آنها دشوار است. در نتیجه، این ممکن است منجر به این شود که گوگل هیچ یک از صفحات تکراری شما را ایندکس نکند.

چگونه مشکلات محتوای تکراری را حل کنیم

راهنمای ووکامرس سئو ، اول از همه، و اگرچه ممکن است بدیهی به نظر برسد، باید توصیه کنیم که یک محصول مشابه را در URL های مختلف کپی نکنید.

در صورتی که محتوای بسیار مشابهی بین صفحات دارید، تگ های متعارف را به صفحات خود اضافه کنید. این تگ ها نشان دهنده موتورهای جستجو هستند که شاهکاری است که باعث پیدایش صفحات دیگر با محتوای مشابه یا برابر شده است. به این ترتیب، گوگل در مورد اینکه کدام صفحه را ایندکس کند شکی نخواهد داشت.

اگر افزونه Yoast SEO را نصب کرده اید (که واقعاً باید باشد)، خود افزونه rel=canonical را به صفحات اضافه می کند تا از مشکلات تکراری جلوگیری شود. با این حال، در صورت تمایل، می توانید URL متعارف را در تب پیشرفته متاباکس Yoast SEO ویرایش کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  کلمات کلیدی سئو ، 7 تحقیق

راهنمای ووکامرس سئو ، 21 نکته
راهنمای ووکامرس سئو ، 21 نکته – کالج نوین

عنوان متا محصولات خود را بهینه کنید

راهنمای ووکامرس سئو ، تگ عنوان متا متن قابل کلیکی به رنگ آبی است که در SERP ها ظاهر می شود. به کاربران و موتورهای جستجو می گوید که یک صفحه درباره چیست. بسته به اینکه چگونه آن را بنویسید، می‌توانید ترافیک کم و بیش جذب کنید و بر موقعیت رتبه‌بندی خود تأثیر بگذارید.

لازم نیست عنوان متای شما مانند H1 (عنوان اصلی صفحه) باشد. برای مثال، اگر صفحه محصولی با عنوان «شلوارک جین سفید» دارید، می‌توانید یک عنوان متا مانند «خرید شورت جین سفید زنانه – BESTSELLER» یا حتی «خرید شلوار جین سفید زنانه – 10% تخفیف!» ایجاد کنید. اگر در فروش هستند

عناوین متا را ایجاد می کند که توجه کاربران را در نتایج جستجو جلب می کند. از کلمات کلیدی بلند برای توصیفی استفاده کنید، اما آن را کوتاه نگه دارید. کاربران معمولاً جستجوهای محصول خاصی را انجام می دهند، اما عنوانی که خیلی طولانی است می تواند در SERP ها قطع شود.

Yoast SEO به شما کمک می کند عناوین متا را به روشی بهینه بنویسید، به شما یادآوری می کند که کلمات کلیدی اصلی را درج کنید و به طول متن خود توجه کنید. این افزونه برای توضیحات متا نیز همین کار را انجام می دهد که در ادامه توضیح می دهیم.

توضیحات متا جذابی را برای محصولات خود اضافه کنید

راهنمای ووکامرس سئو ، توضیحات متا درست در زیر عنوان متا در موتورهای جستجو نشان داده شده است. این پاراگراف است که محتوای صفحه را توصیف می کند. درست مانند عنوان متا، شما باید کلمات کلیدی تمرکز خود را وارد کنید و بازدیدکنندگان را جذب کنید تا روی آن کلیک کنند.

توضیحات متا یک عامل رتبه بندی مستقیم نیستند، اما به افزایش CTR شما کمک می کنند، که گوگل در الگوریتم خود در نظر گرفته است.

Yoast SEO طول توضیحات متا بهینه را نشان می دهد تا خیلی کوتاه یا طولانی نباشد. اگر آن را خیلی کوتاه کنید، ممکن است فرصت را از دست بدهید تا به طور دقیق درباره موضوع صفحه خود صحبت کنید. اگر آن را خیلی طولانی کنید، ممکن است بدون انتقال صحیح اطلاعات در نتایج جستجو قطع شود.

مزایای استفاده از محصولات خود را برجسته کنید و در صورت ارائه تخفیف یا امکانات خرید به بازدیدکنندگان اطلاع دهید. توضیحات متا باید به شما کمک کند از رقبا متمایز شوید.

ساختار URL محصولات خود را بهینه کنید

راهنمای ووکامرس سئو ، ابتدا، شما می خواهید پیوندهای دائمی SEO-Friendly برای محصولات خود تنظیم کنید.

پیوندهای دائمی یا “پیوندهای دائمی” URL کاملی هستند که برای یک صفحه از وب سایت خود مشاهده می کنید. ساختار پیوند ثابت باید اطلاعات مفیدی را هم برای کاربران و هم برای موتورهای جستجو فراهم کند.

برای در نظر گرفتن سئو دوستانه، باید ناوبری را تسهیل کند و به کاربران و ربات‌ها اجازه دهد تا فوراً متوجه شوند که صفحه درباره چه چیزی است.

بهترین ساختار پیوند ثابت برای محصولات کدام است؟

راهنمای ووکامرس سئو ، هنگامی که محصولات موجود در سایت شما می توانند به یک دسته اختصاص داده شوند، بهتر است دسته بندی محصولات خود را در ساختار گنجانده باشید.

این امر تجربه ناوبری بهتری را برای کاربران فراهم می کند. با این حال، اگر محصولات شما در چندین دسته قرار می گیرند، باید این ساختار را کنار بگذارید تا از مشکلات محتوای تکراری جلوگیری کنید.

چگونه پیوندهای ثابت محصول خود را تنظیم کنید

از پنل مدیریت به تنظیمات > پیوندهای ثابت بروید
برای دیدن پیوندهای ثابت محصول به پایین بروید
چهار گزینه موجود برای ساختار پیوند دائمی خود را خواهید دید.
پایه فروشگاه، پایه فروشگاه با دسته، یا پایه سفارشی (طبق توضیحات قبلی) را انتخاب کنید.
و ذخیره کنید.

گزینه پیش فرض کاربر پسند نیست و بنابراین برای SEO توصیه نمی شود

راهنمای ووکامرس سئو ، 21 نکته - کالج نوین
راهنمای ووکامرس سئو ، 21 نکته – کالج نوین

Slug محصول خود را بررسی کنید

راهنمای ووکامرس سئو ، هنگامی که یک صفحه محصول ایجاد می کنید، WooCommerce از عنوان به عنوان Slug استفاده می کند.

بررسی کنید که آیا می خواهید نام محصولی که در عنوان قرار داده اید دقیقاً همانطور که در URL است ظاهر شود یا خیر. گاهی اوقات ارزش افزودن یک کلمه کلیدی برجسته SEO یا کوتاه کردن آن را دارد اگر بسیار طولانی است.

از HTTPS در فروشگاه تجارت الکترونیک خود استفاده کنیدهمانطور که در راهنمای سئو وردپرس توضیح دادیم، به یاد داشته باشید که URL های شما باید ایمن باشند. همیشه باید یک Https به جای Http نمایش دهید. این امر به ویژه در فروشگاه های تجارت الکترونیک که امنیت مستقیماً بر تبدیل ها تأثیر می گذارد بسیار مهم است.

توضیحات محصولی را ایجاد کنید که بفروشد

راهنمای ووکامرس سئو ، توضیحات محصول برای یک بازدیدکننده حیاتی است تا تصمیم بگیرد محصولی را بخرد یا خیر. شما باید محتوایی ایجاد کنید که برای کاربران مفید و جذاب باشد. این اطلاعات باید برای موتورهای جستجو نیز بهینه شود تا به خریداران احتمالی نشان داده شود.

شرح

راهنمای ووکامرس سئو ، اولین کاری که باید هنگام ایجاد صفحه محصول انجام دهید اضافه کردن نام (عنوان) محصول و توضیحات است. توضیحاتی ایجاد کنید که مزایای محصول را برجسته کند.

از داشتن متن خیلی کوتاه (محتوای کم) خودداری کنید زیرا ممکن است موتورهای جستجو فکر کنند که شما اطلاعات کافی را ارائه نمی کنید.

کلمات کلیدی محصول اصلی و کلمات کلیدی دم بلند را درج کنید، بنابراین موتورهای جستجو صفحه محصول را به طور موثر در نتایج جستجو تشخیص داده و نمایش می دهند. در Yoast SEO بررسی کنید که متون شما به راحتی قابل خواندن هستند.

داده های محصول

راهنمای ووکامرس سئو ، WooCommerce با جعبه متا Product Data ارائه می شود، جایی که می توانید اطلاعات اساسی اساسی را برای خریدار درج کنید: قیمت، موجودی، حمل و نقل، و غیره. تا جایی که بازدیدکنندگان از آن استقبال می کنند، داده های بیشتری را ارائه دهید.

توضیحات کوتاه محصول

راهنمای ووکامرس سئو ، توضیحات کوتاه محصول برای بازدیدکنندگانی که می خواهند ویژگی های اولیه محصول را به سرعت بدانند ایده آل است.

اسکن اطلاعات خود را آسان کنید.

نقاط گلوله را با مزایا و ویژگی های اصلی اضافه کنید تا کاربر مجبور به خواندن توضیحات طولانی نباشد. بیشتر مصرف کنندگان ترجیح می دهند اطلاعات محصول را به صورت شماتیک ببینند تا مقایسه کنند و سریعاً در مورد محصول یاد بگیرند.

بهینه سازی تصویر

راهنمای ووکامرس سئو ، بدیهی است که اگر قصد فروش محصولات خود را دارید، باید از تصاویر واضح برای نمایش جزئیات مقالات خود استفاده کنید. با این حال، برای جلوگیری از کاهش سرعت بارگذاری صفحه، تصاویر نباید سنگین باشند.

هنگام آپلود یک تصویر، فراموش نکنید که متن جایگزینی را اضافه کنید که به کاربران کم بینا و موتورهای جستجو کمک می کند تا محتوای آن را درک کنند.

Breadcrumbs را فعال کنید

راهنمای ووکامرس سئو ، breadcrumb مجموعه ای از پیوندهای متنی است که معمولاً در سمت چپ بالای صفحه نمایش داده می شوند. نشان دهنده مسیری است که طی کرده اید (از کدام صفحات عبور کرده اید) تا زمانی که به مسیری که اکنون هستید برسید.

وجود یک breadcrumb در سایت شما به کاربر این امکان را می دهد که همیشه مکان آن را بداند و با چند کلیک به صفحات اصلی بازگردد. ناوبری و UX را تسهیل می کند.

می‌توانید با استفاده از افزونه‌هایی مانند Breadcrumb NavXT یا Yoast SEO، یک breadcrumb اضافه کنید.

استفاده صحیح از دسته ها و برچسب های محصول

راهنمای ووکامرس سئو ، دسته ها و برچسب ها صفحاتی حیاتی برای سازماندهی ساختار سایت وردپرسی هستند. آنها به کاربران این امکان را می دهند که به سرعت اطلاعات مورد نظر را پیدا کنند و بینش بیشتری را در مورد موضوعاتی که می توان یافت به موتورهای جستجو ارائه می دهند.

به یاد داشته باشید که این صفحات قابل فهرست بندی هستند، بنابراین شما می خواهید آنها را به طور موثر برای موتورهای جستجو بهینه کنید. توضیحاتی را با کلمات کلیدی SEO مربوطه اضافه کنید و از محتوای نازک خودداری کنید.

هر دسته و برچسب باید حداقل پنج مقاله داشته باشد تا محتوای نازکی را منعکس نکند. قبل از ایجاد دسته یا برچسب جدید، بهتر است منتظر بمانید تا این تعداد صفحه محصول آماده شود.

سرعت فروشگاه ووکامرس خود را افزایش دهید

راهنمای ووکامرس سئو ، مطالعات نشان داده است که سرعت وب سایت شما تأثیر مستقیمی بر درآمد شما دارد. خریداران دوست ندارند برای خرید خود منتظر بمانند، و گوگل این را می داند. به خصوص در فروشگاه های آنلاین، شما باید ناوبری روان را ارائه دهید.

با بهینه سازی سرعت وب سایت خود، نه تنها یک UX خوب ارائه می دهید، بلکه رتبه خود را نیز بهبود می بخشید.

چگونه سرعت وب سایت ووکامرس خود را بهینه کنیم؟

تصاویر محصول خود را فشرده کنید

راهنمای ووکامرس سئو ، اندازه تصاویر تاثیر بسزایی در سرعت وب سایت دارد. به ویژه، در فروشگاه های تجارت الکترونیک که تصاویر محصول نقش اساسی دارند.

شما می توانید تصاویر خود را به صورت دستی فشرده کنید، اما برای صرفه جویی در زمان، از یک پلاگین فشرده سازی خودکار تصویر استفاده کنید. ما افزونه های وردپرس زیر را برای فشرده سازی و بهینه سازی تصاویر خود برای سئو توصیه می کنیم.

. WP Smush

. تصور کنید

. ShortPexel

محدودیت حافظه خود را افزایش دهید

راهنمای ووکامرس سئو ، با افزایش محدودیت حافظه وردپرس خود که به طور پیش فرض 32 مگابایت است، امکان پیمایش سریعتر و جلوگیری از خطای اتمام حافظه را خواهید داشت. با شرکت میزبان خود تماس بگیرید یا از توسعه دهنده خود برای پیکربندی آن کمک بخواهید.

یک سرویس میزبانی با کیفیت بالا را انتخاب کنید

یک میزبانی امن و سریع می تواند تفاوت زیادی در عملکرد وب شما ایجاد کند. اطمینان حاصل کنید که یکی را انتخاب می کنید که بهترین خدمات را به شما ارائه می دهد.

از CDN ها استفاده کنید

شبکه تحویل محتوا (CDN) گروهی از سرورهای توزیع شده جغرافیایی است که برای ارائه سریع صفحات و محتوا به کاربر وب با هم کار می کنند. این به ویژه برای فروشگاه های تجارت الکترونیک با حضور بین المللی مفید است.

از افزونه کش استفاده کنید

راهنمای ووکامرس سئو ، ذخیره سازی به بازرگانان اجازه می دهد در بازدیدهای بعدی صفحات را سریعتر بارگذاری کنند. برای ارائه حداکثر سرعت، حافظه پنهان سرور و مرورگر را فعال کنید. توصیه می کنیم از WP Rocket استفاده کنید.

افکار نهایی

توضیحات جذاب و مفیدی برای خریداران ایجاد کنید. صفحات حاوی محتوای روی یک محصول را کپی نکنید و اگر موارد بسیار مشابهی دارید تگ های متعارف اضافه کنید.

ساختار سایت شما و اطلاعاتی که ارائه می کنید باید یک وب سایت با کیفیت بالا را به موتورهای جستجو منعکس کند. این در نهایت بهترین تجربه ناوبری و UX را برای مصرف کننده فراهم می کند.

امیدواریم این راهنمای Woocommerce برای شما مفید بوده باشد. اگر می توانید به نکات دیگری فکر کنید، برای ما کامنت بگذارید. همچنین، ما همیشه برای کمک در اینجا هستیم، بنابراین در صورت بروز هرگونه سوال به ما اطلاع دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × پنج =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟