دیجیتال مارکتینگ شرکت خود

دیجیتال مارکتینگ شرکت خود

دیجیتال مارکتینگ شرکت خود ، در حالی که در ابتدا دیجیتال به عنوان یک کانال دیگر برای مقابله در نظر گرفته می شد، بازاریابان به زودی متوجه شدند که دیجیتالی شدن اساساً عملکرد بازاریابی را متحول می کند. جای تعجب نیست که بسیاری از شرکت ها هنوز برای مقابله با نیروی مخرب دیجیتالی شدن در بازاریابی تلاش می کنند.

در این مقاله با تکیه بر تجربه‌ای که در Zalando در شکل‌دهی مجدد تلاش‌های دیجیتال مارکتینگ به دست آمده است، پنج مرحله را که شرکت‌ها می‌توانند برای طراحی مجدد فعالیت‌های بازاریابی دیجیتال خود در محیط سریع در حال تغییر امروزی انجام دهند، تحلیل می‌کنیم. Zalando، بزرگترین خرده فروش آنلاین مد اروپا، بیش از 2000 برند بین المللی را در 17 بازار اروپایی به فروش می رساند. با 145 میلیون سفارش در سال 2019 و بیش از 31 میلیون مشتری فعال در قبل از همه‌گیری، Zalando یک محیط شرکت منحصربه‌فرد را برای تجزیه و تحلیل اینکه چگونه شرکت‌ها می‌توانند فعالیت‌های دیجیتال مارکتینگ خود را برای رقابت در بازار بازتعریف کنند، ارائه می‌کند.

دیجیتال مارکتینگ شرکت خود
دیجیتال مارکتینگ شرکت خود – کالج نوین

چگونه تلاش های دیجیتال مارکتینگ شرکت خود را تغییر دهیم؟

1. برای رفع پیچیدگی های امروزی، مشکل را به چالش های کوچکتر تقسیم کنید

دیجیتالی شدن به شرکت ها امکانات بی پایانی برای تعامل با مشتریان داده است. این امر پیچیدگی هایی را در محیط بیرونی و همچنین درونی ایجاد کرده است. برای مدیریت چنین پیچیدگی هایی، شرکت ها باید سادگی سازمانی را باز کنند. در زمینه دیجیتال مارکتینگ، این به معنای تجزیه مشکل حیاتی کسب و کار به چالش‌های متمرکز و کوچک‌تر است که رسیدگی به آن آسان‌تر است. شرکت ها باید با درک عمیق از آنچه برای مشتریانشان ارزشمند است شروع کنند. بر اساس آن، آنها می توانند تشخیص دهند که کدام فناوری می تواند بهترین استفاده را برای کمک به حفظ مشتریان فعلی و به دست آوردن مشتریان جدید داشته باشد. سپس، آن‌ها باید شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPI) را تعریف کنند که تلاش‌های بازاریابی دیجیتال آنها را اندازه‌گیری می‌کند. به طور مشابه، پیچیدگی‌های مرتبط با تست A/B و ایجاد محتوا باید به‌صورت مجزا بررسی شوند. از نقطه نظر سازمانی، این به معنای تکیه بر ساختار ساده ای است که فعالیت های بازاریابی دیجیتال را در پنج حوزه متمرکز مجزا گروه بندی می کند: ردیابی، داده، تست A/B، اسناد و هدایت (برای جزئیات بیشتر در مورد هر حوزه متمرکز به جدول زیر مراجعه کنید). هیچ ماشینی وجود ندارد که بتواند همه این کارها را انجام دهد. بینش انسانی برای ساختن یک ساختار بازاریابی دیجیتالی که در آن فناوری بازاریابی مناسب وجود داشته باشد، تیم‌ها حقوق واضحی داشته باشند، انگیزه‌ها در یک راستا قرار گیرند و رابط‌ها باز، ساده و پویا باشند، بسیار مهم است. تنها با باز کردن قفل سادگی سازمانی، شرکت‌ها می‌توانند چابکی لازم برای فعالیت در محیط دیجیتال پیچیده و سریع امروزی را داشته باشند.

این مقاله را مطالعه کنید  مزایای برتر دیجیتال مارکتینگ برای مشتریان

2. ایجاد یک «تیم بازاریابی دیجیتال شخصی» ناب و تخصصی

در بخش بازاریابی، شرکت‌ها باید تیمی ایجاد کنند که به بازاریابی دیجیتال شخصی ناب و تخصصی اختصاص داده شده باشد و حول پنج حوزه متمرکز متمایز ذکر شده در بالا ساختار یافته باشد. این تیم باید با فرهنگ داده محور مشخص و تمایل قوی برای آزمایش مداوم، آزمایش تجربی و یادگیری مداوم مشخص شود. زمینه های تخصصی اعضای آن علم داده و مهندسی نرم افزار است. این به این دلیل است که تلاش‌های کل تیم باید بر روی فعالیت‌های بازاریابی دیجیتالی قابل آزمایش و مقیاس‌پذیر متمرکز شود که می‌تواند با انتظارات رو به رشد مصرف‌کنندگان مدرن برای توصیه‌های متناسب و تعامل فردی به‌طور فزاینده تلفن همراه مطابقت داشته باشد. همه اعضای تیم باید یک رویکرد مشترک را به اشتراک بگذارند که شامل ارزیابی دقیق نتایج به‌دست‌آمده از طریق تست A/B، توانایی خودکارسازی و مقیاس‌بندی، و ارزیابی مجدد مداوم با هدف بهبود مستمر زیرساخت‌های بازاریابی-فناوری موجود است. تیم بازاریابی دیجیتال شخصی Zalando بر این پایه‌ها ساخته شد تا فروشگاه آنلاین شرکت را با ویژگی‌های مشتری مبتنی بر داده و آزمایش A-B شخصی‌سازی کند تا در نهایت 31 میلیون رویکرد بازاریابی مختلف را به بیش از 31 میلیون مشتری مختلف در اروپا ارائه دهد.

3. بر تولید ارزش بلندمدت مشتری تمرکز کنید- دیجیتال مارکتینگ شرکت خود

در محیط دیجیتال بیش فعال امروزی، شرکت ها به اشتباه می توانند به این نتیجه برسند که یک رویکرد کوتاه مدت گرا با هدف به حداکثر رساندن بازده در تعاملات دیجیتال تک می تواند بهینه باشد. برعکس، شرکت‌ها باید به جای سود معاملاتی، بر خلق ارزش بلندمدت از طریق اندازه‌گیری ارزش زمان عمر تجمعی تمرکز کنند. این به این دلیل است که بخش بزرگی از تأثیر تلاش‌های دیجیتال مارکتینگ در بلندمدت است. بنابراین، برای شرکت‌ها بسیار مهم است که به حفظ مشتریان فکر کنند و نه بر روی تراکنش‌های منفرد تا ارزش کامل فعالیت‌های دیجیتال مارکتینگ خود را به دست آورند. برای این منظور، سه نکته وجود دارد که شرکت ها باید روی آن تمرکز کنند. اولاً، شرکت‌ها باید اهمیت استفاده از KPIهای «زمان عمر مشتری» را به‌جای مشارکت در سود معاملاتی به‌عنوان شاخص‌های پیشرو درک کرده و پیش‌بینی کنند. دوم، آنها باید با ایجاد منطق امتیاز خالص پروموتر (NPS) بر حفظ مشتری تمرکز کنند. این به همسویی کل سازمان در پشت ایده تولید ارزش بلندمدت کمک می کند. در حالی که NPS ابزار خوبی برای این منظور است، استفاده از سایر معیارهای حفظ نیز به این هدف کمک می کند. ثالثاً، شرکت ها باید تلاش خود را در جهت ایجاد یک برند قوی هدایت کنند. آخرین پیشرفت‌ها در فناوری‌های دیجیتال مارکتینگ فرصت‌های بی‌پایانی را برای مشارکت در فعالیت‌های بازاریابی صرفاً مبتنی بر عملکرد در محیط آنلاین فراهم کرده است. اما چنین فعالیت هایی تنها زمانی می توانند به عملکرد برتر منجر شوند که با سرمایه گذاری هایی با هدف ایجاد یک برند قوی و قابل تشخیص همراه شوند.

این مقاله را مطالعه کنید  3 فناوری تقویت دیجیتال مارکتینگ
دیجیتال مارکتینگ شرکت خود
دیجیتال مارکتینگ شرکت خود – کالج نوین

4. توانمندسازی بازارهای محلی برای بهره مندی از مزایای بازاریابی محلی غیرمقیاس پذیر

همانطور که تلفن همراه به رشد خود ادامه می دهد، مصرف کنندگان جستجوهای بیشتری را با هدف بیش از حد محلی انجام می دهند. فعالیت در خارج از مرزها همچنین شرکت ها را ملزم می کند تا تفاوت های متعددی را که بین کشورها وجود دارد، نه تنها در بازارهای سنتی آجر و ملات بلکه در محیط آنلاین نیز در نظر بگیرند. بنابراین، شرکت ها با نیاز به بومی سازی فزاینده تلاش های بازاریابی خود برای پاسخگویی به درخواست های مصرف کنندگان خود در هر کجا که هستند مواجه هستند. در حالی که تیم اختصاصی و ناب و تخصصی بازاریابی دیجیتال شخصی پاسخگوی تمام فعالیت‌های بازاریابی دیجیتال قابل آزمایش و مقیاس‌پذیر است، بازارهای محلی نیاز به توانمندسازی دارند و مسئولیت مستقیم فعالیت‌های غیرمقیاس‌پذیر را به آن‌ها واگذار می‌کنند که می‌تواند به جلب مشارکت مشتریان محلی خود برای برآوردن نیازهای بازار حتی کمک کند. بهتر. فرآیند تصمیم‌گیری تیم بازاریابی دیجیتال شخصی‌شده توسط فناوری‌های مبتنی بر الگوریتم هدایت می‌شود که بر مبنای فردی و نه جغرافیایی هدف قرار می‌گیرند. به این ترتیب، دانش محلی مورد نیاز نیست. برعکس، برای تمام تصمیمات بازاریابی که فقط تا حد نسبتاً کوچکتری قابل آزمایش (و مقیاس پذیر) هستند، مانند کمپین های تلویزیونی، دانش محلی بسیار مهم است. بنابراین، شرکت‌ها باید تیم‌های بازاریابی محلی را توانمند کنند تا از مزایای فعالیت‌های بازاریابی غیرمقیاس‌پذیر محلی بهره ببرند و در عین حال از ثبات جهانی در بین بازارها اطمینان حاصل کنند.

5. تمرکز خود را بر روی محتوای با حجم بالا و جذاب که مشتریان را تحریک می کند، حفظ کنید- دیجیتال مارکتینگ شرکت خود

در محیط دیجیتال فعلی و به سرعت در حال توسعه، مشتریان به سرعت و به طور مداوم مصرف می کنند. آنها می خواهند بخشی از گفتگو شوند و مشتاق به اشتراک گذاری داستان های معتبر و مرتبط هستند. با این حال، این داستان ها ماندگاری کوتاهی دارند. برای اطمینان از اینکه مشتریان خسته و خسته نمی شوند، شرکت ها باید یک جریان مداوم و با حجم بالا از محتوای دیجیتال ایجاد کنند. تلاش‌های بازاریابی امروزی باید مطمئناً بر روی نرم‌افزار و فناوری‌های مبتنی بر الگوریتم متمرکز شود. اما شرکت ها نمی توانند اهمیت تولید محتوای با حجم بالا را دست کم بگیرند. با کیفیت بالا زیرا مصرف کنندگان با محتوای جذاب احساس می کنند درگیر هستند. حجم بالایی دارد زیرا مصرف کنندگان می خواهند به طور مداوم از چیزهای جدید در محیط بیش فعال امروزی غافلگیر شوند. به همین دلیل، Zalando تیم های سازنده و تولید را زیر سقف Zalando Studios جمع کرد تا دقیقاً جریان مداوم و با حجم بالا از محتوای جذاب را تضمین کند. «Get the Look» با Zalando که سبک‌های الهام‌بخش روز را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد، ویژگی‌ای است که Zalando برای ارائه توصیه‌های سفارشی در فضای دیجیتال به فیس‌بوک وصل کرده است. این نمونه ای از تمرکزی است که Zalando بر ایجاد محتوای دیجیتالی جذاب و مقیاس پذیر برای استفاده در تلاش های بازاریابی خود قرار داده است.

این مقاله را مطالعه کنید  بهبود بودجه دیجیتال مارکتینگ

دیجیتالی شدن عملکرد بازاریابی را به شدت متحول کرده است. با حرکت رو به جلو و فراتر از بازاریابی، دیجیتالی‌سازی به تغییر نحوه کار شرکت‌ها ادامه می‌دهد و باعث می‌شود که رویکرد داده‌محور مبتنی بر تست A/B برای تعداد فزاینده‌ای از تصمیم‌های سرمایه‌گذاری در سازمان‌ها اعمال شود. به عنوان مثال، تصمیمات فروش در مورد نحوه ارائه و توصیه یک محصول به مصرف کننده معین به طور فزاینده ای با استفاده از بینش های مبتنی بر داده و A/B تست شده اتخاذ می شود. به همین ترتیب، انتظار می‌رود تصمیم‌گیری‌ها در مورد قیمت‌گذاری و پرداخت‌ها نیز همین مسیر را دنبال کنند. بنابراین، دگرگونی جاری هنوز به پایان نرسیده است.

شرکت‌ها باید تلاش‌های بازاریابی دیجیتال خود را تغییر دهند تا رقابتی باقی بمانند. پنج مرحله ای که ما شناسایی کردیم می تواند به شرکت ها کمک کند تا فعالیت های بازاریابی دیجیتال خود را در محیط به سرعت در حال تغییر امروزی طراحی مجدد کنند. بعدش چی پیش میاد؟ فکر کردن بر اساس پلتفرم ها به طور فزاینده ای راهی برای به دست آوردن ارزش از حضور دیجیتالی شرکت ها در محیط سریع در حال تکامل امروزی خواهد بود. این به این دلیل است که شرکت‌هایی که پلت‌فرم‌های دیجیتال بزرگ را اداره می‌کنند، در تمام پنج حوزه متمرکز کلیدی که قبلاً شناسایی کردیم – Tracking، Data، A/B Testing، Attribution و Steering، از رقبا بهتر عمل می‌کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار − چهار =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟