پروپوزال بنویسیم - کالج نوین

پروپوزال بنویسیم ، در 8 مرحله

یک پروپوزال بنویسیم ، اگر در یک زمینه علمی یا دانشگاهی کار می کنید، به احتمال زیاد دیر یا زود نیاز به نوشتن یک پروپوزال تحقیق خواهید داشت. به طور معمول، افرادی که پروپوزال های تحقیقاتی را می نویسند در زمینه های مربوطه خود متخصص هستند، اما اکثر آنها نویسندگان خوبی نیستند.

بیایید این راهنما را با یک سوال ساده شروع کنیم: پیشنهاد تحقیق چیست؟

پروپوزال تحقیق یا پایان نامه یک پایان نامه علمی یا دانشگاهی است که برای پیشنهاد یک پروژه تحقیقاتی حاوی حدود 2500 جهان استفاده می شود.

این پیشنهادات بسیار مهم هستند زیرا معمولاً برای درخواست بودجه برای پروژه تحقیقاتی شما از یک فرد یا موسسه استفاده می شود.

یک پروپوزال تحقیقاتی قرار است نهاد تأمین کننده مالی را متقاعد کند که دانشی که با استفاده از این روش به دست خواهید آورد، دارایی مهمی برای جامعه علمی خواهد بود.

صرف نظر از روش‌شناسی و ابزاری که استفاده می‌کنید یا موضوع یا هدف تحقیقتان، پیشنهاد شما باید به این سؤال پاسخ دهد: هدف شما چیست و چگونه و چرا می‌خواهید آن را محقق کنید؟

خدمات نگارش پایان نامه ما می تواند حتی به سخت ترین سؤالات پاسخ دهد. برای دریافت پاسخ خود با ما تماس بگیرید.

بنابراین چگونه یک پروپوزال تحقیق بنویسیم و چه چیزی باید داشته باشد؟

پروپوزال بنویسیم
پروپوزال بنویسیم – کالج نوین

عنوان

وقتی به عنوانی برای پروپوزال تحقیق خود فکر می کنید، مطمئن شوید که کوتاه باشد. باید به طور مختصر موضوع و محتوای تحقیق شما را توضیح دهد.

به چیزی فکر کنید که جذاب باشد و توجه سرپرستان را به خود جلب کند و سعی کنید آنها را به موضوع علاقه مند کنید. آنها باید مشتاقانه به پایان نامه شما نزدیک شوند.

این مقاله را مطالعه کنید  مقاله نویسی سریع و کارآمد، 5 نکته

خلاصه

چکیده بررسی کوتاهی از پروژه است. این باید شامل دلیل مطالعه، سؤالات تحقیق، روش شناسی و نتایجی باشد که می خواهید به دست آورید.

روش شامل طرح تحقیق و هر نمونه و ابزاری است که مورد استفاده قرار خواهد گرفت. طول آن باید حدود 300 کلمه باشد.

معرفی

مقدمه باید زمینه و پیشینه مشکل تحقیق شما را پوشش دهد. قاب بندی این مشکل اهمیت ویژه ای دارد زیرا باید جالب و مهم به نظر برسد.

هیچ قانون سختگیرانه ای در مورد ارائه مشکل تحقیق شما وجود ندارد – همه چیز به خلاقیت شما بستگی دارد. سعی کنید پرونده را به گونه ای مطرح کنید که به احتمال زیاد از سوی سرپرستان تأیید شود.

این بخش از پیشنهاد باید شامل موارد زیر باشد:

هدف مطالعه
زمینه و پس زمینه
اهمیت و منطق مطالعه

مشکلات و مسائل تحت پوشش مطالعه
متغیرها یا پدیده های کلیدی که مطالعه می کنید

فرضیه

 یا نظریه ای که ممکن است داشته باشید
مرزهای تعیین شده تحقیق که زمینه تحقیق را محدود می کند

روش

بخش روش به یک دلیل ساده بسیار مهم است – به کمیته ای که پروپوزال شما را بررسی می کند، درباره رویکردی که برای انجام مطالعه خود استفاده خواهید کرد، می گوید.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که برنامه کاری خود را فهرست کرده و نحوه اجرای پروژه را شرح دهید.

شما باید تصمیم بگیرید که آیا تحقیق شما کیفی خواهد بود یا کمی. تحلیل کیفی از طریق کلمات بیان می شود و برای نشان دادن مفاهیم، ​​تجربیات و افکار استفاده می شود.

این مقاله را مطالعه کنید  انجام پایان نامه مدیریت بازرگانی

تجزیه و تحلیل کمی به صورت اعداد، نمودارها و جداول بیان می شود و برای تأیید یا آزمایش فرضیات یا نظریه ها استفاده می شود.

به این فکر کنید که کدام نوع تحلیل برای شما مناسب تر است و سپس یکی یا دیگری را انتخاب کنید.

مرحله بعدی این است که نشان دهید چگونه داده های خود را جمع آوری کرده اید – این بستگی به نوع تحقیق دارد. برای تحقیقات کمی، باید از تحلیل محتوا، مشاهده و تحقیقات تجربی و پیمایش استفاده کنید، در حالی که تحقیقات کیفی از طریق مطالعات موردی، گروه های متمرکز، تحلیل گفتمان و مصاحبه با شرکت کنندگان انجام می شود.

از شما خواسته می شود که دانش روش های جایگزین را نشان دهید و توضیح دهید که چرا رویکرد شما برای نوع مطالعه ای که انجام می دهید بهترین است.

بخش روش پروپوزال شما باید شامل اطلاعات کافی در مورد مطالعه باشد تا خواننده تشخیص دهد که آیا مناسب است یا خیر و حتی برای محقق دیگری که مطالعه را در پروژه‌های آینده خود بازسازی یا اجرا کند.

پروپوزال بنویسیم - کالج نوین
پروپوزال بنویسیم – کالج نوین

بخش های زیر باید در بخش روش گنجانده شوند:

نوع طرح تحقیقی که برای پروژه خود انتخاب کرده اید
شرح شرکت کنندگان یا نمونه های مورد استفاده برای جمع آوری داده ها
ابزارها و پرسشنامه های مورد استفاده برای جمع آوری داده ها
شرح روش

نتایج

از آنجایی که هنوز در مرحله پیشنهاد هستید، هیچ نتیجه قطعی نخواهید داشت، به این معنی که باید پیش بینی های خود را در مورد نتایجی که انتظار دارید به دست آورید، شرح دهید.

هزینه

اگر متقاضی تصویب بودجه هستید، باید جدول هزینه های پیش بینی شده را ارائه دهید. این کار برای توجیه بودجه برای تحقیق انجام می شود.

این مقاله را مطالعه کنید  متغیر وابسته

بررسی ادبیات

پروپوزال بنویسیم اگر از ادبیات برای مراجع استفاده می کنید، ارائه فهرست استناد برای منابعی که داده ها را از آنها جمع آوری کرده اید بسیار مهم است.

نقل قول به چند دلیل مهم است:

این اعتبار پروژه تحقیقاتی شما را نشان می دهد زیرا شما آن را بر اساس چیزی واقعی قرار می دهید.
به نویسندگان ادبیاتی که استفاده کرده اید امتیاز می دهد.
ارجاع به منابع شما را از متهم شدن به سرقت علمی محافظت می کند.
دانش شما را از مسئله تحقیق و مسائل مربوط به آن نشان می دهد.

نشان می دهد که چقدر در تحقیق و تحلیل انتقادی داده های موجود مهارت دارید.
خواننده را متقاعد می کند که تحقیقات شما دارایی مهمی برای جامعه علمی است.

بحث

نوشتن پروپوزال ، فهرستی از مسائل و مشکلات مربوط به تحقیق خود ارائه دهید. این نشان می دهد که شما در تحقیقات قبلی خود دقیق بوده اید و برای بحث آماده هستید. همچنین، ممکن است به شما در پاسخ به برخی از سوالات در طول مصاحبه بعدا کمک کند.

حتی اگر اکنون می دانید که چگونه یک پروپوزال تحقیق بنویسید، همیشه ایده خوبی است که پیش نویس خود را تصحیح کرده و به فردی آگاه در این زمینه بدهید زیرا بازخورد بسیار ارزشمند است.

نوشتن پروپوزال ، اساتید شما و خدمات آنلاین نوشتن پایان نامه حرفه ای می توانند کمک بزرگی باشند. تصحیح و دریافت بازخورد می تواند به شما کمک کند تا دانش ارزشمندی را به دست آورید که شما را قادر می سازد از اشتباهات در فرآیند نوشتن پروپوزال تحقیق اجتناب کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت − 6 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟