یک مقاله نقد و بررسی ادبیات بنویسیم - کالج نوین

یک مقاله نقد و بررسی ادبیات بنویسیم

یک مقاله نقد و بررسی ادبیات بنویسیم؟ ، هنگام نوشتن مقالات تحقیقاتی، اکثر دانش آموزان به اندازه کافی اعتماد به نفس دارند که از تحقیقاتی که انجام داده اند مقاله خوبی تهیه کنند.

اما وقتی نوبت به نوشتن مقالات مرور ادبیات می‌شود، اگر کسی تجربه زیادی با آن ها نداشته باشد، ممکن است این اطمینان به سرعت از بین برود.

یک مقاله نقد و بررسی ادبیات بنویسیم؟ بنابراین، مقاله بررسی ادبیات دقیقاً چیست و چگونه می توان از رایج ترین دام در مسیر نوشتن مقاله جلوگیری کرد؟

یک مقاله نقد و بررسی ادبیات بنویسیم؟ در مقالات مرور ادبیات، نویسندگان در حال سازماندهی، ادغام و ارزیابی انتقادی مطالب منتشر شده از قبل در تلاش برای در نظر گرفتن پیشرفت تحقیق در جهت شفاف سازی یک مشکل خاص هستند.

یک مقاله نقد و بررسی ادبیات بنویسیم
یک مقاله نقد و بررسی ادبیات بنویسیم – کالج نوین

یک مقاله نقد و بررسی ادبیات بنویسیم؟ اگرچه مقالات مروری بر ادبیات در مجلات علمی در مقایسه با مقالات تحقیقاتی تا حدی کمتر رایج هستند، با این وجود حداقل به همان اندازه مهم هستند.

آنها یک رزومه جامع و نسبتا مختصر در مورد یک موضوع خاص را در اختیار خوانندگان خود قرار می دهند و بنابراین اگر می خواهید یک معرفی سریع برای آن داشته باشید، نقطه شروع خوبی هستند.

یک مقاله نقد و بررسی ادبیات بنویسیم؟ تا زمانی که تصمیم گرفتید یک بررسی ادبیات در مورد موضوع مورد علاقه خود بنویسید، احتمالاً قبلاً دانشی در این زمینه کسب کرده اید. با این حال، نوشتن یک مرور ادبیات خوب، به چیزی بیش از فهرست کردن صرفاً رویکردهای نظری اصلی برای مسئله و تحقیقاتی که آن ها ایجاد کرده‌اند، نیاز دارد.

این مقاله را مطالعه کنید  نحوه نوشتن یک مقاله ویژه، 5 نکته

یک مقاله نقد و بررسی ادبیات بنویسیم؟ باید موضوع را به شیوه ای انتقادی، بی طرفانه و کل نگر بررسی کند، که بین خطوط مختلف تحقیق ارتباط برقرار می کند، هرگونه ناهماهنگی را نشان می دهد و مسیرهایی را برای تحقیقات بیشتر پیشنهاد می کند.

در اینجا چند نکته خاص وجود دارد که به شما در دستیابی به موارد فوق کمک می کند.

یک مقاله نقد و بررسی ادبیات بنویسیم - کالج نوین
یک مقاله نقد و بررسی ادبیات بنویسیم – کالج نوین

مقاله چيست؟- چگونه یک مقاله نقد و بررسی ادبیات خوب بنویسیم؟

یک مقاله نقد و بررسی ادبیات بنویسیم؟ مقاله بخشی طولانی از نوشته ای است که انجام پایان نامه یا تحقیقی را ارائه می دهد. کلمه ی مقاله بر گرفته از کلمه ی لاتین “exagium” است که به معنی ارائه ی یک مورد است.

هنگام نوشتن یک مقاله، شما در حال ساخت مورد و مساله ای جهت ارزیابی نقطه نظرات شخصی، تجزیه و تحلیل، تفسیر و یا نشان دادن مجموعه ای از حقایق و روش ها هستید.

انتخاب منابع برای استناد- چگونه یک مقاله نقد و بررسی ادبیات خوب بنویسیم؟

. تعداد منابعی که باید از طریق آن ها مرور کنید، عمدتاً به میزان علاقه مندی موضوع شما در بین محققان بستگی دارد. اما حتی اگر اخیراً در بین روانشناسان محبوب شده باشد، به احتمال زیاد مجبور خواهید بود حداقل چند ده مورد از آن ها را بخوانید.

اگرچه ممکن است ذکر هر منبع مرتبطی که می‌بینید وسوسه‌انگیز باشد، سعی کنید فقط نماینده‌ترین و آموزنده‌ترین آن ها را انتخاب کنید. البته، برخلاف مقالات پژوهشی که اغلب دارای محدودیت‌های مکانی شدید هستند، مقالات مروری بر ادبیات به طور طبیعی امکان بررسی عمیق‌تر نظری و پژوهشی را فراهم می‌کنند.

یک مقاله نقد و بررسی ادبیات بنویسیم؟ با این حال، باید مطمئن شوید که تعداد منابعی که برای استناد انتخاب می‌کنید، برای کل طول مقاله شما معقول است. هنگامی که شک دارید، همیشه خوانندگان خود را در نظر بگیرید – شما برای نشان دادن تعداد مطالعاتی که خوانده اید به آنها نمی نویسید، بلکه برای اینکه به آن ها یک دید کلی آموزنده و کامل از موضوع بدهید.

به عنوان مثال، اگر دو منبع وجود دارد که اساساً یک محتوا را بدون ارائه دیدگاه متفاوت پوشش می دهند، می توانید یکی از آن ها را کنار بگذارید.
. هنگامی که در حال انجام تحقیقات ادبیات در مورد موضوع خود هستید، همیشه به خاطر داشته باشید که منابعی که برای استناد انتخاب می کنید باید تا حد امکان به روز باشند.

یک مقاله نقد و بررسی ادبیات بنویسیم؟ اگر وضعیتی را که نظریه‌ها در دو دهه پیش در آن قرار داشتند را خلاصه کنید، خوانندگان شما بینش زیادی از مشکل دریافت نخواهند کرد. البته، این بدان معنا نیست که شما باید کارهای قدیمی را به طور کامل نادیده بگیرید، بلکه باید سعی کنید روی کارهای اخیر تمرکز کنید.

. اگر نمی‌توانید جزئیات زیادی در مورد برخی دیدگاه‌های نظری یا رویکرد تجربی وارد کنید، خوانندگان خود را به منابعی ارجاع دهید که اطلاعات بیشتری در اختیار آن ها قرار می‌دهند (مانند سایر بررسی‌های ادبیات یا متاآنالیز).

فقط توقع نداشته باشید که آن ها به راحتی مسائل را متوجه شوند، زیرا ممکن است برخی از خوانندگان شما اطلاعات کمی در مورد موضوع داشته باشند. نویسنده ماهر و با ملاحظه قادر است سؤالات خوانندگان خود را پیش بینی کند و در حین خواندن به آن ها پاسخ دهد.

ارزیابی انتقادی ادبیات

یک مقاله نقد و بررسی ادبیات بنویسیم؟ هنگامی که در حال مطالعه ادبیات موضوع خود هستید، فقط به طور غیر فعال تمام اطلاعات را جذب نکنید. سعی کنید آن را به صورت انتقادی تجزیه و تحلیل کنید و هرگونه تناقض احتمالی مانند مسائل نظری، اشکالات روش شناختی، حجم نمونه و تعمیم ها را شناسایی کنید.

یک مرور ادبیات خوب نه تنها اطلاعات را خلاصه می کند، بلکه به نقاط ضعف در روش های تجربی و همچنین تضادهای نظری احتمالی اشاره می کند. با شناسایی شکاف‌های موجود در ادبیات موجود و پیشنهاد جهت‌گیری‌های آینده برای تحقیق، بر دانش فعلی استوار است.

این نه تنها به شما این امکان را می دهد که سؤالات جدیدی در مورد مشکل بپرسید، بلکه سؤالات قدیمی را نیز در زمینه جدیدی قرار دهید.

نوشتن به شیوه ای بی طرفانه

اگر مقاله مروری بر ادبیات شما نتواند رویکردی جامع و بدون تعصب برای مشکل ارائه دهد، خوانندگان شما از خواندن مقاله بررسی ادبیات شما سود زیادی نخواهند برد.

یک مقاله نقد و بررسی ادبیات بنویسیم؟ علاوه بر این، داوران کار شما از خواندن یک بررسی ادبیات که به وضوح به نفع یک دیدگاه واحد است، چندان خوشحال نخواهند شد، زیرا احتمال این وجود دارد که حداقل یکی از آن ها دیدگاه‌هایی متفاوت از دیدگاه شما داشته باشد.

طبیعی است که ممکن است یک نظریه را در مقایسه با سایر نظریه ها توضیح بهتری برای مسئله در نظر بگیرید، اما باید دیدگاه های نظری متفاوتی را نیز در نظر بگیرید.

اطمینان حاصل کنید که کارهایی را که به وضوح با موضوع شما مرتبط هستند کنار نمی گذارید. سوالاتی از این قبیل از خود بپرسید: آیا به نقاط ضعف دیدگاه خود اشاره کردم؟ آیا من در مورد مطالعات بر خلاف آن بحث کردم؟ آیا به توضیح جایگزینی درباره پدیده مورد بررسی اجازه دادم؟

یک مقاله نقد و بررسی ادبیات بنویسیم - کالج نوین
یک مقاله نقد و بررسی ادبیات بنویسیم – کالج نوین

ساختار مقاله مرور ادبیات خود

برخلاف بخش‌های متمایز و متوالی مقالات تحقیقاتی که همه ما با آن‌ها آشنا هستیم، گاهی اوقات تصمیم‌گیری در مورد ساختار مقاله مرور ادبیات شما ممکن است دشوار باشد.

قبل از تصمیم گیری نهایی، ممکن است ارزش وقت گذاشتن را داشته باشد تا چند گزینه مختلف را در نظر بگیرید و سپس گزینه ای را انتخاب کنید که متن شما را به منسجم ترین و آموزنده ترین شکل ارائه می دهد.

اگر معلوم شد که مقاله شما طولانی تر است، می توانید ساختار آن را در ابتدای متن خود نیز مشخص کنید. با گفتن اینکه چگونه نقد خود را به خوانندگان ارائه می دهید، آن ها می دانند که چه چیزی را باید انتظار داشته باشند و بهتر آماده خواهند شد تا آنچه را که می گویید جذب کنند.

همچنین ممکن است برای شما مفید باشد که مطالعات یا رویکردهای نظری مختلف را به روشی منطقی گروه بندی کنید (به عنوان مثال، به ترتیب زمانی، بر اساس نتیجه گیری که انجام می دهند).

اما هر طور که تصمیم دارید مقاله خود را ساختار دهید، سعی کنید تا حد امکان درک آن را برای خوانندگان آسان کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت + 14 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟