6 هدف برای کمپین دیجیتال مارکتینگ شما

6 هدف برای کمپین دیجیتال مارکتینگ شما

6 هدف برای کمپین دیجیتال مارکتینگ شما ، قبل از راه‌اندازی یک وبلاگ، باز کردن حساب Pinterest یا شروع به جمع‌آوری آدرس‌های ایمیل، باید اهداف تجاری را برای کمپین دیجیتال مارکتینگ خود انتخاب کنید. زمانی که بدانید می‌خواهید چه کاری انجام دهید، می‌توانید انرژی خود را به سمت کمپین‌های بازاریابی مناسب هدایت کنید و از تاکتیک‌های بازاریابی استفاده کنید که بر روی معیارهای تجاری مناسب حرکت می‌کنند.
در اینجا شش هدف رایج وجود دارد که استراتژی دیجیتال مارکتینگ شما می تواند بر آنها تأثیر بگذارد:

6 هدف برای کمپین دیجیتال مارکتینگ شما
6 هدف برای کمپین دیجیتال مارکتینگ شما – کالج نوین

6 هدف برای کمپین دیجیتال مارکتینگ شما

افزایش آگاهی از مشکل و راه حل: بازاریابی آنلاین شما می تواند به مشتریان احتمالی کمک کند تا از چیزی که نیاز دارند آگاه شوند، تأثیری که به آن آگاهی از مشکل می گویند. بازاریابی شما همچنین می تواند مشتریان بالقوه را آگاه کند که شرکت شما راه حلی برای یک مشکل ارائه می دهد – به نام آگاهی راه حل. هدف شما این است که به مردم کمک کنید تا متوجه شوند که می توانید آنها را از حالت “قبل” که در آن مشکل دارند به حالت “بعد” مورد نظر که در آن راه حل مثبتی به دست آورده اند، ببرید.
به دست آوردن سرنخ ها و مشتریان جدید: به دست آوردن سرنخ ها و مشتریان بیشتر هدف اصلی بیشتر کسب و کارها است. بدون ایجاد سرنخ ها و مشتریان جدید، کسب و کار شما هرگز فراتر از آنچه اکنون هست رشد نخواهد کرد. برای گسترش تجارت خود باید خون جدیدی وارد کنید.
فعال کردن سرنخ ها و مشتریان: اگر بیش از چند ماه است که در تجارت هستید، احتمالاً مشتریان و مشتریانی دارید که هنوز خرید نکرده اند یا مدتی است خرید نکرده اند. می‌توانید از کمپین‌های بازاریابی دیجیتال خود برای تشویق مردم به خرید از شما برای اولین بار استفاده کنید، و همچنین به مشتریان قبلی که اخیراً از شما خرید نکرده‌اند، ارزشی را که به ارمغان آورده‌اید و اینکه چرا باید دوباره از شما خرید کنند، یادآوری کنید. کمپین های بازاریابی دیجیتال شما می توانند این مشتریان و مشتریان غیرفعال را فعال کنند و به حفظ کسب و کار شما کمک کنند.
کسب درآمد از سرنخ ها و مشتریان موجود: دستیابی به سرنخ ها و مشتریان جدید پرهزینه و زمان بر است. فراموش نکنید که کمپین های دیجیتالی را برای فروش محصولات و خدمات بیشتر به مشتریان و مشتریان جدید ایجاد کنید. کمپین‌های کسب درآمد، انواع پیشنهادات فروش، فروش متقابل و انواع دیگر را برای فروش بیشتر به بهترین مشتریان و مشتریان شما ایجاد می‌کنند.
جذب سرنخ‌ها و مشتریان جدید: مشتریان و سرنخ‌های جدید صرفاً به دلیل جدید بودن مستحق برخورد ویژه هستند. باید به آنها آموزش داده شود که شما چه کسی هستید و چگونه با آنچه خریداری کرده اند موفق باشند. برای رسیدن به این هدف، محتوایی مانند ایمیل های خوش آمدگویی یا بسته های خوش آمد گویی ایجاد کنید که به مردم می گوید چگونه از محصول یا خدمات شما استفاده کنند، چه انتظاراتی می توانند داشته باشند و در صورت نیاز به کمک برای خرید به کجا می توانند بروند.
ایجاد جامعه و حمایت: برای جابجایی مشتریان بالقوه، سرنخ ها و مشتریان فراتر از یک رابطه سطحی و مبادله ای، باید کمپین هایی ایجاد کنید که جوامعی از طرفداران و مروجین برند ایجاد کنند. یکی از مؤثرترین راه‌ها برای دستیابی به این حمایت از طریق رسانه‌های اجتماعی مانند گروه فیس‌بوک یا صفحه توییتر است. در اینجا، اگر افراد درباره محصول یا خدمات شما ستایش یا سؤالی داشته باشند، می توانند با آنها تماس بگیرند. با ایجاد یک خروجی، به پرورش حس جامعه برای پایگاه مشتریان خود کمک می کنید که منجر به افزایش رضایت و وفاداری می شود.

این مقاله را مطالعه کنید  ایجاد یک کمپین دیجیتال مارکتینگ عالی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک + هشت =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟