نگارش مقاله پژوهشی - کالج نوین

نگارش مقاله پژوهشی

نگارش مقاله پژوهشی ، انتشارات سنگ بنای علم هستند. آن‌ها داده‌هایی را منتشر می‌کنند که درک ما را از دنیای اطرافمان (و فراتر از آن!) گسترش می‌دهد و به تأمین بودجه برای مطالعات اضافی کمک می‌کند.

با این حال، بیشتر نسخه‌های خطی فرآیند ویرایش اولیه مجله را پشت سر نمی‌گذارند. در اینجا، روند ویراستاری را مرور می کنیم و 5 مرحله برای نوشتن انجام مقاله پژوهشی ارائه می دهیم که شانس انتشار آن را افزایش می دهد.

نگارش مقاله پژوهشی
نگارش مقاله پژوهشی – کالج نوین

هنگامی که یک دست‌نوشته به یک مجله ارسال می‌شود، تحت یک فرآیند ویرایشی چند لایه قرار می‌گیرد که شامل ویراستار فنی، سردبیر ارشد و ویرایشگر وابسته قبل از ارسال آن برای بازبینی می‌شود. ویراستار فنی اولین کسی است که نسخه های خطی دریافتی را بررسی می کند.

وظیفه اصلی آن ها این است که اطمینان حاصل کنند که نسخه خطی به الزامات خاص مجله، مانند تعداد کلمات و وضوح شکل، پایبند است. اگر دست‌نوشته این الزامات را برآورده کند، سپس توسط سردبیر ارشد بررسی می‌شود، که چکیده را می‌خواند – و فقط چکیده را – برای تعیین اینکه آیا مقاله پژوهشی مناسب مجله است یا خیر.

دست نوشته هایی که این مرحله را پشت سر می گذارند تا دستیار ویراستار که کل نسخه را می خواند ادامه می یابد. فقط دست نوشته هایی که به اندازه کافی خوب تلقی می شوند برای دو تا سه داور ارسال می شوند که ممکن است مقاله پژوهشی را برای انتشار توصیه کنند یا نکنند.

5 مرحله برای نگارش مقاله پژوهشی

مرحله 1: یک مجله واقعی انتخاب کنید

انتخاب یک مجله مناسب و واقع بینانه یکی از مهمترین تصمیمات در افزایش شانس شما برای انتشار مقاله تحقیقاتی است. برای انجام این کار، مقالات منتشر شده توسط مجله مورد علاقه خود را بخوانید.

 مقاله مورد نظر شما از نظر تأثیر بالقوه، موضوع تحقیق و مقدار داده باید با سایر مقالات آن مجله قابل مقایسه باشد. برای کمک به محدود کردن فهرست مجلات کاندید مورد بررسی، سعی کنید روی مجلاتی که می خوانید تمرکز کنید.

مرحله 2: الزامات مجله را تعیین کنید

نگارش مقاله پژوهشی ، هر مجله مجموعه ای از الزامات خاص خود را دارد، از محدودیت کلمات تا قالب بندی منابع. عدم رعایت الزامات مجله باعث می شود که ویرایشگر فنی دستنوشته شما را برای شما ارسال کند. این دستورالعمل ها اغلب به موارد زیر اشاره می کنند:

این مقاله را مطالعه کنید  نحوه نوشتن یک مقاله ویژه، 5 نکته

. محدودیت کلمات
. قالب بندی سرفصل های بخش
. قالب بندی برای مراجع

. تعداد شکل ها، جداول و مراجع
. وضوح تصاویر

مرحله 3: داده های کافی را جمع آوری کنید- نگارش مقاله پژوهشی

جمع‌آوری یا به جمع‌آوری داده‌ها برای مطالعه خود ادامه دهید تا زمانی که مقدار داده‌های مورد نیاز برای مجله هدف شما برآورده شود. پیش‌نویس فهرستی از جداول و شکل‌ها – و حتی افسانه‌های شکل – قبل از شروع آزمایش می‌تواند به ساده‌سازی فرآیند جمع‌آوری داده‌های شما کمک کند.

برای انجام تجزیه و تحلیل های آماری، تعداد تکرارها در هر گروه باید حداقل 3 تا 5 باشد. برخی از تجزیه و تحلیل ها به تکرار بیشتری نیاز دارند، بنابراین مهم است که قبل از شروع آزمایش از یک متخصص آمار زیستی مشاوره بگیرید.

شما همچنین می توانید یک تحلیل توان آماری برای تعیین اندازه نمونه مورد نیاز برای تشخیص یک اثر با درجه اطمینان معین انجام دهید.

نگارش مقاله پژوهشی - کالج نوین
نگارش مقاله پژوهشی – کالج نوین

مرحله 4: فیگورهایی با کیفیت بالا بسازید

ارقام باید با کیفیت بالا با حداقل وضوح 300 نقطه در اینچ (dpi) باشند. بین تصویر شکل و افسانه، خواننده باید بتواند بفهمد که چگونه داده ها بدون مراجعه به متن اصلی به دست آمده اند.

با این اوصاف، اگر مخفف در متن متن توضیح داده شود، نیازی به توضیح مجدد در افسانه نیست. هر افسانه شکل باید این ساختار را داشته باشد:

. عنوان: نتیجه گیری شکل
. زیرشکل افسانه: داده ها را توصیف کنید، اما معنی داده ها را تفسیر نکنید. یک افسانه فرعی معمولاً شامل روش آنالیز یا سنجش، آنچه اندازه‌گیری شد، نوع نمونه، نام کامل تیمار و غلظت، و طول درمان است.
. جمله آخر: شامل آزمون آماری استفاده شده، مقادیر p و تعداد تکرارها (به عنوان مثال، n=5)

مرحله 5: یک داستان جذاب بنویسید

خلاصه

با کمال تعجب، چکیده اغلب در آخر نوشته می‌شود، حتی اگر اولین چیزی باشد که مخاطب شما – و تنها بخشی از دست‌نوشته شماست که سردبیر ارشد آن را می‌خواند. به همین دلیل، نوشتن یک چکیده قانع کننده برای برانگیختن علاقه خواننده مهم است. چارچوبی برای نوشتن یک چکیده مختصر و تاثیرگذار در زیر ارائه شده است:

1. مقدمه (2 جمله): جمله اول باید مقدمه ای گسترده برای موضوع باشد تا هر محققی بتواند موضوع را درک کند. جمله دوم باید تمرکز بیشتری داشته باشد و زمینه ای برای سؤال تحقیق دقیق فراهم کند. باید برای محققان در زمینه تحقیقاتی مشابه یا نزدیک به آن قابل درک باشد.
2. مسئله/هدف (1 جمله): سؤال یا مسئله ای را که در مطالعه شما مورد تحقیق قرار می گیرد، توضیح دهید. به طور معمول، این جمله با “اما” شروع می شود.
3. یافته کلیدی (1 جمله): نتیجه اصلی را خلاصه کنید. این جمله معمولاً با کلماتی مانند “در اینجا نشان می دهیم” شروع می شود.

این مقاله را مطالعه کنید  بيان مسئله

4. نتایج و نتیجه گیری اصلی (3 تا 5 جمله): مهم ترین نتایج تحقیق را که مبنای نتیجه گیری اصلی هستند، مشخص کنید. ممکن است چند قطعه کلیدی از داده ها را اضافه کنید، اما اعداد زیادی اضافه نکنید.

گنجاندن جمله‌ای مانند «با استفاده از روش X، نشان می‌دهیم که (…)» تنها در صورتی مناسب است که تمرکز مقاله یک روش جدید باشد یا روش بخش اصلی مقاله باشد.

5. اهمیت (1 تا 2 جمله): توضیح دهید که چگونه اکتشافات شما در زمینه تحقیق پیشرفت می کند و پیامدهای فوری آن. تأثیر بالقوه کار خود را دقیق نگه دارید – اغراق آمیز اهمیت کار شما ممکن است مانع از انتشار نسخه خطی شما شود.

نگارش مقاله پژوهشی - کالج نوین
نگارش مقاله پژوهشی – کالج نوین
معرفی

بخش مقدمه معمولاً از 3 تا 5 پاراگراف تشکیل شده است. داده‌های جمع‌آوری‌شده قبلی را گسترش می‌دهد تا مشکلی را که مطالعه شما سعی دارد به آن رسیدگی کند، در حالی که داده‌ها و منابع مناسب برای پشتیبانی از این اظهارات ارائه می‌کند، برجسته می‌کند.

آخرین پاراگراف مقدمه مروری کوتاه بر مطالعه است: هدف (1 جمله)، نحوه انجام مطالعه (2 تا 3 جمله)، آنچه که مطالعه نشان می دهد (2 تا 3 جمله) و اهمیت یافته ها. (1 جمله). مانند چکیده، سعی کنید داده ها (به عنوان مثال، اعداد) را برای بخش نتایج ذخیره کنید.

مواد و روش ها

نگارش مقاله پژوهشی ، بخش مواد و روش ها را می توان در حین انجام مطالعه نوشت.

نتایج

نگارش مقاله پژوهشی ، پس از انجام آزمایش، بخش Results معمولاً اولین چیزی است که نوشته می شود. نکته مهم این است که عناوین شکل ها باید مانند سرفصل های فرعی بخش نتایج باشد و تفسیر داده ها به حداقل برسد. هر پاراگراف اغلب از این ساختار پیروی می کند:

1. اختیاری: نتایج مطالعه قبلی (1 تا 2 جمله): در برخی شرایط، ممکن است لازم باشد نتایج مطالعات قبلی را توضیح دهید تا دلیل انجام آزمایش را تعیین کنید.
2. دلیل (1 جمله): دلیل انجام آزمایش را بیان کنید.

3. شرح داده ها (2 تا 6 جمله): شکل ها و متن ارجاع شده را شرح دهید. اعداد زیادی در اینجا ارائه خواهد شد.
4. خلاصه داده ها (1 تا 2 جمله): این نوع خلاصه ها اغلب با “این داده ها نشان می دهد که” شروع می شود.

بحث و نتیجه گیری

“تصویر بزرگ” مطالعه باید در بخش بحث و گفتگو نشان داده شود، جایی که به داده ها معنی داده می شود. این بخش معمولاً 3 تا 7 پاراگراف است:

این مقاله را مطالعه کنید  چگونه یک مقاله موثر بنویسیم

1. خلاصه مطالعه (1 پاراگراف): آنچه را که مطالعه نشان داد، بیان کنید.

2. تفسیر داده ها (1 تا 4 پاراگراف): به یافته های جالب در مطالعه خود بپردازید، تفسیرهایی از معنای داده ها ارائه دهید، و به مطالعات قبلی که از فرضیه های شما پشتیبانی می کند، استناد کنید.

3. محدودیت های مطالعه (1 پاراگراف): در صورت امکان، هر گونه محدودیت عمده را برای مطالعه ذکر کنید تا خواننده شما بداند که قبلاً آن ها را در نظر گرفته اید. دلایل وجود محدودیت ها و/یا راه حل های ممکن برای رفع این نگرانی ها را توجیه کنید.

جمله آخر این پاراگراف ها معمولا با «مطالعات اضافی با» یا «تحقیقات بیشتر با استفاده» شروع می شود.

4. معنای کلی (1 پاراگراف): آنچه را که تمام داده های جمع آوری شده با هم نشان می دهند یا نشان می دهند، خلاصه کنید.

5. نتیجه گیری (1 پاراگراف): نتیجه گیری در آخرین پاراگراف بحث یا در بخش مربوط به آن بحث می شود. نتیجه‌گیری باید پیامدهای اجتماعی کار را برجسته کند زیرا این آخرین بخش خواهد بود که خوانده می‌شود. تحقیقات خود را در یک یادداشت بالا بگذارید!

به عنوان مثال، به طور خلاصه توضیح دهید که چگونه داده ها می توانند نحوه تشخیص یا درمان یک بیماری خاص را پیش ببرند، یا اینکه چگونه داده ها می توانند درک ما را از یک زمینه خاص گسترش دهند.

نگارش مقاله پژوهشی ، توجه به جزئیات در نوشتارتان به سردبیر مجله نشان می‌دهد که هنگام انجام آزمایش‌هایتان به همان اندازه دقت کرده‌اید، که شانس شما را برای بازبینی دست‌نوشته‌تان نیز افزایش می‌دهد.

همچنین، گرامر به حساب می آید! از یک انگلیسی زبان مادری بپرسید یا به دنبال یک سرویس ویرایش حرفه ای برای بررسی نسخه خطی باشید.

خلاصه

نگارش مقاله پژوهشی ، به دست آوردن یک نسخه خطی از طریق فرآیند ویراستاری و در اختیار داوران، مانع بزرگی در انتشار یک مقاله علمی است. در اینجا، ما 5 مرحله برای نوشتن یک مقاله تحقیقاتی را شرح دادیم که شانس بازبینی آن را افزایش می دهد:

نگارش مقاله پژوهشی ، انتخاب یک مجله واقعی، تعیین الزامات مجله، جمع آوری داده های کافی، ایجاد ارقام با کیفیت بالا، و نوشتن یک داستان متقاعد کننده.

نگارش مقاله پژوهشی ، ذکر این نکته حائز اهمیت است که اگرچه ما در اینجا بر روند ویرایش تمرکز می کنیم، اما مخاطب نهایی شما دانشمندان فعال خواهند بود نه ویراستاران. نوشتن یک داستان جذاب تا حد امکان خوانندگان زیادی را به خود جذب می کند تا تحقیقات شما در معرض دید و توجهی قرار گیرد که شایسته آن است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × دو =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟