نوشتن پیشنهاد دیجیتال مارکتینگ

نوشتن پیشنهاد دیجیتال مارکتینگ

نوشتن پیشنهاد دیجیتال مارکتینگ ، روزهایی که مردم فکر می‌کردند برندها در سناریوی بازار کنونی با تبلیغات سنتی پایدار و موفق خواهند شد، گذشته است.

یک پیشنهاد دیجیتال مارکتینگ خوب می تواند به شما کمک کند تا مشتریان را جذب کنید، اما یک پیشنهاد خوب به شما کمک می کند تا آنها را حفظ کنید.

دیجیتال مارکتینگ مطمئناً در حال اجرا شدن رویای خود است و سازمان های تجاری کوچک و بزرگ بیشتری به طور گسترده از آن استفاده می کنند.

دلیل افزایش محبوبیت این است که هر کسب و کاری می خواهد حضور آنلاین قوی داشته باشد. برای شروع یک تبلیغ دیجیتال، یک تجارت باید یک وب سایت خوب داشته باشد.

همانند صنعت تبلیغات سنتی، ارتقای دیجیتالی نیز مبتنی بر استراتژی است. بدیهی است که شما نیاز به پشتیبانی فنی ثابت دارید. به طور همزمان، نیاز به استخدام یک آژانس بازاریابی دیجیتال معتبر نیز مشهود است.

بدون استراتژی مناسب، همه چیز یکسان است. شرکت‌ها به محض اینکه پیشنهاد بازاریابی را پسندیدند به هر آژانس بازاریابی دیجیتال اشاره می‌کنند.

از آنجایی که این یک زمینه بسیار رقابتی است، تنها یک استراتژی صحیح می تواند به رسمیت شناختن برند بزرگتر ارائه دهد.

هزاران آژانس دیجیتال مارکتینگ روزانه انواع حساب های مشابه را مدیریت می کنند. اجازه دهید به شما بگوییم مشتریان چه می خواهند یک پیشنهاد منحصر به فرد و بازگشت سرمایه بهتر. شیرین و ساده.

بنابراین، قبل از ارائه پیشنهاد بازاریابی دیجیتال بعدی خود، مطمئن شوید که این نکات تخصصی را برای جذب مشتریان بیشتر در نظر گرفته اید.

در این مقاله ابتدا یاد بگیرید که پیشنهاد بازاریابی دیجیتال چیست و چگونه می تواند منجر به افزایش فروش برای مشتریان شما شود.

نوشتن پیشنهاد دیجیتال مارکتینگ
نوشتن پیشنهاد دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

چگونه یک پیشنهاد بازاریابی دیجیتال برنده بنویسیم؟

ارائه پیشنهاد آژانس بازاریابی دیجیتال می تواند خسته کننده ترین کار از دیدگاه آژانس بازاریابی دیجیتال باشد. آن را رها کنید یا نگه دارید – مشتریان حتی یک کلمه را بدون دیدن پیشنهاد به زبان نمی آورند.

یک پیشنهاد می تواند بخشی از طرح مشتری، فرآیند توسعه فروش یا فقط یک ارزیابی مجدد منظم از ابتکارات بازاریابی باشد.

ایجاد یک پیشنهاد بازاریابی دیجیتال دیگر مانند گذشته دشوار نیست. ابزارهای متعددی برای به حداقل رساندن تلاش شما وجود دارد.

 

یک الگوی دیجیتال مارکتینگ عالی باید دو بخش کلیدی داشته باشد

1. اطلاعات لجستیکی- نوشتن پیشنهاد دیجیتال مارکتینگ

این بخش از پروپوزال شامل جزئیات خدماتی است که قرار است ارائه دهید مانند بازاریابی، بازاریابی رسانه های اجتماعی، طراحی وب سایت، توسعه و غیره به همراه مدت زمان تصدی، هزینه و سایر اطلاعات مرتبط.

2. اطلاعات قانع کننده- نوشتن پیشنهاد دیجیتال مارکتینگ

این بخش خاص نشان می دهد که چگونه این خدمات برای مشتریان شما مفید خواهد بود و نقاط کانونی که آژانس شما پوشش می دهد چه خواهد بود.

این بخش تاثیرگذار کلیدی مربوط به فرآیند فروش است که مشتریان شما را جذب می کند. با این حال، اکثر آژانس های بازاریابی دیجیتال توجه بیشتری به بخش لجستیکی دارند که مطمئناً پیشنهاد را غنی از اطلاعات می کند. اما آنها در ایجاد بهترین تاثیر روی مشتری بالقوه شما ناتوان هستند. به یاد داشته باشید، در پایان روز این «بی‌نظیر بودن» است که پایدار می‌ماند.

این مقاله را مطالعه کنید  روش فروش ورودی ، 4 اقدام

برای درک بهتر، آن را به چندین بخش تقسیم می کنیم-

پیشنهادی برای تأثیرگذاری بر مشترکین / مشتریان بالقوه- نوشتن پیشنهاد دیجیتال مارکتینگ

اول از همه، هر استراتژی بازاریابی دیجیتال با دیگری متفاوت است. اما یک چیز مشترک است؛ مشتری قطعاً در طول طرح پیشنهادی برای هر مشکل خاص به دنبال راه حل مناسب خواهد بود.

بهترین راه حل برنده مشتری است – به همین سادگی. با این حال، هر مشتری بر اساس مخاطبان هدف خود یک نیاز فردی دارد. قبل از ایجاد استراتژی بازاریابی دیجیتال خود، تا آنجا که می توانید داده ها را در مورد پایگاه هدف مشتری خود جمع آوری کنید. این تحقیق به شما در ایجاد یک پیشنهاد خاص، قابل اندازه‌گیری و مصرف‌گرا کمک می‌کند – همانطور که مشتری شما می‌خواهد.

به طور مشابه، مدت زمان هر پروژه به کار بستگی دارد. قبل از شروع آماده سازی یک پروپوزال بازاریابی دیجیتال، به شما توصیه می کنیم که ساختار بهترین نمونه های پیشنهادی استراتژی بازاریابی دیجیتال را با بهترین عملکرد نگاه کنید.

اگر تازه کار هستید دلیلی برای نگرانی وجود ندارد. از ساختار سنتی پیروی کنید. این شما را قادر می سازد تا استراتژی های پیشرفته ای معادل نیاز مشتری ایجاد کنید.

اینها برخی از عوامل مکرر هستند که زمانی ظاهر می شوند که آژانس ها برای پروژه های کوچکتر کار می کنند، جایی که آنها راه حل های محدودی را بر اساس نیاز مشتری ارائه می دهند.

نوشتن پیشنهاد دیجیتال مارکتینگ
نوشتن پیشنهاد دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

پیشنهاد بازاریابی دیجیتال برای مشاغل کوچکتر باید شامل

(نوع خدمات) چالش: هنگام ارائه پیشنهاد برای مشتری، باید روی خدماتی که کسب و کار ارائه می دهد تمرکز کنید. می توانید «نوع خدمات» را با وب سایت، بازاریابی و غیره جایگزین کنید.

(نوع خدمات) راه حل: شما می توانید انتخاب کنید که مستقیم نباشید و تنها پس از رفع مشکل، “نوع خدمات” را با کلماتی مانند طراحی وب سایت، تبلیغات، بازاریابی جایگزین کنید.

سرمایه گذاری: در حین دستیابی به راه حل دیجیتال باید هزینه را در هر مرحله تجزیه کنید.

مرحله بعدی: اکنون با پیشنهاد خود آماده هستید. اکنون اجازه دهید مشتریان پیشنهاد شما را برای انجام یک حرکت بررسی کنند. اما برای حفظ تاثیر طولانی مدت و موثر باید عناصر فوق را همراه با یک راه حل دقیق ترکیب کنید. آهو! ذکر مدت زمان را فراموش نکنید.

برای جذب پروژه های بزرگ و بلند مدت، یک پیشنهاد بازاریابی دیجیتال باید شامل باشد

چالش پروژه: ایجاد یک استراتژی بازاریابی دیجیتال جایی برای فرضیه ندارد. در اینجا باید a-z را در مورد نیاز مشتری درک کنید. با بینش مخاطب مناسب برای تجارت مشتری خود، می توانید دلیل واقعی تبلیغات آنلاین و رفتار بالقوه بازار را بدست آورید.

چه چیزی ارائه شود: شما باید عناصر کانونی مانند تبلیغات، خلاقیت، خدمات فنی را شناسایی کنید تا بهترین اهرم را در برابر پیشنهاد خود ارائه دهید.

محدوده کار: در پروپوزال خود، باید یک نسخه خلاصه شده از تمام خدمات خود را که قرار است ارائه دهید نگه دارید. آن را کوتاه و دقیق نگه دارید. فقط زیاده روی نکنید در غیر این صورت، آنها ممکن است احساس سردرگمی کنند.

این مقاله را مطالعه کنید  18 وبلاگ آژانس دیجیتال مارکتینگ

فرآیند و استراتژی: خدماتی که ارائه می دهند باید در جهت دستیابی به راه حل استراتژی شوند. همه استراتژی‌های شما (PPC، بازاریابی، وب‌سایت، رسانه‌های اجتماعی و غیره) باید دستور کار دقیقی در مورد اینکه مشتریان چگونه از اینها در یک بازه زمانی خاص بهره‌مند می‌شوند را توصیف کنند.

مدت زمان: پیشنهاد شما باید محدود به زمان باشد و بهترین نتیجه را برای مشتریان به همراه داشته باشد. از چارچوب S.M.A.R.T استفاده کنید تا مطمئن شوید اهداف بازاریابی شما خاص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، مرتبط و به موقع هستند.

این پیشنهاد برای همیشه پیشنهادات شما را برجسته می کند و تفاوت آنها را با بقیه نشان می دهد. همچنین، مشتریان فعلی خود و نحوه بهره مندی آنها از حضور دیجیتالی بهتر و افزایش بازگشت سرمایه از پیشنهاد شما را مشخص کنید. ذکر شرایط و ضوابط را فراموش نکنید.

نوشتن پیشنهاد دیجیتال مارکتینگ
نوشتن پیشنهاد دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

یک پیشنهاد کامل بازاریابی دیجیتال باید شامل باشد- نوشتن پیشنهاد دیجیتال مارکتینگ

کاملاً واضح است که یک پیشنهاد بازاریابی دیجیتال تماماً در مورد رسیدگی به مشکلات خاص و ارائه راه حلی در برابر همان مشکلات است.

با این حال، یک پیشنهاد بازاریابی دیجیتال جامع باید حاوی عناصری باشد که

جزئیات بازاریابی جستجوی ارگانیک
اگر برند شما یک موتور جستجو قابل مشاهده است، بازاریابی دیجیتال بهترین ابزار بازاریابی قابل دستیابی برای افزایش فروش شما است.

بازاریابی جستجوی ارگانیک حضور آنلاین شما را با دید متفاوت موتورهای جستجو بزرگتر می کند. بازاریابی موتورهای جستجوی ارگانیک شامل فعالیت های زیر است:

اساس بازاریابی جستجوی ارگانیک، تعیین گروه هدف مناسب است.

محتوای بازاریابی دیجیتال کلیدواژه محور است. قبل از ارائه یک پیشنهاد بازاریابی دیجیتال بر اساس جایگاه هدف، تحقیق کلیدواژه موثر توصیه می شود.

بهینه سازی درون صفحه و خارج از صفحه تحت بازاریابی جستجوی ارگانیک قرار دارد.

جزئیات استراتژی بازاریابی محتوا
بدون محتوا، دیجیتال مارکتینگ حتی نمی تواند به فکر برداشتن یک قدم کوچک باشد. بازاریابان «بازاریابی محتوا را به عنوان یک پادشاه» خطاب می کنند. چه حل یک پرس و جو یا معرفی یک سرویس جدید، محتوایی است که فقط می تواند اعتماد مشتریان را به صورت عمده جلب کند. بنابراین، ایجاد یک استراتژی محتوای خوب بسیار مهم است. مثلا-

شما می توانید از محتوای آموزشی برای انتشار دانش در مورد هر موضوع خاصی استفاده کنید.

با مقاله‌های «چگونه»، می‌توانید توجه مخاطبان و همچنین ترافیک کاربران را بیشتر جلب کنید.

پست های وبلاگ نیز ابزار مهمی برای افزایش دسترسی هستند.

جزئیات استراتژی بازاریابی رسانه های اجتماعی
تبلیغات رسانه های اجتماعی بهترین راه برای تبلیغ برند شما به منظور دستیابی به تعامل گسترده تر با مخاطبان است. اگر به طور موثر از آن استفاده شود، یک استراتژی بازاریابی رسانه های اجتماعی می تواند به برند شما کمک کند تا در حداقل مدت زمان اوج بگیرد. با این حال، همه چیز به پلتفرمی که برای تبلیغ انتخاب می کنید بستگی دارد.

جزئیات برنامه اشتراک
برنامه اشتراک نیز بخشی ضروری از یک پیشنهاد بازاریابی دیجیتال است. برنامه اشتراک به کاربر این امکان را می دهد که آخرین اطلاعات در مورد محصولات و خدمات شما را دریافت کند. این می تواند بهترین فرآیند برای تبدیل کاربران شما به مصرف کنندگان تکراری با کمک ایمیل ها / خبرنامه ها / پیام ها باشد. در زیر گزینه های موجود وجود دارد –

. اشتراک در خبرنامه ها/وبلاگ ها
. پیشنهادات محتوا

این مقاله را مطالعه کنید  نحوه انجام تحلیل رقبا در دیجیتال مارکتینگ

جزئیات استراتژی کمپین رهبری
مردم تمایل دارند قبل از سرمایه گذاری در مورد محصولات/پیشنهادها پرس و جو کنند. تولید سرنخ در مورد جلب علاقه مردم به یک محصول/خدمت خاص برای تقویت خط لوله فروش است. تولید سرب «خریداران خودگردان» بیشتری ایجاد می کند.

به گفته اریک اشمیت، رئیس گوگل، “از آغاز تمدن تا سال 2003، 5 اگزابایت داده در دسترس بود، اما این مقدار داده در حال حاضر هر دو روز در دسترس است و سرعت آن به سرعت در حال افزایش است.”

اگر می خواهید یک کمپین را برای مدت محدودی اجرا کنید و خواهان تبدیل بیشتر هستید، اجرای یک کمپین لید بهترین ابزار بازاریابی آنلاین برای جذب خریداران است. کاربران باید دانش کاملی در مورد کمپین‌های پیشرو داشته باشند. اینها قوانین اساسی هستند که باید رعایت شوند –

این مهارت های فروش است که یک استراتژی بازاریابی را بسیار کارآمد می کند.

کمپین های رسانه های اجتماعی باید کاربران را از طریق ایمیل و اطلاعات تماس آنها هدف قرار دهند.

بازاریابی جستجوی پولی و جزئیات بازاریابی رسانه های اجتماعی پولی
این که آیا موتورهای جستجوی مختلف یا تبلیغات رسانه های اجتماعی با اجرای PPC یا بازاریابی پرداخت به ازای کلیک برای هدف قرار دادن پایگاه های مختلف کاربران بسیار مفید است. جستجوی کاربران با کلمات کلیدی مشابه مستقیماً از طریق چندین موتور جستجو (گوگل، بینگ و یاهو) به صفحه یا محصول شما منتقل می شود. به طور مشابه، کمپین های رسانه های اجتماعی هدفمند، در مقابل تبلیغات پولی شما از طریق فیس بوک، توییتر، لینکدین و اینستاگرام، دسترسی کاربران قابل توجهی را به دست خواهند آورد.

نمایش پیشنهادات کمپین
بهینه سازی دسترسی مخاطبان یکی از اهداف ثابت کمپین های دیجیتال بوده است. همراه با رسانه های اجتماعی، موتورهای جستجو برای نمایش پیشنهادات مرتبط بر اساس نتایج جستجوی قبلی شما. اینها برخی از عناصر ضروری هستند که می‌توانند در حین بهینه‌سازی مخاطب، امتیاز خوبی برای شما به دست آورند.

. وب سایت کسب و کار
. وب سایت رسانه
. وب سایت طاقچه
. پورتال های دیگر

جزئیات استراتژی طراحی و توسعه خلاق
بدون بصری جذاب، نمی‌توانید هنگام اجرای کمپین‌های تبلیغاتی، خریداران را جذب کنید. از این رو، طراحی و توسعه خلاق باید جزء کلیدی در پیشنهاد بازاریابی دیجیتال شما باشد. شما باید روی این جنبه های اصلی تمرکز کنید-

. صفحات فرود
. کپی آگهی مربوطه
. گرافیک
. بنر
تجزیه و تحلیل و جزئیات بهینه سازی
پس از اجرای هر کمپین، باید عملکرد آن را از نزدیک پیگیری کنید. به این ترتیب می توانید کاستی ها را بیابید و برای کسب حداکثر امتیاز آن را برطرف کنید. گنجاندن این عناصر در پروپوزال بازاریابی دیجیتالی شما می‌تواند به شما سرنخ بیشتری بدهد. استراتژی های توصیه شده عبارتند از –

. بهینه سازی صفحه فرود
. بهینه سازی خلاقانه
. بهینه سازی مکالمه
. بهینه سازی کانال

 

نکته طرفدار

هیچ فرمول ثابتی وجود ندارد که به هر پیشنهاد امتیاز بدهد. از آنجایی که هر کسب و کاری منحصر به فرد است، بنابراین اهداف تجاری نیز با یکدیگر متضاد هستند. قبل از اینکه دست خود را در ارائه یک پیشنهاد تجاری بگذارید، کسب و کار و اهداف اصلی آن را درک کنید. داده های مرتبط را جمع آوری کنید، روی KPI های خود تمرکز کنید و اهداف خود را تعیین کنید. استفاده از ابزارها و فناوری های ضروری نیز می تواند به شما در تمرکز بهتر پروپوزال کمک کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + 3 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟