10 قانون نوشتن محتوای SEO

10 قانون نوشتن محتوای SEO

10 قانون نوشتن محتوای SEO ، دریافت ترافیک ارگانیک بخش مهمی از هر استراتژی بازاریابی دیجیتال است. و بهترین راه برای افزایش ترافیک، کسب رتبه بهتر در گوگل است.

یک استراتژی قوی سئو به شما در این امر کمک می کند، اما چیزی بیشتر از اعمال قوانین سئو داخلی و خارجی در وبلاگ شما وجود دارد.

نوشتن سئو امری ضروری است و تضمین می کند که از تجربه کاربری در صفحات خود غافل نشوید. به هر حال، تجربه صفحه یکی از مهمترین فاکتورهای رتبه بندی است. اگر می خواهید نوشتن سئو را بهتر درک کنید، به خواندن ادامه دهید!

10 قانون نوشتن محتوای SEO - کالج نوین
10 قانون نوشتن محتوای SEO – کالج نوین

سئو نویسی چیست؟

سئو نویسی راهی برای نوشتن محتوا است به طوری که موتورهای جستجو به راحتی می توانند متوجه شوند که محتوا به چه چیزی مربوط می شود و آیا کیفیت بالایی دارد یا خیر.

برای مثال، گوگل از «عنکبوت‌ها» استفاده می‌کند که محتوا را می‌خزند تا ببیند در مورد چیست. در طول این خزیدن، آنها با زبان استفاده شده در صفحه وب، چیزهای زیادی در مورد صفحه وب می آموزند.

سئو نویسی محتوای صفحه را بهینه می کند تا موتورهای جستجو راحت تر محتوای آن را خزیده و آن را به خوبی قضاوت کنند. زمانی که به طور مطلوب ارزیابی شود، جایگاه بهتری در SERP به آن داده می شود.

اگر محتوا بدون نوشتن سئو ایجاد شود، ممکن است برای موتورهای جستجو مناسب نباشد و خزنده‌ها حتی متوجه موضوع صفحه نشوند.

چرا نوشتن برای سئو مهم است؟

سئو نویسی برای کمک به رتبه بهتر محتوا در گوگل انجام می شود. اگر محتوا بهینه نشده باشد، چندین صفحه در جستجو ظاهر می شود.

10 قانون نوشتن محتوای SEO ، و چرا ورود به آن صفحه اول اینقدر مهم است؟

یک مطالعه نشان داد که تعداد کلیک‌هایی که صفحات دریافت می‌کنند نه تنها به ورود به آن صفحه اول نتایج جستجو بستگی دارد، بلکه تا حد زیادی به بالا رفتن هرچه بیشتر آن صفحه نیز بستگی دارد.

اولین نتیجه در صفحه اول توسط بیش از 28٪ از افرادی که جستجو را انجام می دهند کلیک می شود. پس از اولین نتیجه، درصدها با هر نقطه در صفحه کاهش می یابد. بنابراین باید سایت شما یکی از اولین نتایجی باشد که مردم می بینند.

نوشتن برای سئو نیز مهم است زیرا این یک تکنیک بازاریابی است که در طول عمر وب سایت شما ادامه می یابد.

بسیاری از افراد با تبلیغات PPC به خوبی عمل می کنند، اما اگر هزینه آن تبلیغات را متوقف کنند، دیگر ترافیکی را به همراه نخواهد داشت.

محتوای سئو خوب برای وب سایت شما کار می کند، مهم نیست که چه کارهای دیگری برای بازاریابی سایت خود انجام می دهید.

اصول نوشتن سئو چیست؟

نوشتن سئو نسبتاً ساده است، اما انجام آن همیشه آسان نیست.

هیچ فرمول جادویی برای رتبه بندی بهترین ها در نتایج موتورهای جستجو وجود ندارد، اما چندین بخش از الگوریتم گوگل وجود دارد که ما درباره آنها می دانیم. محتوا باید با در نظر گرفتن این جنبه ها نوشته شود تا رتبه بهتری کسب کند.

این مقاله را مطالعه کنید  سئو برای وبلاگ نویسان: 8 نکته ضروری برای بهینه سازی وبلاگ

یکی از مهمترین جنبه های نوشتن سئو، استفاده از کلمات کلیدی مناسب است. این به این معنی است که بدانید مردم وقتی به دنبال سایت هایی مانند سایت شما هستند، چه چیزی را جستجو می کنند.

این امر مستلزم آن است که نویسنده SEO جستجوی کلمات کلیدی را انجام دهد و لیستی از کلمات و عباراتی را که باید گنجانده شود ایجاد کند.

همچنین استفاده از کلمات مرتبط زیاد در محتوا مهم است. این به معنای کلماتی است که به خوبی با کلمات کلیدی مورد تحقیق مطابقت دارند.

10 قانون نوشتن محتوای SEO ، گوگل بررسی می کند که آیا تعداد زیادی کلمات مرتبط با کلمات کلیدی اصلی وجود دارد تا مطمئن شود که محتوا در مورد چیست.

استفاده از این کلمات مرتبط را نمایه سازی معنایی پنهان می نامند و به سئو کمک زیادی می کند.

خزنده ها همچنین ارزیابی می کنند که آیا محتوا برای مخاطبان نوشته شده است یا صرفاً برای SEO.

به همین دلیل است که کپی‌نویسان سئو باید از پر کردن کلمات کلیدی اجتناب کنند – یا کلمات کلیدی مشابه را بارها و بارها درج کنند تا محتوا برای مخاطبان انسانی مناسب نباشد.

تعادلی که باید رعایت شود این است که محتوا برای خوانندگان انسانی و همچنین عنکبوت های موتورهای جستجو جذاب باشد.

استفاده از زبان پیچیده یکی دیگر از عوامل در خزیدن موتورهای جستجو است. اگر زبان خیلی ساده باشد و از کلمات منحصر به فرد بسیار کمی استفاده کند، به عنوان ارزش بالایی ارزیابی نمی شود.

نوشتن سئو باید به خوبی جریان داشته باشد و به اندازه کافی پیچیده باشد تا در عین استفاده طبیعی از زبان، اطلاعات زیادی را در مورد موضوع خود منتقل کند.

10 قانون نوشتن محتوای SEO - کالج نوین
10 قانون نوشتن محتوای SEO – کالج نوین

سئو کپی رایتر چیست؟

یک کپی رایتر سئو یک متخصص نوشتن است که از جنبه های شناخته شده رتبه بندی موتورهای جستجو برای ایجاد محتوایی استفاده می کند که به خوبی برای آنها بهینه شده باشد.

آن‌ها باید فاکتورهای رتبه‌بندی گوگل و همچنین بهترین روش‌های استفاده در یک متن را عمیقاً درک کنند. دانش سئوی درون صفحه نیز مورد انتظار است زیرا این شخص مسئول بهینه سازی مقالات خواهد بود.

10 قانون نوشتن محتوای SEO ، زبان مورد استفاده باید به اندازه کافی ساده باشد تا خوانندگان انسانی بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند. کپی رایتر باید از کلمات کلیدی در همه جا استفاده کند، اما از آنها به شکل طبیعی استفاده کند.

یک کپی رایتر سئو چه مهارت هایی باید داشته باشد؟

یک کپی رایتر سئو باید بداند که چگونه محتوا را با صدایی منحصر به فرد و سبک نوشتاری بنویسد که به خوبی جریان داشته باشد.

آنها باید دقیقا بدانند که مخاطب مورد نظر چه کسانی خواهند بود تا بتوانند آن را در نحوه نگارش کپی لحاظ کنند.

کپی‌رایتر باید بداند که رقیب با نسخه‌اش چه می‌کند، و باید بتواند یک تحقیق سریع انجام دهد و ببیند برای رتبه‌بندی خوب یک صفحه محتوا چه چیزی لازم است.

آنها باید بتوانند با لحنی متقاعدکننده بنویسند تا کپی تبدیل شود، و همچنین باید خلاقیت کافی برای ارائه ایده‌های موضوعی جدید به خصوص برای وبلاگ‌ها داشته باشند.

یک کپی رایتر سئو خوب همچنین اصول نمایه سازی معنایی پنهان را برای تقویت بیشتر موقعیت محتوا درک می کند. آنها باید بتوانند متن را با حداکثر اطلاعات بسته بندی کنند تا تجربه خوبی را هم برای خوانندگان و هم برای خزنده های موتورهای جستجو فراهم کنند.

10 قانون نوشتن محتوای SEO ، یک کپی رایتر سئو همچنین باید از همه تغییرات جدید در الگوریتم های موتور جستجو که اعلام می شود مطلع باشد.

این مقاله را مطالعه کنید  تکنیک های نوشتن سئو ، 10 نکته

به طور دوره ای، تغییراتی در الگوریتم ایجاد می شود تا یکی از جنبه های محتوا مهم تر از قبل شود. یک کپی رایتر سئو باید از این تغییرات مراقبت کند تا بتواند در کارش ادغام شود.

10 قانون نوشتن SEO که باید رعایت کنید

1. برای انسان ها بنویسید

10 قانون نوشتن محتوای SEO ، مخاطبان خود را بشناسید و برای آنها بنویسید.

کپی رایتینگ سئو تنها بخشی از سئو است. بخش مهم دیگر بک لینک است. محتوایی که می نویسید باید بک لینک از سایت های دیگر جذب کند تا سئوی آن بهبود یابد.

بنابراین، نسخه ای که می نویسید باید ابتدا برای مخاطب انسانی نوشته شود. اگر خیلی رباتیک به نظر می رسد یا حاوی کلمات کلیدی است، تعداد کمی از سایت ها می خواهند بعداً به آن پیوند دهند.

2. الگوریتم گوگل را درک کنید

10 قانون نوشتن محتوای SEO ، با آخرین الگوریتم های گوگل آشنا شوید. به عنوان بزرگترین موتور جستجو، مهم است که بدانید چگونه ترافیک بیشتری را به وبلاگ خود هدایت کنید.

آنها به طور منظم الگوریتم جستجوی خود را تغییر می دهند تا صفحات با بهترین کیفیت رتبه بالاتری کسب کنند. گوگل نگران این است که موتور جستجو تا حد امکان موثر باشد.

وقتی تمام آنچه موتورهای جستجو به دنبال آن هستند را درک کنید، بهتر می توانید آن را ارائه دهید.

3. نحوه یافتن کلمات کلیدی را بدانید

10 قانون نوشتن محتوای SEO ، شما باید بدانید که چگونه تحقیق کلمات کلیدی را انجام دهید و چگونه بهترین کلمات کلیدی را برای محتوایی که می نویسید انتخاب کنید.

این شامل ارزیابی میزان محبوبیت کلمه کلیدی اصلی و نحوه انتخاب کلمات کلیدی طولانی است.

اغلب، کلمات کلیدی اصلی برای یک موضوع رقابت بسیار زیادی برای چند مکان اول در نتایج موتورهای جستجو دارند.

این امر باعث می شود که به دنبال کلمات کلیدی با حجم جستجوی کمتری بروید. یک کپی رایتر سئو باید بتواند میزان رقابت را برای هر کلمه یا عبارت ارزیابی کند و بهترین آنها را برای استفاده انتخاب کند.

4. مطالب طولانی بنویسید

10 قانون نوشتن محتوای SEO ، به‌روزرسانی الگوریتم Google Panda 4.1 برای پاداش دادن به محتوای طولانی‌تر و آموزنده‌تر و جریمه کردن محتوای نازک ارائه شد.

یک قانون سرانگشتی خوب این است که هر صفحه حاوی حداقل 1000 کلمه محتوای با کیفیت باشد. صفحات کوتاه‌تر ممکن است پیچیدگی کافی برای الگوریتم‌های فعلی نداشته باشند.

نوشتن محتوای طولانی‌تر همچنین به شما این آزادی را می‌دهد که اطلاعات را به روش‌های مختلفی مانند فهرست‌ها و جداول ارائه دهید.

شما باید اطلاعات زیادی را در هر صفحه قرار دهید، و داشتن چند روش متنوع برای ارائه اطلاعات می تواند هم برای افراد و هم برای موتورهای جستجو مفید باشد.

5. هر جمله را منحصر به فرد کنید

10 قانون نوشتن محتوای SEO ، الگوریتم های موتورهای جستجو همگی به محتوای منحصر به فرد پاداش می دهند. اگر بخش‌هایی از یک صفحه از صفحه وب دیگری کپی شود، ممکن است به عنوان هرزنامه علامت‌گذاری شود و رتبه ضعیفی به آن داده شود.

استفاده از سایت هایی مانند Copyscape می تواند به شما کمک کند تا مطمئن شوید که هر قسمت از کپی SEO شما منحصر به فرد است.

اگر موارد تکراری پیدا کردید، آن قسمت‌ها را بازنویسی کنید و در عین حال کپی را طبیعی نگه دارید.

6. از کلمات مرتبط استفاده کنید

10 قانون نوشتن محتوای SEO ، جدیدترین الگوریتم ها به دنبال کلمات رایجی هستند که با کلمات کلیدی استفاده می کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  استراتژی محتوای سئو چیست؟ ، 3 استراتژی

این به موتور جستجو اجازه می دهد بداند که محتوا واقعاً در مورد آن موضوع است. معمولاً نیازی به تحقیق در مورد کلمات همراه برای استفاده نیست، زیرا آنها معمولاً کلمات اساسی هستند که چیزی در مورد آن موضوع استفاده می کند.

اگر مطمئن نیستید که چگونه از این کلمات همراه استفاده کنید، نمایه سازی معنایی پنهان را مطالعه کنید و از آن دانش استفاده کنید.

7. پیوند به سایت های با کیفیت بالا

10 قانون نوشتن محتوای SEO ، استفاده از پیوندها به عنوان استناد اطلاعاتی، روشی متداول برای نشان دادن این است که اطلاعات از کجا آمده است.

با این حال، سایت شما نباید از اطلاعات سایت های با کیفیت پایین استفاده کند. اگر لینک هایی به سایت های اسپم دارید، اطلاعات موجود در صفحه شما نیز اسپم در نظر گرفته می شود.

همیشه به وب سایت های سطح بالا که در نوع خود محبوب هستند پیوند دهید.

هدف کلی موتورهای جستجو در دسترس قرار دادن اطلاعات خوب در سطح جهانی است. وقتی به سایت های خوب لینک می دهید، به موتورهای جستجو نشان می دهید که به سایت های دیگر متصل هستید و اطلاعات خود را از سایت های مفید دریافت می کنید.

10 قانون نوشتن محتوای SEO - کالج نوین
10 قانون نوشتن محتوای SEO – کالج نوین

8. از انواع محتوای متنوع استفاده کنید

10 قانون نوشتن محتوای SEO ، یک صفحه وب عالی ممکن است شامل چندین روش مختلف برای انتقال اطلاعات باشد. اینها اغلب شامل انواع دیگری از رسانه ها برای پشتیبان گیری و گسترش اطلاعات در متن هستند.

استفاده از ویدئوهای موجود در صفحه برای این منظور عالی است. استفاده از تصاویر مفید نیز برای خوانندگان مفید است.

خواندن متن خاکستری بیش از حد برای افراد ممکن است سخت باشد. شکستن آن باعث می شود جریان بهتری داشته باشد و امکان خواندن آسان تر را فراهم می کند.

9. اطلاعات متا را بنویسید

10 قانون نوشتن محتوای SEO ، هر محتوایی به متا تگ و توضیحات متا نیاز دارد. این به موتورهای جستجو اجازه می دهد تا توضیحات کوتاهی از محتوایی که ایجاد کرده اید را نمایش دهند.

همچنین به یک تگ عنوان نیاز دارید که به عنوان عنوان صفحه نمایش داده شود. این نباید بیشتر از 70 کاراکتر باشد. او حداکثر مجاز برای عناوین توسط گوگل است.

توضیحات متا نباید بیشتر از 160 کاراکتر باشد. اگر به HTML اولیه علاقه ندارید، برخی از اصول اولیه را یاد بگیرید تا بتوانید این قطعات ارزشمند را برای محتوای خود ایجاد کنید.

10. از عناوین فرعی فراوان استفاده کنید

10 قانون نوشتن محتوای SEO ، مهم نیست موضوع شما چقدر محدود است، می توان آن را با عنوان های فرعی تقسیم کرد. این همچنین به شما امکان می دهد کلمات کلیدی خود را در جایی که برجسته هستند داشته باشید.

عنوان‌های فرعی به شکستن متن کمک می‌کنند و خوانندگان را راحت‌تر می‌کنند تا اطلاعات دقیق مورد نظر خود را پیدا کنند.

در سئو نویسی باید اهداف تعیین شده برای استراتژی خود و فاکتورهای رتبه بندی موتورهای جستجو را در نظر بگیرید.

با این حال، نوشتن محتوا بسیار بیشتر از نیازهای سئو فرآیندی برای پاسخگویی به تقاضای کاربر است.

هنگامی که شما یک تجربه واجد شرایط و منحصر به فرد از خواندن و بازدید از صفحه را با محتوای با کیفیت بالا ارائه می دهید، به طور خودکار موقعیت صفحه شما را در SERP ها بهتر می کند.

یک استراتژی سئو باید بالغ باشد تا بتواند به خوبی کار کند. ارزیابی بلوغ SEO ما را انجام دهید و مشخص کنید که کجا باید تلاش‌ها را برای تکامل به مرحله بعدی در منحنی بلوغ متمرکز کنید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − یک =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟