اهمیت یوتیوب در دیجیتال مارکتینگ

اهمیت یوتیوب در دیجیتال مارکتینگ

اهمیت یوتیوب در دیجیتال مارکتینگ ، از زمانی که یوتیوب در سال 2005 شروع به کار کرد، جریان ویدئو را به طور کلی متحول کرد و اکنون ویدیوهای اینترنتی برای مخاطبان گسترده تری قابل دسترسی است. یوتیوب در حال حاضر میلیون ها کاربر دارد که ویدیوهایی که بیش از میلیاردها بار تماشا می شوند. علاوه بر این، یوتیوب به مخاطبان متعددی دست یافته است و حتی برخی از کاربران خود را به ستاره های محبوب اینترنتی تبدیل کرده است. جای تعجب نیست که یوتیوب به دلیل تأثیر بسیار زیاد آن بر کاربران وب و بازدیدکنندگان وب، به عنوان یک پلتفرم دیجیتال مارکتینگ موثر نیز استفاده می شود. به همین دلیل، بسیاری از شرکت‌های تولید ویدئو در فیلیپین از سایت‌های ویدئویی اینترنتی مانند یوتیوب به عنوان بستری برای تبلیغ مشاغل و شرکت‌های مختلف استفاده می‌کنند.

اهمیت یوتیوب در دیجیتال مارکتینگ
اهمیت یوتیوب در دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

راه اندازی- اهمیت یوتیوب در دیجیتال مارکتینگ

اولین قدم در استفاده از یوتیوب به عنوان یک پلتفرم بازاریابی دیجیتال قابل دوام، ایجاد یک کانال برای کسب و کار یا شرکت شماست. این در نهایت به شما امکان می دهد تا آزادانه محتوای خود را در مورد برند، محصولات و خدمات خود پست کنید و از مخاطبان گسترده پلت فرم استفاده کنید. با این حال، چند الزام و نکات ضروری وجود دارد که باید هنگام استفاده از YouTube به عنوان یک پلتفرم برای کسب و کار خود در نظر بگیرید. یکی از آنها این است که بدانید مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند. قرار دادن شرکت شما در معرض مخاطبان اشتباه به شرکت شما برای رسیدن به هدف کمک نمی کند، که به نوبه خود به شرکت شما برای رسیدن به موفقیت کمک نمی کند. هنگامی که مشخص کردید و مشخص کردید که مخاطبان هدف شما چه کسانی خواهند بود، ضروری است که از قابلیت های بهینه سازی موتور جستجوی YouTube استفاده کنید. از کلمات کلیدی و برچسب های مناسب استفاده کنید که شرکت یا کسب و کار شما را برای کاربران وب و بازدیدکنندگان وب قابل جستجو، قابل مشاهده و در دسترس تر می کند.

این مقاله را مطالعه کنید  مزایا و چالش های دیجیتال مارکتینگ

 

مزایای یوتیوب به عنوان یک ابزار دیجیتال مارکتینگ

این راز بزرگی نیست که استفاده از یوتیوب به عنوان یک پلتفرم بازاریابی دیجیتال دارای مزایای بی شماری است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که از این مزایا به خوبی استفاده کنید و قطعاً برای شرکت شما در معرض دید و شناسایی قرار خواهد گرفت. با توجه به این حقایق، در اینجا چندین مزیت استفاده از YouTube به عنوان پلتفرم اصلی بازاریابی دیجیتال شما وجود دارد.

دسترسی گسترده به مخاطب

میلیون‌ها کاربر هر روز در یوتیوب وارد می‌شوند که باعث می‌شود مخاطبان آن بسیار زیاد باشد. با این ذهنیت، قرار دادن شرکت شما در یک پلتفرم اینترنتی مانند یوتیوب نه تنها برای شما مخاطب محلی ایجاد می‌کند، از این رو، باعث می‌شود که کسب‌وکار شما مخاطبانی را در سراسر جهان جذب کند. این نه تنها به ارتقای شرکت شما کمک می کند، بلکه به مشتریان احتمالی، کارمندان آینده و مشتریان بالقوه دسترسی پیدا می کند که در نهایت به رشد کسب و کار شما کمک می کند.

قابلیت های بهینه سازی موتورهای جستجو

به منظور دستیابی به مخاطبان گسترده ای از کاربران و بازدیدکنندگان در یوتیوب، باید از قابلیت های بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو استفاده کنید. وارد کردن کلمات کلیدی و برچسب‌های مناسب نه تنها به تماشای ویدیوی شما توسط مخاطبان هدف شما کمک می‌کند، بلکه می‌تواند به ایجاد ترافیک اینترنتی ارگانیک برای وب‌سایت شرکت شما نیز کمک کند.

مقرون به صرفه

در حالی که برخی از روش های تبلیغات و بازاریابی ممکن است برای شرکت شما هزینه زیادی داشته باشد، ایجاد ویدیو در YouTube بسیار کارآمدتر و مقرون به صرفه است. سرمایه گذاری در تجهیزات ساخت ویدیو در مقایسه با سرمایه گذاری روی پلتفرم های تبلیغاتی مانند بیلبوردها، تبلیغات چاپی و تبلیغات بسیار مقرون به صرفه تر است. سرمایه گذاری پول و زمان خود برای ساختن ویدیوها در نهایت بسیار سودمند خواهد بود، زیرا می توانید با کسری از هزینه به مخاطبان بیشتری دسترسی پیدا کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  5 نکته دیجیتال مارکتینگ برای شرکت های حقوقی

ارتباط با مشتریان خود

کاربران و بازدیدکنندگان یوتیوب به غیر از امکان پست کردن و تماشای ویدیوها، می‌توانند نظرات خود را روی ویدیوها ارسال کنند که حساب‌های کانال می‌توانند در کوتاه‌مدت به آنها پاسخ دهند. هنگامی که مردم وقتی یکی از ویدیوهای شما را به صورت آنلاین پست شده می بینند، در مورد شرکت سؤال می کنند، این کار مفید است. آنها همچنین می توانند با به اشتراک گذاری ویدیوی شرکت شما از طریق سایت های مختلف رسانه های اجتماعی، در تبلیغ شرکت شما نقش داشته باشند.

اهمیت یوتیوب در دیجیتال مارکتینگ
اهمیت یوتیوب در دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

ویروسی شدن- اهمیت یوتیوب در دیجیتال مارکتینگ

در موارد خاص، برخی از ویدیوها در یوتیوب بازدیدهای کافی ایجاد می کنند که به یک ویدیوی ویروسی تبدیل می شود. ایجاد یک ویدیوی پیچیده، جلب توجه و به موقع برای شرکت شما در نهایت بهترین نمایش را به شرکت شما خواهد داد، نه تنها در یوتیوب، بلکه در سرتاسر وب.

 

آینده دیجیتال مارکتینگ

از آنجایی که بیشتر شرکت‌ها رویکرد دیجیتالی‌تری را برای تبلیغ محصولات و خدمات خود انتخاب می‌کنند – از صفحات موبایلی تسریع‌شده Google (AMP)، با استفاده از کلمات کلیدی مناسب و مرتبط، برنامه‌های CRM، محتوای با کیفیت و تعاملی، جستجوی صوتی، بازاریابی تلفن همراه. ، نشانه گذاری های طرحواره، به بازاریابی تأثیرگذار – سخت نیست که در آینده ای نزدیک شاهد تسلط بازاریابی دیجیتال بر چشم انداز تبلیغاتی باشیم.

 

غذای آماده کلیدی

از آنجایی که افراد بیشتری به بیشتر سرگرمی‌ها و رسانه‌های خود از طریق وب دسترسی دارند، ضروری است که از YouTube برای دسترسی به افراد بیشتری استفاده کنید و شرکت خود را در معرض دید بسیار مورد نیاز قرار دهید. بازاریابی دیجیتال شکل نسبتا جدیدی از بازاریابی است که قطعاً در سال های آینده توسعه یافته و به چیزی بزرگتر تبدیل خواهد شد. در این نسل رقابتی جهانی، داشتن تمام مزایایی که می توانید در مورد ارتقاء شرکت خود داشته باشید، مهم است.

این مقاله را مطالعه کنید  روش فروش ورودی ، 4 اقدام

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − 7 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟